Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za pomoc, niestety przy ustawieniu IGNORE w BIOSie odpala Windowsa, ale nie zmienia to faktu, że wentylator się nie kręci (próbuje co chwilę się rozkręcić ale zatrzymuje). Trudno, w takim razie serwis... Akurat teraz musiał się wysypać, że też nie mógł zaczekać do premiery RDR2 :( To przynajmniej by mi nie przeszkadzało, że zniknie na dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Orientuje się ktoś czego to może być efektem? Pojawiło się to w momencie gdy monitor wszedł w stan uśpienia i znikło po resecie. Raz już się z tym spotkałem 2 miesiące temu ale znikło teraz po wgraniu nowych sterowników wyskoczyło już dwa razy.

IMG-4709.jpg
Chodzi o efekt rozdwojenia się na ekranie.

Odnośnik do komentarza

Karta gtx 1080ti msi trio, nawet przy kilkugodzinnej sesji przy giereczkach nie ma artefaktów i żadnych problemów . Temperatury również w normie , a problem ustał po restarcie komputera i jak narazie się nie pojawił. Karta podpięta przez DP do monitora asus rog pg279q. Karte testowałem wszystkimi możliwymi testami w tym mega męczącym superposition benchmark i nie było problemów . Wpierw jak się z tym spotkałem okazało się że zasilacz nie dawał rady przez co nie mogłem nawet podkręcić karty , dopiero wymiana na 850w corsaira pozwoliła mocno wyżyłować kartę. Myślałem że coś z sterownikami nie poszło ok bo wczoraj zainstalowałem nowe i dzisiaj takie krzaczki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Być może ktoś tutaj miał podobny problem - niedawno Nvidia umożliwiła eksperymentalną obsługę monitorów dla biedaków (freesync) w ramach G-Sync.

Jako, że jestem biedakiem z freesynciem, ucieszyłem się, sprawdziłem, śmiga. Natomiast powstał irytujący problem, przez który stwierdziłem, że nie będę z tej możliwości korzystał. Otóż gdy zmieniam głośność na grze latającej w full screenie, ekran na chwilę gaśnie. Dzieje się tak dlatego, że na ekranie pojawia się windowsowy miernik głośności - nie zamierzam wyłączać jego wyświetlania, bo dobrze mi z nim. Zarówno desktop jak i gra latają w 144hz (myślałem pierwotnie, że to wina innej częstotliwości odświeżania), rozdziałka też identyczna. Podejrzewam, że to wina tego, że G-Sync odpala się tylko w grach, przez co gdy pojawia się element typu miernik głośności z desktopa nie korzystającego z dobrodziejstw G-Synca, ekran musi zamigotać (bo chwilowo przełącza się na tryb nie G-syncowy). Czy da się jakoś 'zmusić' windowsowy pulpit do śmigania w G-Syncu?

 

Nie mam jakiejś wielkiej potrzeby, bo i też nie widzę kolosalnej różnicy (może jak by mi piecyk gubił klatki, to odczuwałbym większy komfort, ale wszystko śmiga mi butter smooth), jednak fajnie by było wykorzystać dobrodziejstwa technologii.

Odnośnik do komentarza

 

@ping w panelu sterowania kart nvidii da się to zmienić, zaraz robię screenshot

 

lF3zJOI.jpg

 

Druga opcja powinna wymusić używanie gsynca wszędzie, ale czy to pomoże tego nie wiem. Innych sposobów na ten problemik raczej nie ma, więc albo będzie ok, albo kicha. Po prostu monitor może nie być w pełni kompatybilny z tym dobrodziejstwem.

Edytowane przez ireniqs
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, ping napisał:

Dziękuję, właśnie to mam zaznaczone. No nic, przeżyję brak tej ciekawostki :).

Jest jeszcze jakaś niewielka nadzieja że poprawią to w kolejnych wersjach sterowników. Może.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

misiaczki mam kretyński problem ;f 

 

Posiadam laptopa lenovo. Będąc w pracy mieliśmy gościu i naturalnie jakiś dzieciak dobrał się do laptopa. Wygląda więc na to, że coś rozyebał, bo najpierw nie chcąco przyciskiem regulacji jasności na lapku przyciemnił ekran na maxa w ciemność, a następnie wyebał mu się lapek i wygląda, że działa wszystko oprócz kilku przycisków, w tym... przyciski regulacji jasności. Jak ja mam teraz ku.rwa przywrócić jasność? 

