Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

@Yacek - dzięki za szybką odpowiedź. Jak wiadomo, zawsze cena jest tym czynnikiem, który decyduje, ale już wiele dobre usłyszałem o Iphonie, także jeszcze się wstrzymam przed kupnem jakiegokolwiek telefonu. Gdybyś miał wymienić największe minusy telefonu od Apple, to co to by było?

 

Z pewnoscia durna polityka firmy przekladajaca sie na funkcjonalnosc telefonu. Jak juz wiele razy sie zalilem i plakalem w tym temacie, prostota systemu iOS jest czasami posunieta tak daleko do przodu, ze ma sie wrazenie, ze trzyma sie glupi telefon w reku.

- Jedyna dostepna klawiatura ekranowa to qwerty. Brak alfanumerycznej, brak pisma odrecznego. Dodatkowo dziala w trybie landscape tylko w safari, smsach i mailu. Wgrywane aplikacje typu nawigacja obsluguja juz normalna klawiere w trybie landscape. Poprostu aplikacja na iphona musi miec dodane kilka linijek kodu umozliwiajacych korzystanie z klawierki w obu trybach i w wiekszosci wypadkow programisci to stosuja. Jesli jednak odajesz siec wifi, masz dlugie haslo to musisz sie pomeczyc wpisujac je na klawiaturze ktora musi sie zmiescic na pionowym ekranie. To samo przy dodawaniu kontaktow.

 

- Domyslny program pocztowy nie ma funkcji oznaczania wiadomosci jako przeczytane, trzeba po kolei kazda otworzyc z osobna aby sie oznaczyla. jak masz 20 maili to jeszcze pol biedy, ale jak chcesz dodac jakies konto, ktore uzywasz od lat i ustawisz aby telefon sciagnal wszystkie wiadomosci to zostaniesz z 549 mailami ktore musisz przejrzec aby byly przeczytane.

 

- SMS w formie komiksowych rozmowek. Nie ma folderu skrzynka odbiorcza, wyslane, kopie robocze. jesli chcesz zobaczyc co odpisales lasce 3 tygodnie temu, to musisz znalezc SMS OD NIEJ. Nie mozesz sobie sprawdzic w Wyslanych. Musisz odszukac dokladnie ta rozmowe z laska. Jedyne ulatwienie to Wyszukiwarka ktora szybko przeszukuje telefon i mozna w ten sposob znalezc tego smsa jesli wpiszesz cos co bylo w tresci, nazwe kontaktu do ktorego wysylales itd. Jest to zastepcze rozwiazanie, dziala szybko, ale jesli ktos jest przyzwyczajony do normalnych folderow jak w Nokii, Sonym itd to musi sie przerzucic na nowa forme esemesowania. oczywiscie nie dziala w trybie landscape, tylko pionowo.

 

- Dzwieki. O ile dzwonki mozna sobie powgrywac latwo i przyjemnie (wczesniej konwersja do .m4a i zmiana nazwy na .m4r) to juz dzwieki wiadomosci to maly klops - trzeba zastapic domyslne systemowe, nie mozna dodac dodatkowych tak wiec jakby co trzeba zrobic sobie ich kopie. Budzik ma funkcje drzemki ktorej czasu nie mozna ustawic.

 

- BRAK BLUETOOTH. Jesli tak jak ja chciales wyslac fajne zdjecie koledze to zapomnij. iPhone nie wysyla zadnych plikow poprzez bluetooth mimo, ze urzadzenie go posiada. Obecnie na iphone4 nie ma rowniez dzialajacej aplikacji aby to zmienic tak jak to jest na 3GS. Tutaj najwiekszy klops wszechczasow.

 

- Brak rozmow video - face talk to sciema.

 

 

To sa wady, ktore najbardziej mnie bola, jednak wiekszosc z nich mozna usunac poprzez instalowanie aplikacji darmowych lub "platnych" z Installousa. Glupio tylko, ze niektore podstawowe funkcje wymagaja zainstalowania jakiegos programiku bo jakby ktos go nie napisal to juz ch uj - nie ma tej funkcji i koniec. Android jest lepszy o tyle, ze tam w wiekszosci wypadkow nikt nie przygral w ch uja na starcie i masz 3 klawiatury do wyboru, normalne smsy, normalny bluetooth, normalne wideo rozmowy itd. iphone jest o tyle fajniejszy, ze czlowiek sie cieszy jak go uzywa, wszystko chodzi plynnie, poruszanie sie po menusach jest ok chociaz niektore przyciski sa male no i menu nie dziala w landscape. Szybkie dzialanie systemu naprawde robi wrazenie. Do tego po JB i zainstalowaniu kilku programow telefon zaczyna wreszcie dzialac jak nalezy. Support tego urzadzenia jest duzy, mamy wreszcie troche nawigacji do wyboru - mam wgrane obecnie 4 i sprawdzam je sobie, ktora okaze sie najfajniejsza, sa programy, jest w koncu Ipmart forum, na ktorym znajdziemy wszystko co potrzeba. No moze poza bluetooth.

