Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Może zarzuć jakim linkiem do tych komentarzy. Rzuciłem okiem na torrenty.org i tam cisza.

+1

 

+ Dodał MODERATOR
linka do strony z torrentami wam nie podam... no i musielibyscie miec zaproszenie ;]

 

A nie zrobili ostatnio otwartych drzwi? Stoi coś tam pisał w niusach, że planują. Ogólnie stronka ma związek z czarnymi kotami tyle, że po angielsku.

 

Coś mi się nie chce wierzyć w ten "team hades". Po co robić iso jak na wszystkich stronkach na które zaglądałem było opisane, że na dysk zrzucają się luźne pliki a nie obraz iso... Może oni poprostu robią obrazy iso na PC z gier? Po testach jakie ktoś tam robił wychodzi, że gry zrzucone na twardy dysk można odpalać na innej konsolce jeśli też ma backup manegera zainstalowanego.

Bo zazwyczaj jest tak, że wszystkie pliki zgrywa się do jednego obrazu, który później w dzieli się na X części w rarze. Chodzi o to, że zawsze jest ryzyko że jakaś część ściągnięta może nie działać i dzięki takiemu zabiegowi nie trzeba ściągać od nowa całości tylko wybrany fragment. A po ściągnięciu użytkownik tylko mountuje obraz np. w deamon toolsie albo w Finderze jak ma Maca i może sobie kopiować pliki do woli.

 

Trzeba też powiedzieć, że takie zabawki kosztują majątek, który Kowalski ze swoją firmą krzak kupi coś takiego?

Jeżeli by kogoś to interesowało to znalazłem w necie, że devkit kosztuje jakoś 7500 Euro. Nice ;) A czemu to jest takie drogie w ogóle?

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Temat rozwija się na dobre, a jeszcze nikt z Was tego szajsu w rękach nie miał. Więc po co ta gadka? Jeden mądrzejszy od drugiego...

 

Jeszcze dzisiaj z rana wszystkich przekonywałeś że "There is no spoon" a teraz piszesz nagle Ci dyskusja przeszkadza? Hmm po co ta gadka? Bo to forum dyskusyjne :potter:

Odnośnik do komentarza

Śmieszy mnie to, w jaki sposób próbujecie pokazać swoją wiedzę. Czytając Wasze posty można wywnioskować, że każdy z Was posiada już wspomniane w temacie cudo, no i w małym paluszku ma całą specyfikację konsoli, włącznie z jej zabezpieczeniami. Każdy też jest w stanie wykonać downgrade firmware'u, jednym słowem - w sekundę staliście się specami od łamania konsoli. No nic, muszę się chyba pogodzić z tym, że nie rozumiem tego technicznego bełkotu wyssanego z palca, opartego o 3 filmiki na YT i 4 słodkich wpisach na twitterze nieznanych nikomu hakerów.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez hivonzooo
Odnośnik do komentarza

A co to pierwsza konsola na rynku, którą złamano? Założę się, że gro osób nie jedną konsolę już modyfikowało, czy to we własnym zakresie, czy biorąc w tym tylko bierny udział. Pogadać można, trochę przesadzacie. Nic nowego w tej materii nie wymyślono, są schematy postępowania i pewne zasady. PS3 w końcu to nie jest technologia obcych.

Odnośnik do komentarza

Śmieszy mnie to, w jaki sposób próbujecie pokazać swoją wiedzę. Czytając Wasze posty można wywnioskować, że każdy z Was posiada już wspomniane w temacie cudo

 

Nikt tego nie posiada bo jeszcze nie jest dystrybuowane (chyba że się mylę). Ja czekam na schematy i soft, za drogie.

 

no i w małym paluszku ma całą specyfikację konsoli, włącznie z jej zabezpieczeniami. Każdy też jest w stanie wykonać downgrade firmware'u, jednym słowem - w sekundę staliście się specami od łamania konsoli. No nic, muszę się chyba pogodzić z tym, że nie rozumiem tego technicznego bełkotu wyssanego z palca, opartego o 3 filmiki na YT i 4 słodkich wpisach na twitterze nieznanych nikomu hakerów.

 

Specyfikacja to jest akurat na wiki. ;p Zabezpieczenia są znane, sposób ich obejścia nie (tj. nie wszystkich).

 

Downgrade jest w stanie wykonać każdy o ile wlutował sobie Infectusa (modchip) i zrobił obraz fw w wersji, nazwijmy x.xx. Jeśli mam w konsoli wersję fw z.zz to mogę za pomocą chipa downgrade'ować do x.xx. No niebywałe. ;] Downgrade'u ani CFW z paczki PUP przez manager aktualizacji nie da się zrobić ponieważ nie znane są pup keye (geohot podobno ma, ale się się obraził na świat...), pracuje też nad tym choćby jailcrab. Jeśli dla dongle'a są sprawdzane to Ci od "jailbreake'a" też muszą go znać.

