Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Albert Wesker

Moja dziewczyna chce mi kupić grę na urodziny, ale nie chce wtopić, dlatego poprosiła mnie o listę i z tej listy coś wybierze. Postanowiłem skorzystać z tego, że w poprzedniej generacji na PS2 sporo rzeczy mnie ominęło (grałem głównie na GCN i Xboxie) i dać na listę HD kolekcje. Są więc

- Jak&Daxter Collection

- Ratchet&Clank Collection

- ICO&SotC Collection

- Sly Collection

Dziewczyna byłaby wdzięczna za pomoc (z uzasadnieniem jakimś najlepiej, nie jest z rynkiem gier zaznajomiona i napisanie samego tytułu nic jej nie powie). Jeżeli chodzi o mnie to nie mam szczególnej preferencji, którą grę bym chciał. Z tego wszystkiego przeszedłem pierwszego Jaka i Ratcheta, ale to było tak dawno temu, że spokojnie można przyjąć, że podchodzę na świeżo do wszystkich tych gier. Gatunkowo, oczywiście, wszystko mi odpowiada z tej listy.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie wymienione kolekcje są świetne :) Osobiście polecałbym Ratcheta, bo to mój ulubiony duet. Going Comando i Up Your Arsenal to bardzo dobre gry. Obie części są bardziej podobne do Ratchetów z PS3 (a te masz ograne z tego co pamiętam) niż do jedynki i tu zależy czy chcesz bardziej ackje (Ratchet) czy platformówkę (Sly).

 

W Jak 2 i 3 grałem tyko kilka godzin i tak jak przygody Kudłatego i Blaszaka też różnią się od genialnej jedynki (więcej akcji).

 

Dlatego jak nie chcesz akcji, wybuchów itp to wziąłbym na twoim miejscu kolekcje numer 3. Nie grałem w ICO (czeka na półce na nadrobienie), ale SotC oferuje całkiem inne doznania niż wcześniej wymienione gry. Niesamowity klimat podrózowania po opuszczonej krainie potęguje genialna muzyka. Poszukiwanie kolosów i sama walka z nimi daje masę frajdy i zadowolenia. Gra jest pelna momentów przychylnych do wzruszenia i zapada na bardzo długo w pamięć.

A do tego wszystkiego mamy jeszcze ICO, które podobno oferuje doznania na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza

A ja zdecydowanie Darksiders, przygoda akcja pełną gębą. I walka dobra i zagadki świetne i zbieractwo i rozwijanie postaci plus eksploracja ala Metroid. Nowa zdolnośc pozwala dostaćsię w nowe miejsca. Dużo broni. A Sleeping Dogs - zupełnie inny klimat. NIezła gra akcji ale szczerze trochę przeterminowana. Cenowo zresztą Darksiders jest w cholerę tańsze.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja również grałem w CoDa dla singla i miałem przyjemność zrobić to w MW2. Efekciarska i action-packed historyjka, fajnie przedstawiony fikcyjny konflikt USA-Rosja, intensywny gameplay i naprawdę fajne misje. Na fali podjarania singlem w MW2, zaopatrzyłem się w Black Ops i już nie było tak fajnie. W WaW nie grałem.

 

Jeśli jednak szukasz fajnej historii w strzelance, to osobiście polecam jeszcze tańsze Homefront. Naprawdę fajnie ujęty i przedstawiony konflikt USA - Korea Płn.

Odnośnik do komentarza

CoD World at War czy CoD Modern Warfare 2? Obie tanie. Jedna kusi tematyka II wojny swiatowej, druga tym, ze wyszla pozniej i ma chyba lepsza optymalizacje na PS3.

Nie zalezy mi na multi, w ktore moze zagram ze 2 godziny, a na historii i fabule w nich ukazanych.

Zupełnie inne klimaty i realia .Dla mnie wygrywa World at War (spędziłem przy multi dziesiątki godzin) , singiel jest mocny i efektowny . Opowieść o przyjaźni , wojnie i bohaterach .

Odnośnik do komentarza

Warto brać Killzone 3 głównie dla multi? Można bez problemu zagrać mecz z pełnymi składami?

ja gram w K3 online dość regularnie. Ludzi jest jeszcze sporo, jeśli będziesz miał kłopoty z pełnymi meczami to po prostu zmienisz region wyszukiwania serwerów w opcjach. Jeśli nie interesuje Ciebie singiel warto rozważyć kupno samego trybu multi w ps store - jest tani i zawiera wszystkie dlc jakie kiedykolwiek wyszły. Do tego masz możliwość jego przetestowania - do któregoś levelu postaci jest on darmowy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...