Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Nikt chyba nie zainstalował tego jeszcze (albo nic o tym nie wiadomo), bo autorzy nie wypuścili normalnego i zrozumiałego tutoriala...

 

Donatorom wysyłają gotowego PenDrive'a, którego tylko podłączają i już można działać, ale nie wiem, czy się go instaluje czy nie, chociaż niemal na pewno stawiam na to, że się instaluje, więc format obowiązkowy, ale możesz pobrać Megabox'a i jak będzie wiadomo coś więcej, to będziesz gotów :)

Odnośnik do komentarza

Wybaczcie mi bo może to już było, a nie miałem ochoty przeglądać tego topicu całego(z grubsza o tym samym) ale skoro jest scena w nazwie to o niej teraz porozmawiajmy. Podczas tegorocznej edycji scenowego party pod nazwą Breakpoint miała miejsce premiera nowego dema polskiej(a jakże!)grupy Plastic. Demo, demem nie będę się za bardzo rozwodził nad tym, że jak na rok pisania scenariusza to jest słabo, że czerpie z Debrisa garścmi bo demo jest całkiem fajne, jest polskie i jest na ps3. :D Od kwietnia nadal nie ma binarki do odpalenia na natywnym sprzęcie, pozostaje więc zadowolić się tym co jest...

 

http://pl.youtube.com/watch?v=7QomevyfB78

 

http://pouet.net/prod.php?which=50170

 

pozdrawiam serdecznie

 

 

Odnośnik do komentarza

Są dwa filmiki. Pokazują one, że można odpalić grę bez użycia oryginalnej płyty (odpala się z dysku).

 

Nie wydaje mi się, że jest to Fake, bo po pierwsze, robi to Team ICE, a oni dłuższy czas kombinują, a po drugie - Mathieulth potwierdził działanie tego sposobu (dokładniej dwóch, jeden legalny, drugi mniej legalny)

 

Wszystko jest na PS3Hax, ale sposobu jeszcze nie opublikują, bo po co jakieś nooby mają sobie psuć konsole nie wiedząc co robią. Dlatego lepiej wszystko dopracować

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą może mi ktoś odpowie.

 

Znalazłem mase griere homebrew które jak juz wczesniej ktoś tutaj wspomniał wykorzystują lukę filmów BD.

 

Według tutorialu folder o nazwie AVHD (czy jakoś tak) kopiujemy centralnie na pendrive czy kartę pamięci i odpalamy z menu video.

 

No więc wklejam gierkę na Sd, odpalam ps3, wchodzę na tę kartę z menu Video i niestety mam tam po prostu folder, w którym pełno innych folderów i nie ma żadnej aplikacji uruchamiającej grę.

 

Jakieś sprostowanie?

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że nawet jak się okaże, że to nie Fake, to Sony wypuści odpowiedni update i po herbacie. Brzydzę się piractwem, a teksty o jakimś Homebrew można sobie wsadzić w tyłek, bo jeżeli ktoś ma na coś takiego chcicę na PS3, to niech sobie zainstaluje Linuxa, a jeżeli nie, to niech sobie to robi przy swoim pececiku. Piractwo zabija konsole i to jest fakt. <_<

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje, ze: piracenie nie bedzie mozliwe na PS3 / gierki beda zajmowaly cale nosniki bd (wtedy wiele osob ich nie sciagnie, bo bedzie sciagala nie wiadomo ile dni) bo nie chce, zeby doszlo do takiej sytuacji jak na PSP- brak gier. Co do custom softu to milo by bylo, jakby wprowadzili kompatybilnosc z PS2 wraz z upstalingiem i innymi ulepszaczami, jakie byly w PS3 60gb.

Odnośnik do komentarza

Mini recenzję?

 

Krótko - Jest do dupy. Nic nie chodzi, żadne emu nie chodzą, filmy w 720p tną. To jeszcze beta, a nie żaden Final jak twórcy napisali...

PS. Ja nie mam zainstalowanego Megabox'a, ale osoby z PS3Hax się już pochwalili, że nie działa jak niby miał działać.

 

 

\\\\\

 

BTW, ja tam nie liczę na odpalanie piratów itp., bo będę znowu narzekał, że nie mam w co grać (za dużo gier i po prostu NIE MAM w co grać...)

