Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

jak ps3 masz nowe to masz przecież zgodnie z prawem tydzień czasu na wymianę sprzętu bez podania przyczyny-przychodzisz do sklepu gdzie kupiłeś,wymieniają Ci na nowe ps3 i po kłopocie.Jeśli PS3 masz dłużej to zostaje Ci oddanie konsoli na gwaranację czyli z conajmniej 1-2tyg jej nie będziesz mieć.

 

Nie masz okazji przetestowania ps3 u kogoś znajomego co ma tv hd?lub przytargania do domu innej ps3?

 

 

Dziś stała się rzecz dziwna. Mamy w domu dwa telewizory, więc przed jakąkolwiek reklamacją sprawdziliśmy drugi. Jest to jakiś starszy model Bravii 32 cale HD ready. I po podłączeniu udało się ustawić na używanie HDMI i zmienić rozdzielczość (swoją drogą ustawiło mi na 1080i a myślałem że HD ready to tylko 720p jak jest w końcu?). No to skoro działało w innym, znaczyłoby to to że kabel i konsola są ok, a jak powiedziałeś telewizor ma coś z portami HDMI. Jednak po powrotnym podłączeniu w moim TV udało się zmienić na HDMI i teraz mam 1080p. Jak to się stało to nie wiem. Widocznie po podłączeniu do tej Bravii konsola zapamiętała rozdziałke, tylko jakim cudem u mnie za pierwszym razem nie działało? A w Bravii tak (może dlatego że to od Sony :P) ?

 

Mam jeszcze pytanie co do kabla do internetu. W książeczce jest napisane, że system obsługuje standardy sieciowe 10BASE-T, 100BASE-TX i 1000BASE-T. Nie należy używać standardowych przewodów telefonicznych ani innych kabli niezgodnych z systemem bo mogą być jakieś przegrzania, awaria itp. W związku z tym jakiego konkretnego kabla mam szukać? Wystarczy ta informacja o tych trzech standardach sieciowych? Może to i noobskie pytanie, ale chciałbym się upewnić. Chyba, że jest jakiś konkretny bardzo dobry to poprosiłbym o linka.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

kub skrosowany kabel ethernet i bez problemu.A najlepiej router i podłącz ps3 bezprzewodowo.

 

Proponuję też zaznaczyć ptaszka w opcjach display przy 720p (bo wydaje mi się,że teraz masz tylko 1080p)-nie każda gra na ps3 działa w full hd i jeśli będziesz miał tylko tą rozdziałki to gdy gra jej nie obsługuje to uruchomi się w 576.

 

Co do 1080i -prawie każdy tv hd ready obsługują tą rozdzielczość,ponoć wbrew pozorom jest ona gorsza niż 720p i jeśli chodzi o jakość to w rozdzielczościach wygląda to tak 1080i<720p<1080p

Odnośnik do komentarza
Kupiłem dziś PS3, kupiłem też kabel HDMI. Ten ''official playstation product''. Podłączyłem konsole, wszystkie kable siedzą ale jak pojawia się pytanie po włączeniu, że HDMI was detected ale potem jest coś o output video and audio by HDMI i kiedy daje yes to obraz znika, po 30 sekundach wraca do 576i. Wyłączyłem i włączyłem konsole tak jak jest napisane, ale nic nie pomogło a teraz w dodatku nie powraca nawet do głównego menu, po prostu mam ciemny obraz. Powiedzcie co robić :(

 

Sprawa jest prosta, tez w pierwszym momencie nie wiedzialem co jest grane. Gdy pojawi sie komunikat, ze wykryto kabel HDMI, daj "tak", ekran zrobi sie czarny, teraz PRZELACZ pilotem telewizyjnym na taki "kanal" (extension, av-out czy jak kto woli)), na ktorym masz HDMI i juz :).

 

Przy okazji mam pytanie: na Xboxie360 mozna zalogowac sie rownoczesnie dwoma kontami (np. swoim i kolegi) na jednej maszynie celem wspolnego zdobywania achievementow (osiagniecia wpadaly jednej i drugiej osobie, kumpel wracal do domu, "odzyskiwal" konto i nowe osiagniecia oczywiscie mial). Czy dziala to w ten sam sposob na PS3, a jesli tak, to jak dokladnie? Stworzyc drugie konto na konsoli i zalogowac je do sieci?

