Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

XZ ma z tyłu szkło, więc nie wiem jakim cudem miałaby najlepiej wypaść. Samsungi są słabo wykonane jeżeli chodzi o jakość użytego plastiku, ale są dosyć wytrzymałe. Z najlepszej strony pokazują się tutaj nowe Lumie - niby też plastik, ale bardzo solidny i świetnie leży w rękach.

Odnośnik do komentarza

Sony by się rozbiło w drobny mak ze względu na szkło z obu stron, a HTC miałby zadrapania i wgniotki w aluminium ;) Jednak co plastik to plastik i mimo, że zarówno Sony jak i HTC są przyjemniejsze 'w dotyku', to jednak S3 będzie z nich wszystkich najbardziej niezniszczalny :P

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Dalej nie wiem, co w tym zaskakującego. Oba telefony mają ekrany ze szkła, a z tyłu jeden ma szkło, a drugi kawałek elastycznego tworzywa sztucznego. Logiczne jest to, że mimo wszystko większe ryzyko uszkodzenia obudowy jest w telefonie, który zarówno z przodu jak i z tyłu ma szkło. Wiadomo, nie ma na to reguły (mój iPhone 4 przez 2 lata użytkowania nie raz lądował na ziemi i nic nie pękło), no ale na papierze - zawsze szklana obudowa jest bardziej podatna na uszkodzenia.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

htc potwierdzilo wydanie ONE z czystym andkiem, telefon ma miec premiere 26.06.2013 i kosztowac 599$.

http://blog.htc.com/2013/05/htc-one-google-nexus-experience/

 

szef motoroli potwierdzil wydanie nowej serii telefonow Moto X

http://phandroid.com/2013/05/29/motorola-moto-x-phone-release-date-october/

 

chcialem brac teraz nowy telefon, ale chyba jednak zaczekam jeszcze troche, bo jestem ciekaw co tez motka pokaze.

jesli nie bedzie to ciekawe, to wezme One.

Odnośnik do komentarza

Szybkie pytanie - mój operator coraz bardziej mi obniża cenę za LG 4X HD (P880) i w tej chwili mam go już za przysłowiowe grosze. Czy w tej chwili warto go jeszcze brać czy lepiej dozbierać do czegoś innego jak np. SGS3 albo jakieś inne typy np. coś z HTC, Sony? Mam jeszcze 2 miesiące czasu na decyzję.
Czytałem już sporo o tym LG i główna wada to Tegra 3 która jest wykonana w 40 nm i się mocno grzeje oraz "zjada" baterię.
 
E: Na grach mi aż tak nie zależy - najważniejsze żeby działał płynnie - będę go używać głównie do przeglądania netu, muzyka, czasem jako navi, czytanie etc. Raczej standard. Zastanawiałem się jeszcze nad Samsungiem Galaxy Note II ale 5.5" to jednak trochę za dużo. Max to 4,7 - 5" z Androidem.

Odnośnik do komentarza

Kyo weź też pod uwagę to jak dany producent wspiera swe produkty, mam na myśli aktualizacje do nowych softów. LG raczej nie ma szans na tym polu z samsungiem, chyba że posiadanie najnowszego oprogramowania akurat Cię grzeje, więc kieruj się sercem :P

Ja bym brał szajsunga, ale to dlatego iż użytkuję jego słuchawki od pierwszej wersji Galaxy S 1, więc zbyt obiektywny nie jestem ;)

Dziękuję za uwagę.

 

Edytowane przez KOMARZYSKO
Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za odpowiedzi. LG 4X HD najbardziej brałem pod uwagę ponieważ w tablecie Asus Nexus 7 bardzo fajnie to wszystko pracuje na Tegrze. Potem zacząłem czytać o 4X HD i pojawiły się wątpliwości :)

Nexus'a 4 mają w ofercie i brałem go pod uwagę ale zależy mi na slocie na karty pamięci (jak widać nie można mieć wszystkiego - ogólnie jakieś nowe trendy - brak slotu na kraty albo brak wymiennej baterii). 

Chyba dozbieram na SGS3 :)

Odnośnik do komentarza

Ja bym dozbieral do sgs3 bo to jak by nie bylo dalej swietny smartfon, ewentualnie jak twój operator ma w ofercie nexus 4 to bym sie ku niemu kierował,

 

A co przemawia za Nexusem? Pytam, bo obecnie sam mam dylemat i dumam, który z wymienionych przez Ciebie modeli kupić. 