 

Nikt wiedzy z youtuba nie czerpie. W każdym razie nie ja, zajmuję się sceną od jakiegoś już czasu i wszystko co napisałem opieram wyłącznie na informacjach podanych publicznie i własnej logice przez pryzmat swojej wiedzy. Może jest nieduża, ale jakoś sobie radzę. ;]

Odnośnik do komentarza

Śmieszy mnie to, w jaki sposób próbujecie pokazać swoją wiedzę. Czytając Wasze posty można wywnioskować, że każdy z Was posiada już wspomniane w temacie cudo, no i w małym paluszku ma całą specyfikację konsoli, włącznie z jej zabezpieczeniami. Każdy też jest w stanie wykonać downgrade firmware'u, jednym słowem - w sekundę staliście się specami od łamania konsoli. No nic, muszę się chyba pogodzić z tym, że nie rozumiem tego technicznego bełkotu wyssanego z palca, opartego o 3 filmiki na YT i 4 słodkich wpisach na twitterze nieznanych nikomu hakerów.

 

Pozdrawiam.

 

 

ić stond!

 

To co napisałem do downgrade, widzę że nie jesteś w stanie pojąć.

 

Napisane dokładnie OCB, nikt nie stał się fachmanem. Temat się ruszył to i ludzie "wyszli" z ukrycia.

 

Ogarnij się zanim Ciebie ogarną i wyzwą od Hał ajken tejków!

http://www.youtube.com/watch?v=wMdpEjGEkGI

Odnośnik do komentarza

@Dabman lub @Berion - a czy teoretycznie za pomocą PSJB można by zejść niżej z FW powiedzmy do FW na którym był Linux? 

 

Tu jest wielkie NIE.

 

Downgrade nie zrobisz bez kopii swojego wcześniejszego f/w

 

Czyli masz 1.50 robisz backup za pomocą infectusa, później update, ew. restore ( przez infectus ) do starego softu.

Możesz wgrać soft taki sam ( reflash ) bądź debug ( w tej samej, bądź nowszej wersji od obecnego retail na konsoli ) o ile chip date taką opcje, a z technicznego punktu widzenia - DAJE :D

 

Dobra - to mam jeszcze jedno pytanie :) Skoro tak, to czy teoretycznie na uwalonej konsoli z Softem np. 3.41 z tak zwanym Red Screen Of Death (prawdopodobne uszkodzenie softu) da się taką konsolę odratować? Czyli na jana zaaplikować jej nowy soft o tym samym numerku? Czy to wymaga wyższej szkoły jazdy jednak?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :potter:

 

Jeśli znajdą sposób, żeby od razu po odpaleniu konsoli, wgrywało softa np. z PENA to się da. W końcu tego używają serwisanci więc muszą mieć taką opcję.

 

przeciez w takiej konsoli dziala wgrywanie firmware czyli do menu serwisowego daje sie wejsc bez problemu

 

serwis Sony w postaci PRAM takie konsole od razu wymienia na nowe...

Odnośnik do komentarza

@Dabman lub @Berion - a czy teoretycznie za pomocą PSJB można by zejść niżej z FW powiedzmy do FW na którym był Linux? 

 

Tu jest wielkie NIE.

 

Downgrade nie zrobisz bez kopii swojego wcześniejszego f/w

 

Czyli masz 1.50 robisz backup za pomocą infectusa, później update, ew. restore ( przez infectus ) do starego softu.

Możesz wgrać soft taki sam ( reflash ) bądź debug ( w tej samej, bądź nowszej wersji od obecnego retail na konsoli ) o ile chip date taką opcje, a z technicznego punktu widzenia - DAJE :D

 

Dobra - to mam jeszcze jedno pytanie :) Skoro tak, to czy teoretycznie na uwalonej konsoli z Softem np. 3.41 z tak zwanym Red Screen Of Death (prawdopodobne uszkodzenie softu) da się taką konsolę odratować? Czyli na jana zaaplikować jej nowy soft o tym samym numerku? Czy to wymaga wyższej szkoły jazdy jednak?

 

Z góry dzięki za odpowiedź :potter:

 

Jeśli znajdą sposób, żeby od razu po odpaleniu konsoli, wgrywało softa np. z PENA to się da. W końcu tego używają serwisanci więc muszą mieć taką opcję.

 

przeciez w takiej konsoli dziala wgrywanie firmware czyli do menu serwisowego daje sie wejsc bez problemu

 

serwis Sony w postaci PRAM takie konsole od razu wymienia na nowe...

 

Tak, da się wejść do Menu Serwisowego, ale nie zawsze da radę taką konsolę odratować. Samo to jak już wspomniałeś, że wymieniają konsole z RSOD na nowe konsole daje do myślenia.

Wiem jak jest w PSP - chciałem się dowiedzieć jak jest tutaj ale sprawa z FW w PS3 to zupełnie inna bajka aniżeli w PSP. Myślałem (a raczej nie byłem pewien) że JB bez problemu wgra takiej konsoli oprogramowanie od początku.

