Skocz do zawartości

Eye of Judgement


Shadow864

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 180
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja mam pytanie natury technicznej. Gre dostalem wczoraj i pojawil sie pewien problem otoz kamera ma problem z odczytaniem kart i to w takim stopniu ze n 6 gier z kompem moze dwie doszly do konca. W necie gralem tylko raz i bez problemow. Czekam na jakies sugestie

Zmień oświetlenie lub ustawienia kamery w opcjach gry.

Odnośnik do komentarza

Tez nie wiedzialem jak to dobrze ustawic az koledzy mi pomogli :( Jak dojdziesz do ustawiania opcji kamery (50hz,Bright,Warm..itp) to połóż w czterech rogach planszy po karcie i na srodku ostatnią i dopiero wtedy testuj ustawienia. Jak kółeczka nie będą migały to jest gut. Jest jednak możliwe, że kilka kart z serii ma kłopoty z odczytem przez kamerę. Nie znam listy tych kart, ale jeden z moich wilkow slabo wchodzi :D

Odnośnik do komentarza

Na ebayu czasami można dopaśc za 250-270 zł (z wysyłką). Gierka konkretna - zwłaszcza że boster w gamelordzie kosztuje 12 zł (+ wysyłka).... brakuje mi juz tylko 48 kart do kolekcji.... hehe :( - ogólnie bardzo wciaga- na swoim drugim forum (tam gdzieś w sieci jako kumawaru) opisuje teraz każdą karę.

 

Macie jakieś pomysły na ciekawe decki? (swoje specyficzne ustawienia). ja aktualnie robie coś pod Dodge + protection

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad kupnem PS3 i właśnie tej gierki. Wygląda bardzo oryginalnie i ciekawie. Mam tylko 2 pytania:

 

- jak wygląda sprawa z graniem przez net (w zasadzie tylko to mnie interesuje) tzn. ile przeciętnie jest osób chętnych do gry? Czy ciężko znaleźć przeciwnika i czy nie ma problemu z graniem z nie-rodakami?

 

- Jak wygląda sprawa sztucznie robionych kart? W necie są jakieś linki gdzie można zobaczyć jak kolesie używają do gry takich fake'ów. Zdaje sobie sprawę, że mając TYLKO dobre karty i tak można przegrać z kimś bardziej doświadczonym, ale ze słabszymi kartami, ale jeżeli ja mam wydawać real money na karty, to nie chce grać przeciwko jakiemus dzieciakowi co karty kopiuje... :catfight:

 

P.S. Mój pierwszy post na forum (choc rejestracja w kwietniu 2006 :D ) więc: WITAM! :(

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się nad kupnem PS3 i właśnie tej gierki. Wygląda bardzo oryginalnie i ciekawie. Mam tylko 2 pytania:

 

- jak wygląda sprawa z graniem przez net (w zasadzie tylko to mnie interesuje) tzn. ile przeciętnie jest osób chętnych do gry? Czy ciężko znaleźć przeciwnika i czy nie ma problemu z graniem z nie-rodakami?

 

- Jak wygląda sprawa sztucznie robionych kart? W necie są jakieś linki gdzie można zobaczyć jak kolesie używają do gry takich fake'ów. Zdaje sobie sprawę, że mając TYLKO dobre karty i tak można przegrać z kimś bardziej doświadczonym, ale ze słabszymi kartami, ale jeżeli ja mam wydawać real money na karty, to nie chce grać przeciwko jakiemus dzieciakowi co karty kopiuje... :catfight:

 

P.S. Mój pierwszy post na forum (choc rejestracja w kwietniu 2006 :D ) więc: WITAM! :(

Hmmmm....skoro jest kamerka to może by sie pokazywało wzajemnie te karty ??...Wiem,głupi pomysł :P

 

sam sie zastanawiam też nad ta grą i tez jestem ciekawy jak to jest rozwiązane,chociaż z drugiej strony to niech se ta druga osoba gra tymi "samoróbkami" nawet.Ważne że jest satysfakcja że bez pomocy najlepszych kart,udało się samemu poskładać jakąś fajna i mocna talię ;)

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się nad kupnem PS3 i właśnie tej gierki. Wygląda bardzo oryginalnie i ciekawie. Mam tylko 2 pytania:

 

- jak wygląda sprawa z graniem przez net (w zasadzie tylko to mnie interesuje) tzn. ile przeciętnie jest osób chętnych do gry? Czy ciężko znaleźć przeciwnika i czy nie ma problemu z graniem z nie-rodakami?

