Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Nokia E75 czy Samsung i5700 Spica ? nokia punktuje qwerty a samsung androidem.

 

Fakt, Nokia ma qwerty, lampe błyskową (da sie robić fotki w ciemnosciach), jest troche tańsza ale ma starego już Symbiana. W gry 3D  na Noki nie pograsz bo wyglądaja fatalnie, ale jeśli duzo piszesz smsów, to chyba lepszym rozwiązaniem będzie Nokia właśnie. i5700 ma za to Androida. Dla niektórych to duży plus, a dla innych nie. Tutaj to samo, w grach 3D chyba jeszcze sobie nie roadzi dobrze chyba że już jest wszystko ok, odkąd dostał 2.1. Jeśli nie miałes z nim wcześniej kontaktu, to może być ciężko, chociaż pewnie jesteś młody, i szybko sobie go rozpracujesz, i dostosujesz do własnych potrzeb. Także wybór i tak nalezy do Ciebie ;)

 

 

 

Chociaż osobiście sam chciałem kupić i5700 ale troche mnie zmartwiło że nie ma lampy błyskowej. Ale i tak bym chyba wybrał Samsunga :) Powodzenia ! 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak wyżej, sam napaliłem się swego czasu na HTC (Hero lub Legend), a kupiłem okazyjnie i5700 i jestem zadowolony, na razie. Sam fakt obecności Androida na pokładzie Samsunga powinien cię przekonać swoją drogą do zakupu powyższego, Andek kopie w głowę jak się człowiek przesiądzie na niego raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza

Ja bym nie bral zadnego z nich. Aino to totalna porazka.

Z S-E bez systemu moglbys sie zastanowic nad W995 albo ELM'em.

Tylko, że z serii Walkman średni mi się uśmiecha, od słuchania muzyki mam mp3, a zależałoby mi na najlepszej jakości wykonywanych zdjęć, gdyż aparat dopiero planuję kupić na święta. Aktualnie mam k850i i wolałbym odczuć skok do przodu :)

Waham się pomiędzy W995 a K850i. Musiol dlaczego chcesz 'odczuć skok do przodu' a co za tym idzie, czy W jest dużo lepszy od K ?

Odnośnik do komentarza

Przymierzam się do kupna telefonu tak do 1100 zł. Typ padł na Samsunga Wave'a. Ktoś może ma ? Podzieli się wrażeniami ?

 

Wiem, że to trochę ryzykowny deal, ponieważ to pierwszy telefon z autorskim OSem Samsunga "BadaOS". Dlatego też aplikacji na chwilę obecną jest mało.

 

Z drugiej strony ten Wave ma "bebechy" identyczne z Iphone'm 4.

 

Ktoś doradzi/odradzi ? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, Bada to OS rozwojowy, ale kto ci zagwarantuje, że za pół roku, rok Samsung z niego nie zrezygnuje ? Jednak Android to przyszłość, coraz więcej użytkowników, liczba aplikacji na Android Market w tym miesiącu osiągnie wartość 150 tyś. o ile dobrze pamiętam, jest sporo modów, autorskich Launcherów, aplikacji, wszystkiego jest kupa. Masz większe możliwości ingerencji w Androida, niż w Bada albo iPhonowski system. Jak chcesz mieć więcej możliwości personifikacji telefonu, bierz coś z Androidem.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, Bada to OS rozwojowy, ale kto ci zagwarantuje, że za pół roku, rok Samsung z niego nie zrezygnuje ? Jednak Android to przyszłość, coraz więcej użytkowników, liczba aplikacji na Android Market w tym miesiącu osiągnie wartość 150 tyś. o ile dobrze pamiętam, jest sporo modów, autorskich Launcherów, aplikacji, wszystkiego jest kupa. Masz większe możliwości ingerencji w Androida, niż w Bada albo iPhonowski system. Jak chcesz mieć więcej możliwości personifikacji telefonu, bierz coś z Androidem.

 

150 tysięcy to chyba ma AppStore, Android magiczne 100 tysięcy przekroczy i w tym tempie do gwiazdki przegoni sklep Apple'a (szkoda, że większość tego to nic nie warty syf).