Edytowane przez Meanthord
Odnośnik do komentarza
Przy okazji mam pytanie: na Xboxie360 mozna zalogowac sie rownoczesnie dwoma kontami (np. swoim i kolegi) na jednej maszynie celem wspolnego zdobywania achievementow (osiagniecia wpadaly jednej i drugiej osobie, kumpel wracal do domu, "odzyskiwal" konto i nowe osiagniecia oczywiscie mial). Czy dziala to w ten sam sposob na PS3, a jesli tak, to jak dokladnie? Stworzyc drugie konto na konsoli i zalogowac je do sieci?

 

PS3 ma taką funkcję od jednej z ostatnich aktualizacji firmware ale na razie jedyną grą ,która to wykorzystuje jest Resistance2(i chyba ma lub będzie mieć LBP).....:/

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Mam problem z headsetem, podlaczylem go do ps3 (headset jest org) podladowalem go przez USB. Nastepnie w urzadzeniach bluetooth wykrywa mi go, zaznaczam w opcjach ze ma to byc audio input/output. Wlaczam KZ2 i widze np na ekranie ze ktos mowi (ten znaczek z mikrofonem) ale nic nie slysze, jak odlacze hs to slysze normalnie jak gadaja przez TV.

Moje pytanie czy musze cos jeszcze gdzies ustawiac dodatkowo?(zauwazylem np ze w KZ2 w opcjach audio nie moge regulowac glosnosci wlasnie HS? Dwa czy moge jakos przetestowac czy wogole ten HS dziala? np nagrac wiadomosc glosowa etc?

Odnośnik do komentarza

Mam mały, ale strasznie irytujący problem z przeglądarką w PS3. Ostatnio praktycznie za każdym razem, kiedy wejdę na jakąś stronę, to konsola się zwiesza. Jedyne co wtedy mogę zrobić to wcisnąć trójkąt, wyjść do XMB i wyłączyć konsolę (tylko to się da zrobić wtedy), bo nadal te kółko wczytywania zamula i dalej sobie działa nawet w XMB -_- . Nie idzie nic wtedy zrobić, ani poruszanie się w XMB, ani przewijanie strony w przeglądarce na dół np. Dodam jeszcze, że podczas wyłączania konsoli kiedy złapię tą zwiechę w przeglądarce, to następuję kilka piknięć(nie wiem jakby się resetowała) , a następnie oczywiście się wyłącza już. Formata na pewno nie zrobię, tylko w ostatecznej ostateczności. Może by przywrócić ustawienia fabryczne? Pomocy :(

Odnośnik do komentarza

Kurde grałem dziś w sumie przed chwilą w LBP i gdy szukałem jakiś leveli w necie do obadania konsola zawiesiła się dobre. Znaczy dopiero restart pomógł i tu pytanie to normalne? Czy zwiastuje jakiś zgon? Normalnie olałbym to ale po doświadczeniach z XO jestem uczulony jak cholera, bo tam zwiecha przeważnie oznacza zgon.

Edytowane przez Slupek88
Odnośnik do komentarza

dont worry,gwarantuje Ci ,że wielu użytkownikom PS3 zawiesiła się konsola.Raz na ruski rok się zawiesi więc nie ma najmniejszych powodów do zmartwień.Z doświadczeń i czytania postów na forum można wywnioskować,że PS3 najczęściej zawiesza się w dwóch przypadkach

-zbugowane gry(min.Assasin Creed przed patchem,Fallout3,Mirror Edge itp)

-bardzo sporadycznie przy multiplayerze w dowolnej grze,nie ma reguły(ja miałem np raz zwiech konsoli w Fifie 09 ,raz w Killzone2-oczywiście cały czas mowa o trybie multiplayer)

 

btw.beta LBP zawieszała się co godzinę :D testowaliśmy ją kiedyś z jakimem i Łębim-masakra ile razy nam konsole zawieszała jak dołączaliśmy do wspólnej planszy

