Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Przerobilem w ostatnim roku duzo fonow - pominalem tylko najnowszego N97 i Ere G1 .

Wrocilem ostatecznie do Iphone.

Telefony z dotykowym ekranem , to jakas kpina , zaden nie siega do piet Iphonowi.

Telefony na windowsie ,to jakas zenada i parodia z klienta. 3 programy w tle i ogolnie windows nie wie co robi - nie mozna sie dac zmylic pamiecia ROM , tylko RAM. Zeby to w miare chodzilo trzeba kupic palma za 2 klocki . Te wszystkie Asus serii P ,Thosiby mozna sobie wsadzic w tylek.

E71 dawala rade , obsluga GPS i mapy Garmina kulala z ta klawiatura, ogolnie do klawierki trzeba sie przyzwyczaic . Pare programow w tle nie mulilo , ale symbian troche cierpi na windowsowe wtopy - lubi sie cache zapelnic , wylaczenie i wlaczenie likwiduje problem. Po aktualizacji softu , ktorej nie szlo zmodowac E71 zaczela sie wieszac - Ktos dzwoni , odbieram i sie resetowal.

Ostatecznie wrocilem do Iphone , ktory ma dwie najwazniejsze funkcje - sms i dzwonienie - gry mily dodatek i wszystko smiga , jest intuicyjne , zmiana ustawien ogranicza sie do mechniecia palcem i naduszenia 3 razy na ekran , a nie szukanie po symbianie opcji.....

Aparat i cala reszte mam gdzies no i przegladanie netu po wifi jak gdzie jestem daje rade na safari w Iphone.

Telefon nie jest bez wad , delikatny i obudowa kocha rysy.

Odnośnik do komentarza

Mi śmiga Tytn, w którym mam ok 26 mb dostępnego dla użytkownika ramu. Może po prostu nie umiesz się posługiwać bardziej zaawansowanymi telefonami ? Wiesz, jak się postarasz to nawet superkomputer mógłbyś zawiesić ;)

 

A co do symbiana (problemem z połączeniami) - trzeba czasami formatować (patrz wyżej) bo tak to się kończy.

 

 

Mate5 - kup se N95. E51 - mały ekran i imo niezbyt wygodna klawierka, N73 zaś wolny i bez wifi. Dodatkowo oba nie mają akceleratora 3D.

Odnośnik do komentarza

Poprawili soft w tych SE czy nada wynalazki wychodza na rynek ?

 

W tej cenie poszukaj Nokie 6120 Classic - z wygladu nie kazdemu sie podoba - ale bije pod wzgledem szybkosci dzialania E71 ..... To po prsotu zapierdala i nie straszne jej programy w tle .Nie zmuli ani na s - dwa procki ma , stad ta szybko .Jeden odpowiada za fon , drugi za symbiana i soft.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

panowie dobra jest sprawa.

poleccie jakis telefon z w miare dobrym aparatem ktory kupie do max 350 zeta uzywany.

k800 mialem i wlasnie nie wiem czy wracac do niego czy szukac czegos innego

 

 

 

nokia n73 zjada k800i w każdym aspekcie poza zdjęciami w nocy ^^ k850i to jakaś porażka , maże się , klawiszę (pipi)owę , aparat taki niby 5 mb .. kaszanka jednym słowem

Edytowane przez Raiga
Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi kiedy wyjdzie jakis normalny SE z normalnie dzialajajacym softem, a nie slideshow - tylko to mnie zmusi do wymiany mojego k800.

Wtedy kiedy SE zdecyduje się zrobić upgrade podzespołów(np. k800 i C902 to sprzętowo prawie to samo) ;) W sumie nie wiem jak jest w najnowszych modelach. Soft po roku uaktualnień robi się znośny ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś waha się, komórkę z jakim systemem kupić, to mam dla was ostateczną odpowiedź:

 

Windows Mobile

 

Dlaczego (argumentów jest wiele, ale podam tylko jeden i to taki dotyczący gier)?

 

Odpowiedź: FinalBurn !

 

Wyobraź sobie: jedziesz autobusem, siedzisz na nudnym przystanku czy kibelku. Wyciągasz z kieszeni swego multimedialnego potwora z wysuwaną z boku klawiaturą i ogromnym wyświetlaczem, po to by odpalić magiczny program FinalBurn. I nagle w "mgnieniu oka" przenosisz się w fascynujący i ekscytujący świat automatów do gier NEO-GEO oraz CPS 1 i CPS 2 ! Siedząc na klopie możesz od teraz pogiercować w Aliena, Metal Sluga czy MARVEL SUPER HEROES vs STREET FIGHTER (m v c niestety jeszcze nie działa - emulator jest w wersji bodajże 0.14 (!)). Wystarczy jeszcze troszkę popuścić wodze wyobraźni i pomyśleć, co można zdziałać z palmfonami z hubami usb ! A gdy dodamy do tego dodamy kontynuatorów myśli Adama Słodowego ? Ach...

 

Najlepsze, że emu działa płynnie (bez dźwięku, ale ja tam nigdy na komie nie gram z dźwiękiem) nawet na całkiem starych telefonach (działa na Hermesie, to pewnie i na kultowym Wizardzie pośmiga).

 

Jak tylko pomyślę, że chciałem porzucić WM i wrócić do S60 lub przerzucić się na iPhona to pukam się w głowę.

Edytowane przez garam
Odnośnik do komentarza

ja mam troche inne odczucia :) bylem za WM strasznie, super sprawdzal sie htc touch pro wszystko niby okej no ale wlasnie jak pobawilem sie chwile iphonem oszalalem na jego punkcie. szybkosc dzialania, ekran dotykowy bije na glowe urzadzenia z WM na pokladzie. iphona kupilem a htc polecialo na allegro :)

 

i wiem jedno, nie zamienie juz iphona na inne urzadzenie no chyba ze jakas nowsza wersja :)

Odnośnik do komentarza

Potrzebuję telefonu na którym można działać na plikach excel'a i word'a, z wbudowanym wifi, oraz z możliwością w miarę bezproblemowego odtwarzania wszelkich divix'ów. Wiadomo, dobrze by było gdyby dało się na nim słuchać muzyki w przyzwoitej jakości, oraz jakiś aparat, 2-3 mpix wystarczą. Myślałem nad produktami HTC, ale może ktoś poleci coś innego ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...