Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz, ja ci tu krótko opiszę swoje doznania.

 

Miałem IP4, upadł kilka razu i nic mu się stało. DO SGS3 nie kupiłem pokrowca ale dbałem o niego. I raz nieuważnie włożyłem go do kieszeni koszuli po czym zapomniałem o nim i schyliłem się żeby zawiązać buta. Telefon wypadł i idealnie na płasko upadł na dość miękką, drewnianą podłogę. Musiały tam być 2 ziarnka piasku bo zostały 2 kropeczki na ekranie. Oczywiście wcoorviłem się co nie miara ale co zrobić, schowałem telefon do kieszeni i po wyjęci było na nim pęknięcie przez obie kropki i 1/3 ekranu.

 

Wyczytałem że skład Gorilla Glass 2 jest TAKI SAM jak GG1 tyle, że GG2 jest CIEŃSZE. Czyli mniej wytrzymałe dla mnie i to się potwierdza po opiniach. SGS2, i IP4 są wytrzymalsze, mają grubsze szkła. IP5 i np SGS3 są słabsze ewidentnie. Ale... trzeba nosić telefony w pokrowcach niestety. A i to nie jest gwarantem, moja siostra stłukła SGS2 mimo, że był w pokrowcu bo wypadł na kant krawężnika więc mądrych nie ma :-)

 

Co nie zmienia faktu że ja dałem 850 zł za SGS2 a tu SGS3 za 50-150 więcej - super cena. Mi tylko zaczyna przeszkadzać ten 1gb ramu dlatego zastanawiam się nad zmianą softu na CM10.1

Odnośnik do komentarza

UPDATE:

 

Telefon jest w stanie zaje.bistym. Tyl wyglada jak nowy, na ekranie naklejona jest folia, wiec ekran tez nie powinien byc zajechany. Sa delikatne obtarcia na krawedziach obudowy, ale w niczym mi to nie przeszkadza. Jest jakies znaczenie, z jakiej sieci pochodzi dany SGS3? Bo jak patrze na xda to widze, ze sa tam osobne dzialy dla SGS3 z T-Mobile, AT&T itp. i boje sie troche, ze bede mial zablokowany pelny dostep do telefonu, czyli zmiany ROMow itp.

 

Tylko obawiam sie tego rozmiaru, bo po ponad dwoch latach z Desire moze byc mi sie ciezko przestawic na taka cegle.

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

Nie będzie Ci źle. Ja po pierwszym wyjęciu SGS3 z pudełka myślałem sobie "O JA JE,BIE JAKI OLBRZYM", dzisiaj jest "meh, chciałbym Note 2 <3". Kwestia przyzwyczajenia :).

 

Cholera, coś dawno tu nie zaglądałem :D.

 

 

Zarówno Sony jak i HTC są lepiej wykonane i sprawiają wrażenie solidniejszych od SGS3


Rzuć każdym z tych telefonów o beton i zobacz, który wyjdzie z tego w najlepszym stanie  ;)

 

O tak, tutaj będę do końca dni bronić Samsunga. iPhone 4 updał mi z metra na chodnik i stłukł się po obu stronach, SGS spadł z większej wysokości na bruk i jedyne szkody to kilka wgnieceń w plastikowej obwódce i jedna mała rysa na ekranie. Plastik ftw.

Odnośnik do komentarza

UPDATE:

 

Telefon jest w stanie zaje.bistym. Tyl wyglada jak nowy, na ekranie naklejona jest folia, wiec ekran tez nie powinien byc zajechany. Sa delikatne obtarcia na krawedziach obudowy, ale w niczym mi to nie przeszkadza. Jest jakies znaczenie, z jakiej sieci pochodzi dany SGS3? Bo jak patrze na xda to widze, ze sa tam osobne dzialy dla SGS3 z T-Mobile, AT&T itp. i boje sie troche, ze bede mial zablokowany pelny dostep do telefonu, czyli zmiany ROMow itp.

 

Tylko obawiam sie tego rozmiaru, bo po ponad dwoch latach z Desire moze byc mi sie ciezko przestawic na taka cegle.

 

Do rozmiaru się przyzwyczaisz, te 4.7 jest ok chyba że wyglądasz jak Tyrion Lannister ;-)

 

W Europie są 2 wersje sgs3 - international i9300, i LTE i9305 - zobacz we właściwościach telefonu, na 99% ma i9300 więc spoko. U nas jedynie jak będzie z Orange to może być simlock ale da się zdjąć z tego co czytałem we własnym zakresie - sam się nie bawiłem bo mam ze sklepu bez brandu i locka.

 

 

W lipcu wychodzi SGS 4 mini. Ideał dla mnie pod każdym względem z tego co czytałem. Ale cena zaporowa trochę http://www.benchmark.pl/aktualnosci/samsung-galaxy-s4-mini-cena-smartfona.html

 

 

W życiu bym za tyle nie kupił.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Hmmmm... Właśnie się jorgnąłem, że zaraz muszę wymieniać swój telefon. Mam dwa na oku. HTC One S oraz Nexus 4.

Obecnie korzystam z HTC Desire HD, najważniejszym elementem telefonu dla mnie jest dość duży wyświetlacz, bo bardzo dużo korzystam z neta na fonie plus często z GPS. Może jeszcze coś innego polecicie?

