Skocz do zawartości

Eye of Judgement


Shadow864

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ale z tego co widziałem po swojej 10 minutowej sesji, to można przywołać te same potwory pare razy...

 

wiesz, ja ogólnie to nigdy nie grałem w karcianki, więc jak grać, czym grać, itd to dla mnie jak taka zagadka jak język malajski...

I nie zależy mi, żeby się w sumie nauczyć i być dobrym... chcę się trochę pobawić. Najwyżej jak mi się znudzi, to opylę komuś karty. Może nawet jednemu z was po atrakcyjnej cenie...

Odnośnik do komentarza

Wiadomość od głównego projektanta gry - Yusuke Watanabe.

 

"Hello, EOJ fans! This is Yusuke Watanabe, the senior game designer of THE EYE OF JUDGMENT™.

 

Thank you very much for being such great fans of our game.

 

Since THE EYE OF JUDGMENT™ was first released in October 2007 with an innovative playing style, it has received a lot of love and enthusiasm from users all over the world. Thanks to the continuous support from all EOJ fans, we have been able to finish the “BIOLITH REBELLION™” series.

 

We have been working on THE EYE OF JUDGMENT™ for 6 years - looking back it has been a journey of surprise and discovery. I also think that it was a very important experience for me and the team to bring us to a new level.

 

Integrating a digital game with an analog card game was a tough challenge for all of us, and I would like to apologize if we caused any confusion and frustration.

 

However, your encouragement and feedback, that teamwork with our fans, got us here to create a new era for PLAYSTATION®3 and card games, and I can’t thank you enough for that support. We send you our deepest gratitude for that.

 

Making the best use of what we have learnt through EOJ, we are determined to create more attractive titles in the near future. So please look forward to them!

 

We will continue to hold various events for THE EYE OF JUDGMENT™, and your parti(pipi)ation is very much appreciated.

 

It is always our greatest pleasure to see you at those events, and we thank you once again for your continuous support.

 

Very best regards,

Yusuke Watanabe

Senior Game Designer

Japan Studio

Sony Computer Entertainment

Worldwide Studios"

 

To oznacza, że jednak wyszli na swoje. Myślałem, że EoJ ma słabą sprzedaż i raczej nie ma co liczyć na tego typu gry w przyszłości.

Odnośnik do komentarza

jeżeli wydałeś funty to sądzę, że mieszkasz w UK. Polecam więc ta stronę http://www.the13thfloor.co.uk/indexeoj.asp bo można tutaj kupować pojedyńcze karty. Jedyny problem, to taki, że ludzie je szybko wykupują i trzeba czekać kolejny tydzień na wysyp nowych. Fantomy ciężko dostać tutaj ale inne są od 20p więc można się zawsze na coś skusić, a wysyła jest za darmo. Polecam. Kupiłem sporo kart, których potrzebowałem i nie musiałem kupować całych zestawów z powtarzającymi się w kólko tymi samymi kartami.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiesz mnie. Ja mam już w to wbite i nie mam zamiaru doładowywać hajsu w grę, która skończy się nie wcześniej niż na 10 secie. Mam do sprzedania wszystkie talie jakie do tej pory zakupiłem, ale nie żałuję zakupu gry. Pokała mi, że nie wszystko złoto co się błyszczy i z kamerki ogólnie jestem zadowolony dołączonej do samej gry, ale czemu tylko z niej tego najstarsi górale nie wiedzą. :P

Odnośnik do komentarza
Najbardziej kaso-żerna gra obecnie. Ja na początku zachwycony całym hypem nad grą kupiłem ją oraz set 2 i wydałem w sumie 120 funtów na zestawy. By po czasie dać sobie spokój po odkryciu, że niczym przełomowym gra nie jest... BTW jak ktoś chce mam do sprzedania talie kart w tym 2 phantomy (fire i forest). :P

Co do kart - odezwij sie do mnie na gg: 12210816 :)

 

 

Ja w Magica wydalem prawie 1000zl na karty :D a przestalem grac przez prace i szkole. Teraz mam wiecej czasu wiec powracam ale pogram w EoJ bo wydaje mi sie byc fajniejsza gra :)

Odnośnik do komentarza

Eye of Judgment - Kamerka nie czyta kart ??