 

Co do wątpliwości - Android FTW, łykaj bez zastanowiania. BadaOS to dopiero niemowlę, poczekasz z rok albo dwa zanim dojdzie do stanu używalności.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

ja mam takie pytanie nie związane z tematem . Do czego służą te wszystkie systemy o których wy mówicie i o jakichś aplikacjach , po co to wam w telefonie .Pytam bo nie rozumiem tego w moim odczuciu telefon powinien być do dzwonienia ( łał ) i do wygodnego pisania smsow . Z jakich powodów polecacie te telefony jakieś androidy htc co one takiego mają . Po prostu po chu,ja wam to ?

Odnośnik do komentarza
ja mam takie pytanie nie związane z tematem . Do czego służą te wszystkie systemy o których wy mówicie i o jakichś aplikacjach , po co to wam w telefonie .Pytam bo nie rozumiem tego w moim odczuciu telefon powinien być do dzwonienia ( łał ) i do wygodnego pisania smsow . Z jakich powodów polecacie te telefony jakieś androidy htc co one takiego mają . Po prostu po chu,ja wam to ?

 

 

Charakter pracy, którą wykonuję obliguje mnie do bycia na bieżąco 24/7 i bynajmniej nie chodzi tu o kontakt sam w sobie. Bezproblemowo łączę się z platformą SAP (chociaż to głównie przez RiMowe słuchawki), w tle mam uruchomiony terminal monitorujący działania, mam obsługę VPN więc nawet jak dostanę info, że coś nie działa to w minutę mogę zdalnie rebotować maszynę, skrzynka jest skonfigurowana pod push i przesyła notyfikacje na konto podpięte pod system, cały terminarz jest zsynchronizowany z usługami google więc przypomnienie o spotkaniu dostanę nawet na inny telefon natomiast w przypadku zapomnienia jakichś notatek łączę się przez zdalny pulpit ze stacją w domu i przesyłam wszystko na mail. Tyle zawodowo, więcej nie ma co wymieniać aby nie zanudzać.

 

 

Rozrywkowo - dzięki czytnikom RSS i Twitterowi jesteś na bierząco cały czas; używając AR nie zgubisz się w obcym mieście, znajdziesz polecany bar a przy pomocy geolokacji wyślesz znajomym swoją pozycję (zamiast dzwonić i mówić "stoję przy takiej małej kamienicy a z lewej strony mam tramwaj); sprawdzisz co wyświetlają w Twoim kinie i kto występuje w okolicy; znajdziesz informacje o danym produkcie i jego cenach w innych sklepach a jedyne co będziesz musiał zrobić to zeskanować jego kod etc. Specjalnie pominąłem tak trywialne funkcje jak słuchanie muzyki, oglądanie podcastów, filmów, robienie zdjęć i ich natychmiastowa edycja z wysłaniem ich do znajomych włącznie czy też granie.

 

 

 

no i możesz też napisać posta na forum :whistling:

Odnośnik do komentarza
Gość Grzegosz

Hejka. Szukam używanego telefonu za 200-250 zł. Musi posiadać następujące funkcje:

 

- dzwonki MP3

- odczyt .txt i .pdf

- żywotna bateria

- wygodna klawiatura

- słownik T9

- ładny wygląd (opcjonalnie)

 

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza

Ja mam takie pytanie, jak jest z pisaniem smsów na telefonach z dotykowymi wyświetlaczami 'lepszej generacji', typu iPhone czy HTC? Miałem w ręku jakąś nokię z dotykowym wyświetlaczem (nie pamiętam modelu, w każdym bądź razie nie jakaś mega-ful-wypas) i nie dało się z tego korzystać. Mam od bodajże 4 czy 5 lat W810i i byłem z niego bardzo zadowolony, aczkolwiek już mi się rozlatuje całkiem. Rozsuwane i otwierane telefony odpadają - telefon musi być do użytku tak jak się go wyciągnie z kieszeni, inaczej mnie wku*wia. Bardzo interesuje mnie iPhone, zwłaszcza ze względu na appstore i pełno fajnych aplikacji, ale jeśli pisanie smsów to też nic fajnego, to poszukam czegoś z klawiszami.

 

PS. Chodzi mi o pisanie smsów palcem, jedną ręką, bo rysikiem mija się z celem. Wiem, że taki iPhone czy HTC to dość szerokie telefony, ale mam wielkie łapsko, więc to nie problem.

