Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo, to fakt. 4.5-4.7 to taki bezpieczny zakres dla większości ludzi. A z nazwami to sam jestem ciekaw. Pewnie po prostu wyjdą z numerów tak jak w przypadku Androida. Nowy release nazywać się ma L więc może tak samo będzie z urządzeniami... Z rozmiarów to jeszcze jestem ciekawy czy iPhone 5.5 calowy nie jest ściemą i jak Apple będzie rozwiązywać obsługę jedna ręką. Note 3 ma całkiem sensowny tryb zmniejszania obszaru roboczego którego brakuje w innych dużych telefonach. Apple jest dobre w usability dlatego jestem ciekawy co wymyślą.

Odnośnik do komentarza

Sporo, to fakt. 4.5-4.7 to taki bezpieczny zakres dla większości ludzi. A z nazwami to sam jestem ciekaw. Pewnie po prostu wyjdą z numerów tak jak w przypadku Androida. Nowy release nazywać się ma L więc może tak samo będzie z urządzeniami...

Jestem przerażony tymi 4.7" w nowym iPhone. Nie jestem gotowy na taki duży telefon, nie do końca go chcę, ale muszę zmienić telefon, a Android nie wchodzi w grę. Wszystko by było git, gdyby nie ramki. Dopóki technologia nie pójdzie do przodu, że cały przedni panel będzie ekranem to do takich i większych wymiarów nie potrafię się przekonać. Nie wiadomo, czy wyjdą z nazwami w Android L. Równie dobrze może się nazywać Android 5.0 Lollipop, czy Layer Cake. To dopiero beta. iOS 8 też jest dopiero w becie, a przecież Apple musi pokazać nowe featury ekskluzywne dla iPhone 6 i dla jego ekranu, których na WWDC nie mogli.

 

 

Z rozmiarów to jeszcze jestem ciekawy czy iPhone 5.5 calowy nie jest ściemą i jak Apple będzie rozwiązywać obsługę jedna ręką. Note 3 ma całkiem sensowny tryb zmniejszania obszaru roboczego którego brakuje w innych dużych telefonach. Apple jest dobre w usability dlatego jestem ciekawy co wymyślą.

Nic nie wiemy o iPhone 5,5" oprócz plotek i rzekomych problemów i późniejszej premiery. To wcale nie musi być telefon. Nic z niego nie wyciekło. Równie dobrze może być taką samą plotką, jak rok temu trąbiono o telewizorze Apple o którym dzisiaj znów cisza. Nie podoba mi się wiele rzeczy jakie Cook wprowadza pod swoimi skrzydłami i jakimi kompromisami i półśrodkami próbuje dotrzymać tempa konkurencji wydając często niegotowe produkty. Być może iPhone 5,5" będzie gotowy, gdy będą mieli dla niego odpowiedniego iOSa, bo ten co jest teraz średnio się nadaje do takich wymiarów, a to zmniejszanie obszaru roboczego w Note jest bardzo prostym i słabym rozwiązaniem biorąc pod uwagę projektowanie UX. To pójście na łatwiznę. Mają kilka lepszych, jak przyłożenie słuchawki do ucha by od razu oddzwonić ale taki wymiar telefonu będzie chyba tylko wygodny w połączeniu ze smartwatchem albo ciągłym nasłuchiwaniem jak w Moto X. Ciekawe. Nie mogę się doczekać Keynote by usłyszeć ich wytłumaczenie wybrnięcia z tego.
Odnośnik do komentarza

Wiesz co, to pomniejszenie jak trzeba naprawdę tego użyć nie jest takie złe, może tak wygląda na pierwszy rzut oka ale jak się nieco używa tego telefonu to nie jest głupie. Do Touchwiza tego nie trzeba używać, czasem się przydaje do aplikacji napisanych pod absolutnie cały ekran gdy musimy jedną ręką coś zrobić. Generalnie po prostu powyżej 5 cali to już nie jest telefon do obsługi jedną ręką i kropka.

 

Takie super wąskie ramki ograniczają użycie etui i nie wiem czy byłoby takie dobre... Kilka telefonów mi spadało i bez jakiegoś etui psują się wszystkie obecne teraz na rynku. Ramka + etui to zawsze jakiś bufor bezpieczeństwa, oczywiście wystarczy wąska. 4.7 to jest jeszcze rozmiar do ogarnięcia jednym palcem, na razie wydaje ci się nie do ogarnięcia ale jak kupisz i się pobawisz to przyzwyczajenie zajmie ci tydzień góra :-)

 

Wystarczy że etui wchodzi lekko za ramkę i już np przesuwanie ikon na inny ekran jest trudne (i na Andku i na iOSie).

 

Zgadzam się z tobą że w tej chwili iOS wydaje się nie mieć ułatwień dla takiego mutanta. Dlatego dla mnie istnienie tego modelu jest jakieś takie mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

E52 - mam 2 sztuki, obie po serwisach - psuły się głośniki (pękały membrany) i telefon pierdział, jakość dzwięku w niektórych ezgemplarzach jest fatalna. Do tego słabe spasowanie elementów przez co kurz dostaje się po szybę (w moich obu tak było, w 3 innych z którymi miałem styczność w pracy również). Oprogramowanie z którym telefon był dostarczany zawieszało się permanentnie więc jeśli zdecydujesz się na ten telefon - od razu go uaktualniaj żeby oszczędzić sobie frustracji (mój zawieszał się np podczas pisania SMSa, freeze i tylko wyjmowanie baterii).

 

Nie zmienia to faktu, że OBA telefony są do dziś sprawne i baterie dobrze trzymają. Wypisałem to co zauważyłem. Brak dotykowego ekranu utrudnia korzystanie z czegokolwiek poza SMSami i dzwonieniem (przeglądanie stron to katorga) ale rozumiem, że nie o to tu chodzi. Jeśli chodzi o wytrzymałość na upadki i uderzenia czy coś takiego to telefon działa, ale tylną klapkę łatwo zgiąć, jest bardzo cienka i potem potrafi nie pasować no i te rozszczelnienia są słabe. Kurz jest WSZĘDZIE.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...