Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

G3 jest spoko tylko ma średni ekran

 

No właśnie - pytanie odnośnie ekranu. O ile problemy z wydajnością i gospodarowanie baterią zostały naprawione przez aktualizacje, to natrafiłem na informacje o jeszcze jednym problemie związanym z poronionym pomysłem z QHD - przesadnie wyostrzenie czcionek powodujące powstawanie białej poświaty wokół tekstu.

http://www.phonearena.com/news/How-to-easily-fix-the-LG-G3-QHD-screens-annoying-oversharpening-issue_id63536

 

​Wszystkie doniesienia na ten temat pochodzą z końcówki 2014, więc mam pytanie jak to wygląda na dzień dzisiejszy

Odnośnik do komentarza

Samo qhd jest spoko ale czcionki są takie dziwne w g3, jakby rozlane, ciężko powiedzieć to trzeba zobaczyc.

Tak, tak, właśnie jest ten problem o którym wspominasz i o tym mówię, średnio to wygląda ale to pewnie z winy początku technologii qhd bo w g4 tego nie ma juz

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez w_s
Odnośnik do komentarza

Tokar jeśli już na start zaczynasz przygodę z telefonem od wgrywania modów na zrootowany telefon to ja nie wiem, czy to jest dla Ciebie dobry wybór :/


Wysłane z mojego komputera przy użyciu Internetu

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Root w Europie nie może być podstawą do nie uznania gwarancji przy zakupie przez konsumenta - http://matija.suklje.name/rooting-and-flashing-your-device-does-not-void-the-warranty-in-eu

 

Telefon bez roota czy iPhone bez jaila to jak mieć komputer i dostęp tylko do konta z ograniczonym dostępem. Zgodzicie się na taki układ? Że konto admina ma np. tylko HP, Dell czy Lenovo czy co tam macie? Jak gdzieś pracujecie i macie kompy w domenie z ograniczeniami to takie ograniczenia mają wasze smartfony. W domu. Za które płacić wam każą po kilka tysi.

Odnośnik do komentarza

A jest na ten temat jakieś bardziej oficjalne info niż wpis na blogu ? Bo wszędzie panuje powszechne przeświadczenie, że root = utrata gwarancji

Tam masz linki do dyrektyw. Tutaj masz linki też, to stanowisko sądu konsumenckiego w Unii: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1998801

 

Knox to nie jest status gwarancji producenta na produkt jak np padnie ekran. To jest gwarancja że nie było nic robione z softem, np. dla firm i organizacji które mają wysokie poziomy zabezpieczeń. Jak masz flagę KNOX i padnie ci ekran, przycisk czy płyta to ci wymienią. Przynajmniej serwis Samsunga w Warszawie. Mogą PROBOWAĆ powiedzieć że nie, ale 1 pismo i wymienią. Testowane.

 

https://m.reddit.com/r/GalaxyS6/comments/3cp3yg/knox_warranty_in_europe/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie daje to wiele, testowałem na moim Nexusie (też QHD). Jakieś dziwne opinie panują, że to wydłuża czas działania na baterii a tak naprawdę daje to efekt (u mnie) wyłącznie w rzeczach, które ostro katują grafikę. Gry mają więcje FPSów i tel wtedy trochę jest zimniejszy ale generalnie N6 daje radę bez tego też. Za to wiele aplikacji ma problemy z działaniem albo się wykrzacza. Nie działa moja ulubiona klawiatura wtedy (SwiftKey). Także nie sugeruj się tą modyfikacją - nie warto. QHD na sens na dużym ekranie bo po prostu więcej widać jak na kompie z większą rozdziałką. Nie jest to potrzebne per se - ekran jest wystarczająco ostro przy 5" przy 720p i DOBRYM ekranie. Słynna "Retina" Apple ma mniej niż 720p i dawała radę.

 

Kończąc jeszcze wątek roota, kompów i kont - dla mnie w ogóle możliwość rootowania jest warunkiem zakupu urządzenia w tej chwili. Blokowanie bootloadera nie pozwala instalować innego softu i używać innego kernela niż ten producenta. Kernel zawiera kod Linuxa i zgodnie z prawem jego kod producent MUSI udostępnić i firmy z US czy EU trzymają się tego wymogu. Niestety dużo firm chińskich tego nie robi bo ich rząd ich nie ściga a US to im latają kalafiorem. Zablokowany bootloader można porównać do PC w którym nie możesz zmienić systemu na Linuxa albo generalnie zmienić dysku i zainstalować systemu bo producent nie pozwala :-( Mi to nie pasuje. Chińczycy to w ogóle są słabi - nawet ich laptopy (Lenovo) mają tzw whitelist na niektóre części czyli listę dopuszczonych elementów zaszytą w BIOSie. Najczęściej dotyczy to karty do WiFi. I to jest słabe - karty są na złączu które umożliwia ich wymianę więc taka możliwość powinna być. Zdarzały się karty Intela które np. źle działają na Win7 i Intel do dziś tego nie poprawił. W Dellu wymienisz kartę za 50-100zł i masz z bani a tu co? Nowy laptop?

