Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to byla wina tylko monitora to wtedy łatwo to zdiagnozować, system działa w tle, słychać dźwięki systemowe, mozna go zamknąć kombinacją klawiszy albo wylogować.

Jeżeli karta generuje artefakty to trzeba sprawdzić temperatury jej działania czy są w normie dla danego modelu, można wysłać na serwis aby wymienili na nową.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

"PC Master Race" psia mać

 

Po raz kolejny mam podobny problem z Kartą graficzną w laptopie. Mam Geforcea 960m i od jakiegoś czasu dostawałem informację o aktualizacjach "GF Experience". Problem w tym że żadnej z ostatnich 2-3 aktualizacji nie mogę zainstalować. Oczywiście panel kontrolny Experience się nie odpala, sterowniki usunąłem, przeczyściłem wszystko i.... dupa. Teraz nie mogę zainstalować ani starych sterowników, ani nowych.

 

To już druga taka sytuacja z moim Lenovo i o ile za pierwszym razem udało się zainstalować stery po przeczyszczeniu kompa DisplayDriverUninstaller, tak teraz (pipi) działa. mam już powoli dość pieprzenia się ze sterami, jednak chciałem zapytać forumka jak mogę naprawić kartę. 

Odnośnik do komentarza

Już się zabieram. Jak nie podziała to wpadł mi pomysł na instalacje starych sterowników w trybie awaryjnym. 

 

 

EDIT:

Na dzisiaj daje sobie spokój. Nic nei działa, ani instalowanie w awaryjnym, ani za pomocą oprogramowaia 3rd party. No po prostu komputer uparcie twierdzi że nie może zainstlować NIC od Nvidii i choj

Edytowane przez Kalel
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy to właściwy temat, ale niech będzie. Będę zmieniał router z Sagema 3764 na oddawany w dzierżawę przez Orange Funbox 1.0, a o takiej możliwości zostałem przynajmniej poinformowany na infolinii. Router mam umiejscowiony w nieco niekorzystnym miejscu, bo pod schodami na parterze, zatem zasięg wifi w domu pozostawia wiele do życzenia. Co polecacie na wzmocnienie sygnału? Od tego Funboxa, którego będę miał, poprowadzić kabel ethernet na piętro i tam podłączyć do jakiegoś routera? Wystarczy tylko pociągnąć kabel od Funboxa do tego routera rozdzielającego i wszystko śmiga samo, czy trzeba coś ustawiać?

Odnośnik do komentarza

Podłączyłem tak ostatnio router pod router i musiałem tylko po wpisaniu adresu "nowego" routera w przeglądarkę, ustawić nazwę sieci i hasło. Teraz mogę się łączyć albo z siecią SłabyZasięg, albo z siecią MocnyZasięg. Internet, a raczej jego źródło  jest jednak ciągle jedno.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Ja w domu mam tak zrobione:

Internet od Vectry -> ich router -> mój router -> z niego do dwóch kolejnych jeden piętro wyżej, drugi niżej.

Z górnego już nigdzie nie idzie. Natomiast dolny.

-> kolejny router w innym pokoju -> z niego do następnych dwóch pomieszczeń i tam do dwóch kolejnych routerów ( tutaj po drodze jest jeszcze switch z 16 miejscami ale tylko 9 wykorzystanych ). 

Jak na razie wszystko działa. Wcześniej miałem Orange i tylko zmienia się sprzęt od dostawcy.

Wszystko sam podłączyłem a jakimś specjalistą nie jestem. Także u Ciebie powinno śmigać.

Odnośnik do komentarza

Wymieniłem kartę grafiki z GTX 660 na GTX 970 i pod obciążeniem grafika wyłącza komputer. Czy mogłem ją źle podłączyć? Wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Czytałem w necie, że mój obecny zasilacz sobie poradzi z tą kartą, wiec jest opcja, że już padł a mam go miesiąc?! Temperatury ciężko nawet sprawdzić bo po teście w OCCT a nawet nie można nazwać tego testem bo trwa do pół minuty i komp się wyłącza sad.png Wcześniej żadnego problemu z kartą nie było i wszystko śmigało jak należy dopiero po wymianie na mocniejszą. Może w płycie głównej coś trzeba przestawić?

 

Moj komp:

Procesor AMD fx 8320 3,5GHZ

Zasilacz: XFX TS550W 120mm 80+Bronze

8GB ram Kingston 1600

Płyta Główna ASUS M5A97 R2.0 AM3+

No i wcześniej MSI gtx660 a teraz MSI gtx 970

Odnośnik do komentarza

Laptop zawiesił się totalnie po czym wyskoczył blue screen i analiza problemu (Windows 8.1) po czym komputer się wyłączył. Miałem już tak kiedyś, jednak tym razem system nie chce się włączyć, nie pomaga też automatyczna naprawa systemu. Jakaś rada? Nie chcę stracić danych (chociaż mam kopie lecz nie wszystkiego). Gdyby nie brak Adobe premiere na Linuksa to już dawno porzuciłbym okienka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...