Skocz do zawartości

Szukasz anime, ale nie pamiętasz tytułu?


ogicool

Rekomendowane odpowiedzi

DROGIE LUDY!

 

 

Oglądałam mniej więcej pół roku temu dosyć długaśną japońską bajkę w TVP, wcześnie przed południem(może też ktoś wtedy oglądał) ale za nic nie mogę przypomnieć sobie tytułu:<

 

Nieduża:) dziewczynka razem z rodzicami wybrała się do lasu na jakiś piknik i w pewnym momencie zagłębiła się w las, zobaczyła wielką bramę, przez którą oczywiście przeszła. Po drugiej stronie świat był już anime(wcześniej 'normalny' film), jakimś cudem znalazła się przed dużym pałaco-budynkiem otoczonym wodą, który okazał się łaźnią dla magów, rządziła nią okropna wiedźma, która uwięziła dziewczynkę i kazała jej pracować przy szorowaniu różnych, często obrzydliwych czarodziejów. Wiedźma miała dużego synka, którego chowała w wielkie poduchy, dziewczynka szukała chłopca, który nie pamiętał swojego imienia, któregoś razu przybył groźny mag, który pożerał wszystko co spotkał na swojej drodze i podczas kąpieli wyłaziły z niego różne ścierwa...

 

pamięta ktoś?

 

 

:P

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Nie chce zakladac nowego tematu wiec wykorzystam ten.

 

Jak mialem 7lat (czyli rok produkcji < 1990) obejrzalem bajke (chyba bylo to anime) ale nie pamietam tytulu i chcialbym sobie ja odswiezyc.

 

Oto co pamietam:

- klimat byl raczej ciezki

- byla para bohaterow. on i ona.

- bzykali sie w wielkim kwiatku (chyba, jako 7latek nie kumalem za bardzo)

 

I teraz najwazniejszy szczegol:

- w bajce tej byla wielka armia robotow/androidow ktorych charakteryzowala duza czerwona plama na klatce piersiowej. Byli jednolitego koloru (chyba biali) a jeden byl czarnego. Albo na odwrot ale na bank wszyscy mieli ta czerwona plame (krysztal moze to byl)

 

Ma ktos jakies pojecie? Na 99% wydaje mi sie ze to bylo anime, tak z perspektywy czasu patrzac.

 

Film o którym piszesz to "Gandahar" (znane też jako "Light Years"). Nie jest to Anime, lecz produkcja francuska oparta na powieści "Les Hommes-Machines contre Gandahar" Jean-Pierre'a Androvana.

Tu masz opis na filmwebie - http://www.filmweb.pl/Gandahar,1988,o+filmie,Film,id=7338

A tu scenę którą tak zapamiętałeś ;) - http://www.youtube.com/watch?v=bmRXrGN-wXc

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

uff naszczescie jest taki temat :)

 

tak z 12-13lat temu xD ogladlem w TVP [chyba] anime gdzie gł. bohaterką byla dziewczynka latajaca na łabedziu czy cus w ten desen... aha pamietam jeszcze, ze anime mialo super opening :) po francusku ale to pominmy xD

 

help me! tylko tyle pamietam, a chetnie bym sobie to przypomnial no i jestem ciekawy jak teraz bede odbierac takie anime :)

 

//edit

 

nie byl to Swan Lake xD

 

ah przypomnialo mi sie jeszcze... w openingu byl... kret xD wygrzebujacy sie z ziemi....

 

 

///edit

no i nie jestem pewien czy to byla dziewczynka xD ale jestem pewien, ze gl bohater podrozowal wlasnie na takim przerosnietym ptaku...

Edytowane przez Coati
Odnośnik do komentarza

hmm ten temat robi sie troszke bez sensu bo pytanie typu wiecie widzialem kiedys anime i glownym bohaterem byl 15 letni chlopak i wiem ze toczylo sie w szkole no i on sie zakochal w dziewczynie....

opisuje wszystkie anime z serii shonen i nie uwazacie ze jest raczej smieszne? nie twierdze ze nie mozecie pytac tylko jakos z sercem ludzie i troche pomyslcie zanim napiszecie pytanie... a jeszcze raz przeczytam tu tego rodzaju post postaram sie o zamkniecie tamatu

Odnośnik do komentarza

no kreta brak :P pomylilo mi sie z tym "chomikiem" xD no i troche na sile wygrzebywalem to z czelusci pamieci xD arigatou gozaimasu ^^

 

//Edit

 

Ewcikson... tytul tematu to: 'Pomóżcie znaleźć tytuł;/, pamiętam co nieco opis' wiec tego typu pytania sa jak najbardziej na miejscu, a jakiekolwiek odpowiedzi/podpowiedzi moga trafnie nakierowac na poszukiwany tytul... no i jak twoim zdaniem powinno brzmiec pytanie "z sercem"? moje bylo bez?

 

//edit - odpowiedz na 2 linijki tekstu ponizej

 

troche pomyslec.. tak. przyznam nie glupie, ale co z tego jak pamietalem wlasnie tyle z tego anime, a "chomika" pomylilem z kretem? przedtem oczywiscie szukalem w google'u. Niestety nic nie znalazlem, nawet listy anime emitowanych w polsce. nie wiem, moze poprostu nie potrafie szukac.

 

najnormalniej w swiecie zapytalem w temacie, ktory teoretycznie powinien byc dla ludzi z takimi czy innymi problemami...

