Skocz do zawartości

Pokemony na NDSa


papi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Gra jest bardzo ciekawa i BARDZO żywotna. Obecnie na liczniku mam 95h i gram dalej. Drażnią mnie tylko te dosyć wolne walki (w porównaniu do R/S) - za długo czeka się na jej rozpoczęcie. Gdyby ktoś chciał się powymieniać lub powalczyć, mój friend code to 1719 2409 1826.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Gold i Silver to imo najlepsze części, a Gold był pierwszymi pokami w jakie grałem i darzę go niemałym sentymentem (moja pierwsza gra na GBC), ale... no kurczę, ile można! Nie dość że kolejne części gry mają monotonną, praktycznie od lat tę samą formułę, to jakby jeszcze mało było w serii odtwórczości, ciągle robią remaki. Ja obczaję parę screenów/filmików z ciekawości. Zagrać nie zagram.

Ale sprzedać się sprzeda.

 

@down: Po to robić taki remake, żeby na nim zarobić ;] A ninny wychodzi z założenia, że jeśli coś się dobrze sprzedaje, to po co eksperymentować z nową formułą? Lepiej użyć sprawdzonej i mieć pewny zysk.

Edytowane przez Heihajin
Odnośnik do komentarza

Nie wiem w sumie, po co robić taki remake. Zbyt wiele dobrych rzeczy się w serii nie pojawiło od czasu Gold/Silver. Ba, mam wrażenie, że ten remake będzie gorszy od oryginału, tak jak poprzednie. Grało się w nie gorzej niż w Blue/Red, bo było wolniej, za dużo za długich animacji itp. Szczerze mówiąc, to dla mnie ta seria jest skończona, dopóki nie będzie działać szybciej. Tymczasem z każdą częścią jest coraz wolniej.

 

Tak że niezbyt na to czekam. Chcę nowe Pokemony, ale takie na serio nowe, z wygodnym designem. W sumie nie wiem, jak to jest, że studio należące do Nintendo robi grę przez tyle lat, gra nie szarżuje jakoś strasznie pod względem technicznym, a i tak się okazuje, że tyle możnaby w niej zrobić lepiej.

Odnośnik do komentarza

Czekam. Z chęcią przypomnę sobie tą świetną grę. Zdaję sobie sprawę, że seria stoi w miejscu już prawie od dekady i mam wielką nadzieję, że kolejny pełnoprawny sequel Pokemon będzie rzeczywiście progresywnym następcą red/blue. Jeśli się zedrze z nazwy POKEMON całą tą pokemanię i komercyjną otoczkę to pozostaje świetna, pomysłowa i wciągająca gra.

Odnośnik do komentarza
Jeśli się zedrze z nazwy POKEMON całą tą pokemanię i komercyjną otoczkę to pozostaje świetna, pomysłowa i wciągająca gra.

 

ot co ;p

 

 

 

jak dla mnie to ta gra już zajmuję najwyższą pozycję na liście most wanted

 

w goldzie przegrałem chyba 90% czasu jaki spędzałem z GBC.

 

 

a co do tej powolności, można wyłączyć niektóre animacje, wtedy walki idą szybciutko

Odnośnik do komentarza

A w innych rpg'ach nie ma "powolności"? W każdym finalu kamera musi dokładnie objechać każdego większego zakapiora parę razy a ten musi wykrzyczeć buńczuczne hasła zanim rozpocznie się prawdziwa walka. A po wygranej walce to samo. Skakanie i radość kurdupli z pokonania chodzącego grzyba, obowiązkowe podliczanie kasy i exp.pts. i info o pozostawionych po przeciwnikach przedmiotach. I to co, że mimo zaawansowanego postępu w grze, nadal rzucają jakimś barachłem a'la zardzewiały miecz z brązu.

