Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Z2 to najlepszy telefon jaki mialem w zyciu.

Aparat plus soft do niego <3

Dzialanie systemu <3

Budzenie przez smartband <3 xd

Ekran <3

Wykonanie <3

a bateria wytrzymuje 3 dni katowania, bez wlaczonej stamimy ( z ta z dzien wiecej podobno) <3

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, nie mam porownania. Ekran z1 jakos wrazenia nie zrobil na mnie w sklepie(majac htc one), w przypadku z2 uwazam ze duzo lepiej to wyglada. Nie jestem gościem co wali konia do takich rzeczy, dlatego nabieram sie na "jasnosc" ekranow samsungowych. Jest dobrze.

Odnośnik do komentarza

Z2 nie widziałem, ale już Z1 nie był zły. Z da się używać, widać braki jak masz drugi telefon obok. Natomiast bawiłem się samym Z i jakość wykonania bardzo fajna. Nie wiem tylko jak z rootami, piszą że troszkę problematycznie ale teraz z KNOXem to Samsung jest jeden z gorszych bo nie da się tego odwrócić. Bootloader można na powrót zamknąć jeśli trzeba.

 

A Bateria to chyba zasługa Snapa 800 (całej serii). Widac to po LG G2, S5 itd. Tam jest jakiś myk przy statycznym obrazie, że odciąża coś i żre mniej energii. Mi w S4 najbardziej przeszkadza właśnie czas działania z ekranem włączonym. Bez GPSa mam MAX 2.10h ekranu - oczywiście NIC nie wyłączam jak psychole na XDA - po to mam telefon, żeby go używać a nie walić gruchę ile to on chodzi na samolotowym trybie, barany.

 

Z2 mnie kupuje przyciskiem do fotek :-) Super sprawa, że też inni tego prostego patentu nie podchwycą. Sam włączam cykanie fotek przyciskami głośności. No i Launcher porównują Z i S4 na touchwizie to niebo a ziemia. SZYBKOŚĆ bez porównania, bez zacinek. Sofcik przyjemny, lekki.

Odnośnik do komentarza

Oficjalnie nie jest to wspierane. Ale chwile po tym jak wychodzą takie urządzenia pokazują się customy. Jeśli chodzi o HTC to trzeba będzie odblokować bootrom i potem jak wszędzie, custom recovery i wgranie zipa, wiec prosto. Póki urządzenie działa to na 99% da się je przywrócić do stanu sprzed zmian, musisz poczytać o konkretnym modelu po prostu. Nie mam one to nie wiem, takie zmiany robię na s4 w 15 minut. Ogólnie sense jest jedną z płynniejszych nakładek. Sam TouchWiz mi wyglądem nie przeszkadzał, po prostu się zacinal dlatego zmieniałem. Ponoć HTC nie ma tego problemu. Jakoś Koreańczycy mają z płynnością problem, LG i Samsung. Sony, HTC i firmy które nie modyfikują aż tak andka nie mają takich problemów.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Do mnie to? Ja szanuje, kocham nad życie ;-) bez nich nic bym nie wiedział. Najlepsze, że strony sony i Motoroli na swoich podstronach dot. Otwierania bootloadera dają linki do xda :-) dlatego ja nigdy nie podaję linków do polskich stron o andku, wyłącznie xda. Nawet jak trafiam na coś po polsku to z reguły to tłumaczenie z xda.

Odnośnik do komentarza

to ja znowu pochwle Z2 <3

 

Bateria!!

Sporadycznie 3-4 dni. Na maxa, czyli muza net filmy navi na koniec dnia ma z 50%. I spokojnie na kolejny dzien wystarczy. Pierwszy telefon który mam i przy takim używaniu starczy na 2dni bez stresu.

przed wczoraj jechalem z automapa ponad 2h i zeszło tylko 20% baterii. Cos nie realnego w przypadku innych telefonów. Htc one bez ladowarki nie dawal rady nawigacji, z notem bylo lepiej ale i tak mi lecialo ponad 50%.

 

Najlepszy telefon od dawna. A sluchawki tlumiace otoczenie działają, na pewno nie jest to sprzęt klasy bose czy innych drogich wyciszaczy, ale jak na "darmowki" z telefonem to na prawde duzo.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie. Ja zawsze opinie o baterii pomijam. Tu w naszym malym gronie sciemniac nie mam po co. Szczegolnie, zaskoczony jestem tym dzialaniem nawigacji w zasadzie nie musze kupowac ladowarki do auta.

Ciekawy jest ten tryb stamina, bo wydluza czas dzialania na baterii spokojnie o 50%, dziala on na zasadzie, ze jak ekran jest wylaczony to wywala transmisje danych wifi, wiekszosc programow. Jednak kazde odblokowanie telefonu startuje wszystko na nowo, czyli widgety mulą, transmisja chwile tez startuje i nie dziala od razu. Tylko z 5sek trzeba jej dac. Dla mnie za dlugo. Da sie niby skonfiurowac co ma wylaczyc a co nie, ale jeszcze sie w to nie bawilem. Jak mowilem to ze dwa dni na maxymalnym(wg mnie) obciazeniu trzyma bez problemu i nie musze sie (pipi) ze do wieczora mi nie bede mial gdzie podladowac jest super.

Odnośnik do komentarza

Na ciagle odpalonym lte na note 3 schodzi mi z 50% baterii przez caly dzien. Gdybym wylaczyl neta jak mi nie jest potrzebny pewnie jeszcze mniej by zeszlo. W drodze do roboty slucham muzy i czytam na nim komiksy, ogolnie nie mam co narzekac. Dwa dni uciagnie, w wiecej nie uwierze.

Edytowane przez Guernica
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...