Edytowane przez Coati
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Jakis czas temu po drago ball'u lub slayer'sach bylo emitowane anime w ktorym 3 dziewczyny zostaly przeniesione ze swojego swiata do jakiegos innego(nie pamietam.Swiat wyobrazni czy cos takiego).Nie pamietam jaki byl ich cel ale na koncu kazda miala swojego mecha/robota.Czerwony,niebieski i zielony chyba.We wnetrzu mechow nie bylo niczego do sterowania tylko wszedzie czarno.Kojarzy ktos to anime?Szukalem w googlu ale nic nie znalazlem:/

Odnośnik do komentarza
DROGIE LUDY!

 

 

Oglądałam mniej więcej pół roku temu dosyć długaśną japońską bajkę w TVP, wcześnie przed południem(może też ktoś wtedy oglądał) ale za nic nie mogę przypomnieć sobie tytułu:<

 

Nieduża:) dziewczynka razem z rodzicami wybrała się do lasu na jakiś piknik i w pewnym momencie zagłębiła się w las, zobaczyła wielką bramę, przez którą oczywiście przeszła. Po drugiej stronie świat był już anime(wcześniej 'normalny' film), jakimś cudem znalazła się przed dużym pałaco-budynkiem otoczonym wodą, który okazał się łaźnią dla magów, rządziła nią okropna wiedźma, która uwięziła dziewczynkę i kazała jej pracować przy szorowaniu różnych, często obrzydliwych czarodziejów. Wiedźma miała dużego synka, którego chowała w wielkie poduchy, dziewczynka szukała chłopca, który nie pamiętał swojego imienia, któregoś razu przybył groźny mag, który pożerał wszystko co spotkał na swojej drodze i podczas kąpieli wyłaziły z niego różne ścierwa...

 

pamięta ktoś?

 

 

:blush:

 

ów film to spirited away.

 

 

 

mam nadzieję, że pomogłem.

Edytowane przez Blok
Odnośnik do komentarza
DROGIE LUDY!

 

 

Oglądałam mniej więcej pół roku temu dosyć długaśną japońską bajkę w TVP, wcześnie przed południem(może też ktoś wtedy oglądał) ale za nic nie mogę przypomnieć sobie tytułu:<

 

Nieduża:) dziewczynka razem z rodzicami wybrała się do lasu na jakiś piknik i w pewnym momencie zagłębiła się w las, zobaczyła wielką bramę, przez którą oczywiście przeszła. Po drugiej stronie świat był już anime(wcześniej 'normalny' film), jakimś cudem znalazła się przed dużym pałaco-budynkiem otoczonym wodą, który okazał się łaźnią dla magów, rządziła nią okropna wiedźma, która uwięziła dziewczynkę i kazała jej pracować przy szorowaniu różnych, często obrzydliwych czarodziejów. Wiedźma miała dużego synka, którego chowała w wielkie poduchy, dziewczynka szukała chłopca, który nie pamiętał swojego imienia, któregoś razu przybył groźny mag, który pożerał wszystko co spotkał na swojej drodze i podczas kąpieli wyłaziły z niego różne ścierwa...

 

pamięta ktoś?

 

 

:blush:

 

ów film to spirited away.

 

 

 

mam nadzieję, że pomogłem.

 

Ktos Cie juz uprzedzil ;) (drugi post)

Odnośnik do komentarza
  • 13 lat później...

Nie oglądałam tego anime ale koleżanka poleciła mi to jakiś czas temu i nie pamiętam nazwy.

Była sobie zwyczajna nastolatka która chyba była odważna i chodziła do szkoły i pewnego dnia kiedy z skądś szła zatrzymał się czas i przejechał pociąg który się zatrzymał i ona chciała zobaczyć co jest w wagonie i tam weszła. Potem drzwi się zamknęły i pociąg ruszył. Ona chyba tam po jakimś czasie zasnęła i potem obudziła się w przyszłości chyba albo w przeszłości i miała różne przygody i poznała 4 chyba chłopaków i w jednym się zakochała ale on i swych  pozostałych zginęło nie pamiętam w jaki sposób i przeżył tylko jeden którego nienawidziła i przeżyli jakieś tam razem przygody i się w nim zakochała

Pomuszcie proszę, strasznie napaliłam się na to anime

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

Oglądałam anime z pół roku temu na jakiejś stronce i za nic nie mogę przypomnieć sobie jego nazwy. Może ktoś kojarzy i mi pomoże?

 

Pamiętam tyle, że była jakaś dziewczyna, która zbierała różdżką czy czymś w tym stylu jakieś magiczne kule w szkole i spotkał ją jakiś chłopak (to on był chyba głównym bohaterem) i potem jej pomagał szukać tych kuli. Ta dziewczyna doszła do niego do klasy (chodziła cały czas przebrana w strój czarodziejki czy coś) i wszyscy się z niego zaczęli śmiać tam i mu dokuczali. Bliżej końca była jeszcze jakaś taka scena, że ona chciała się przenieść do innego świata chyba i zbudowała na dachu szkoły wielką fortece z krzeseł i ławek, po czym no, chciała skoczyć z tego dachu, ale ten chłopak przebrał się w swój strój (bo jak się okazało, on też się kiedyś tak bawił, ale wszyscy się z niego śmiali i przestał, czy coś) no i ją uratował.

 

To wszystko co pamiętam i jest szansa, że coś namieszałam. Proszę o pomoc <3

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.