 

Naczytałem się i naoglądałem sporo i w sumie ciężko zdecydować (zwłaszcza że ani jednego, ani drugiego telefonu "nie macałem"). Z różnych informacji, które zebrałem, mam mniej więcej taki obraz obu sprzętów (proszę o ewentualną weryfikację). 

 

Samsung Galaxy S3:

- mniej RAM-u niż Nexus + nakładka Samsunga, co niby wpływa na płynność i szybkość działania - czy to jest zauważalne?

- obudowa, ze słynną tylną klapką - czy ona faktycznie jest tak podatna na uszkodzenia? (zakładając, że telefon nie spada mi na ziemię raz na tydzień ;))

 

LG Nexus 4

- brak wymiennej baterii - czy to faktycznie może być wada? W obecnym HTC Desire przywykłem do ładowania chociaż raz dziennie, ale czy np. bateria może zupełnie paść w takim telefonie? 

- "grzanie się" - podobno Nexus ma tendencję do nagrzewania się, zwłaszcza gdy jest bardziej eksploatowany...

- wsparcie systemu prosto od Google - jednak z głównych zalet, tylko na ile to się przyda w użytkowaniu...

- brak wsparcia dla Flasha

 

Z kluczowych różnic:

- brak slotu na kartę w Nexusie - to akurat dla mnie niewielka różnica - kupowałbym model 16 GB, a na moje potrzeby wystarczy to zupełnie

- brak radia w Nexusie - przy obecnej ilości aplikacji to też raczej nie jest problem (zwłaszcza że słucham głównie muzyki w formacie mp3)

 

Początkowo byłem zdecydowany na S3, potem jednak trafiłem na Nexusa no i zagadka teraz :). Będę wdzięczny za dodatkowe info w temacie tych dwóch modeli. 

Odnośnik do komentarza

 

Ja bym dozbieral do sgs3 bo to jak by nie bylo dalej swietny smartfon, ewentualnie jak twój operator ma w ofercie nexus 4 to bym sie ku niemu kierował,

 

A co przemawia za Nexusem? Pytam, bo obecnie sam mam dylemat i dumam, który z wymienionych przez Ciebie modeli kupić.

 

Naczytałem się i naoglądałem sporo i w sumie ciężko zdecydować (zwłaszcza że ani jednego, ani drugiego telefonu "nie macałem"). Z różnych informacji, które zebrałem, mam mniej więcej taki obraz obu sprzętów (proszę o ewentualną weryfikację).

 

Samsung Galaxy S3:

- mniej RAM-u niż Nexus + nakładka Samsunga, co niby wpływa na płynność i szybkość działania - czy to jest zauważalne?

- obudowa, ze słynną tylną klapką - czy ona faktycznie jest tak podatna na uszkodzenia? (zakładając, że telefon nie spada mi na ziemię raz na tydzień ;))

 

LG Nexus 4

- brak wymiennej baterii - czy to faktycznie może być wada? W obecnym HTC Desire przywykłem do ładowania chociaż raz dziennie, ale czy np. bateria może zupełnie paść w takim telefonie?

- "grzanie się" - podobno Nexus ma tendencję do nagrzewania się, zwłaszcza gdy jest bardziej eksploatowany...

- wsparcie systemu prosto od Google - jednak z głównych zalet, tylko na ile to się przyda w użytkowaniu...

- brak wsparcia dla Flasha

 

Z kluczowych różnic:

- brak slotu na kartę w Nexusie - to akurat dla mnie niewielka różnica - kupowałbym model 16 GB, a na moje potrzeby wystarczy to zupełnie

- brak radia w Nexusie - przy obecnej ilości aplikacji to też raczej nie jest problem (zwłaszcza że słucham głównie muzyki w formacie mp3)

 

Początkowo byłem zdecydowany na S3, potem jednak trafiłem na Nexusa no i zagadka teraz :). Będę wdzięczny za dodatkowe info w temacie tych dwóch modeli.

