Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie niby wyłączyłem logo producenta, ale nadal nie mam takiego ekranu bootowania jak ze starego PC, gdzie cały proces linijka po linijce był wypisany :/. Pojawia się prompt że press DEL to enter setup i nara, albo wisi albo znika i przechodzi dalej. Muszę jeszcze pogrzebać, może da się to włączyć.

Odnośnik do komentarza

Bios musi mieć jakiś time out związany z wykrywaniem i identyfikacją urządzeń lub wbudowanych elementów w płytę.

 

Dlatego jeśli to możliwe, dla własnego komfortu należy w biosie wyłączyć wszystko, z czego nie korzystamy aby było szybciej. Np. floppy seek, drugi kontroler sata/raid, bootowanie z innych urządzeń przed hdd z systemem, wbudowany mikrofon, wbudowana camera, moduł TPM, zintegrowane gpu etc.

 

 

W instrukcji swojej płyty głownej masz opisane prawdopodobnie funkcje biosu i tam znajdziesz dokładne pozycje od wyświetlania POST. Zwykle jest to Fast boot i Logo na disabled.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

szybkie pytanie tutaj bo bizon moze zobaczy.

 

Przygotowuje starego kompa do działania biurowego, wiec po formacie  zainstalowałem mojego windows  7 , i nagle mi pisze ze w7 jest nieaktulany i  proponuja przejscie na windows 10, bialy napis na bluescreenie.

 

To jakis wirus, czy jednak mozna przejsc jeszcze na w10 bez bycia kulasem?

Odnośnik do komentarza

Dobra po chwili radości z nowego komputera zaczęły się problemy. Problem jest taki że już trzy razy w ciągu paru dni komputer nie opalił się, tzn włączam przycisk power myszka pod USB się włącza ale komp nie startuje, ponowne wciśnięcie przycisku nie przynosi efektu. Dopiero wyłączenie w tyle zasilacza i włączenie uruchamia komputer, tak jak powiedziałem zdarzyło się to dopiero 3-4 razy ale coś jest nie tak. Pomoże ktoś ? 

Odnośnik do komentarza

Teraz pytanie jak kupowales części: przez internet czy gdzieś na miejscu u siebie? Najlepiej będzie jakoś sprawdzić co jest nie tak. Jeżeli nie masz innych części i nie masz jak sprawdzić u siebie to dać go do serwisu (albo sam zasilacz). Niech sprawdzą zasilanie.

 

Edit: mam nadzieję że płytę główną podłączyłeś do zasilacza w dwóch miejscach. ;)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Sprawdzić czy faktycznie wszystkie wymagane linie zasilania zostały podpięte do mobo tak jak radzi ireniqs, dodatkowo zaktualizować bios do najnowszego. Nad cpu jest 4 pinowe gniazdo dla dodatkowego zailania.

Przeczytać instrukcje, czy na płycie są jakieś diody wyświetlające kody błędu i sprawdzić czy wszystko jest ok.

 

Zmienić ewentualnie slot ramu w ktory jest wpieta kość.

Odnośnik do komentarza

Panowie ja wiem że już parę lat nie składałem komputera, ale o tym że płyta ma dodatkowe zasilanie to wiem :). Niestety części kupowałem w sklepie internetowym, co do pamięci to mam włożoną kość w slot pierwszy ale przełożę i sprawdzę. Aha na płycie są niby diody symbolizujące problem z CPU, RAM, i z czymś jeszcze ale żadna się nie świeci 

Edytowane przez SG1-ZIELU
Odnośnik do komentarza

No dobra jeszcze dziś zgłoszę zwrot teraz pytanie co kupić innego ? 400 zł na pewno nie wchodzi w grę, co innego proponujecie w cenie do 250 zł 

Pytanie czy musi być modularny zasilacz? Jak nie to Corsair np. będzie ok.

 

BTW z tego co widzę SilentumPC się rozszalał w niższym segmencie. Goldy za mniej jak 300zł?? Dobre to w ogóle? Nie znam firmy, pytam z ciekawości.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

 

No dobra jeszcze dziś zgłoszę zwrot teraz pytanie co kupić innego ? 400 zł na pewno nie wchodzi w grę, co innego proponujecie w cenie do 250 zł 

Pytanie czy musi być modularny zasilacz? Jak nie to Corsair np. będzie ok.

 

Absolutnie nie musi być jedynym wyznacznikiem jest cena i niestety długość zasilacza MAX 18 cm

Odnośnik do komentarza

No to takie jak polecił Bizon.

 

A ciekawe co z tym: https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-gold-550w-spc139-774136/ Na pierwszy rzut oka wygląda OK. :dunno:

 

@up: Nie wiem nie znam zupełnie tej firmy, ale muszę przyznać że mają dość agresywną politykę cenową. :)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...