Edytowane przez KopEr
Odnośnik do komentarza
Dokładnie, Bada to OS rozwojowy, ale kto ci zagwarantuje, że za pół roku, rok Samsung z niego nie zrezygnuje ? Jednak Android to przyszłość, coraz więcej użytkowników, liczba aplikacji na Android Market w tym miesiącu osiągnie wartość 150 tyś. o ile dobrze pamiętam, jest sporo modów, autorskich Launcherów, aplikacji, wszystkiego jest kupa. Masz większe możliwości ingerencji w Androida, niż w Bada albo iPhonowski system. Jak chcesz mieć więcej możliwości personifikacji telefonu, bierz coś z Androidem.
150 tysięcy to chyba ma AppStore, Android magiczne 100 tysięcy przekroczy i w tym tempie do gwiazdki przegoni sklep Apple'a (szkoda, że większość tego to nic nie warty syf).Co do wątpliwości - Android FTW, łykaj bez zastanowiania. BadaOS to dopiero niemowlę, poczekasz z rok albo dwa zanim dojdzie do stanu używalności.

Syf czy nie w większości darmowy, jak ci nie pasi wywalasz i szukasz czegoś lepszego, nowego. Co do ilości aplikacji, faktycznie, nie mogę znaleźć informacji że owe 150 tysięcy Android osiągnął, wszędzie piszą: do końca roku. Tak czy inaczej lepiej inwestować w jakikolwiek telefon (a trochę tego jest) na Androidzie niż ładować się w iPhona. Chyba że ktoś koniecznie musi.

 

KopEr - sam wcześniej miałem wyłącznie telefony z fizyczną klawiaturą, przesiadłem się na budżetowego i5700 z pojemnościowym ekranem (ważne) i naprawdę nie narzekam na brak klawiszy. Dodaj sobie kupę nakładek na standardową klawiaturę, ułatwiających pisanie (na przykład Swype) i brak guziczków przestaje być zauważalny.

Edytowane przez whitesand
Odnośnik do komentarza

Nie dlugo czeka mnie przedłużenie abonamentu i wybór nowego telefonu. Zastanawiam sie nad Samsungiem Galaxy tylko że nie jestem pewien co do jakości tefonów od Koreańczyków(zawsze mielem nokie - ostanio e51). Warto sie nim zainteresować czylepiej poszukac czegos innego? Ogolnie interesuja mnie nie zbyt drogie androidy. pozdro

Odnośnik do komentarza

Android to przyszlosc ? Klocic sie mozna.

 

Z jednego glupiego powodu. Za duzo marek tel ma androida .Kupicie takiego fajnego milstone za prawie 2 klocki ,za pol roku wyjdzie android 3,0 np i moga byc klopoty.

Samsung , HTC , Panasonic , Sony i jeszcze pare innych , android nie jest robiony pod kazdy z tych tel osobno , tylko masowo sa robione poprawki i albo cos bedzie dzialac albo nie - wada androida i czesto mi to wymieniali jako wade.

HTC wypuszcza tel z predkoscia pierniecia , ma wyjsc Frodo teraz i juz sa debaty , ktory HTC dostanie , a ktory nie , na ktorym bedzie dzialac , a na ktorym nie.

I market jest biedny , gry to podrobki robione przez amatorow.

I nadal sadze ,ze ekranu ajfona nikt nie pobil , a sam system na ajfonie jest bajeczny. Tam wszystko jest tak czytelne i logiczne, ze instrukcji nie potrzeba - czlowiek sam z siebie wie gdzie ma dotknac jak chce cos zmienic , ustawic. Przy HTC pare razy juz bladzilem w gaszczu opcji.

Odnośnik do komentarza

Android to przyszłość z racji marki jaka go stworzyła, wspiera i zainwestowała spore pieniądze. Nikt nie porzuci tak poważnej inwestycji. Z Applem i iPhonem jest podobnie :P.

A starsze modele iPhona (2G) funkcjonują z nowym OS (4) Apple'a ? Też nie.

Market jest jaki jest, ale się rozwija i inaczej niż u Apple'a większość aplikacji jest darmowa (chociaż to może być zmienna tendencja).