 

Nie należy panikować, tylko na spokojnie przeczytać ten krótki poradnik i zapewniam, że wszystko będzie chodziło cacy. Najczęstszym powodem, przez który kamera nie czyta kart, jest źle ustawiony w grze rodzaj światła. Mogą się też przydarzyć inne niespodzianki i o nich też postaram się napisać. Wbrew pozorom temat nie jest błahy, gdyż czasem te kilkanaście sekund, gdy kamera męczy się z odczytem karty, może zaważyć na naszej przegranej. Zapraszam do lektury.

 

Pierwszą rzeczą, którą powinniście zrobić jeszcze przed odpaleniem gry, to przekręcić obiektyw tak, aby biała plamka, która się na nim znajduje, była w pozycji niebieskiej kropki na obudowie. Wtedy kamera nie jest ustawiona na zoom, tylko na szeroki kąt i tylko wtedy potrafi objąć swoim widzeniem wszystkie pola na macie. Aby to jasno wytłumaczyć - trzymamy kamerkę centralnie w naszą stronę, a obiektywem kręcimy zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Teraz możemy odpalić grę i bawić się ustawieniami.

 

[czytaj więcej ...]

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,6280...zyta_kart_.html

 

z6280219X.jpg

Odnośnik do komentarza

Podam Wam jeszcze nieco przydatnych linków, szczególnie dla początkujących:

 

Dokładny opis wszystkich 110 kart z Set1 mojego autorstwa:

http://polygamia.pl/poradnik-eye-of-judgment-cz1-opis-kart

 

Dokładny opis podstawowych umiejętnosci kart mojego autorstwa:

http://polygamia.pl/eye-of-judgment-opis-umiejetnosci

 

Filmiki instruktażowe, które nakręciłem wraz z bratem (cz.1):

http://polygamia.pl/eoj-nagralem-z-bratem-kilka-filmikow

 

Filmiki instruktażowe, które nakręciłem wraz z bratem (cz.2):

http://polygamia.pl/eye-of-judgment-kolejn...i-instruktazowe

 

Dokładny opis trofeów do zdobycie w EoJ mojego autorstwa:

http://polygamia.pl/eye-of-judgment-wymagajace-trofea

 

Tutaj pomoc jak zdobyc wszystkie trofea mojego autorstwa:

http://polygamia.pl/eye-of-judgment-kilka-...szystkie-trofea

 

Tutaj jest pomoc jak grać talią startową mojego autorstwa:

http://polygamia.pl/eye-of-judgment-jak-grac-starter-deckiem

 

Jak zmontować tanio dobrą talię mojego autorstwa:

http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,6226...ania_talie.html

 

Ratunku! Kamera nie czyta nam kart - poradnik mojego autorstwa:

http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,6280...zyta_kart_.html

 

Spis w Excelu wszystkich kart wszystkich setów:

http://www.katanka.vel.pl/polygamia/eoj_card_list.xls

 

Wątek o "Eye of Judgment" na najlepszym forum konsolowym na świecie:

http://forum.polygamia.pl/index.php/topic,366.0.html

 

 

Odnośnik do komentarza

Eye of Judgment Set 1-2-3 - rady i przemyślenia podejścia do gry

 

Poradnik został napisany przez mojego brata "Rilsira". Miał pierwotnie być wystawiony na Polygamii, niestety trzeba by było go pociąć na trzy części (podobno był za długi), więc postanowiliśmy umieścić go w całości na innej stronie.

 

obraz_startowy.jpg

 

Podstawową sprawą jest podjęcie męskiej decyzji: na czym mój deck ma się opierać. Masz tu klika możliwości do wyboru ale już na wstępie trzeba się jasno i precyzyjnie określić, czy twoja talia ma kłaść nacisk na ofensywę, defensywę, uprzykrzanie życia przeciwnikowi, a może chcesz go wykończyć przez tzw. Library Defeat (sytuację, w której pokonujemy przeciwnika gdy kończą mu się karty w bibliotece). Tak naprawdę twoja pomysłowość jest jedynym ograniczeniem podczas procesu tworzenia talii.

