Skocz do zawartości

Nowe serie anime


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w tym sezonie mam co oglądać :> Sprawdzę/Będę oglądać na pewno:

 

Bakuman

Hakuouki Hekketsuroku

Hyakka Ryouran Samurai Girls

Kami nomi zo Shiru Sekai

Otome Youkai Zakuro

Panty & Stocking with Garterbelt

STAR DRIVER Kagayaki no Takuto

To Aru Majutsu no Index II

 

fak o_O

 

Na razie jestem po pierwszych epizodach Samurai Girls i Panty and Stocking i muszę przyznać, że na pewno obejrzę epki 2 :)

 

EDIT:

BTW jest już fate stay night unlimited bladeworks ^^

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

to nie jest jakiś 'super bishounen' tylko Galactic Pretty Boy ! :F

 

Moje wrażenia po oglądnięciu nowych serii:

 

- Star Drajwer - dziwne, ale ma potencjał. W anime widziałem już gorzej wyglądających typów niż główny bohater ;P

- Panty and Stocking - całkiem to dobre w sumie .No i ta scena transformacji FLY AWAY NOW, FLY AWAY NOW

- Bakuman - za(pipi)isty.

- Psychic Detective Yakumo - 1szy ep był taki sobie - ni to zły, ni to dobry. Ale podoba mi się koncept, więc przy tym pozostanę... na razie.

- Shinryaku! Ika Musume - Pozytywne zaskoczenie. Spodziewałem się retardniętego moebloba, a to może być całkiem przyjemna komedyjka. Jakiś koleś na /a/, słusznie określił ten tytuł jako 'this season's guilty pleasure' ;P

- Ore no Imouto cośtam - Co ja oglądam. Czemu ja to oglądam. Wtf.

- Otome Youkai Zakuro - dropped po 4 minutach. To chyba Mój nowy rekord.

Edytowane przez Zaton.
Odnośnik do komentarza

Star Driver - to cud, że dotrwałem do końca premierowego odcinka. Chyba robię się za stary na takie pokemony.

Bakuman - jakoś niespecjalnie czuć tu rękę pana Ohby, ale może być z tego niezła komedia. Daję szansę.

Togainu no Chi - niezły klimat, intrygujące postacie, mroczna miejscówa - po obejrzeniu pierwszego epka jakoś cały czas nie może mnie opuścić wrażenie, że to może być najlepsze anime tego sezonu.

Odnośnik do komentarza

Sprawdzcie the world god only knows. Od dawna sie miałem zabrać za mange, ale teraz wychodzi anime to myśle będe ogladał. Po pierwszym odcinku już mi się podoba.

Z mangą jestem na bieżąco, jest po prostu świetna i mam nadzieję, że anime to podtrzyma. Jak na razie ep 01 był na poziomie no i podoba mi się głos Keimy, tu akurat dobrze trafili!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Nowe serie zdążyły już się nieco rozkręcić, toteż warto trochę pokomentować.

 

The World God Only Knows - z ciekawości obejrzałem pierwszy epek, ale jakoś do mnie nie trafiło. Fakt, motyw pokręconego nerda stawiającego wirtualną rzeczywistość ponad prawdziwe życie, non stop grającego na swoim PFP mnie osobiście rozwalił na kawałki, ale szczerze, to jeżeli każdy kolejny odcinek ma polegać na zarywaniu nowej laski, to ja odpadam (za bardzo trąci monotonią), Poziom beki też jakoś szczególnie nie za wysoki.

Psychic Detective Yakumo - do bólu szablonowe postacie (główny bohater jest emo ze specjalnymi zdolnościami, a towarzyszy mu przesłodzona idiotka i glina-nieudacznik, geez...) historia nawet nie siląca się na oryginalność (ot, jeszcze jedna opowiastka o nadprzyrodzonych pie'rdołach), kolejne odcinki bez jakiegoś szczególnego pie*dolnięcia - przeciętniak z fajnym soundtrackiem.