Nie miałem żadnego HTC w ręku, ale zapoznając się z Androidem i Samsungiem, ani razu nie zajrzałem do dołączonej instrukcji.

 

Żeby nie było niedomówień, gdyby było mnie stać/nie było by mi szkoda gotówki pewnie kupił bym sobie iPhona. Przekładając jednak moje zapotrzebowania na to ile za kolejny fajny gadżet mogę zapłacić, zdecydowałem się na Androida.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Nie dlugo czeka mnie przedłużenie abonamentu i wybór nowego telefonu. Zastanawiam sie nad Samsungiem Galaxy tylko że nie jestem pewien co do jakości tefonów od Koreańczyków(zawsze mielem nokie - ostanio e51). Warto sie nim zainteresować czylepiej poszukac czegos innego? Ogolnie interesuja mnie nie zbyt drogie androidy. pozdro

 

 

Jesli mowisz o i5700 Galaxy Spica to warto, telefon ma niezle bebechy oraz oficjalnego Androida 2.1.

Odnośnik do komentarza

Android to przyszłość z racji marki jaka go stworzyła, wspiera i zainwestowała spore pieniądze. Nikt nie porzuci tak poważnej inwestycji. Z Applem i iPhonem jest podobnie :P.

A starsze modele iPhona (2G) funkcjonują z nowym OS (4) Apple'a ? Też nie.

Market jest jaki jest, ale się rozwija i inaczej niż u Apple'a większość aplikacji jest darmowa (chociaż to może być zmienna tendencja).

Nie miałem żadnego HTC w ręku, ale zapoznając się z Androidem i Samsungiem, ani razu nie zajrzałem do dołączonej instrukcji.

 

Żeby nie było niedomówień, gdyby było mnie stać/nie było by mi szkoda gotówki pewnie kupił bym sobie iPhona. Przekładając jednak moje zapotrzebowania na to ile za kolejny fajny gadżet mogę zapłacić, zdecydowałem się na Androida.

 

 

 

Czy przyszlosc to nie wiem , na pewno pobil Symbiana o ile dobrze gdziec widzialem wyniki.

Apple ma swoj store , te gry sa zacne -polecam obczaic GTA Chinawars na Iphone/ipod touch .... miadzy. Tego nie ma na androdzie.

W markecie mozna poczytac w komentarzach , ze gra XX nie dziala na telefonie XX - mimo , ze kazdy ma androida. Desire , Legend , HD2 mini obsluzy , a np milstone juz nie.

Nie kazdy tel obsluzy lifewallpaper.

Kiedy wyszedl IP2g ? Dawno. Hero byl hitem zeszlych wakacji , HTC go olal , bo wydal nastepce Legend - rok czasu. Iphone 2g wyszedl duzo wczesniej niz 3g czy 3GS wiec roznice sprzetowe sa znacznie wieksze.

Ja tez nie zagladam , bo raczej wszystko sobie sam znajde , osoby w temacie , ktore czesto zmieniaja tel tez sobie dadza rade- ogolnie obycie w tych sprawach , ale chodzi o to ,ze jak dasz tego swojego Samsunga komus zielonemu , a pozniej Iphone , to po iphonie bedzie mu sie latwiej ruszac. To sa opinie w pracy ludzi starszych , ktorzy chcieli po prostu zobaczyc czym sie tak wszyszczy zachwycamy i po chwili mowi do mnie jeden z drugim ( wiekowi) fajne menu , bardzo czytelne , wszystko takie logiczne.

OS nie ma zbednych bzdur , ktorych prawie nikt nie uzywa. To jest podejscie apple wlasnie.

Jak powstawal 1 ipod , to Jobsowi sie cisnienie podnioslo i kazal sie wziasc do roboty wszystkim , bo po 3 wcisnieciach nadal nie grala muzyka w sluchawkach ;]

Odnośnik do komentarza

Dotyk i qwerty za 500zl? Chyba bedzie ciezko. G1 i na nic innego wpasc nie moge.

 

E: Takie pytanie - czemu zaden mod jeszcze nie opierniczyl polowy ludzi, ktorzy gadaja o (pipi)e, a nie o wyborze telefonu? "Troszke" OT sie juz ciagnie w tym temacie.

Edytowane przez Owiec
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...