 

Zacznę od podzielenia się z tobą kilkoma moimi złotymi myślami, o których każdy gracz powinien pamiętać:

 

- Mana: bez many ani ty ani twój przeciwnik nie są w stanie niczego zdziałać dlatego zawsze dbaj by mieć jej jak najwięcej, a jednocześnie by pozbawić jej przeciwnika; pamiętaj też, że zabijając w jednej turze wszystko co przeciwnik kisi na planszy dajesz mu tym samym olbrzymie pokłady many do wykorzystania w następnej turze ? bądź więc miłosiernym człowiekiem i zabijaj tylko w ostateczności (wiąże się to z niewielkim ryzykiem gdyż w momencie gdy zostawiamy przeciwnikowi kilka nadgryzionych kreatur zawsze istnieje możliwość, że nasz oponent sobie je wyleczy, a w tedy jest lipa).

 

- Ilość kart w ręce: zawsze pamiętaj, że jeśli kończysz turę bez kart w ręce to jesteś skazany na łaskę losu ? twoje następne zagranie uzależnione jest od karty jaką dobierzesz w następnej turze; dlatego pamiętaj by zawsze mieć jak najwięcej kart w ręce ? maksymalnie można mieć ich 7 w momencie kończenia tury ? a tym samym by przeciwnik miał ich jak najmniej i to on modlił się o cud.

 

- Wystrzeganie się błędów: jest to kluczowa sprawa; EoJ ? podobnie jak szachy ? jest grą błędów dlatego zawsze myśl dwukrotnie zanim wykonasz ruch i pamiętaj, że zazwyczaj masz całe 3 minuty na przeprowadzenie wszystkich ruchów ? to kupa czasu więc nawet jeśli aż się prosi by od razu zagrać jakąś kartę to trzeba brać pod uwagę, że przeciwnik akurat tego się spodziewa i ma już w zanadrzu plan by cię załatwić; i jeszcze jedno ? im szybciej wbijesz sobie do głowy, że Main Phase jest przed Summoning Phase tym lepiej; chodzi o to by zawsze pamiętać, że takie ruchy jak atak, obrót lub rzucenie czaru należy wykonywać przed wprowadzeniem kreatury do gry ? ta kwestia dotyczy głównie początkujących graczy.

 

- Uprzykrzanie życia przeciwnikowi: im więcej nabruździsz swojemu przeciwnikowi tym słabsze będzie jego morale, a tym samym łatwiej będzie go sprowokować do popełnienia błędu; pamiętaj by zawsze mieć w talii karty z takimi umiejętnościami jak Dodge, Discard, Mana Steal lub Mana Lose, karty zwiększające Summoning Cost lub Activation Cost kreatur przeciwnika, a jeśli widzisz, że masz do czynienia z graczem będącym wysoko w rankingu, zawsze możesz czekać do samego końca z kończeniem swoich tur, może nie jest to zbyt honorowe zachowanie ale bywa bardzo skuteczne jeśli trafimy na przeciwnika, który ściga się w rankingu z najlepszymi.

 

- Wyciąganie wniosków: jako stworzenia boże zostaliśmy obdarzeni niesamowitym darem ? rozumem; nie oszczędzaj więc go i korzystaj z niego ile wlezie bo to grzech marnować tak cenny dar; dlatego ilekroć zauważysz, że masz w talii jakieś karty, których używasz sporadycznie ? co gorsza masz 3 karty tego typu w ręce i nie widzisz możliwości by ich użyć ? to znaczy, że masz ich co najmniej o 2 za dużo; to samo tyczy się czarów, które mogą być zastąpione kreaturami o podobnych właściwościach ? nie dość, że efekt wprowadzenia takiej kreatury będzie podobny do użycia czaru to jeszcze skończysz turę z jedną kartą więcej w ręce, nie wspominając już o korzyściach wynikających z wprowadzenia tejże kreatury do gry i zadania nią obrażeń; generalnie jeśli wpadniesz na jakiś pomysł to nie bój się go przetestować w praktyce, a jeśli nie będzie on wystarczająco skuteczny to albo go odrzuć albo pomyśl co jeszcze zmienić by stał się on efektywny; stosuj się do powiedzenia: myślenie nie boli.