Ale liczę na większą dostępną moc dla Linuxa, bo mi PC nie odtwarza filmów w 1080p :P Chętnie bym też odpalił jakieś gry, które są oryginalnie na Linuxa :)

Jakieś benchmarki by się wtedy przydały, bo chciałbym zobaczyć ile NAPRAWDE PS3 może wygenerować, żebym to widział na swoim ekranie :]

Emulatory mnie nie interesują, bo i tak nie gram w stare gry, ale chętnie gram w stare gry w nowej oprawie (gry z PSS :) )

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
To jeszcze beta

Jeżeli jest tak jak mówisz to ten bajer ma CO NAJWYŻEJ status alpha.

Chętnie bym też odpalił jakieś gry, które są oryginalnie na Linuxa

Taaa...dużo jest gier skompilowanych pod architekturę PowerPC...

Jakieś benchmarki by się wtedy przydały,

Już są...

http://www.geekpatrol.ca/2006/11/playstation-3-performance/

http://www.primatelabs.ca/blog/2007/05/pla...mance-may-2007/

Odnośnik do komentarza
tym bardziej zawarte tam porównania do zwykłych procesorów.

A do jakich chciałbyś mieć porównanie?

Napisałem najpierw, że chciałbym dostęp do pełnej mocy PS3 w Linuxie, wtedy benchmarki mają jako taki sens.

Trzeba mieć pełną dokumentację konsoli od Sony, i powiedzmy kilkunastu zdolnych programistów...zresztą komu by się chciało tworzyć benchmark dla Cella...

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza

Te testy są przeprowadzane tylko z użyciem PPE.

Czyli porównanie jest całkiem sensowne. Jądro Cella o architekturze PowerPC, jest porównywane z PowerPC 970...czyli prockiem single core o tej samej architekturze. Doskonale pokazuje to jak PPE radzi sobie w sytuacji gdy kod nie jest zoptymalizwany (działanie w trybie in-order execution i brak bajera zwącego się branch predictor daje się we znaki).

Edytowane przez Thomas_PL
Odnośnik do komentarza

 

To Fake, to nie jest ta sama metoda, którą pokazywał StreetSkaterFU.

On sam już powiedział, że to nie ten sam sposób i że metoda z maxconsole nie działa jak należy

 

BTW

 

Mamy pierwszy emulator działający bezpośrednio na PS3:D

 

Emulator NESa:D

 

http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=6322

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza

NES...jezu kiedy wreszcie złamią tą [cenzura] PS3? Przecież to komedia. Całkiem przyzwoity sprzęt i szczytem osiagnięć jest NES...i to bez dzwięku...przecież nawet komórki potrafią emulować szybsze stare konsole (SNES, GBA itp.). Jeżeli homebrew na PS3 ograniczy się tylko do Javy to ja dziękuje za coś takiego. Bez złamania PS3 nie będzie porządnego homebrew. [ceznura] firmy...zachciało im się wsadzać jakiś [cenzura] hypervisor

Odnośnik do komentarza

Nie narzekaj

 

Przecież to początek, to wiadomo, że od razu nie będzie też dźwięku w tym emu.

Jak chcesz złamania konsoli, to sam się za to weź, ja jestem zadowolony z tego, że tak powoli coś się dzieje, bo mogę po trochu wszystko próbować :P

 

Właściwie Hypervisor to atut PS3, bo firmy wolą wypuścić grę na konsolę, na którą wiedzą, że sprzeda się oryginalna gra, a nie żadna kopia.

Już się nie dziwię czemu MS pobiera za wszystko opłaty... w końcu muszą jakiś odbić się od tego, że dużo osób piraci na ich konsoli

Odnośnik do komentarza

Zresztą żadne homebrew nie jest warte złamania konsoli, sorry, ale konsola jest do grania, mam gdzieś, czy ktoś zrobi jakiś media player czy coś, ewentualnie jakąś crapowatą gierkę. Bardzo cieszy za to fakt, że jednak Sony pozostawiło jakieś bramki, żeby ludzie pokombinowali sobie [blu ray java, czy sama instalacja linuxa].

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...