Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam lekki dylemat. Mogę wybrać między Killzone 2 + jakaś gra z platyny za 1zł lub Prince of Persia, Little Big Planet i kilka innych mocarnych tytułów. Fajnie byłoby dostać jakiś głos ludu. :)

 

Ja bym na Twoim miejscu bral KZ 2 + np Ratcheta bo widzialem ze go mozna wziac za zeta w empiku. LBP odradzam o ile masz w dupsku create i share. Sam gameplay wedlug mnie to poprostu podrobki innych gier i tak naprawde znacznie lepiej zagrac np w prawdziwe mario niz jego namiastke. Grubo przereklamowana gra..

Odnośnik do komentarza

To dwie kompletnie rozne gry. Obie swietne i zaprawde zadna rada nie bedzie dobra bo bedzie subiektywna.

 

Ratchet bezpieczniejszy bo podoba sie wiekszej liczbie ludzi jako czysta rozrywka i klasyczna platformowka o genialnej grafice.

Heavenly Sword to gra dla milosnikow niezwyklych, epickich historii ale nie kazdego zachwyca (mnie zachwyca). Dla mnie HS>>Ratchet ale opinie sa bardzo rozne...

Odnośnik do komentarza
witam , pomóżcie wybrać motor storm pacific rift czy street fighter4. Lubię oba gatunki, ale z bijatyk zdecydowanie preferuje tekkena. Poczekać na kolejnego tekkena czy warto wziąć street fightera?

 

Szczerze mowiac z obiema grami mialem stycznosc ze tak powiem polowiczną :) Po tym co widzialem zdecydowanie polecam Street Fightera. Gra sie w niego mega przyjemnie ( mimo ze nie jestem jakims fanem bijatyk) a grafika powala. A Motorstrom coz gralem w demo i jedna trase u ziomka. Giera wyglada gorzej niz pierwsza czesc do tego gra sie poprostu identycznie wiec szybko mi sie znudzilo(muza miazdzy to fakt:)

 

Co do wczesniejszego pytania HS czy Ratchet tutaj odpowiedz jest prosta..bierz i to i to:D. Ratchet jest grą dobrą ale to rzemieślnicza robota. Artyzmu tutaj nie znajdziesz a gameplay jest dosyc monotonny wiec to taka pozycja zeby pograc godzinke gora dwie dziennie. HS skolei to tytul ktory lykasz na raz bo zamiata fabułą, grafika, klimatem i gameplayem.. Co najlepsze wszystko to dostaniesz łącznie z quest for booty w cenie jednej wmiare nowej gry :D

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

od razu widać że grałeś w domo i jakąś mniej udaną trasę ;)

 

Giera wyglada gorzej niz pierwsza czesc
bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura.

 

odpal jedną i drugą grę obok siebie a zobaczysz ile druga cześć jest lepsza. dwójce zdarzają się słabe tekstury podłoża czy niektórych elementów (co warto dodać na niektórych trasach, akurat to pierwsze demo pokazuje jedną ze słabiej wykonanych tras, do tego wykonaną dużo gorzej niż w pełnej wersji), ale już efekty światła, efekty cząsteczkowe, zniszczenia (burnout moim zdaniem ma słabsze zniszczenia, ale był rok wcześniej), czy design to już w dwójce są o niebo lepsze, jedynka ma tą przewagę że w żadnym elemencie nie miała słabych punktów, ale też nie wybija się ponad dwójkę w żadnym elemencie.

 

ogólnie grafikę porównał bym do killzone 2 - jeśli ktoś w grafice widzi tylko tekstury to faktycznie może uznać że w MS: PR grafa jest słabsza niż w MS1 (co i tak nie jest prawdą - po prostu MS1 nie pozostawiło negatywnych wspomniej w tym względzie - a MS: PR ma niestety momentami kiepskie tekstury)

 

gra sie poprostu identycznie wiec szybko mi sie znudzilo
gra się podobnie ale nie identycznie. troszkę inaczej obiera się taktykę - w MS1 głównie opierało się to na zasadzie czy pojazd przejedzie przez błoto czy nie, w MS: PR z uwagi na brak błota (no, prawie ;) ) jest to troszkę inne.

muza miazdzy to fakt:)
a dla mnie muza to najsłabszy element MS: PR ;) zanim nie wyszedł patch który pozwolił przesłuchać muzykę w menu to grałem z custom soundtrack - właśnie z muzyką z MS1 ;) potem przefiltrowałem sobie kilka lepszych dla moich uszu utworów i już tak jeżdżę...

 

ja polecam obadać drugie demo - bardziej prezentuje poziom który przedstawia pełne MS: PR. jeszcze zaznaczę że gra na początku podobała mi się mniej niż MS1, porzuciłem ją po kilku godzinach, ale jak dałem jej drugą szansę to nie mogę przestać w nią grać do dzisiaj ;)

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

nie zapominaj że MS1 był grą startową konsoli i na tle konkurentów których wtedy miał był grą (moim zdaniem) wybitną. przy dwójce poprzeczka była podniesiona nie tylko na wysokości MS1, ale też reszty wydanych gier. do tego ludzie (i wydaje mi się że Ty też) patrzą na grafikę głównie przez pryzmat tekstur, które w MS: PR są różne (raz dobre, raz słabe, raz wypalające ostrością oczy). nakładając na siebie: momentami słabsze tekstury + pominięcie faktu że grafika to nie tylko tekstury + wspaniałe wspomnienia w MS1 = złudne odczucie że MS: PR wygląda gorzej. co przy bezpośrednim porównaniu okazuje się bzdurą.

 

Co do muzy to coz...pendulum, prodigy itd czego chciec wiecej ??;)
ja chciałem więcej gitarowych riffów, to elektroniczne badziewie wywaliłbym jak najdalej od MS: PR ;) MS1 było pod względem muzyki czymś niesamowity, ale na szczęście dzięki custom soundtrack mogłem mieć to samo w MS: PR ;)
Odnośnik do komentarza

A ja mam na razie tylko Dead Space i Killzone 2. Teraz chciałbym kupić grę z innego gatunku niż te, które reprezentują powyższe gry. Myślałem o Bioshocku (wprawdzie FPP ale bardziej w klimacie action adventure), Devil May Cry 4 i Valkyria Chronicles. I jeśli ktoś może polecić mi dobry sklep (niskie ceny) z grami w Warszawie to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Myślałem o Bioshocku (wprawdzie FPP ale bardziej w klimacie action adventure), Devil May Cry 4 i Valkyria Chronicles. I jeśli ktoś może polecić mi dobry sklep (niskie ceny) z grami w Warszawie to będę wdzięczny.

 

Bierz Valkyrie. Dlugosc gry,glebia,poziom trudnosci sprawia,ze (byc moze) zatracisz sie w tej historii. Znakomita wiekszosc ludzi,ktorzy grali w nia,wypowiada sie w superlatywach. Lubisz troche pomyslec,pokombinowac zamiast w rytmie techno czy rocka wywijac mieczem rozwalajac pajacow z ostrzami(DMC4)?-nie masz zatem wyboru :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...