Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Na dysku C mam tylko 31 gb z 118 gb(ssd). Zainstalowany jest na nim system.

Na dysku innym, również ssd (250gb) mam zainstalowany pakiet Adobe, na dysku jest 10gb zajętego miejsca. W photoshopie dysk magazujący jest też tutaj ustawiony.

 

pytanie: Dlaczego tak się dzieje, że na C mam tak mało miejsca? Myslalem ,ze jak pakiet oprogramowania do pracy będe miał na innym niż C, zwolni sie tam miejsce.

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Na dysku C mam tylko 31 gb z 118 gb(ssd). Zainstalowany jest na nim system.

Na dysku innym, również ssd (250gb) mam zainstalowany pakiet Adobe, na dysku jest 10gb zajętego miejsca. W photoshopie dysk magazujący jest też tutaj ustawiony.

 

pytanie: Dlaczego tak się dzieje, że na C mam tak mało miejsca? Myslalem ,ze jak pakiet oprogramowania do pracy będe miał na innym niż C, zwolni sie tam miejsce.

 

Który Windows? Generalnie to nie jest wcale tak mało, Windowsy z reguły zabierają sporo miejsca, zwłaszcza na plik wymiany, pewnie też jakieś tymczasowe pliki przeglądarek, itp.

Odnośnik do komentarza

win7 zajmuje sam okolo 34-37Gb

 

do tego tak jak pisze shaman:

 

pagefile

hibernation file

backup windows update

folder Installers (jego zawartosci nie polecam usuwac, bedzie meksyk przy instalacji/deinstalacji programow)

folder SoftwareDistribution

 

oprocz tego Logi i tempy w fodlerze windows

 

tempy w Users/AppData -> Local i Roaming bo tam glownie pracuja sobie aplikacje

 

sciagnij diskdata ze strony producenta, ma niekonczacy sie trial i ladnie pokaze na wykresach co ile zajmuje

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam ostatnio problem z dyskiem twardym w moim lapku. Zdarza się mu czasami wydać z siebie dziwny odgłos (jakby się blokował na chwilę) czemu może też towarzyszyć zawieszka systemu. Raz zdarzyło się to przy wyłączaniu kompa, ekran się wyłączył, ale laptop nadal działał i trzeba było wyjąć wtyczkę. Laptop ma niecały rok, sprawdziłem dysk i nie wykrywa żadnych błędów. Większość czasu leży płasko na biurku, nie noszę go gdy pracuje.

Odnośnik do komentarza

B8 End-to-End Error

Ten atrybut jest częścią technologii S.M.A.R.T. IV generacji i informuje ,że na drodze pomiędzy pamięcią podręczna buforem a dyskiem nastąpiły błędy.

Krytyczny: Tak (Im niższa wartość tym lepiej)

 

Także wg mnie przegrywaj dane i albo (jak na gwarancji) RMA albo przygotować się na nowy.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość ragus

Zainstalowałem sterowniki do dualshocka3 i coś mocno popier,doliło się z moim adapterem BT. W pasku zaznaczony jest na czerwono, że niby nieaktywny i nawet nie mogę go włączyć. Z drugiej jednak strony, dualshock jakoś go widzi, bo po odłączeniu od niego kabla usb, je,bany dalej działa, czyli musi mieć połączenie z tym pizdrykiem BT. Odinstalowałem sterowniki, dalej to samo.

 

Przez tego je,banego pada do plejstejszyn nie mogę sparować innych urządzeń z adapterem. Macie jakiś program, który po ludzku wyświetli ostatnio instalowane sterowniki? Coś musiałem pominąć.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

już wcześniej usunąłem i najgorsze jest to, że po podłączeniu zero reakcji. nie pojawia się nowe urządzenie w menedżerze, nawet nie ma dźwięku podłączenia BT pod usb

 

A I TAK JE,BANY DUALSZOK DZIAŁA

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Grałem właśnie Grim Fandango po czym grę wyłączyłem i nagle przestał działać dźwięk w komputerze. Zrestartowałem kompa, ale nic to nie dało, na youtubie cisza, w odtwarzaczu MusicBee wyskakuje mi komunikat cannot start playbach buf_lost. Przez słuchawki też nie ma dźwięku.

 

Update: Już zaczęło działać, nie wiem gdzie tkwił problem.

Edytowane przez Czappi
Odnośnik do komentarza

Cumple, co moze byc przyczyna ponizszego problemu?

Pojechalem na urlop, wszystko ok. Wrocilem, jakis update do smoka. Wiec zainstalowalem, jak zazwyczaj to robie. Pierwsza dziwna rzecz zauwazylem zaraz po uaktualnieniu, ze gdy przewijam forum, obraz tak jak by sie zalamywal w poziomie wzdluz lini na wysokosci 1/3 ekranu. Nie wiem jak to nazwac, w photoshopie uzylbym filtru distortion zeby podobny efekt uzyskac. Zastanowilo mnie to troszke, bo taki efekt bylo widac tylko podczas przewijania forumka. Nstepnego dnia doczytalem, ze sa jakies problemy z tymi nowymi sterownikami. Wiec uznalem ze to musi byc przyczyna. Wyszla nowa latka i efekt zniknal. Jednakze pojawilo sie cos innego. Teraz gdy mam wlaczonego pieca, wyjde sobie np po herbate, wracam a tu caly bialy ekran. Nie da sie nic zrobic. Zadne komendy nie dzialaja. Gdy odlaczylem monitor i podlaczylem ponownie, nie znalazlo zrodla sygnalu. Pomoglo dopiero wylaczenie komputera przez przytrzymanie przycisku power. Teraz co jakis czas dzieje sie podobnie, ale raz ekran jest ciemny, raz bialy. Czasem nawet ogladam jakis film, je.but i ekran czarny i dzwiek z monitora jakby zaklocenia z radia.

Monitor mi umiera? Nie mam go nawet roku. Czy moze smok cos szwankuje?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...