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Kupiłem dziś PS3, kupiłem też kabel HDMI. Ten ''official playstation product''. Podłączyłem konsole, wszystkie kable siedzą ale jak pojawia się pytanie po włączeniu, że HDMI was detected ale potem jest coś o output video and audio by HDMI i kiedy daje yes to obraz znika, po 30 sekundach wraca do 576i. Wyłączyłem i włączyłem konsole tak jak jest napisane, ale nic nie pomogło a teraz w dodatku nie powraca nawet do głównego menu, po prostu mam ciemny obraz. Powiedzcie co robić :(

 

Sprawa jest prosta, tez w pierwszym momencie nie wiedzialem co jest grane. Gdy pojawi sie komunikat, ze wykryto kabel HDMI, daj "tak", ekran zrobi sie czarny, teraz PRZELACZ pilotem telewizyjnym na taki "kanal" (extension, av-out czy jak kto woli)), na ktorym masz HDMI i juz :).

 

 

Teraz już problemu nie ma, ale nie czaje za bardzo o co Ci chodziło z tym kanałem na którym mam HDMI. Mógłbyś jakoś jaśniej :P Nie wiem czy czytałeś cały problem ale podłączyłem do drugiego TV Bravia HD ready, nic nie przełączałem i opcje się zmieniły na obsługe HDMI.

 

 

Panowie musze się martwić tym że niekiedy wiesza mi się Burnaut?? naprzykład przy loadingu menu??

 

 

dont worry,gwarantuje Ci ,że wielu użytkownikom PS3 zawiesiła się konsola.Raz na ruski rok się zawiesi więc nie ma najmniejszych powodów do zmartwień.Z doświadczeń i czytania postów na forum można wywnioskować,że PS3 najczęściej zawiesza się w dwóch przypadkach

-zbugowane gry(min.Assasin Creed przed patchem,Fallout3,Mirror Edge itp)

-bardzo sporadycznie przy multiplayerze w dowolnej grze,nie ma reguły(ja miałem np raz zwiech konsoli w Fifie 09 ,raz w Killzone2-oczywiście cały czas mowa o trybie multiplayer)

 

btw.beta LBP zawieszała się co godzinę :D testowaliśmy ją kiedyś z jakimem i Łębim-masakra ile razy nam konsole zawieszała jak dołączaliśmy do wspólnej planszy

 

 

Właśnie miałem się zapytać o zawieche. Bo dwa razy wczoraj mi się konsola zawiesiła w Fifie 09 przypadku: 1 mecz ok, zwiecha, restart, 1 mecz ok i zwiecha. Raz też wyłączył mi się ekran na jakieś 2 sek i wrócił. Dziwne to wszystko i chciałbym się upewnić czy coś z FIfą (nie mam jeszcze netu w konsoli więc nie mam ewentualnych patchy), czy z samą konsolą bo jeszcze miałem problem z HDMI i czarnym ekranem, choć teraz wszystko działa w porządku. No ale coś tam sie pojawiło, a sprzet ma dwa dni z kawałkiem więc wole się upewnić. Ja tam się zawsze martwie o nowy sprzęt czy aby nie jest wadliwy czy problem wydaje się dla mnie drobny czy poważny :P

 

Aha i jak głośno powinien pracować napęd? Czy płytka ma się kręcić cały czas czy zależy od gry? Np w takiej Fifie 09.

Odnośnik do komentarza
Kupiłem dziś PS3, kupiłem też kabel HDMI. Ten ''official playstation product''. Podłączyłem konsole, wszystkie kable siedzą ale jak pojawia się pytanie po włączeniu, że HDMI was detected ale potem jest coś o output video and audio by HDMI i kiedy daje yes to obraz znika, po 30 sekundach wraca do 576i. Wyłączyłem i włączyłem konsole tak jak jest napisane, ale nic nie pomogło a teraz w dodatku nie powraca nawet do głównego menu, po prostu mam ciemny obraz. Powiedzcie co robić :(

 

Sprawa jest prosta, tez w pierwszym momencie nie wiedzialem co jest grane. Gdy pojawi sie komunikat, ze wykryto kabel HDMI, daj "tak", ekran zrobi sie czarny, teraz PRZELACZ pilotem telewizyjnym na taki "kanal" (extension, av-out czy jak kto woli)), na ktorym masz HDMI i juz :).

