Skocz do zawartości

The Last Remnant


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

PRZYZNAM ZE REMNANT JEST TROSZECZKE NUDNY JESTEM POD KONIEC GRY I MAM WRAŻENIE JAK BY SIE TA GRA JESZCZE NIE ROZKRĘCIŁA.SYSTEM WALKI, JAKIS NIE ZABARDZO... TYLKO MUZA RATUJE SPRAWE.REMNANT MIAŁ BYC WIELKĄ GRĄ A JEST PRZECIĘTNIAKIEM.TYLKO NA XBOX360 OPRÓCZ LOST ODYSSEY NIC FAJNEGO Z JRPG NIEMA....

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 142
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nie spodziewaj sie fabuły z finala 7 ale ujdzie.Warto zagrac (bo i tak na xbox jest mało jrpg) REMNANT jest wart zagrania troche dziwny system walki, ale ogólnie można zagrac moja ocena 7.6/10.LOST ODYSSEY jest lepszym tytułem niestety siadłem na 2 dvd i po godzinnych katuszach nie mogę ruszyć...pozdro

Odnośnik do komentarza

Ja odstawiłem Remnanta na chwilę gdy po jakoś 20h grindzie + questy w koncu skopałem Ancient Dragona i przeszedłem Nest of the Eagles i 2 questy później znowu stanąłem i ponownie musze grindować:P.

 

Nie ma nic, absolutnie nic bardziej wpieniającego w tej grze niż po pół h walki zobaczyć napis 'game over' ehh...

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza
No kurde podoba mi się ta gra. Przypominają mi się stare rpgi. Fabuły za dużo nie poznałem jestem dopiero w elysion ale miejscówki fajnie wygladają.

 

Też miałem takie wrażenie.Może troszke grafa i klimat przypomina mi vagranta troszke finala 12 to nie są stare tytuły ,ale jak zobaczylem Remnanta to tak mi się skojarzyło. REMNANT JEST OKI

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja mam pytanie :) Do jakiej gry można by porównać LR jeśli chodzi o system walki i rozwój postaci?  Bo zastanawiam się nad kupnem a najlepiej orientują  się w tym temacie Ci którzy już grali. Jeżeli już podobne pytanie było to z góry przepraszam, ale wole nie czytać całego wątku z obawy przed spoilerami :D

Odnośnik do komentarza

Hybryda - eksploracja to wypisz wymaluj FFXII. System rozwoju nie wiem do czego porównać ale jest dosyć prosty - postacie uczą się nowych skilli z już istniejących (taki lv up skilla) bądź też dostają skille typowe dla danego oręża. Liderzy ponadto lubią nas się zapytać w stylu 'na czym powinienem/nam skoncentrować swój rozwój? Battle skills czy mystic arts?' lub 'ej Rush, co powiesz na to abym nauczył/a się zdolności 'item'' - są to ważne decyzje, bo postać będzie udoskonalała swoje techniki i jak ją napakujesz umiejetnosciami to będzie słaba /srednia we wszystkim. Nie ma lv doswiadczenia, a zamiast nich jest coś na wzór Chrono Crossa - postacie po walce mogą dostać jakiegoś małego boosta do statystyk - tak się je 'pakuje'.

 

System walki...ugh ciężko powiedzieć bo jest dosyć oryginalny. Nie walczymy pojedynczymi postaciami a całymi, max 5 osobowymi oddziałami. Cały zonk polega na tym, że nie możemy wydawać KONKRETNYCH rozkazów postaciom i musimy wybierać pomiędzy rozkazami 'obsługującymi' cały oddzieł które przygotowali dla nas twórcy w stylu "charge!" (atakujemy fizycznie), "attack from afar!" (atakowanie tylko technikami dystansowymi), ' heal yourself with items!' (leczymy) itd. Minusem tego systemu jest to, że pomimo całkiem dobrego AI tych 'gambitów' czasami zdarzają się kwiatki pokroju 'mam oddziałem połowę hp, a nie wyskoczyła mi opcja 'heal'" czy też nie jest dostępna opcja, która byla by w tej sytuacji najlepsza. Aha no i podczas walki mamy taką mapę gdzie jesteśmy my i przeciwnicy. Teoretycznie daje podłoże strategiczne. W praktyce jednak jest bez sensu bo np gdy atakujemy najbliższy oddział wroga, potrafimy zostać zaskoczeni przez oddział stojący kawałek za nim. System walki wiec jest nieco randomowy, ale ma fajny taktyczny posmak. Aha no i możesz dbierać sobie formacje w zależności od walki (jedna zwieksza atak, druga mobilność itd).

 

Jak się w to gra. Jak liczysz na zapierającą dech w piersiach fabułę to raczej zapomnij. Jestem na 2 dvd a na pierwszej się działo tyle co nic. Ciągle mam nadzieję, ze się rozkręci, ale po Lost Odyssey szczerze mówiąc obawiam się że będzie lipa. W ogóle 1 dvd jest bardzo, bardzo krótki Jak nie bawisz się w questy tow ydarzeń jest na 10, max 15h gry. No właśnie, questy to kwintesencja tej gry - dzięki nim uzyskujesz dostęp do wielu lokacji, rekrutujesz nowe postacie itd. tak, questy Są w tej grze ważne, ale tutaj pojawia się największa wada LR - bardzo dużo rzeczy można na zawsze przeoczyć. Bardzo dużo questów ma ściśle określony czas w którym są dostępne. Zdarzają się nawet hardcoreowe akcje w stylu grasz fabularnie w jakiejś lokacji i możesz podnieś jeden przedmiot, ale gdy to zrobisz to tracisz questa z tym przedmiotem później. Albo są 3 questy z jednym gościem - za każdym razem musisz się z nim NIE ZGADZAĆ aby odblokować 4ty z inną postacią. Jeżeli grasz na achievementy, lub po prostu chcesz z gry wycisnąć wszystko to MUSISZ grać z faqiem bo NIE MA SZANS abyś sama wszystko zrobiła niezależnie od tego jak ostrożnie byś grała.

