Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

1.Chciałbym się zapytać jak jest z gwarancją z PS3, tzn. jest ona na okres 1 roku czy na 2 lata?

2.Czy jeżeli kupię używaną konsolę, to gwarancja przechodzi na mnie?

3.Czy aby zrealizować gwarancję to muszę konsolę zawieźć do punktu 'kupna' konsoli? Czyli, jeżeli konsola jest z Krakowa, to muszę jechać do Krakowa, aby ją oddać na gwarancję?

4.Czy jeżeli konsola jest z Anglii / USA to gwarancja będzie w naszym kraju respektowana?

Edytowane przez diesvindu
Odnośnik do komentarza
Witam.

 

1.Chciałbym się zapytać jak jest z gwarancją z PS3, tzn. jest ona na okres 1 roku czy na 2 lata?

2.Czy jeżeli kupię używaną konsolę, to gwarancja przechodzi na mnie?

3.Czy aby zrealizować gwarancję to muszę konsolę zawieźć do punktu 'kupna' konsoli? Czyli, jeżeli konsola jest z Krakowa, to muszę jechać do Krakowa, aby ją oddać na gwarancję?

4.Czy jeżeli konsola jest z Anglii / USA to gwarancja będzie w naszym kraju respektowana?

1. 1 rok gwarancji sony, 2 lata w sklepie [na niezgodnosc towaru z umowa]

2. w instrukcji pisze, ze nie. jesli masz rachunek i podbita gwarancje nie powinno byc problemu.

3. jasli jest jeszcze na gwarancji sony to odsylasz/odwozisz konsole do centrum sony/autoryzowanego serwisu/sklepu gdzie kupiles/itp; po roku juz tylko mozesz oddac do sklepu z pismem o niezgodnosci towaru z umową ;]

4. jesli zostala kupiona na terenie UE to mozesz ja oddac na gwarancje w polsce

 

polecam zadzwonic pod infolinie sony i dowiedziec sie wszystkiego dokladniej

Edytowane przez CoATI
Odnośnik do komentarza
1. 1 rok gwarancji sony, 2 lata w sklepie [na niezgodnosc towaru z umowa]

 

 

male sprostowanie - nie ma czegos takiego jak 2 lata gwarancji na Pleja 3.Jest tylko 1 rok i tyle.

Jesli chodzi o niezgodnosc towaru z umowa to musisz udowodnic ze gdy kupowales pleja to mial juz wade.

Np. w Angli Sony oficjalnie przyznalo sie ze wersje 60GB mialy wade plyty glownej, wtedy mozesz sie odwolywac i do 2 lat masz gwarancje.

U nas SONY milczy wiec gwarancji jest 1 rok.

 

Odnośnik do komentarza

Jak zrobić by po skopiowaniu zdjęć na ps3 od razu się one grupowały w foldery dokładnie takie same jak na pc? Chodzi o to że jak skopiuję np: Wakacje/lipiec2008/foty_różne to po przewertowaniu widoku kwadratem poro.zje.buje mi te foty aż miło :)

 

Z mp3-jkami robię tak, że w programiku do przerabiania tagów daję grupie utworków właściwe tagi i np: składanek mi nie porozrzuca wg albumów i twórców orginalnych i będa się one folderu ustawionego w tagu trzymać.

 

Z fotami też chyba można coś takiego zrobić ? Znacie jakieś programiki czy poprostu sposób na własciwe pozycjonowanie zdjęć w ps3 (ręczne wpisywanie w rubryce Album pod trójkątem mi się nie uśmiecha)

 

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo byłbym wdzieczny jakbym otrzymał pomoc.

 

1.Na poczatku moja PS3 była podączona do telewizora HD Ready lecz z biegiem czasu przerzuciłem sie na FULL HD.

Problem w tym ze jak teraz znowu chce podłaczyc ja do mniejszego talewizora kabel HDMI nie przetwarza danych Video, tylko Audio.Na poczatku myslałem ze to wina ustawiuenia w opcjach tylko na FULL HD lecz poprawilem to a i tak nie dzała.-.-

Jest jakeis proste i logiczne wyjasnienie mojego problemu.

2.Moja PS3 ma ponad półtora roku i NIGDY nie miałem problemu z połaczeniem sieciowym (router). Zawsze sugnałbył ok. 80-90%.Lecz gdy przezuciłem sie na FULL HD i automatycznie zasięg do fuotera sie powiekszyl to po pewnym czasie wyskoczyłmi błąd DNS(z tego co wiem to czesto sie to zdarza). Jakos sie z tym uporałem (zmiana numeru DNS i grzebanie w opcjach - co jednak w moim przypadku nie poszlo tak latwo jak by sie moglo wydawac). Przez 1 dien internet pochodzil w miare ok ale pozniej siła sygnału spadła ponizej 40% i utrzymuje sie na tym poziomie co wyklucza granie online(np. RE5 + headset).