 

 

Teraz już problemu nie ma, ale nie czaje za bardzo o co Ci chodziło z tym kanałem na którym mam HDMI. Mógłbyś jakoś jaśniej :P

 

No przeciez mozesz sobie wybrac recznie z jakiego zrodla TV ma wyswietlac obraz - czy "zwykle" kanaly (1, 2, 3...) czy wejscia rgb jesli takowe posiadasz, czy z hdmi czy componenta. Odnosnie Twojego problemu, to ja mialem tak, ze TV nie przelaczal mi sie automatycznie na hdmi, tylko sam musialem to zrobic, co w pierwszym momencie mnie zmylilo i rowniez myslalem, ze cos mam uszkodzone. Nie wiem co w tym niejasnego :P. Ale grunt, ze juz Ci dziala ;).

 

Odnosnie mojego wczesniejszego pytania: skoro jest totalna siara i nie mozna grac na dwoch kontach jednoczesnie na jednej konsoli (duza krecha dla PS3, plus dla 360), to zapytam inaczej: czy sa gry, w ktore pograc mozna online na jednej konsoli - juz niewazne na jakich kontach tylko czy w ogole sie da? Np. gram po splicie z kumplem w Killzone - da sie czy znowu siara?

Odnośnik do komentarza
dont worry,gwarantuje Ci ,że wielu użytkownikom PS3 zawiesiła się konsola.Raz na ruski rok się zawiesi więc nie ma najmniejszych powodów do zmartwień.Z doświadczeń i czytania postów na forum można wywnioskować,że PS3 najczęściej zawiesza się w dwóch przypadkach

-zbugowane gry(min.Assasin Creed przed patchem,Fallout3,Mirror Edge itp)

-bardzo sporadycznie przy multiplayerze w dowolnej grze,nie ma reguły(ja miałem np raz zwiech konsoli w Fifie 09 ,raz w Killzone2-oczywiście cały czas mowa o trybie multiplayer)

 

btw.beta LBP zawieszała się co godzinę :D testowaliśmy ją kiedyś z jakimem i Łębim-masakra ile razy nam konsole zawieszała jak dołączaliśmy do wspólnej planszy

Kurde dzięki za uspokojenie. Bo wczoraj myślałem że, zawału dostanę. A z betą LBP pamiętam jak właśnie ludzie skarżyli się na zwiechy.

Odnośnik do komentarza

Ja bym nie ryzykował z kilku powodów. Raz, że sprzedaż sprzętu elektronicznego między kontynentami jest niepożądana przez Sony, więc koleś, nawet jeśli rzeczywiście to robi, to musi się trzymać poniżej radaru. Dwa, że nawet jak Ci wyśle to ryzykujesz uszkodzenie podczas transportu i mega cło na granicy.

Odnośnik do komentarza
Wciąż Cię to dziwi? To właśnie Polska (a może pOLSKA) w UE.

Tak samo Microsoft nie chce od nas kasy za abonament XL i tak samo Apple ma dupie naszą kasę za muzę z iTunes...

Dziwi mnie z każdym dniem coraz bardziej, bo wydaje się to kompletnie nielogiczne i bezsensowne. Dodatkowe utwory kupiłoby niemało osób a oni idą w zaparte :/.

Odnośnik do komentarza

Odpuść sobie poważne zakupy elektroniki w Chinach. Na pewnych rzeczach nie warto szukać na siłę oszczędności. Siostra dostanie POLYStation 3 za 200$ i co? Pojedzie reklamować przesyłkę do Chin ? Ostatnio chciałem na eBayu wyhaczyć głupiego DS-a z Chin i sobie odpuściłem - wszelkie te ich okazje za bardzo "śmierdzą". Zresztą KILU o tym pisał w ostatnim PE...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...