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Figaro napisał:

Posiadam laptopa lenovo. Będąc w pracy mieliśmy gościu i naturalnie jakiś dzieciak dobrał się do laptopa. Wygląda więc na to, że coś rozyebał, bo najpierw nie chcąco przyciskiem regulacji jasności na lapku przyciemnił ekran na maxa w ciemność, a następnie wyebał mu się lapek i wygląda, że działa wszystko oprócz kilku przycisków, w tym... przyciski regulacji jasności. Jak ja mam teraz ku.rwa przywrócić jasność? 

jak? wziąłeś prywatny sprzęt do roboty i bawił się nim jakiś dzieciak?
Chyba tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie przywrócenie systemu...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Pany mam problem z uzyskaniem hdr na PC podpiętym do TV. Połączenie jest takie - Piec->Soundbar -> TV.  Za cholere nie mogę włączyć hdru w win10. Kombinowałem wg instrukcji ze strony @-gmeru- 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/41002-jak-włączyć-i-skonfigurować-4k-hdr-na-pc-win10-gramy-w-forza-motorsport-7/

I dupa. Nie mam opcji włącz hdr w ustsawieniach i w dxdiag pokazuje że hdr not supported. Co jest dziwne to pokazuje mi jako monitor zamaist TV LG jakiś silicon SMII czy jakoś tak co pewnie oznacza że wykrywa soundbar i jego układy. Nie mam pomysłu. Bezpośrednio połączenia do tv nie testowałem bo mase zabawy z kablami. Sprawdziłem na tym kablu który wchodzi do PC shield TV i hdr leci bez problemu. Czy to może być dalej np kwestia kabla? Może za mała przepustowość? Może shield leci a piec marudzi? Jak to wogole sprawdzić? @easye chyba ma ztcp oleda i pytanie do Ciebie czy masz do niego podpiętego pieca?

Acha soft w TV dość stary bo nowsze mają ciemny hdr więc nie jest aktualizowany. 

Odnośnik do komentarza

Wg specki puszcza + na tym kablu podpialem shielda i leci film w hdr. Nic to muszę sprawdzić na kablu bezpośrednio z tv i zobaczę. Mam nadzieję że karta nie uwalona. Jeszcze mam w karcie wolne porty display port ale nie mam przejściówki. Zasadniczo wogole nie mam w opcjach opcji hdr

 Tak jakby to leciało po hdmi 1.4.

Odnośnik do komentarza

Dobra po podłączeniu zamiast koxa działa od strzała. Od razu wszystko można włączyć jednym kliknieciem. Teraz zostaje kabel i nie wiem czy to nie on jest winny. Mam taki jak poniżej jak czytam opinie to piszą że jest 1.4 standard i nie chce działac? 

https://www.amazon.co.uk/dp/B004BEMD5Q/ref=pe_3187911_189395841_TE_dp_1

 

Może ktoś polecić dobry kabel hdmi? Nie chce w ciemno próbować. 

Ew opcja to soundbar który nie przepuszcza tego jak powinien. Nie wiem jak wygląda to po stronie karty graficznej ale może tutaj tkwi problem? 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Kompa jak podepnę do TV na kablu od konsoli to działa bez pudła. PCta mam podpietego do soundbara i tu jest problem. Wiem że pc i karta działa ok. Czyli to nie to. Może być wadliwe/nie działać dobrze:

- soundbar - taka specyfika że nie przepuszcza hdr z pieca a z innego źródło działa

- kabel soundbar ->piec - mogę to sprawdzic ale musze kupic nowy kabel

- kabel sondbar -> tv - tutaj nie mam możliwości bo nie mam jak tego kabla podmienić. 

Nic to zostaje opcja 2. Ew żyć bez hdr poki co bo nie jest mi tak strasznie potrzebny. 

Odnośnik do komentarza

Mam problem z moim starusieńkim Thinkpadem T60. Wczoraj w trakcie pracy wywaliło mi cały ekran na biało. Laptop dalej chodził ale obrazu brak. Wyłączyłem/włączyłem go na nowo i w trakcie ładowania pulpitu od dołu zaczął zachodzić jaskrawo-zielonym/żółtym kolorem (wyglądało jak wschód słońca). Dałem mu odpocząć, uruchomiłem ponownie i wszystko grało przez 2 godziny pracy, po czym znowu ekran zaczął się krzaczyć i zawiesił się. No i tak od wczoraj raz działa, raz w ogóle nie działa, raz działa przez jakiś czas żeby za chwilę wywalić obraz jak kod matriksa. Obstawiam, że to matryca/taśma matrycy? Czy taka naprawa jest w ogóle opłacalna przy laptopie wartym z 200-300 zł?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...