Odnośnik do komentarza

Dawajcie znac jaka kwota dysponujecie albo jakie telefony daja wam w ofercie operatorzy. Bedzie latwiej.

Nie mam jakiejś konkretnie przeznaczonej sumy. Poprostu mój stareńki k850i zaczyna już nie domagać i niejako jestem zmuszony coś kupić. No i biję się trochę z myślami. Xperia J mniej więcej kosztuje 650 zł. Z kolei rzuciłem też okiem na wspomnianą wyżej Xperię S (1100 zł) i zastanawiam się czy może nie lepiej dołożyć i kupić właśnie mocniejszy telefon. Dla mnie wymogiem jest by to był jednak telefon Sony, żeby można było wykorzystać lampę jako latarkę, dobry dźwięk (jeśli nie głośniczek to chociaż słuchawki). W "S" widzę też, że baterii nie można wymienić co rodzi moje wątpliwości ale tylko dlatego, że nie mam doświadczenia w tego typu rozwiązaniach. Może ktoś coś więcej napisać o Xperii S?

Odnośnik do komentarza

Dobry 2rdzeniowiec. teraz wkoncu dostal aktualke do JB, bardzo dobry aparat, wbudowana bateria i brak slotu na SD dla jednych moze byc minusem. Biala Ska tak jak juz nie raz tutaj pisalem jest najpiekniejszym smartem jaki widzialem. Szczerze to bym wolal dozbierac kase i zamiast Jki brac Ske.

A może mi ktoś jeszcze powiedzieć jak to jest z tym certyfikatem playstation? Czy to są gry z PS One? Z SEN czy może jest jakaś osobna lista tych gier? Google nie daje mi jednoznacznej odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

 

Dawajcie znac jaka kwota dysponujecie albo jakie telefony daja wam w ofercie operatorzy. Bedzie latwiej.

Nie mam jakiejś konkretnie przeznaczonej sumy. Poprostu mój stareńki k850i zaczyna już nie domagać i niejako jestem zmuszony coś kupić. No i biję się trochę z myślami. Xperia J mniej więcej kosztuje 650 zł. Z kolei rzuciłem też okiem na wspomnianą wyżej Xperię S (1100 zł) i zastanawiam się czy może nie lepiej dołożyć i kupić właśnie mocniejszy telefon. Dla mnie wymogiem jest by to był jednak telefon Sony, żeby można było wykorzystać lampę jako latarkę, dobry dźwięk (jeśli nie głośniczek to chociaż słuchawki). W "S" widzę też, że baterii nie można wymienić co rodzi moje wątpliwości ale tylko dlatego, że nie mam doświadczenia w tego typu rozwiązaniach. Może ktoś coś więcej napisać o Xperii S?

 

Nie bierz J, bo to mocno zubożona wersja wspaniałej neo v, która jedynie jest mniejsza o 0,3 cala.

za te 650 zł, to bym z xperii polecał najbardziej xperia neo, czyli neo v z o wiele lepszym aparatem, dostaniesz za 600zł.

A zamiast dokłądac do S za 1100, to już na pewno lepiej dołożyć do bondowskiej T za 1200zł.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Też chciałem ale wybrałem LG. Parametry o wiele lepsze od Xperii. Jedyne Xperie jakie chciałem to T oraz Z ale T brak, a Z cenowo zabija. Swift 4x HD majac lepsze parametry kosztował 100 zikos w abo 89zł z netem 2,5GB. Zaś sam tel to świetna sprawa, dobrze, że nie dałem się w Sony, bo płaci się za "Sony". Nie brać modelu J, bawiłem się, bo kumpel ma w robocie - zwykła, lipnej jakości zabawka, imo.

Odnośnik do komentarza

Obczaiłem sobie tą T i faktycznie zachodu warta. Tylko, że tak można w nieskończoność po stóweczce dokładać kolejny model, ale te 1200 to byłby pułap. 

 

Też chciałem ale wybrałem LG. Parametry o wiele lepsze od Xperii. Jedyne Xperie jakie chciałem to T oraz Z ale T brak, a Z cenowo zabija. Swift 4x HD majac lepsze parametry kosztował 100 zikos w abo 89zł z netem 2,5GB. Zaś sam tel to świetna sprawa, dobrze, że nie dałem się w Sony, bo płaci się za "Sony". Nie brać modelu J, bawiłem się, bo kumpel ma w robocie - zwykła, lipnej jakości zabawka, imo.

Wiem, że to fanbojstwem zalatuje na kilometr, ale poprostu lubię Sony i jeśli chodzi o elektronikę to właśnie preferuję i zbieram Japończyków. Poza tym jakby poprzedniej generacji miałem telefony innych producentów i nigdy z nich nie byłem zadowolony. Może to jakaś bariera umysłowa, ale napis "Sony" zapewnie mi komfort psychiczny i świadomość, że jednak porządny sprzęt kupiłem. Dobra, chyba się kiedyś przyznam do fanbojstwa :P dzięki za rady, chyba właśnie wybiorę tą T. Ale będzie musiała poczekać, bo samochód się upomniał o troskę...  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...