Jestem osoba ktora ogólnie nie lubi tracić czasu na grzebanie i bawienie sie w zmiany romu :) miałem przez 5 dni sgs3, touch wizz mnie wkurzal, trochę przycial, wejście w kontakty tez zajmowało chwilke, a szale goryczy przelał gdy odpalilem czytnik ebookow aldiko i haczyl przewracajc strony ;) WIEM ze wszystko da sie to zmienić / naprawić wygrywając romy itd ale kupując telefon sim free oczekuje ze wszystko hula jak należy :) więc grzecznie telefon odeslalem

 

Hmm z 3 tyg temu nabylem Nexus 4 i póki co jestem mega zadowolony, czysty android smiga mega szybko, zero przyciec itd bateria jak narazie trzyma rewelacyjnie bo zazwyczaj przed pójściem spać koło 1-2 w nocy juz jest dołączony i spokojnie jak wracam koło 22 bateria dalej ma ok 15% a gram ok 1h dziennie ale przewaznie jakieś logiczne gry typu 3 match game i w ciagu całego dnia sporo siedzę na internecie :)

Co do nagrzewania to nie jest tak źle, raz był dość ciepły bo oglądałem film i dość długo grałem w carmageddon

 

Podsumowując

Jak dla mnie Nexus 4 jest bdb bo chodzi mega płynnie i szybko a to dla mnie był priorytet, minusem natomiast jakby nie było jest brak slotu sd ( chociaż te 13gb dostępne w zupełności wystarczają bo nie mam zwyczaju nosić przy sobie całej kolekcji mp3), oraz słabszy aparat niż w sgs3 mega ślicznie zdjęcia ten telefon robi :) nexus pod tym względem jest ok ale bez tragedii jak można wyczytać w internecie.

Acha ekran nexusa 4 wyglada dość blado przy sgs3 i jego amoledzie, tylko ze n4 bardziej oddaje naturalne kolory takie jakie sa naprawdę ;)

 

Czysty android naprawdę robi różnicę i wiem ze jak kiedyś będę zmieniał telefon to bedzie to nexus 5 czy jak to tam google go nazwie ( mam nadzieje ze rownież bedzie w tak samo korzystnej cenie jak N4)

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Ja napiszę tak - SGS3 LTE (masz wszystkie minusy załatwione). Jak się podoba Touchwiz - zostawiasz. Jak nie - CM10.1 albo poprawki u siebie, ja korzystam z NOVA Lanucher akurat. Problem z Lagiem rozwiązujesz tak, że instalujesz programik (darmowy) który zapobiega zabijaniu procesu telefonu i kontaktów, lag jest wtedy bardzo mały. Przy 2gb ramu (a tyle ma LTE Edition czyli i9305) w ogóle tego nie odczujesz.

 

Sam telefon jest dobry, CM10.1 da ci PRAWIE (żeby było jasne, to NIEOFICJALNY rom) odczucia jak w Nexusie jeśli na takich ci zależy. Ja teraz mam Kernel SIYAH który pozwala mieć 2 romu i bawiłem się CM10.1 kilka dni - działał idealnie u mnie. No i wsparcie dla telefonu, akcesoria (batera 3000mah RZĄDZI) jest na najwyższym poziomie.

 

 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

@perez w moim modelu nie ma żadnych trzasków ale glos wydaje się bardziej hmm matowy ? W porównaniu do iPhone 4s, nie zrozum mnie źle bo w niczym to nie przeszkadza

 

Ewentualnie zrób tak jak radzi Nemo i bierz Sgs3 lte :) tak jak pisałem nie jestem power userem i chyba dlatego bardziej do mnie przemawia N4

Odnośnik do komentarza

No dokładnie - jak wyszedł S4 to spadły nieco ceny a to fajny telefonik z swojej klasie (czyli z ekranem 720p).

 

Nexus jest WYDAJNIEJSZY, ma lepszy procek ale jednak mała ilość pamięci dla mnie osobiście go dyskwalifikuje. Dodatkowo - częsty streaming muzy czy innych rzeczy zeżre baterię szybciej. Jęśli masz iPoda czy coś innego do muzy itp to wtedy jako telefon + net to zayebista maszyna. Kwestia rozważenia za i przeciw. Ale jak się przyjrzeć szczegółom to SGS3 LTE daje ci więcej opcji, rozwiązań. Lubisz touchwiz? masz. Na Nexusie nie masz. Nie lubisz? Na obu możesz mieć coś innego. 2gb ramu? Jest. Lepsza grafa? Nexus. Więcej uzytkowego ekranu? SGS (nie ma wirtualnych przycisków które zabierają ekran czyli masz WIĘCEJ pikseli przy tej samej rozdziałce i wiekości na stronę np). Są plusy i minusy obu :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...