Skocz do zawartości

God Of War: Chains of Olympus


_mike

Rekomendowane odpowiedzi

Doszedłem do Hadesu na hardzie gdzie kurka leżę z 15% życia przy pierwszym Save i koniecznością położenia 3 meduz pod rząd. Już było "prawie", ale kurka nie zauważyłem wyprowadzanego ciosu ogonem... walczę dalej.

 

A sama gierka jest git. Graficznie jest to już poziom PS2. Gameplayowo nic ponad ani poniżej tego co mieliśmy w GOW2. Choć miejscówki nieco rodstają i nie ma tego jedynego w swoim rodzaju uczucia, że bierzemy udział w "Ride Of Your Live" co cechowało wersję na duże konsole.

 

ps. Byłem gdzieś w połowie, kiedy looknąłem na gamefaqs ile jeszcze mi zostało. Zapowiadała się jazda przez 2 kolejne poziomy pełne niespodzianek i nieskrępowanego adwenczer, a skończyło się na szybkim zaliczeniu całości poniżej 20 minut o_o.

P&&&& włączyłem Wipeout Pulse i w nosie mam tą grę. Gdyby nie rzadko porozmieszczane skrzynie z energią życiową i kilka źle porozmieszczanych save pointów, hard byłby do pęknięcia jeszcze dziś.

A tak zastanawiam się gdzie ci twórcy mieli mieli łeb...

Odnośnik do komentarza
zaczynam od hardu i już tak lajtowo nie jest ;)

 

cały problem własnie w tym, że jest... hard w przypadku poprzednich dwóch czesci byl IMO dużo bardziej wymagający

 

 

no to pewnie ja sie już starzeje bo do 1 bosa na moście podchodziłem ze 6 razy :P

a potem przypomniałem sobie że w gov jest blok który blokuje prawie wszystkie ciosy ;)

no i połowę przeciwników da sie rozwalić na jana:) wybicie i kilka razy chwyt ;)

co nie zmienia faktu że gov jest jak dlamnie najlepszą gra na psp

Odnośnik do komentarza
No a GOD? Nie jest jakiś bardzo wymagający?

 

no moze i jest, ale jest zablokowany na początku gry - gdyby mozna było od razu zacząc od god'a to byłoby cacy... ale z drugiej strony, nie byłoby wtedy wiekszego sensu ponownego przechodzenia (chyba że jeszcze 'titan' byłby - tylko trudniejszy, bo jak dla mnie titan z dwójki GoW jest prostrzy niz god z jedynki)

Odnośnik do komentarza

ok gra juz za mna... naszczescie ;) 4h 30min...

 

to co mi sie najbardziej podobalo to... grafika. tylu efektow graficznych na ekranie przy stosunkowo duzych lokacjach na psp jeszcze nie bylo [poziom gow1]. snopy roznokolorowych iskier, 10-ciu przeciwnikow i latajace w powietrzu ostrza ew ta 2 broń ktora imo jest najlepsza alternatywą podstawowej broni w calej serii... poprostu ma power :P

muzyka to raczej standart - slyszelismy w poprzednich czesciach, a kto nie slyszal to moze sie spodziewac pompatycznego, symfonicznego brzmienia, ktore pomyslnie buduje klimat.... no ma, ma troche plusow ta gra, a jednym z najwiekszych jest jej dlugość ;) ... przejde do minusow :>

 

*niewidzialne sciany - sa poprostu wszedzie, WSZEDZIE! nawet normalnie do sciany nie mozna podejsc objawia sie to tym, ze ghost of sparta zatrzymuje sie przed nia i przedrabia nogami, a o przeskoczeniu jakiegokolwiek murku czy wskoczeniu w przepasc zapomnijcie.

*"ale to juz bylo i nie wr..." to ciagle ta sama gra, te same klimaty, ci sami przeciwnicy [ok troche przemodelowani] i schematy rozgrywki...

*wzgledna prostota gry... a po dopakowaniu na maxa 2-giej broni podczas grania na normal praktycznie nie da sie zginąć...

*brak zagadek logicznych... nc

*ostatni boss... co to kufa ma byc?! boss z ktorego caly czas wypadaja zielone orby? mi si ewydawalo, ze ostatni madafaka w grze powinien byc jakims wyzwaniem, a tu?

*przeklamania graficzne tzn czasem jakas tam tekstura sobie skacze, mryga itp... nie jest to czeste zjawisko ale z 10x w ciagu gry cos takiego zaobserwowalem... chyba, ze to moja konsola juz umiera i sypie artefaktami xD

 

tak na koniec moja subiektywna ocena... 7+/10. serio pisze. ta gra poprostu niczym nie zaskoczyla poza tym, ze psp potrafi wydobyc z siebie TAKĄ grafike. gdyby chociaz tworcy zablysneli jakimis swiezymi patentami, ciekawsza fabula z niespodziewanymi zwrotami akcji to moze dalbym 8+/10. ale niestety; nie mam zamiaru wystawiac oceny tylko na podstawie grafiki.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie gra jest świetna 9/10 jak dla mnie :) Jak przejdę na kolejnych poziomach trudności, to może 9+ będzie ;)

 

Najbardziej mnie rozczarowała długość gry, przejście zajęło mi 5h. Tak 8-9h nie byłoby złe :)

 

Przyjemne siekanie jak na GoW przystało, ale na pewno nie jest czymś rewolucyjnym jak było z God of War 2, choć to gra na handheld'a to i tak więcej się nie spodziewałem, a i tak jest bardzo dobrze :P

Odnośnik do komentarza

W ścianie "ofkoz", też miałem taką sytuację na tej arenie :).

 

Ja też już mam za sobą GoW:CoO na Normalu i bawiłem się nieźle, ale krótkie toto, wtórne toto i po dwóch częściach na PS2 nie kopie już tak mocno po jajach. Skończyłem też wyzwania, dostałem nowy strój i jedyne co mi zostało to przejście gry na poziomie God (co aktualnie jest w trakcie wykonywania). Co do samej gry, jedna z lepszych pozycji na PSP, ale nie najlepsza. Nie wiem dlaczego, ale czuję dziwny niedosyt po zagraniu w tą część, może spodziewałem się czegoś innego? Kto wie... Co nie zmienia faktu, iż ma momenty, szczególnie te związane z architekturą poziomów, którą można tylko podziwiać (PSP pokazuje w końcu pazurki? Oby inni uczyli się na tym).

 

Spodobała mi się druga broń, ma w sobie prawdziwą moc i design jednego z bossów (

Charon - za(pipi)iście go wykonali

).

 

Zgadzam się z Coatim, 7+ jest jak najbardziej na miejscu.

Odnośnik do komentarza

przepraszam ze pytam, zamowilem gowa w poniedziałek, we wtorek został wysłany, w poniedziałek będzie, wysłany z USA...

pytam bo jeśli jesteście z Europy to musieliście zamówić kuriera DHL i paść na głowe ( 1 dniowa przesyłka z USA do Polski około 3xwartość gry :) )

więc się pytam gracie na oryginałach i dostajecie przesyłki międzynarodowe z prędkością światła, czy gracie na piratach i reszta prócz mnie przymyka na to oko....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...