 

- Szczęście: niestety na ten czynnik ani ty ani ja ani ktokolwiek inny nie ma wpływu ale może on w znacznym stopniu zadecydować o losie rozgrywki; pamiętaj by się nie zniechęcać jeśli przegramy partię po 5-u ? lub więcej ? nieudanych próbach ataku przeciwnika z umiejętnością Dodge ? nie znaczy to, że przeciwnik był lepszy, po prostu miał on więcej szczęścia.

 

Czekam na komentarze i pozdrawiam wszystkich,

Jakub "Rilsir" Potocki

 

Całość tekstu znajdziecie tutaj:

http://www.eoj.vot.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=33

Odnośnik do komentarza

z6330490O.jpg

 

Wielki turniej Eye of Judgment - Grand Prix Polygamia 2009/2010 cz.1

 

Witam serdecznie wszystkich fanów Eye of Judgment. Wreszcie przyszedł czas, kiedy mogę oficjalnie zaprosić Was do serii turniejów Grand Prix Polygamia 2009/2010. Pierwotnie cykl miał rozpocząć się w styczniu i miał trwać do końca 2009 roku. Niestety z powodów zdrowotnych się wszystko przeciągnęło i dopiero teraz jestem w pełni sił, aby poprowadzić te zawody. Zaczynamy w marcu 2009, a kończymy również w marcu, tyle, że 2010 roku.

 

Grać będziemy tylko online. Każdy chętny, powinien posiadać konsolę PS3, grę Eye of Judgment, talię kart, sprawne połączenie internetowe, mail, gadu-gadu, oraz numer telefonu. Każdy uczestnik Grand Prix może wziąć udział w dowolnej ilości turniejów rozgrywanych od marca 2009, do marca 2010. W ilu turniejach zagra (wszystkich, kilku, jednym) zależy tylko od niego samego. Na koniec zawodów i tak będzie się liczyła ilość zgromadzonych w poszczególnych odcinkach punktów. To ilość wszystkich punktów zdecyduje do kogo powędruje puchar oraz nagrody po zakończeniu cyklu.

 

Jeśli już jesteśmy przy nagrodach, to miło mi poinformować, że w każdym jednym turnieju do wygrania będzie gra na PS3, talie tematyczne do EoJ oraz boostery z różnych setów. Puchar z dedykacją otrzyma tylko zwycięzca całego cyklu.

 

Pomocne linki:

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,6330..._2010_cz_1.html

 

http://forum.polygamia.pl/index.php/topic,1605.0.html

 

Zapraszam !!!

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Tło historyczne Eye of Judgment Set1 - Historia Stworzenia Świata

 

z6341133X.jpg

 

Pierwszego dnia był wielki wybuch. Następnego dnia narodził się świat. Źródło Wszelkiego Istnienia rozsiało swe cząstki na cztery strony świata; a z nich powstały rozmaite formy życia, które szybko wypełniły sobą cały świat. To one nadały nazwę Źródłu Wszelkiego Istnienia, a brzmiała ona ''Istota Najwyższa''. Będąc zadowoloną z nadanej nazwy - Istota Najwyższa ofiarowała mieszkańcom świata swego syna, o imieniu Juno, by im służył. Juno zbudował wieżę, korzystając z dobrodziejstw lasu, której czubek schowany był wysoko w chmurach, a gdy w niej zamieszkał mieszkańcy świata nazwali ją ''Wieżą Juno'', na cześć lasu, z którego Juno czerpał budulec - bowiem las ten zwał się ''Lasem Juno''.

