Jump to content

Rome


wielad

Recommended Posts

  • 2 years later...

Ch,.uj że odkopuje. Jestem po 2 obejrzeniu obydwóch sezonów i muszę stwierdzić że 1 sezon to absolutna rewelacja. Społeczeństwo tamtych czasów przedstawione według mnie znakomicie, cały charakter i sposób myślenia owczesnych ludzi, bohaterowie nie są świeci, nie ma wybielania i podziału na czarne i białe, 2 głowni bohaterowie to właściwie zwykli mordercy lubiący dziwki i bijatyki, reszta też nie jest w jakiś sposób prze kolorowana, nieraz odznacają się zwykłym chamstwem czy trywialnością. Sezon 2 w porównaniu do 1 jest już nieco gorszy, wszystko dzieję się zbyt szybko, wątek żyda z jego bratem głupio zakończony i właściwie nie wiadomo czemu to miało służyć. Sama historia jednak i wydarzenia pomimo tego są ok, Aaron Johnson moim zdaniem był świetny jako Oktawian, a rola Jamesa Purefoya jako Marka Antoniusza to prawdziwe mistrzostwo świata, gościu doskonale się odnajduję w obydwóch sezonach, chyba najbardziej charyzmatyczny bohater; Żołdak, dziwkarz, cham, pijak, zabijaka i totalny dekadent, bardzo żałuje że skończyło się tylko na 2 seriach, choć bez postaci Antoniusza serial wiele by stracił.

Link to comment

Sezon 2 w porównaniu do 1 jest już nieco gorszy, wszystko dzieję się zbyt szybko, wątek żyda z jego bratem głupio zakończony i właściwie nie wiadomo czemu to miało służyć.

W kolejnych sezonach mialy byc pokazane wydarzenia w Jerozolimie. Obecnosc Heroda i watek tego brata to pozostalosci po tych niezrealizowanych planach.

 

Moze cie pocieszyc wiadomosc, ze trwaja prace nad filmem.

Link to comment

podpisuje się pod postem standby obiema ręcyma. rzym to jedna z najlepszych rzeczy jaka przytrafiła się telewizji, a jak ktoś gustuje w historycznych klimatach to już w ogóle pozycja obowiązkowa. tudorowie mogą temu serialowi jedynie czyścić buty. spartacus też jest spoko, wiadomo, ale tam to jednak głównie cycki i krew, a tu nie dość, że mamy te niezwykle ważne elementy to jeszcze jest znakomite aktorstwo, dialogi, kostiumy i wszystko co dla dobrego serialu jest niezbędne. jeśli ktoś nie widział to czemprędzej radzę nadrobić zaległości.

Link to comment
  • 3 years later...

Dlaczego takie seriale muszą być kasowane, a jakieś guwna dostają po milion sezonów? =/

 

3 letni odkop ale chvj, serial rewelacyjny, może przez mój post ktoś tu wejdzie i sobie powie "a co tam, 22 odcinki mogę obrobić" i obejrzy to małe dzieło. Polecam

  • Upvote 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...