Skocz do zawartości

Pokemony na NDSa


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość RejdenForce

Udało się komuś złapać Landorusa? Chętnie wymienię z kimś na 5 minut, aby uzupełnić pokedex(u mnie się nie pojawił niestety) sam mam 630 innych poków wiec się odwdzięcze.

Edytowane przez RejdenForce
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Takie zapytanie. Czy można spyknąć Male Zoroarka z Ditto żeby otrzymać Zorua? Pewnie nie, ale 100% pewności nie mam. A drugie pytanie, czy jest jakaś możliwość otrzymania shiny trio z real eventu co by zdobyć female Zoroarka? Udało się już mi zdobyć celebi i Victini po czasie dzięki distribution demo, ale do shiny trio wersji Europe nie ma chyba na necie. Czy ten event można zaliczyć po przejściu gry i transferze jednego z trójki do naszej gry czy jest ten event już nieaktywny?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Piszę tutaj z pewnym problemem mianowicie po przejściu Pokemonów Black oddałem je mojemu 7letniemu bratu, który no niestety zaczął po prostu biec do przodu i doszedł do tej jaskini w końcówce (znaczy bodajże po 7 gymie) i nie zebrał HM04-Strenght. Filmiki na youtube mi nie działają itd. Niestety mam dość słaby transfer danych obecnie (nie jestem u siebie) możecie mi pomóc i powiedzieć gdzie można znaleźć to Hidden Move? Brat będzie wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza

Kiedyś to się korzystało z www.gamefaqs.com, kilkadziesiąt kilobajtów i masz pełny, wielki Walkthrough!

 

Proszę, oto link do jednego z nich, abyś nie musiał za dużo krążyć :):

http://www.gamefaqs.com/ds/989552-pokemon-black-version/faqs/60941

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Łodkopałem temat. Kupno 3DS sprawiły, że mam chęć na pokemony. Dodam, że grałem kiedyś u kolegi na GB ale za mało, żeby szerzej poznać grę. Walnę więc parę noobskich pytań:

1)Pokemony mają bliźniacze wydania(white-black i.t.d.) Domyślam się, że różnią się gatunkami pokemonów, w jakim stopniu?

2)W SS i HG dodawane były Pokewalkery, działają z innymi częściami serii? Albo czy ten z SS działa z HG?

3)Jak działa system zapisu? Czy mając w np platinum ileś tam pokemonów w takim black będę je miał? Czy może będą widoczne w bliźniaczych grach lub tylko w tej?

Odnośnik do komentarza

Ogolnie musisz miec dwie konsole i przez PokeCenter przenosisz - pok znika z jednej gry i pojawia sie w drugiej. Zarabia tez wtedy wiecej expa bo trade'owane stworki maja taki bonus. Uwaga tylko bo dopiero kolejne odznaki pozwola Ci kontrolowac pokemany o wyzszych poziomach wiec jak sobie przeniesiesz takiego Feraligatra z HG na 50lvl do Black gdzie dopiero zaczales gre to niewiele z nim zrobisz bo nie bedzie sie ciebie sluchal.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Ktoś tutaj marudził na nowe Pokemony, zupełnie nie rozumiem. Mi właśnie stuknęło 50h w moim White i powiem tak: jest zaje,biście. Nie, serio. Jest dobrze jak cholera. Seria zachowała swój klimat i trzon, jednocześnie doczekała się wielu usprawnień, które od czasów GBA powinny mieć miejsce. Wreszcie jest odpowiednio szybko (walki przyspieszyły chyba z dwa razy), wreszcie Pokemony sprawiają wrażenie żywych (fakt, nie jest idealnie, ale dobrze, że jest), można leczyć się nie tylko w PokeCenter, możemy mieć wiele przedmiotów w quick menu pod Y. Dodano takie bajerki, jak Audino za którego dostaje się mnóstwo exp, podwójne walki z dzikimi Pokemonami.

 

Wielu narzekało na poziom trudności poprzednich generacji. Że łatwo, że nudno. Dla mnie było OK, do hardcore'ów nie należę. Teraz nie powinno być powodów do narzekań. Mimo wymienionych ułatwień, sytuacje w których na początku jeden trochę silniejszy dziki Pokemon niszczył praktycznie całą moją drużynę a ja ledwo uchodziłem z życiem to norma!

 

Oprócz tego grafika i dźwięk, które naprawdę są świetne. Nie mam żadnych zastrzeżeń.

