Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytanka:

1. jak najlepiej przerobic mkv zeby dzialalo na ps3 z dzwiekiem w 5,1 i obrazem hd ?

2. czy mozna tak ustawic dzwiek zeby szedl i przez hdmi i przez kabel optyczny naraz ?

 

z gory dzieki za odpowiedzi

1. Jest super programik - GOTSENT - tu strona producenta - http://sentry23.googlepages.com/#download (ja nie mogłem stamtąd sciągnąć więc łykaj tu: http://www.digital-digest.com/software/GOTSent.html). Ponadto musisz mieć "Make sure you have installed the AC3Filter, Haali Media splitter and, for PS3 users, that your firmware version is at least 1.82, and for Xbox 360 users the 2007 spring update".

Program bardzo przyszłościowy bo pracują nad opcją dzięki której na ps3 będą napisy ! ;)

Ponadto bardzo szybko convertuje (jakieś 30 minut) i plik mpeg ma znakomita jakość obrazu (sprawdzałem na 300 (1080i) ...po prostu cudo a ledwie 4 GB).

Jedyny minus jest taki, że na razie (też nad tym pracują) są problemy przy przewijaniu filmu w przód/tył przy DD 5.1 ale za to dźwięk w takiej postaci (a nie mp3) to w 100% wynagradza.

 

2. A po co?? :pinch:

Odnośnik do komentarza

wielkie dzieki za odpowiedzi, co do drugiego pytania to sytuacja wyglada tak, ze mam sluchawki pod toslinka i na nich gram w warhawka ale jak wejdzie ktos ze znajomych i chce pogadac to ciezko jest grac w sluchawkach i z hsem. a tak zdjalbym sobie sluchawki i wlaczyl glos w tv.

dzieki jeszcze raz zaraz sprawdze ten programik ;D

Odnośnik do komentarza
takie standardowe audio na dwa kable lewy i prawy, hdmi, component i s-video (?) takie standardowe podłużne ktore daja w komplecie z ps3

 

S-VIDEO i COMPONENT nie przesylaja dzwieku ;P moja propozycja:

 

podlaczasz dekoder od sluchawek pod optyka. Do dekodera podlaczasz sluchawki i do drugiego wyjscia (lub zamiast sluchawk) podlaczas kabel zwany AUX (mini jack => cinch; cinch to te dwa kable, czerwony i bialy) ktorego drugi koniec (cinch) podlaczasz do TV. chyba jedyne rozwiazanie ;) pozdro

Edytowane przez konrado0905
Odnośnik do komentarza

Grigori: Jeśli zakładałem konto PSN jeszcze przed startem konsoli (była opcja rezerwacji nick'a przez www) i do tej pory nie zalogowałem się na konsoli to czy moje konto jeszcze istnieje?

 

 

Własnie dziwna sprawa z tym kontem. Sam zakładałem jak jeszcze konsoli wogóle w sklepach nie było ale zapomniałem danych i nie mogłęm się zalogowac na nie. Jednak jak chciałem stworzyc nowe konto na tym mailu, który podałem właśnie p[rzy pierwszej rejsestracji to pisało że ten mail jest uzywany. Tak więc jeśli masz wszystkie dane to luz i powinno działać.

Edytowane przez Jakim
Odnośnik do komentarza
... COMPONENT nie przesylaja dzwieku ;P moja propozycja:

 

moja propozycja: nie pisz głupot ;) - pokaż mi kabel/wejście component który nie ma dwóch wtyczek audio L/R (biała/czerwona)

 

component to 3 wtyki (czerwony, niebieski, zielony). audio cinch to czerwony i bialy. wiec przeczytaj post kolegi gdzie wymienia cinch na pierwszymm miejscu, wiec wymieniajac COMPONENT mial na mysli 3 wtyki. jeszcze raz powtarzam COMPONENT przesyla tylko obraz. kable w sprzedazy to "zestawy" component + cinch audio.

Odnośnik do komentarza
component to 3 wtyki (czerwony, niebieski, zielony). audio cinch to czerwony i bialy. wiec przeczytaj post kolegi gdzie wymienia cinch na pierwszymm miejscu, wiec wymieniajac COMPONENT mial na mysli 3 wtyki. jeszcze raz powtarzam COMPONENT przesyla tylko obraz. kable w sprzedazy to "zestawy" component + cinch audio.

 

ok wszystko sie zgadza - chodziło Ci o component jako sygnał obrazu, a nie kabel.

 

Poprostu ktoś to czytając mógł pomyśleć że kupjąc kabel component do ps2/ps3 nie będzie miał dźwięku i będzie musiał coś dodatkowo kombinować, a tak jak pisałem nie widziale żeby były kable component do ps2/3 bez tych dwóch cinchy audio

 

sorki za zamieszanie :P

Odnośnik do komentarza

Panowie, dzisiaj przy próbie zaśnięcia słyszałem że coś mi szumi w pokoju, podchodzę do PS3ki, wkładam łapę za konsolę i faktycznie - wiatrak wieje chociaż konsola jest w stanie czuwania. Czy to wina tego że mam włączone wybudzanie jej przez WiFi czy może każda PS3ka szumi po nocach zżerając prąd?

Odnośnik do komentarza
Panowie, dzisiaj przy próbie zaśnięcia słyszałem że coś mi szumi w pokoju, podchodzę do PS3ki, wkładam łapę za konsolę i faktycznie - wiatrak wieje chociaż konsola jest w stanie czuwania. Czy to wina tego że mam włączone wybudzanie jej przez WiFi czy może każda PS3ka szumi po nocach zżerając prąd?

Zapewne masz włączony "Remote Start" na PS3 i dlatego konsola "wieje" podczas czuwania.

Odnośnik do komentarza

Niestety kiedy Remote Start jest włączony, to konsola chodzi cały czas (trochę się dziwie, że potrzebuje mieć odpalony wiatrak, żeby tylko utrzymać układ WiFi i lekką trzeźwość procesora :P

Wyłączyłem RS i jest cisza w nocy :] I tak nie korzystałem i coś nie widzi mi sie korzystanie, dopóki nie będzie możliwe granie w gry z PS3 na PSP (aktualnie tylko gry z PSXa)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...