W dodatku pokazuja mi sie przez caly czas jakies błędy w połaczeniu i powraca (nie wiedziec czemu) błąd DNS - który PODOBNO zlikwidowałem. Non stop wyrzuca mnie z intrernetu pokazujac na zmiane błąd DNS i jakis inny( cos z cyfami 80...). Jest to pardzo irytujace i sam nie wiem co mam poradzic.

 

Odnośnik do komentarza

1. HDMI ma taka ceche ze dostraja wspolpracujace urzadzenia - ale gdy zmieniasz jedno z urzadzen zwykle musisz zresetowac polaczenie. Telewizory (odbiorniki) zwykle maja autodostrajanie, ale nadajniki (takie jak PS3) raczej nie - dlatego przy zmianie telewizora powinienes zresetowac ustawienia obrazu (przycisk standby przytrzymac z 10 sekund z tego co pamietam - sprawdz w instrukcji albo niech mnie ktos poprawi.

 

2. Resetuj router co jakis czas. U mnie sie tez to zdarza co kilka tygodni ze spada moc ni z tego ni z owego.

Popracuj tez nad ustawieniami routera (moc/czystosc sygnalu).

Czy w ustawieniach konsoli jako DNS masz ustawiony adres wewnetrzny routera (czyli ten w sieci wewnetrznej konczacy sie zwykle na x.x.x.001? To domyslnie jest pierwszy DNS dla konsoli, bo router jest brama na zewnatrz i on sobie radzi i tlumaczy. Zwykle ustawienie tego adresu pomaga. Ogolnie sugeruje ustawienia automatyczne na konsoli.

Na routerze ustawic jako pierwszy adres DNS - domyslny adres DNS dostawcy internetu, alternatywne najlepiej najsolidniejsze DNSy TPSA badz NASK. No i na koniec deser - kto jest dostawca internetu? Bledy DNSowe to czesto przypadlosc na ktora nie masz wplywu bo odpowiada za nia Twoj dostawca. Czasem telefon z opieprzem moze uczynic cuda.

Odnośnik do komentarza
1. HDMI ma taka ceche ze dostraja wspolpracujace urzadzenia - ale gdy zmieniasz jedno z urzadzen zwykle musisz zresetowac polaczenie. Telewizory (odbiorniki) zwykle maja autodostrajanie, ale nadajniki (takie jak PS3) raczej nie - dlatego przy zmianie telewizora powinienes zresetowac ustawienia obrazu (przycisk standby przytrzymac z 10 sekund z tego co pamietam - sprawdz w instrukcji albo niech mnie ktos poprawi.

 

2. Resetuj router co jakis czas. U mnie sie tez to zdarza co kilka tygodni ze spada moc ni z tego ni z owego.

Popracuj tez nad ustawieniami routera (moc/czystosc sygnalu).

Czy w ustawieniach konsoli jako DNS masz ustawiony adres wewnetrzny routera (czyli ten w sieci wewnetrznej konczacy sie zwykle na x.x.x.001? To domyslnie jest pierwszy DNS dla konsoli, bo router jest brama na zewnatrz i on sobie radzi i tlumaczy. Zwykle ustawienie tego adresu pomaga. Ogolnie sugeruje ustawienia automatyczne na konsoli.

Na routerze ustawic jako pierwszy adres DNS - domyslny adres DNS dostawcy internetu, alternatywne najlepiej najsolidniejsze DNSy TPSA badz NASK. No i na koniec deser - kto jest dostawca internetu? Bledy DNSowe to czesto przypadlosc na ktora nie masz wplywu bo odpowiada za nia Twoj dostawca. Czasem telefon z opieprzem moze uczynic cuda.

 

Tak mam ustawiony adres DNS routera(pierwsza rzecz jaka zrobilem po zobaczeniu tego komunikatu) ale mimo to jak widac nie ma to rożnicy;/

PS: ktory to jest przycisk standby??

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza
Tak mam ustawiony adres DNS routera(pierwsza rzecz jaka zrobilem po zobaczeniu tego komunikatu) ale mimo to jak widac nie ma to rożnicy;/

 

A jak na routerze? Ustaw DNSy TPSA albo NASK (poszukaj w necie).

W razie czego dzwon do dostawcy internetu. U mnie to pomagalo przede wszystkim.

 

PS: ktory to jest przycisk standby??

 

No ten przycisk (dotykowy) z przodu co Ci konsole usypia badz budzi. Nie nazywam go power - bo power masz z tylu wylaczajacy konsole kompletnie.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza

Witam mam takie pytanie ( od razu sorry ale nie wiedziałem gdzie je umieścić , a nie chciałem tworzyć nowego tematu ). W najbliższym czasie mam zamiar kupić sobie zestaw : TV LCD Full HD+Kino domowe ( ew. zestaw głośników )+PS3. I moje pytanie jest takie: czy moglibyście mi doradzić jaki do PS3 dobrać TV i kino domowe? Tak żeby wszystko działczyło, żeby nie było żadnych problemów z obrazem no i co najważniejsze z dźwiękiem( tak żeby działały wszystkie głośniki podczas oglądania filmu blue-ray( grania ) , z tego co czytałem na forum to wielu ludzi ma z podłączeniem głośników i amplitunera największy problem ) . Na zestaw przewiduje wydać ok 6000-6500 zł , w tym :