 

Gra jest fajna, z faqiem nawet bardzo (mnóstwo sekretów, bonusowych bossów i bardzo fajne darmowe DLC dajace kilkoro nowych potężnych maderfakerów do pokonania i liderów do rekrutacji), ale w przeciwnym wypadku to frustracja i zgrzytanie zębami.

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

Dzięki nawet się nie spodziewałm tak wyczerpującej odpowiedzi :)

 

Przekonałeś mnie żeby jednak kupić, tym bardziej że nie mam nic innego na oku. Choć zastanawiam się czy ten system walki nie będzie mnie delikatnie mówiąc denerwował, bo myśle o wersji na PC ponieważ do X-boxa nie mam swobodnego dostępu.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja wymieklem na tym tytule, nie moge pyknac jednej walki pod koniec 1 plyty, jak zmecze star ocean to zaczne od nowa ale tym razem z jakims faqiem. Gre ogolnie polecam, nie sugerujcie sie zlymi recenzjami, jedyne co moge jej zarzucic to duze dropy fpsow, a tak to kawal dobrego jrpga, w dodatku trudnego. Zadnej rewelacji nie ma, ale tytul jest bardzo solidny.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak przeszłem Remnanta wydał mi sie łatwy bo przeszłem bez wiekszych wysiłków,ale Lost Odyssey mnie spią niemogę przejść jakiegoś bossa z pierwszej cd dla mnie prywatna klęska bo gra jest za(pipi)ista, pisałem z gościem który twierdził ze last remnants jest trudny, a Lost odyssey łatwizna. chm... moze ja mam wersje dla hardkorowców

Odnośnik do komentarza
Powiem tak przeszłem Remnanta wydał mi sie łatwy bo przeszłem bez wiekszych wysiłków,ale Lost Odyssey mnie spią niemogę przejść jakiegoś bossa z pierwszej cd dla mnie prywatna klęska bo gra jest za(pipi)ista, pisałem z gościem który twierdził ze last remnants jest trudny, a Lost odyssey łatwizna. chm... moze ja mam wersje dla hardkorowców

chlopie, blagam pisz z jakims slownikiem/weryfikatorem w przeglodarce, bo tego sie nie da czytac, w podstawowce pani mowila, z nie z czasownikami pisze sie osobno, ja zapamietalem do dzis, prosze nie kalecz tak naszego jezyka!

Odnośnik do komentarza

Nie wierzę, aby ktoś kto przeszedł bez problemów Remnanta zaciął się na jakiejś walce w Lost Odyssey.

 

LO - nie mozesz czegos zabić-> masz za niski level czyli walczysz do momentu w którym przeciwnicy dają już mało exp.

LR - nie możesz czegoś zabić->masz problem, bo podbicie Battle Ranka nie zawsze rozwiąże sprawę - zawsze trzeba też zastosować jakąś taktykę - wiedzieć które units sprzątnąć szybciej, ile wystawić swoich oddziałów, w jakiej formacji, z jakimi liderami, żołnierzami itd.

 

I naprawdę - spece od języka polskiego, dajcie sobie siana z takimi pseudopojazdami bo to poziom przedszkola.

Odnośnik do komentarza

jesli Tobie to nie przeszkadza to trudno, ale mi strasznie gdy czytam take cos, a to nie problem w przeglodarce miec slownik i przed wysalniem wiadomosci jeszcze raz przczytac co sie napisalo zanim sie wysle

 

i tak ku gwoli scislosci nie jestem zadnym specem, to tylko estetyka pewnego rodzaju, a zwrocenie uwagi to chyba nic zlego, w miare poprawna polszczyzna sie przydaje zawsze, a lepiej ja trenowac u podstaw piszac chociazby na forum niz pozniej w zyciu miec problemy przez to, ze sie robi glupie byki

Odnośnik do komentarza

C1rex, ja w LO grałem bez opisu, ale zawsze robiłem czystki w lokacjach i sklepach:). Remnant to co innego - bez opisu na 100% polegniesz z wymaksowaniem tej gry, gwarantuję :D .

 

xmortex to jest/było zadanie jego nauczycieli i rodziców. Pomyśl też jak estetycznie i miło jest, gdy widzi się nowy post w temacie który mnie interesuje. Wchodzę z nadzieją 'o może ktoś coś fajnego napisał' i widzę pouczenie n/t. poprawności pisma jakie oglądam w co 3cim temacie i ani jednego słowa na interesujący mnie temat (czyt. spam).

 

Estetyka nakazuje też zaczynać zdanie z dużej litery, panie xmortex ;) .

Edytowane przez Aramis
Odnośnik do komentarza

no widzisz to Twoja estetyka ;)

moze i mnie troche ponioslo, ale przyznasz, ze lepiej sie czyta gdy chociaz ortow ktos nie robi

 

a wlasnie ja mialem nadzieje przeczytac tez jakas opinie odnosnie gry, w ktora mam zamiar zagrac, ale no dalem sie poniesc ;)

 

tak czy siak nie chodzilo mi o to by sie przywalic byle by przywalic, a o to by sie lepiej czytalo co sie pisze!

 

a pozatym who plays, wins!

 

btw. raczej to chyba pewne, ale bylo jakies oficjalne oswiadczenie co z wersja na ps3? nic nie slychac o niej, byla zapowiedziana ze zostanie wydana, ale nic teraz nie zapowiada ze ma byc, ani o tym ze ma jej nie byc, pozostalo echo :/

wiadomo cos w tej sprawie?

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.