Odnośnik do komentarza

hmm troche chyba jednak chcą wyciągac kasy :P

 

osobiscie nie bylem wielkim fanem gold/silver, wole te wersje z gba (emerald) , akurat wiekszosc poków z golda słabo mi przypasowała, wiec teraz po przejsciu platinium cofajnie sie do tamtej czesci mało kusi

 

aczkowliek przyznam ze poki to dobra gierka i chyba przeszedlem ze 3 części z 5 razy ;p (niektre po 2;p)

 

 

przyznam ze bardziej bym sie cieszył z czegoś nowego - tzn nowszego niz platinum, nowe poki, i co wazne - troche wiecej animacji podczas walk, zeby nie siedzialy tam obrazki poków tylko animowane gify :P

 

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

No, to mnie zawsze irytuje w jRPG-u, zwłaszcza jeśli walki idą wolniej niż w mającym 15 lat Chrono Triggerze. Taki Dragon Quest - świetna gra... której nie da się przeżyć. Ale teraz już to się zmienia. Popatrz na walki w The World Ends With You. Pogram trochę w nowe dzieło Jupitera i jak wracam do Pokemonów, to nie mogę zdzierżyć tych losowych walk co 2 kroki, lekkiego opóźnienia przy każdym wyborze w menu, mozolnego przewijania na liście przedmiotów. Nie mówię już o Poketchu, który jest na maksa zmarnowanym potencjałem - to powinno być wszystko ładne i intuicyjne, duże przyciski do mapy, listy pokemonów, przedmiotów itp. A nie - na dolnym ekranie jakieś pierdółki, a najczęściej używane menu dalej trzeba sobie "doklikać".

 

Nie chodzi mi już o grafikę czy dźwięk, na które wielu narzeka, ale naprawdę poprzednie Pokemony strasznie słabo wykorzystują możliwości DS-a w kwestii gameplayu i ja chcę to poprawione. Nie wiem tylko, czy remake starych (nota bene - doskonałych) części będzie miał to na celu, czy - podobnie jak remake'i na GBA - będzie mniej grywalny od oryginału.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się. Czego bym jeszcze oczekiwał od kolejnych poków, to położenia większego nacisku na singla. Grając bez "kabelka" omijała nas połowa atrakcji. Pozostawało nam tylko trenować kilka ulubionych poków i pokonywać 8+4+1 głównych trenerów. A ja chcę większej randomowości. Większego tasowania złapanymi pokemonami, więcej strategii w doborze drużyny przed walkami z bossami (zaryzykowałbym nawet pozbycia się levelowania pokemonów), SUBQUESTÓW, zagadek. Nawet nie wymagam trójwymiarowych walk (jeszcze).

Odnośnik do komentarza

Pokemony zawsze były nastawione na multiplayer. Przecież większość funkcji gry w ogóle można sobie odpuścić, jeśli chce się tylko grać w singlu - trenerzy są głupi, mają kiepskie movesety, źle dobrany skład, nie zmieniają pokemonów i tak dalej... Nie ma sensu bawić się w trenowanie statystyk, dobór przedmiotów, hodowlę i tak dalej... chyba, że chcemy grać w multi. Na tym przecież polega rewolucyjność pokemonów - to była pierwsza gra przenośna z tak rozbudowanym multiplayerem i przez 10 lat nic nie miało do niej startu. Zresztą, chyba nadal nie ma.

 

A teraz sporo barier upadło, bo "kabelek" już właśnie nie jest potrzebny. IMO trzeba inwestować zarówno w singla, jak i w multi, bo tryb on-line też kilka niedogodności ma, a on zawsze będzie solą tej gry.

Odnośnik do komentarza

Bez multi da się spokojnie grać, przekonałem się o tym grając w Goda. Na liczniku miałem ~120h (w tym jakieś 30h poświęcone na łapanie legendarnych piesków). Teraz, że stawiają na multi (P/D/P) to się nie ma co dziwić. Zrobienie sobie hot-spota w domu kosztuje jedynie jakieś 40 zł. W każdym razie dobrze, że zrobili remake'a, ci co nie poczuli klimatu Golda wajają, że to nabijanie kasy Nintendo. Ja poczułem i uważam, że to świetna wiadomość.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...