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Tak, da się wejść do Menu Serwisowego, ale nie zawsze da radę taką konsolę odratować. Samo to jak już wspomniałeś, że wymieniają konsole z RSOD na nowe konsole daje do myślenia.

Wiem jak jest w PSP - chciałem się dowiedzieć jak jest tutaj ale sprawa z FW w PS3 to zupełnie inna bajka aniżeli w PSP. Myślałem (a raczej nie byłem pewien) że JB bez problemu wgra takiej konsoli oprogramowanie od początku.

napisalem ze da sie wejsc w menu ale nic nie pisalem ze to odratuje konsole :)

z tych co mialem na serwisie, w zadnej update firmware nie pomogl, wszystkie zawsze szly do Sony na wymiane badz u Nas na wymiane jak bez gwary...

 

to jest najprawdopodobniej blad jednego z flashy tzw badblock, w X0 jest to pomyslane tak ze omijany jest taki badblock i przenoszony na koniec flasha,

widocznie Sony nie przewidzialo takiej sytuacji i stad sa te awarie i nie widze tu mozliwosci naprawy skoro tego serwis Sony-PRAM nie naprawia, chyba ze w glownym Sony ale jak tak by bylo to by dluzej czekalo sie na konsole i dostalo swoja, a jednak zawsze z tych co slalem wymienili z dnia na dzien...

chociaz glowny serwis Sony to powinien miec mozliwosc generowania dla danej konsoli kazdego wsadu wiec jesli nawet by to wymagalo wymiany kosci to oni musza miec mozliwosc odratowanie takiej konsoli, pytanie czy to robia czy to dla nich oplacalne to inny temat....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

czyli rozumiem ze ludzie z debugami juz go uzywaja, a te filmiki jakie sa to najprawdopodobniej wlasnie z tych debugow...dziwne ze nikt konkretny w PL nie potweirdzil tego czy to dziala, przeciez maja jacys debuga bo na allegro nawet byly i na forach o ps3 sie chwalili tym ze maja porobione...

czyli caly w tym myk to potwierdzenie typowego Kowalskiego ze to na retailu idzie tak jak obiecuja i na to caly "lud" czeka, to czekamy... zrobienie backupa pelnego gry bez mozliwosci dzielenia sie z tym innym to i tak dobra opcja, oszczedzac laser nie jest bez znaczenia, ale zapewne pociagna to dalej w strone piractwa czyli dzielenia sie backupami bez ograniczen...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Juchy...

 

Konsole DEBUG nie odpalają gier RETAIL :) ( nawet za czasów X'a 1 trzeba było edytować xex, usuwając podpis MS )

 

Wytłumacze Ci to szybko

 

Mając debuga X360 nieodpale gier retail X360, nawet konsola po JTAg w pierwszych XBR nieodpalala gier RETAIL z HDD, musiała być aplikacja XEXMENU która miała opcje Patch XEX

 

W PS3 jest podobny problem,na DEBUG nie odpalisz retail, a te gry są RETAIL co oni odpalają.

 

W konsoli Debug nie potrzebujesz backup managera, ponieważ gry DEBUG można wgać na HDD bez problemu, natomiast taka konsola nie ruszy gier RETAIL i vicewersa

 

Tak więc Backup Manager nie jest odpalony na konsoli Debug ( czyt. TEST ), aby to odpalić na konsoli DEBUG + gry retail, GeoHot musiałby udostępnić klucze.

 

nie zrobił tego.

 

Juchy co do PS3 z allegro czy EBAY, debug nic Ci nie da, chyba że pracujesz w firmie która ma dostęp do SDK/Aktualizacji. Inaczej konsola jest bezużyteczna, więc kupno takiej konsoli mija się z celem. Wycieków jest bardzo mało i zazwyczaj wypuszcza je SONY/MS dzięki czemu konsole łapią BRICK.

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

to ze retaila na debugu sie nie odpalilo to zawsze tak bylo w konsolach wiec tu nie ma co pisac bo tak bylo, dla tego zglupialem ze wczesniej jakies rozmowy ciagniecie w tym watku o debugu i przerabianiu z retaila na debuga jakby to mialo jakies sens w tym o czym idzie rozmowa czyli o JB

teraz wszystko w normie...obserwujemy dalej rozwoj JB

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

coś nie tak z SONY jakiś zmasowany atak czy co? dzisiaj to znalazłem na pewnej stronie leech w nazwie:

 

Spanish PS3 developer xxxxxxxxxx  has inadvertently leaked Sony PS3 and Blu-ray Service Manuals for the PlayStation 3 entertainment system as a result of his Web server's security being compromised.

PlayStation 3 developer circles have had access to the documents for a few years so the information they contain is not new, however, the confidential SCE documents have just reached the public's eye today.

This news comes just under a week since word of the PS JailBreak PS3 modchip first surfaced.

Finally, below are the leaked file names for those curious, however, we will not provide links to them as they are intended for use only by licensed developers.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...