Skocz do zawartości

PS Store FAQ


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Znajomego spotkała dziwna sytuacja.

Pożyczył od swojego kolegi grę (PoP) i wziął od niego konto PSN żeby ściągnąć sobie epilog.

Jak chciał to zrobić okazało się, że nie ma go w "download list" (czy jakoś tak). Kiedy znalazł go w dodatkach okazało się, że aby go ściągnąć musi za niego ponownie zapłacić. Obok widnieje niebieska ikonka PSS.

ikonka1.jpg

Jak wiadomo po zakupie mamy taką ikonkę, tylko że czerwoną. Jeśli czegoś nie kupimy nie ma żadnej ikonki.

Okazało się, że właściciel konta też ma to samo. Nie wiadomo kiedy to się stało (przed czy po udostępnieniu konta na drugiej konsoli) i przede wszystkim DLACZEGO?

Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanie. Chce na allegro kupić sobie doładowanie konta np. za 100zł. I czy mam jakieś ograniczenie czasowe na wykorzystanie tych środków? Jak np. przez pół roku nie wykorzystam tych 100zł to one przepadną? Czy może nie wykorzystaną kase będę miał do usranej śmierci?

Do usranej (czyt. do końca PSN'u ;) )

Edyta: Tylko zdrapki i Redeem Codes mają "okres ważności".

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Pytałem już w temacie Przenośne/PSP/PS Store, ale nikt nie odpowiadał.

 

Mam problem - mam Xboxa 360 i PSP. Zamierzam w dalekiej przyszłości dokupić sobie PS3. No i mam pytanko - gdy loguje się na PS Store przez PSP u mnie w domu, gdzie mam routera, mam PROBLEM. Loguje się, wybieram jedno z dem i klikam download. "Download failed. An error has occured. (80109B0B)" Czy ktoś może mi pomóc. Czy jest to związane z tym, że jestem zarejestrowany na Polskę, a mam proxy o nazwie proxy.telsten.com Czy ten .com oznacza, że łączę się "niby" z Ameryki? Proxy każe mi używać dostawca neta (kablówka). W szkole mi działa. Co mam zrobić? Boję się, że jak podłączę PS3 lub X-a do neta będzie taki sam problem!!!

Pomocy

Edytowane przez Artai
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

mam zamiar zalozyc konto w mbanku lub ing ( co lepsze ? ) aby kupowac w ps store stad jedno pytanie:

kupujac przy pomocy ich karty jakie prowizje jeszcze pobiora?

tzn np kupujac cos za 20zl ile wiecej musze przelac na konto aby zrealizowac transkacje?

oraz maly offtopic czy ich karta da sie placic w angielskich internetowych sklepach?

Edytowane przez szpic
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o mBank to nie pobierają prowizji - chcesz załadować za 20zł to na koncie musisz mieć 20zł. Tyle :)

Tak - ich kartę bez problemów przyjmują sklepy z UK i USA.

dziwne bo w mbanku powwiedzieli mi ze jakbym chcial kupowac poza Polska przez neta to od kazdej transkacji biora prowizje 0.25% ale nie mniej niz 20 zl...

Odnośnik do komentarza
Gość RejdenForce

Ja korzystam z eKarty i kupuje na PSS US i nic takiego nie ma miejsca. Nie wiem ile mi ściąga dokładnie z karty (w sensie po jakim kursie przelicza dolary na złotówki i czy bierze za to jakąś prowizje), ale na pewno nie dokłada do tego 20 zł.

mBank pobiera około 3zł przy jednorazowym zakupie gier z USiA.

Odnośnik do komentarza
Gość RejdenForce

Jeśli tak, to wlicza to w kwotę, bo mnie nie widnieją takie obciążenia w historii operacji.

 

edit:

 

Ostatnio mi pobrało tyle.

-5,99 USD = 17,51 PLN

Co daje kurs dolara 2,92, czyli niewiele zawyżony w stosunku do realnego, co jest oczywiście typowe dla transakcji bankowych. Nie widzę braku żadnych 3 zł.

Czasami napewno wlicza muszę dokładnie jeszcze historie przeglądnąć

Edytowane przez RejdenForce
Odnośnik do komentarza

@RejdenForce - a Tobie czasem USA PSS nie dolicza podatku? Na jaki stan masz zarejestrowane konto?

 

Ja pierwsze słyszę aby pobrali opłaty to raz a dwa - mi robią najpierw przewalutowanie. Z USD na EURO i dopiero potem na PLN co daje wyższe groszowe kwoty tak naprawdę.

 

E:

Znalazłem na stronie mBanku (moja waluta to Euro i PLN - więc zakupy w innej kosztują mnie do 2% wartości max).

 

"W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówk, i dokonanych za granicą w walucie innej

niż waluta rozliczeniowa, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 2% wartości transakcji"

 

Źródło - KLIK

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

witam,

probowalem zakupic gre, ale niestety wyskoczyl mi blad 8002315A. w googlach jak wpisalem to ninby znalazlem cos, ze max 5 kont moze byc uzywajacych ta karte. tyle tylko, ze kier kupilem juz bardzo duzo za pomoca karty, na pewno wiecej niz 5 kont z niej korzystalo. ktos sie orientuje czy to dokladnie tego tyczy sie owy kod?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Trochę dużo tych stron do czytania i może to pytanie już padło kiedyś, a to co znalazłem w google mnie nie satysfakcjonuje... więc.. czy istnieje możliwość zasilenia portfela na ps store przy użyciu konta PayPal??? Bo moja karta się nie kwalifikuje.... =/

 

 

 

 

 

 

 

Napisano dziś, 18:51

Niet, karta albo zdrapki.

 

 

 

 

Szkoda... pozostaje więc czekać na zdrapki - może w końcu się pokażą w naszym pięknym kraju... no cóż... thx za odpowiedź...

 

 

Edytowane przez Yamamdowna
Odnośnik do komentarza

Pytanie.

 

Mam karte z mbanku do platnosci przez internet.

Dodalem ja do jednego z kont na mojej ps3 (konto na Polske).

Chcialem dodac do innego konta na tej samej ps3 (konto takze na Polske), ale juz sa problemy - komunikat o nieprawidlowych danych (dane karty sa identyczne jak wprowadzone na poprzednim koncie).

Da sie wprowadzic ta sama karte na 2-ch kontach na 1-ej ps3?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...