A design Pokemonów to nie wszystko. Nikt nie oczekuje, że w ciągu pięciu minut pokocha się nową generację, ale po dłuższym obcowaniu z nowymi pokrakami i poznaniu ich, człowiek zaczyna je lubić. Niektóre mają naprawdę dobry design, niektóre nie (jak w każdej generacji) i nie ma co się dąsać. Gdybyśmy zatrzymali się na tych 251 Pokemonach, które marudy uznają, to byłoby cholernie nudno.

 

EDIT: Cholera, zresztą pierwszy raz chyba historia starała się mieć jakiś sens i głębię, pierwszy raz od Gold/Silver jest tyle do roboty po "skończeniu" gry (pierwszym zbiciu Elite Four), pierwszy raz Gym Leaderzy mają jakiś udział w grze oprócz stania w Gymie. Nigdy jeszcze nie powstały dwie generacje za życia jednego handhelda Nintendo* i mimo tego, że obie generacje są na tym samym sprzęcie, skok wyraźnie da się odczuć.

 

*Tak, wiem, Gold/Silver śmigały na GameBoyu Classic, ale z jakimiś tam ograniczeniami.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam takie pytanie do was - opłaca się grać we wszystkie generacje po kolei, czy od razu zacząć od najnowszej i na stare nie zwracać uwagi?

Z serią nigdy specjalnie do czynienia nie miałem, kiedyś tam widziałem, jak kumple grali na GB, ale ja nic. I tak teraz przejrzałem sobie na necie ile tych gier jest itd i założylem sobie, że przejdę fire red -> emerald -> platinum -> heartgold/soulsilver -> black/white

 

No i pytanie tylko, czy zanim nie dojdę do najnowszej części to się nie znudzę serią... zalecacie ograć tak jak ułożyłem, czy może inaczej? usunąć coś z tego szeregu, zamienić... czy olać kompletnie i grać w black/white?

Odnośnik do komentarza

Szczerze to twoją najlepszą decyzją będzie kupienie aktualnie HeartGold/Sould Silver oraz Black & White i czekać na Black & White 2. Te pierwsze dwa to remake'i w najlepszym wydaniu, w zasadzie przez fanów uważana za najlepszą część, za to Black & White oferuje masę nowego contentu których wcześniej nie umieszczano w serii (o nadchodzącym B&W2 nie wspominając który contentem przebija nawet swojego poprzednika, i dodatkowo jest oficjalną kontynuacją). Reszta ci nie potrzebna i byś tylko dodatkowo stracił parcie na serię.

Odnośnik do komentarza

Można próbować grać we wszystkie części po kolei, bo różnią się one często dość znacznie i jakby nie patrzeć, to są dziesiątki godzin dobrej zabawy ;). Poznasz też dzięki temu Pokemony i nie będzie takiej sytuacji, gdzie grając w B/W co 5 minut trzeba odpalać Bulbapedię by ogarnąć, z czym w ogóle walczymy.

 

Z drugiej strony Black&White są tak ogromnym skokiem naprzód w porównaniu do poprzednich części, że po ograniu którejś z nich ciężko wracać do starszych generacji, bo wydają się wręcz archaiczne i wolne. Jak masz dużo czasu i ochoty to graj we wszystko po kolei.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Są po prostu zaje.biste. Tutaj chodzi o takie małe szczegóły, które umilają walkę. Szybkie tempo walk, ułatwione levelowanie itd. Osobiście nie byłbym w stanie wrócić do poprzednich części.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

akurat przyklad z B/W i bulbapedia jest nietrafny, bo przez "fabularna" czesc gry, nie ma ani JEDNEGO pokemona ze starszej generacji wiec sila rzeczy bedzie sie czul zagubiony ^^

 

Dobrze, jest ograniczenie tylko do Pokemonów 5 generacji, ale wszystkie ataki, przedmioty zostały. Ja byłem nieźle zagubiony jak z 2 generacji wskoczyłem na piątą. Zresztą "fabularna" część gry to tylko połowa gry ;).

 

Dahaka, jest milion małych pierdół, które zmieniają cały odbiór gry. Od sposobu w jaki przedstawiony jest świat gry (lekko pod kątem i IMO to robi sporą różnicę), po tempo walk (dużo szybsze), leczenie nie tylko w Poke Center, TMy wielokrotnego użytku i tak dalej i tak dalej. Niby te same gry, ale naprawdę ciężko po 5 generacji grać w poprzednie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...