 

Era prehistoryczna - Narodziny Biolithów

 

Czas mijał. Z oceanów wyrosły góry, a w sercach mieszkańców świata wykiełkowało plugawe nasienie - opanowała ich rządza władania niebiosami. Zbudowali więc żelazne machiny by wesprzeć swoją rebelię przeciwko bogom. Tak powstała rasa Biolithów. Mieszkańcy świata nieświadomie dopuścili się grzechu okazując nadmierną dumę. Młody mężczyzna o imieniu Scion poprowadził potężną armię Biolithów do wojny przeciwko bogom. Wojna zdawała się nie mieć końca, aż pewnego dnia Istota Najwyższa nakazała swemu synowi Juno by ten ukarał mieszkańców świata. Juno zaśpiewał cichą pieśń, która unieruchomiła Biolithów - w mgnieniu oka ich żelazne machiny pokryły się rdzą. Jedno tupnięcie i przerdzewiałe Biolithy obróciły się w pył. Będąc pokonanym, Scion uciekł na szczyt ognistej góry skąd rzucił się w morze lawy i spłonął.

 

[czytaj dalej ...]

 

tłumaczenie

Jakub "Rilsir" Potocki

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,6341...Stworzenia.html

 

.

 

 

Odnośnik do komentarza

Eye of Judgment - Grand Prix Polygamia 2009/2010 cz.1

 

Oficjalne zgłoszenia do tej pory:

 

1. Michał Polkowski "Klonik"

2. Tomasz Osiński "TomoSiara"

3. Jakub Potocki "Rilsir"

4. Piotr Kapek "artoth"

5. Marcin Drogoń "kjel79"

 

Dodam jeszcze, że wśród wszystkich uczestników, którzy zajma miejsce w każdym z turniejów za pierwsza tójką, będzie losowany booster, który wyślę pocztą po ukończeniu turnieju.

 

Zapisy do soboty 14 marca do godziny 24:00. Turniej rozpoczyna się w niedzielę 15 marca o godzinie 15:00. Zapisać się mozna pod mailem: katanka24@interia.pl

Odnośnik do komentarza

Tło historyczne Eye of Judgment Set2 - Pięć Ksiąg stworzenia

 

Kolejna część przetłumaczonej historii Eye of Judgment. Set pierwszy był ogólnym zarysem historii skupiając się na początku wojny. Set drugi szczegółowo opisuje wydarzenia z pewnej perspektywy. Już w pierwszym końcówka jest niedopowiedziana - Biolici zjawiają się po raz drugi i sieją zniszczenie, a świat prosi Juno o pomoc i wszystko się ucina. Co będzie dalej? Dowiecie się z tego tekstu, a tłumaczenie Setu trzeciego jest już skończone i niebawem na łamach Polygamii pojawi się ostatnia część historii tego niesamowitego uniwersum. Dziękuję za wsparcie w tym karkołomnym przedsięwzięciu. Z maili widzę, że było warto poświęcić kilka nieprzespanych nocy.

 

z6356560X.jpg

 

Księga Narodzin

 

Jeszcze przed przyjściem na świat został On wybrany przez Istotę Najwyższą. Od samego początku posiadał wszystko, czego zapragnął, czuł się jednak bardzo samotny. Jego przyjście na świat zostało przypłacone najwyższą ceną - życiem Jego matki. To wtedy skierował wzrok na Ziemię i postawił na niej stopę. Następnie rzekł: ?Bójcie się mnie, gdyż przynoszę wam zagładę. Istota Najwyższa weźmie ten świat w swe posiadanie.? Jego ojca ogarnął niewyobrażalny strach słysząc swego nowonarodzonego potomka wypowiadającego te słowa. Strach ten zgasił w nim ostatnią iskrę życia. Dziecię spojrzało na zwłoki dopiero, co zmarłych rodziców lecz nie uroniło choć jednej łzy, a na Jego serce nie padł nawet cień żalu po ich stracie. Jego jedynym przeznaczeniem było dostarczenie wiadomości od Istoty Najwyższej wszystkim mieszkańcom Ziemi.

 

[czytaj więcej ...]