Edytowane przez Yacek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Plus za objaśnienie, co w trawie piszczy. Jeszcze raz wielkie dzięki, w tej chwili mam już większy obraz czego mogę się spodziewać po tym telefonie.

 

Jeszcze jedno pytanie, czy teraz nie opłaca się kupować Iphona 3GS? Słyszałem, że niektóre aplikacje już na nim nie działają, czy to prawda?

Edytowane przez Mefi23
Odnośnik do komentarza

*smsy dzialaja poziomo i pionowo przeciez.

Z reszta sie zgadzam, no moze na poczatku tez narzekalem ze nie ma wiadomosci wyslanych, ale po tygodniu przywyklem do tego.

 

Skrot myslowy, chodzilo o opis szukajki Spotlight do przegladania esemesow, a ona nie dziala w landscape.

 

 

Plus za objaśnienie, co w trawie piszczy. Jeszcze raz wielkie dzięki, w tej chwili mam już większy obraz czego mogę się spodziewać po tym telefonie.

 

Jeszcze jedno pytanie, czy teraz nie opłaca się kupować Iphona 3GS? Słyszałem, że niektóre aplikacje już na nim nie działają, czy to prawda?

 

Moj chlebodawca mial 3GSa, zobaczyl, ze kupilem sobie iP4 to tez sobie kupil. Pozgrywalem mu dane z tego 3GS i obcujac z tym telefonem za zadne skarby nie kupilbym go kiedy jest teraz czworka na rynku. Ekran w porownaniu do Retiny to jedno wielkie ziarno, do tego jak sformacilem telefon i wgralem mu iOS 4.1 to jednak nie zasuwa on tak jak na iP4. Roznica w ekranie dla mnie miazga a jeszcze niedawno w wakacje bawilem sie 3GS przez chwile i ekranik byl naprawde fajny. Teraz jak oba telefony sie odpali to roznica jest spora.

 

Jak dla mnie to roznica jest jak HDD vs SSD - jak juz raz wlozysz to do kompa to na tradycyjny dysk juz nie spojrzysz. Natomiast czy nie oplaca sie kupowac to ciezko powiedziec: na 3GS jest masa aplikacji i to jak narazie iP4 potrzebuje odpowiednich wersji a te z 3GS poprostu skaluje na wyswietlaczu. Wiadomo, z premiera iP4 powstaja theme, aplikacje specjalnie pod ten telefon i jego wyswietlacz i nie sa dostepne na 3GS ale jest ich naprawde malo. Moim zdaniem, 3GS trzyma sie mocno jesli chodzi o aplikacje.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Przyszła pora na zmianę telefonu, chcę coś na androidzie, ale we w miarę rozsądnej cenie. Co polecacie? Kupno używanego telefonu to dobry pomysł? Generalnie nie mam hajsu, żeby sobie kupić nowy HTC Desire, więc mówimy tu o modelach, które używane, w dobrym stanie można wyrwać powiedzmy do 600 zł. Pewnie coś takiego się znajdzie - podobają mi się telefony HTC, ale tyle jest tych modeli, że zupełnie nie ogarniam. Widzę, że Hero można kupić w tych rejonach cenowych (dobre to?), ale może jest coś godnego polecenia od innych firm. Ważne: wyświetlacz ma być w miarę sensowny (320x240 jak chyba w wildfire) i jestem uczulony na wszelkie zwolnienia - ma nie mulić!

Odnośnik do komentarza

Androida nie polecam jesli lubisz mieszac instalujac jakies themy, appsy i inne wynalazki. Uzeram sie juz 2 tydzien z Samsung Galaxy S i customizacja tego telefonu to tragedia. Andoid 2.1 dziala jak dziala, wszyscy zachwalali 2.2, ze bedzie na wypasie a okazuje sie, ze tez zamula. Launcher Pro sie wiesza, czasami telefon zgubi karte sim i jej nie widzi przez pol dnia, wyciaganie baterii nic nie pomaga ogolnie meksyk. Jezeli natomiast komus odpowiada standardowe wyposazenie telefonu w Androida i jego standardowy wyglad, funkcje etc. to polecam jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Androida nie polecam jesli lubisz mieszac instalujac jakies themy, appsy i inne wynalazki. Uzeram sie juz 2 tydzien z Samsung Galaxy S i customizacja tego telefonu to tragedia. Andoid 2.1 dziala jak dziala, wszyscy zachwalali 2.2, ze bedzie na wypasie a okazuje sie, ze tez zamula. Launcher Pro sie wiesza, czasami telefon zgubi karte sim i jej nie widzi przez pol dnia, wyciaganie baterii nic nie pomaga ogolnie meksyk. Jezeli natomiast komus odpowiada standardowe wyposazenie telefonu w Androida i jego standardowy wyglad, funkcje etc. to polecam jak najbardziej.

 

To co ci sie dzialo z tym SGS to nie jest normalne.

