Skocz do zawartości

Nowe serie anime


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu nie wymyślą jakieś anime z pomysłem jak Death Note?

Że niby typ ma coś, dzięki czemu może zabić bez wysiłku kogoś innego? Obejrzyj Eden of the East.

Anime jest o wiele lepsze od Death Note moim zdaniem, względny realizm (przynajmniej nie ma jakiś shinigami i mocy paranormalnych), oraz brak pseudo mędrkowania dwóch "geniuszy"...

Dosyć ciekawa seria z rewelacyjną oprawą wizualną.

Dzięki, a i jeszcze o to spytam.

 

Są gdzieś napisy do tego Eden...?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Czemu nie wymyślą jakieś anime z pomysłem jak Death Note?

Że niby typ ma coś, dzięki czemu może zabić bez wysiłku kogoś innego? Obejrzyj Eden of the East.

Anime jest o wiele lepsze od Death Note moim zdaniem, względny realizm (przynajmniej nie ma jakiś shinigami i mocy paranormalnych), oraz brak pseudo mędrkowania dwóch "geniuszy"...

Dosyć ciekawa seria z rewelacyjną oprawą wizualną.

Dzięki, a i jeszcze o to spytam.

 

Są gdzieś napisy do tego Eden...?

No i porażka. Zupełnie mi się nie podobało. Irytujący bohaterowie, a największym błędem (dla mnie) tego anime jest brak jakiekolwiek wprowadzenia w fabułę. Przez kilka pierwszych odcinków postacie rzucają jakimiś hasłami, pojęciami, skrotami, ktorych nie wyjaśniają. Na początku ogląda się to tak jakby to była historia o niczym :huh: Znudziłem sie po 7 odcinkach i zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
nie wyjaśniają pierdół i nie popadają w schematy (wprowadzenia, rozwinięcie, zakończenie).

To nie schemat:] Wprowadzenie, rozwinięcie, zakończenie to podstawowa zasada pozwalająca zachować jakąś spojność. Edena był porównał do czytania książki od środka. Coś się dzieje, ale nie wiadomo dlaczego.

 

I chyba jednak ludzie to doceniają, bo ma być nawet film.

Żadne wyróżnienie, teraz filmy robi się nawet na podstawie gier video bez fabuły:]

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Z nowych serii polecam "Umineko no naku koro ni" (na razie trzy odcinki, ale będzie pewnie 24, może nawet 2 sezony), czyli kolejne dziełko twórców "Higurashi...". Tym razem fabuła skupia się na członkach pewnego bogatego rodu, którzy zostają uwięzieni na pewnej wyspie i po kolei mordowani. Więcej o historii tutaj, a tymczasem polecam bo wygląda to na kolejny mózgołamacz :D.

Odnośnik do komentarza

Z Bakemonogatari robi sie cos dziwnego juz w tym 3 odcinku :/ Co sie stalo z tym co bylo w pierwszym odcinku? Caly przegadany praktycznie o niczym.

 

Tokyo fajne narazie, ale wkurzaja mnie usta wszystkich kobiet... Jezus kto to rysowal, wszystkie botoksu uzywaja?

 

Umineko no naku koro ni - po pierwszym odcinku myslalem, ze to bedzie cos do myslenia, az tu drugim odcinku

wyzynuja 1/3 osob na wsypie

xD Mistrzostwo. A ta mala Maria, jaka ona jest wkurzajaca z tym swoim piszczeniem, na szczescie skonczyla narazie.

 

Od siebie polecam Canaan. Historia o dziewczynie ze zdolnosciami synestetycznymi (ciezko wytlumaczyc, trzeba obejrzec ;)), ktora nabyla je przez rozwijanie jakiegos wirusa. Przez ktory umarlo w cholere ludzi i Ci ktorzy przezyli sa zmutowani i probuja sie mscic. Sciga ja tez jakas organizacja. Ogolnie fajnie fajne.

 

Needles - anime nadajace sie na Polsat i inne tego typu programy dla dzieci >14. Tok myslowy bohaterow na poziomie podstawowki, humor podobny i oczywiscie w kolko sie napieprzaja. A fabula sie rozbija o to ,ze byla III WŚ, a w Japonii powstal 'Black Spot' miejsce gdzie ludzie pumierali albo przezyli i zostali obdarzeni super mocami typu zmienianie sie w co chcesz, zapamietywanie ruchow przeciwnikow, wladanie plomieniami sratata i zwa sie wlasnie Needles. Probuje ich zniszczyc jakas tam organizacja, przy pomocy oczywiscie innych Needles i supa-dupa-pałaful robotow.

 

Zan Sayonara Zetsubou Sensei - nie da sie opisac... Tak idiotycznego anime dawno nie widzialem. Calkowity brak ładu i składu, od poczatku do konca odcinka nie wiadomo o czym to ma byc.

Odnośnik do komentarza
Z Bakemonogatari robi sie cos dziwnego juz w tym 3 odcinku :/ Co sie stalo z tym co bylo w pierwszym odcinku? Caly przegadany praktycznie o niczym.

Chyba nie oczekiwałeś po tym serialu, że zdobędą super moce i będą walczyć z armią boskich krabów? ;)

 

Od siebie polecam Canaan. Historia o dziewczynie ze zdolnosciami synestetycznymi (ciezko wytlumaczyc, trzeba obejrzec ;)), ktora nabyla je przez rozwijanie jakiegos wirusa. Przez ktory umarlo w cholere ludzi i Ci ktorzy przezyli sa zmutowani i probuja sie mscic. Sciga ja tez jakas organizacja. Ogolnie fajnie fajne.

A mnie to w ogóle na początku nie ruszyło, ale drugi odcinek był już lepszy i raczej teraz będzie tylko lepiej, chwilowo poza oprawą (dosyć niezła) to przeciętne anime.

 

Zan Sayonara Zetsubou Sensei - nie da sie opisac... Tak idiotycznego anime dawno nie widzialem. Calkowity brak ładu i składu, od poczatku do konca odcinka nie wiadomo o czym to ma byc.

Czyli nie widziałeś pierwszego sezonu, tylko odcinek z trzeciego najnowszego sezonu? Nic dziwnego zatem, że nie możesz się w tym odnaleźć, chociaż to i tak specyficzne anime. ;)

Odnośnik do komentarza

Nie, nie myslalem o super mocach, ale jednak w pierwszym odcinku bylo troche akcji. A tu siedza 20min na placu zabaw i super zabawa. Co do ZSZS, to fakt zaczalem od tego, nic przedtem, ale czuje ze i tak bym nie wytrzymal, nawet jakbym ogladal wczesniejsza serie.

 

E: I co do Bake..., skoro chlopek jest wampirem, to myslalem ze to sie bedzie toczylo bardziej w tych kregach ,a nie w bogach krabach i slimakach.

Edytowane przez Owiec
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Chyba jeszcze nie było: http://www.youtube.com/watch?v=i-u7ez-eM5U&fmt=18

Sześcioodcinkowa OVA Gundam Unicorn, na podstawie serii nowel o tym samym tytule.

Nie mogę się tego doczekać na BD z tym, stary styl w połączeniu z nowoczesną animacją i efektami po prostu gniecie.

To jest bezpośrednio osadzone w głównym cyklu historii, czy odłam jak Seed lub 00, który można zobaczyć bez straty niczego?

 

Zacząłem właśnie oglądanie tego uniwersum od początku (ten stary pierwszy Gundam jest świetny), mam nadzieję, że się wyrobię z obejrzeniem reszty serii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...