 

TV LCD FULL HD ( najlepiej 32 cale ) - 2000-2400 zł

PS3 + jakaś gra , film blu-ray - 1600-1700 zł

i za resztę Kino domowe ( lub zestaw głośników ) ---- 2000-2100 zł

 

Aha i jeszcze jedna kwestia , napiszcie mi jeszcze co z czym połączyć i jakimi kablami ( jakie kable dokupić ). Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

co do konkretnych modeli nie doradzę bo tyle ile ich jest na rynku to tyle różnych opinii ale kilka uwag mogę przekazać:

1.telewizor 32 calowy nie opłaca się kupować full hd,nie dostrzeżesz różnicy, lepiej hd ready a z lepszymi parametrami.

2.kup najlepiej bundle packa(z killzone2 lub ratchetami, motortsormami itp) pełno ich na rynku i najtaniej wychodzi,film bluray poszukaj na allegro,tam najtaniej

3.kino domowe,amplituner musi mieć wejście optyczne wtedy nie będzie problemu i na to zwracaj uwagę

4.ps3 do tv oczywiście kablem hdmi,do dżwięku kabel optyczny

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

1.Co do TV to może być oczywiście większy niż 32 cale , ale nie wiem czy znajdę w tej cenie ( 2000-2400 zł )

2.PS3 wolę właśnie kupić ''gołą'' bo na start wolę mieć NBA 2k9 , GTA IV ( no chyba że kupie zestaw z FIFĄ 09 ) + jakiś film ( filmy) blue-ray

3.Kino domowe ( lub zestaw głośników ) ---> tutaj chciałbym was prosić o konkretny model, ( najlepiej taki którego używacie i jesteście z niego zadowoleni )

4.dzięki za podłączenie :D

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Tak mam ustawiony adres DNS routera(pierwsza rzecz jaka zrobilem po zobaczeniu tego komunikatu) ale mimo to jak widac nie ma to rożnicy;/

 

A jak na routerze? Ustaw DNSy TPSA albo NASK (poszukaj w necie).

W razie czego dzwon do dostawcy internetu. U mnie to pomagalo przede wszystkim.

 

PS: ktory to jest przycisk standby??

 

No ten przycisk (dotykowy) z przodu co Ci konsole usypia badz budzi. Nie nazywam go power - bo power masz z tylu wylaczajacy konsole kompletnie.

 

 

Lepiej jest całkowicie wyłaczac PS3 przyciskiem POWER i tyłu czy po prostu przyciskiem PS lub tym standby??

Albo byc moze nie ma to zadnej roznicy???

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza
Lepiej jest całkowicie wyłaczac PS3 przyciskiem POWER i tyłu czy po prostu przyciskiem PS lub tym standby??

Albo byc moze nie ma to zadnej roznicy???

Wg instrukcji lepiej zostawić konsole w trybie gotowości, chyba że nie bedzie używana jakiś czas. Natomiast nie ma różnicy czy wyłączamy konsole padem czy też przyciskiem na panelu.

Odnośnik do komentarza
Witam mam takie pytanie ( od razu sorry ale nie wiedziałem gdzie je umieścić , a nie chciałem tworzyć nowego tematu ). W najbliższym czasie mam zamiar kupić sobie zestaw : TV LCD Full HD+Kino domowe ( ew. zestaw głośników )+PS3. I moje pytanie jest takie: czy moglibyście mi doradzić jaki do PS3 dobrać TV i kino domowe? Tak żeby wszystko działczyło, żeby nie było żadnych problemów z obrazem no i co najważniejsze z dźwiękiem( tak żeby działały wszystkie głośniki podczas oglądania filmu blue-ray( grania ) , z tego co czytałem na forum to wielu ludzi ma z podłączeniem głośników i amplitunera największy problem ) . Na zestaw przewiduje wydać ok 6000-6500 zł , w tym :

 

TV LCD FULL HD ( najlepiej 32 cale ) - 2000-2400 zł

PS3 + jakaś gra , film blu-ray - 1600-1700 zł

i za resztę Kino domowe ( lub zestaw głośników ) ---- 2000-2100 zł

 

Aha i jeszcze jedna kwestia , napiszcie mi jeszcze co z czym połączyć i jakimi kablami ( jakie kable dokupić ). Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)

 

na allegro widziałem

 

1.TELEWIZOR LCD SHARP 37" LC-37D653E 37D653E 2599 zł 60 zł przesyłka

http://allegro.pl/item605791100_telewizor_...3e_37d653e.html

 

2.ps3 80 gb+killzone 2 pl+1449zł dokupisz uncharted za ok 80 zł littlebigplanet ok 100 zł=1630zł

wszedzie są takie ceny lub podobne

 

3.Yamaha RX-V363 gw 3 LATA + zestaw 5.1 VK7810 1919 zł 83zł przesyłka

http://allegro.pl/item602309979_yamaha_rx_...5_1_vk7810.html

 

2599zł+1630+1919zł+83zł+60zł=6291zł

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...