Bakuman - także wziąłem się za to z ciekawości, w końcu obok nowej produkcji kolesia od kultowego Death Note'a nie wypadałoby przejść obojętnie. Ostatecznie jednak poziom przeciętności, mega irytujące postacie i niektóre głupoty fabularne na tyle mnie zniechęciły, że postanowiłem sobie darować dalsze oglądanie, chociaż przyznam że historia miała potencjał.

Togainu no Chi - jedyna aktualnie emitowana seria, która wciąż mnie nie zniechęciła, nawet pomimo faktu, że jest ona oparta na jakiejś dennej gierce typu visual novel, w dodatku....Yaoi, Wprawdzie animacja wydaje się być do bólu oszczędna (kreska trochę nadrabia), a postacie nie porażają złożonymi charakterami, jednak ogólne założenia fabuły i klimat miasta nie pozwalają mi się oderwać od nowej serii Aniplexu.

 

 

Generalnie mocno "taki se" ten sezon.

Edytowane przez Renton
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W Vagabondzie strasznie mało sie dzieje - jak jest jakaś walka to sie ciągnie przez 30 chapterów. Jest teraz ich jakoś 200 a całość można streścić w 5 zdaniach. Owszem - kreska jest po prostu masakryczna, ale zawartość bardzo przeciętna. No bo sorry - Musashi i Isshun stoją naprzeciw siebie w bezruchu przez jakieś 8 chapterów, a w miedzy czasie dziadek wali jakieś wywody. Jedyne co mi się póki co naprawdę podobało w tej mandze to historia Kojiro. No i Otsu jest super śliczna i fajna;].

 

Ja bym chciał ekranizację 20th Century Boys. Absolutnie genialna manga. Autora Monstera. W sumie Monstera anime zrobili (bardzo dobre i wierne odwzorowanie mangi) wiec nadzieja jest;].

Odnośnik do komentarza

Ogląda ktoś Super Robot Taisen OG: The Inspector? http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=7718

 

Gra bardzo mi się podobała, ale pierwsze anime ssało niesamowicie, podczas gdy w drugim z tego co widzę mocno stawiają na moe i fanservice. Fabuła już w grze nie była szczególnie porywająca, ale może warto obeznać się z tym przynajmniej dla akcji?

- niemniej jednak kreska strasznie uboga się wydaje...

 

A skoro przy robocikach jesteśmy, to intryguje mnie trochę nowy Mazinkaiser SKL - http://www.youtube.com/watch?v=lYB4uIS4cvI. Oryginalny Mazinkaiser (nie mazinger) był naprawdę świetnym w oglądaniu anime, ale to nowe przypomina jakiegoś Gettera czy inne dziwadło z wku**ionymi bohaterami.

 

 

Chyba za stary już na to jestem po prostu...

 

EDIT:

Ok, po czterech piwach stwierdziłem, że chyba nie chcę ani jednego, ani drugiego oglądać jednak ;>

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Obczaję [...] Remember My Mr. Lovecraft (może być niezła beka z mitologii Cthulhu :smile: ).

Rzeczywiście. Ciekawe, co tam Japońce znowu wymyślą... :rolleyes:

GOSICK obowiązkowo przynajmniej sprawdzę. Nie ukrywam, że setting mnie zaciekawił. I no cóż... "Onii-chan no Koto..." i "Kore wa Zombie desu ka" mogą się sprawdzić jako lekkostrawne bajki... 8)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ta gra jak mało która stanowi dobry materiał na anime. Tak się właśnie zastanawiałem kiedy ktoś wpadnie na ten genialny pomysł, żeby zrobić z niej serial.

 

 

 

Jeżeli chodzi o aktualnie startujące serie, to na razie jest lipa - na tle tych wszystkich lolitkowatych dziwolągów zdecydowanie wyróżnia się Steins;Gate, które już po pierwszym odcinku robi niezłą siekę z mózgu. Poza tym bardzo cieszy mnie powrót Gintamy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...