Wiem, że to co piszę wyżej nie odnosi się do telefonów bezpośrednio. Natomiast pośrednio, w moim odczuciu jednak się odnosi. Dla mnie smartfon to komputer z funkcją dzwonienia. Najmniej z rzeczy które na nim robię to właśnie owe dzwonienie. Ja go więc traktuję jak komputer, bo tak z niego korzystam. Nie pozwalanie na zmiany, na własną odpowiedzialność, to dla mnie sytuacja nie do zaakceptowania. Dodajmy do tego fakt, że przecież Android korzysta bezpośrednio z kodu Linuxa i opiera się o AOSP. Powinna być więc taka możliwość. Zawsze.

 

EDIT: Sorry za długi post :-)

 

EDIT 2: Tokar - na czym w końcu stanęło? Co bierzesz i ile wydajesz?

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

No czytałem, że akurat jeśli chodzi o żywotność baterii, to to zmniejszenie rozdziałki akurat prawie nic nie daje, bo w testach raptem jakieś nędzne 7 minut się dzięki temu oszczędza. Za to podobno wydajność w benchmarkach skacze o jakieś 80% :o

Przy czym dla osoby mającej wywalone na mobilne gierki to nie jest dealbreaker, a jak piszesz że się różne rzeczy przez to krzaczą, to w ogóle nie ma tematu.

 

Na co się ostatecznie zdecydowałem nietrudno wydedukować, a ile dam to się okaże. Jeśli nie będzie żadnej okazji komisowej z normalnym dowodem zakupu a nie gównianą fakturą marżą, to w euro rtv i x-komie z odbiorem w komputronikach są od ręki za 1200 pln

Odnośnik do komentarza

Hmm, za 1200 to bym Moto brał. Słabszy procek i trochę gorsza obudowa ale poza tym same plusy. Bateria wielka, ekran FHD, ma QuickCharge (w godzinkę masz z 60-70%). Chyba że zależy ci na wymiennej baterii jakoś strasznie. No i 1200 nowa, w sklepie a nie u Bartka biznesu (pozwoliłem zmienić Janusza na Bartka po "awarii" hostingu 2be.pl - poczytajcie sobie :-) ). Moto też ma na chwilę obecną najnowszego Andka. Żona wyciąga 2-3 dni na luzie, na urlopie 4 bo mniej używała.

 

Marża boli jak masz firmę bo nie możesz vatu odliczyć - dla osoby prywatnej nie ma specjalnie znaczenia oprócz jednej, małej rzeczy - nie wszystkie serwisy honorują ją jako podstawę gwarancji. Natomiast jeśli sprzedawca dorzuci jakiś oryginalny dokument np. od operatora to wtedy można brać. Przy czym gwarancja biegnie od daty z dokumentu od operatora a nie od momentu zakupu.

Odnośnik do komentarza

To mnie boli, że podobno w przypadku kramików telefonicznych faktura marża bardzo często oznacza towar refabrykowany. Teorię spiskową podsyca fakt, że w takich przypadkach sprzedawcy jak ognia unikają w opisach słowa "nowy" zastępując go "nieużywany" i nie ma w opisach nic na temat pochodzenia z polskiej dystrybucji. Co najwyżej enigmatyczne "telefony z Polski" co może oznaczać wszystko, a najprawdopodobniej to, że to frankensztajny z azji, które co najwyżej leżą w jakimś polskim magazynie

Odnośnik do komentarza

Fmarża nie ma nić do tego, to tylko zwykły dokument i wszystkie komisy sprzedające telefony, kupione od prywatnych osób wystawiają fmarże. Jak dresiarz ma Cie oszukać to ci refurba sprzeda również na pełnym vacie.

Ale jak chcesz sobie utrudniać to proszę bardzo, mi tam pasuje że sam sobie problemy stwarzasz i tylko zacieszam.

Odnośnik do komentarza

Nemo - no przecie pisałem, że g3 za te 1200 to full legit opcja ze sklepu. Koszt dokładnie taki sam jak moto x play właśnie, przy czym motka kompletnie mi się nie podoba, jest mniej poręczna i mimo większej matrycy ma gorszy aparat. Jedyna jej przewaga nad gietrójką to bateria, ale w razie czego nam powerbank xiaomi 10000 mah, także teges.

Odnośnik do komentarza

No akurat w 90% to są telefony z sieci po prostu. I jest dużo racji w tym co pisze Bizon - odkupiony towar na umowie cywilno-prawnej mogą sprzedać na paragon i ew. f-vat marża, nie mogą z normalną fakturą. Tak to wygląda u nas. Dlatego też nie piszą NOWY bo ktoś bo już miał w łapie, pudełko w 99% otwarte, telefon pewnie uruchomiony (chociażby przez ten punkt w celu sprawdzenia czy działa ok). Oczywiście zdarzają się rzeźnicy ale naprawdę - większość to po prostu telefony od operatorów.

 

Nie skumałem że 1200 to ze sklepu. Spoko. W G3 jest ten focus laserowy. Aparat w Moto jest ok tylko standardowa aplikacja ssie strasznie - jak się dorzuci coś ze sklepu to można przyjemnie poustawiać wszystko.

 

I zgadzam się - Moto jest niestety brzydka ale akurat ja na to nie zwracam uwagi. Plecki też mają takie zawijane linie w których się potrafi syf gromadzić.

 

EDIT: Do plusów Moto można wrzucić jeszcze świeższego Andka - G3 chyba 6 nie dostała jeszcze. No ale nie każdemu zależy.

 

EDIT 2: Swoją drogą nieźle twoja akceptowalna cena zakupu urosła ;-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...