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,6356...Piec_Ksiag.html

 

Odnośnik do komentarza

Eye of Judgment Set3 - Tło Historyczne

 

z6382163X.jpg

 

I. Wielki Pogrom

 

Niebo rozstąpiło się, ziemia wydała z siebie przeraźliwy ryk; następstwa Wielkiego Pogromu ogarnęły świat. Najwyższy Władca popadł w demencję, jego wasale odwrócili się od niego, a społeczeństwo zbłądziło żyjąc w totalnej deprawacji. Nastały mroczne dzieje. Dzwony kościelne przestały bić ku czci dawnego Boga, zostały bowiem obalone. Kapłani uczący moralności - uznani za heretyków - byli w brutalny sposób mordowani na trzysta trzydzieści trzy sposoby. Święta Rzeka, symbolizująca cześć oddawaną Naczelnemu Bogu Żywiołów, wypełniła się plugastwem, a mnisi czuwający nad jej czystością byli zmuszani do picia jej zmąconej wody dopóki, dopóty ich wnętrzności nie rozerwały się z przepełnienia. Była to bolesna i powolna śmierć.

 

[czytaj więcej ...]

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,6382...istoryczne.html

Odnośnik do komentarza

Eye of Judgment Grand Prix Polygamia 2009/2010 - Pierwszy turniej za nami

 

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w naszym inauguracyjnym turnieju. Zapisało się czternaście osób, przystąpiło do gry trzynastu graczy, a do końca wytrzymało aż jedenastu. Turniej trwał pięć rund i łączył w pracy, które nigdy się nie powtarzały. Grę rozpoczęto o godzinie 15:00, a skończono około 18:00. Poziom graczy był bardzo różny - byli EoJ'owi wyjadacze oraz ci, którzy stawiają pierwsze kroki. Wszyscy mieli okazję wybadać talie i umiejętności przeciwników, aby w turnieju kwietniowym podjąć ponownie wyzwanie. Już po trzech pierwszych rundach wyłoniła się czołówka i praktycznie do końca wytrzymała na początku tabeli, z nielicznymi tylko przetasowaniami. Gracze grali szybko - średnia ilość tur w pojedynku to 17. Z tego też względu, kolejny turniej przedłużymy do sześciu rund. Zobaczcie jak przedstawiały się poszczególne gry.

 

Tabela wyników po pierwszym (marcowym) turnieju [wygrane / tury]:

 

01. Rilsir ...................................5 132

02. artoth ...................................4 101

03. asmen ..................................4 108

04. kjel79 ...................................4 119

05. Klonik .................................3 48

06. TomoSiara ...........................3 55

07. SHENMUE_FOREVER ........3 90

08. Soyken ................................2 31

09. Tynio ..................................2 77

10. Grzyp_PL ...........................2 81

11. Orpelmen_PL .....................1 14

12. Tal92 ..................................1 61

13. CoZaBzduraa .....................0 61

14. zergu ...................................0 0

 

Tabela punktowa w Grand Prix:

 

01. Rilsir ..................................11

02. artoth .................................9

03. asmen ................................7

04. kjel79 .................................5

05. Klonik .................................4

06. TomoSiara ...........................3

07. SHENMUE_FOREVER ..........2

08. Soyken ...............................1

09. Tynio ..................................0

10. Grzyp_PL .............................0

11. Orpelmen_PL .......................0

12. Tal92 .................................0

13. CoZaBzduraa ......................0

14. zergu .................................0

 

Kolejny turniej odbędzie się najprawdopodobniej za cztery tygodnie, ale jeszcze to potwierdzę oficjalnym zaproszeniem na Polygamii, dokładnie dwa tygodnie przed datą spotkania. Spytacie o nagrody w dzisiejszym turnieju? Oto one:

 

Jakub Potocki 'Rilsir' otrzymuje grę na PS3 [Need For Speed Pro Street]

Piotr Kapek 'artoth' otrzymuje 6 boosterów do EoJ [set1]

Wojciech Kuźniarek 'asmen' otrzymuje 3 boostery do EoJ [set1]

 

Spośród reszty graczy, sierotka (moja córeczka) wylosowała Pawła Typiaka 'Grzyp_PL', który otrzymuje nagrodę pocieszenia - booster do EoJ [set1]. Nagrody w ciągu kilku zostaną wysłane pocztą na podane mi w mailach adresy.

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję i zapraszam do wspólnej zabawy za miesiąc. Życzę wszystkim powodzenia w składaniu nowych talii i opracowywaniu kolejnych strategii. Bywajcie ...

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,96455,6385...__Pierwszy.html

 

z6385780O.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...