Nie polecasz Androida jesli koles lubi sie bawic softem i mieszac w nim?

OMG. Wlasnie Android jest znany z mnogosci mozliwosci zmian i personalizacji w porownaniu np. z Badą.

Odnośnik do komentarza

@Yacek

 

Mam SGS i Desire i wszystko co piszesz mija się z prawdą. Możliwe, że jest tak jak wspomniał konstant - coś jest nie tak z Twoim egzemplarzem. SGS chodzi na modowanym sofcie opartym o LP, Desire na sofcie Desire HD i na ani jednym nie widzę jakichkolwiek zwolnień. Jeśli chodzi o 2.1>2.2 to zmiany są olbrzymie - to nie jest wina Google, że programy są kompilowane pod 2.1 przez co nie pracują tak sprawnie (wystarczy popatrzeć na syntetyki z Linpack - 2.1 ma ok 6mflops podczas gdy stockowy 2.2 osiąga ju 34mflops)

 

 

@Marlon

 

Hero to dobry telefon - jesli będziesz chciał w nim pogrzebać to nawet lepiej, bo jest to ulubiona maszynka ludzi z xda więc kupując go równocześnie otrzymujesz olbrzymią bazę modowanych romów i programów rekompilowanych specjalnie pod niego. Wildfire odpada.

Odnośnik do komentarza

@Yacek

 

Mam SGS i Desire i wszystko co piszesz mija się z prawdą. Możliwe, że jest tak jak wspomniał konstant - coś jest nie tak z Twoim egzemplarzem. SGS chodzi na modowanym sofcie opartym o LP, Desire na sofcie Desire HD i na ani jednym nie widzę jakichkolwiek zwolnień. Jeśli chodzi o 2.1>2.2 to zmiany są olbrzymie - to nie jest wina Google, że programy są kompilowane pod 2.1 przez co nie pracują tak sprawnie (wystarczy popatrzeć na syntetyki z Linpack - 2.1 ma ok 6mflops podczas gdy stockowy 2.2 osiąga ju 34mflops)

 

 

Ciezko mi powiedziec dlaczego tak jest. Branding orange raczej wykluczam, przed modyfikacjami chodzil raczej normalnie, po lagfixie i instalacji launchera Pro zaczelo mu odpier dalac. Niby Quadrant pokazuje, ze mam wynik powyzej 2100 ale np Sygic Aura chodzi dosyc tragicznie na SGSie. Na iPhonie jest bardzo fajnie, na Androidzie kupa. Niby wszystko fajnie, system od Google, tylko ze producenci dostali tak wolna reke, ze teraz jest rozpi zdziel w tych telefon. Co telefon to inna wersja, jakies nakladki producentow, branding etc.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Zmiana taktyki, biorę jednak na abonament.

 

Najlepszą ofertę widzę na Samsung Galaxy S. Jak to jest z tym telefonem, bo widzę, że niektórzy mają - dużo gorzej niż zachwalany wszędzie Desire?

 

 

Jesli pasuje ci tragiczne wykonanie - fatalne, trzeszczace plastiki to bierz SGS'a.

Odnośnik do komentarza

No właśnie słyszałem, że ten plastik z tyłu jest lipny, ale już sam ekran, to pierwsza klasa. Podobno trzeszczy tylko w niektórych egzemplarzach ;) Wiadomo, iPhone to to nie jest...

 

SGS ktorym sie bawie sprawia wrazenie plastikowej lipy ale nie trzeszczy (jeszcze). Z czasem moze sie rozp ierdoli, ale narazie jest ok. Ekran rzeczywiscie fajny, pierwsze co sie wrzuca w oczy to swietna i gleboka czern - gayphone nie ma startu w tej kwestii w porownaniu z Galaxy S. Widac jednak roznice w rozdzielczosci oraz 'ziarno', ktore jest efektem zastosowania AMOLEDa - taka technologia nietsety. iPhone4 generalnie ma lepszy ekran - jedyna wada to slabsza czern niz w Samsungu.

Odnośnik do komentarza
Gość MasterShake

Ogólna obsługa, jakoś bardziej mi symbian podpasił, poza tym z tego co widzę to ten telefon niczym się nie różni od samsunga bodajże galaxy. Poużywam trochę to może bardziej się przyzwyczaję

Odnośnik do komentarza

No łał, kupujesz telefon na Androidzie to dostajesz na Androidzie, nie dziwota, że oprócz obudowy to się nie różni od Samsunga Galaxy, też na Androidzie. Kupiłbyś sobie G2 i też by się nie różniło wiele.

 

IMO nie wiem jak można Symbiana w ogóle do Androida porównywać ;). Kwestia przyzwyczajenia pewnie.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Ogólna obsługa, jakoś bardziej mi symbian podpasił, poza tym z tego co widzę to ten telefon niczym się nie różni od samsunga bodajże galaxy. Poużywam trochę to może bardziej się przyzwyczaję

 

OMG LOL ROTFL :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...