 

- Jak wygląda sprawa sztucznie robionych kart? W necie są jakieś linki gdzie można zobaczyć jak kolesie używają do gry takich fake'ów. Zdaje sobie sprawę, że mając TYLKO dobre karty i tak można przegrać z kimś bardziej doświadczonym, ale ze słabszymi kartami, ale jeżeli ja mam wydawać real money na karty, to nie chce grać przeciwko jakiemus dzieciakowi co karty kopiuje... :catfight:

 

P.S. Mój pierwszy post na forum (choc rejestracja w kwietniu 2006 :D ) więc: WITAM! :(

 

 

 

Witam rowniez:)

1. Nie ma zadnego problemu z graniem online.Osob jest multum,5 s i jestes w grze;) Sa rankingi,wiec gra sie fajnie;)Porblemow z graniem z nie - rodakami nie ma zadnego;)

2. Tak,mozna sobie drukowac karty i potem ich uzywac. Dla niektorych jest to minus,dla niektorych plus.Ale tutaj liczy sie taktyka,jak wiadomo majac multum kart,stworzenie dobrego decka nie jest takie ciezkie,jak bys musial kupowac karty w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się nad kupnem PS3 i właśnie tej gierki. Wygląda bardzo oryginalnie i ciekawie. Mam tylko 2 pytania:

 

- jak wygląda sprawa z graniem przez net (w zasadzie tylko to mnie interesuje) tzn. ile przeciętnie jest osób chętnych do gry? Czy ciężko znaleźć przeciwnika i czy nie ma problemu z graniem z nie-rodakami?

 

- Jak wygląda sprawa sztucznie robionych kart? W necie są jakieś linki gdzie można zobaczyć jak kolesie używają do gry takich fake'ów. Zdaje sobie sprawę, że mając TYLKO dobre karty i tak można przegrać z kimś bardziej doświadczonym, ale ze słabszymi kartami, ale jeżeli ja mam wydawać real money na karty, to nie chce grać przeciwko jakiemus dzieciakowi co karty kopiuje... :catfight:

 

P.S. Mój pierwszy post na forum (choc rejestracja w kwietniu 2006 :D ) więc: WITAM! :(

 

 

 

Witam rowniez:)

1. Nie ma zadnego problemu z graniem online.Osob jest multum,5 s i jestes w grze;) Sa rankingi,wiec gra sie fajnie;)Porblemow z graniem z nie - rodakami nie ma zadnego;)

2. Tak,mozna sobie drukowac karty i potem ich uzywac. Dla niektorych jest to minus,dla niektorych plus.Ale tutaj liczy sie taktyka,jak wiadomo majac multum kart,stworzenie dobrego decka nie jest takie ciezkie,jak bys musial kupowac karty w sklepie.

W kartach takich nawet takich jak MTG robilo sie talie w ktorych byly ksera kart itp. Sek w tym ze mozesz wydrukowc talie sprawdzic czy dziala a pozniej jak chcesz zagrac nia na turnieju to i tak musisz miec je orginalne. Karty mozna kupowac na sztuki wiec najpierw drukujesz , sprawdza czy talia zachowuje sie tak jakbys chcial. A pozniej juz zaczynasz poszukiwania , kupujesz te karty i idziesz na turrniej. Tak to wygladalo z MTG i mimo ze jestem nowym posiadaczem EOJ uwazam ze tutaj tez tak jest.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli na któreś z gnębiących Cię pytań niema jeszce odpowiedzi w FAQ - zadaj je pod tematem - jak tylko pojawi się odpowiedź, umieszczę je w FAQ.

 

Q: Czy wybór królestwa ma jakieś znaczenie?

A: Tak - przykładowo: wybierając Val na Vos - mamy w tabeli 4500 graczy, a wybierajac Dhes - 16 000 - a więc nasze położenie w tabeli szybciej może się zmieniać

 

Q: Jak naliczane są punkty honoru?

A: Za każdą porażkę dostaniemy 1, za ucieczkę -3, a za wygraną 8 (chociaż załważyłem że ilość punktów za wygraną zależy od tego jak dobry jest nasz oponent)

 

Q: Jak rozpocząć textczat?

A: "wciskając" prawą gałkę w padzie

 

Q: Jak ukryć naszą rozmowę aby nie zasłaniała planszy?

A: "wciskając" lewą gałkę

 

Q: Jak wygrać grę?

A: należy zdobyć 5 pól na planszy - pamiętajmy jednak, że w EOJ sytuacja może sie zmienić nawet gdy mamy przewagę 4-2 w polach (wszystko zależy od decku oraz zdolności przeciwnika)

 

Q: Kiedy przegrywam

A: - jeżeli nie możemy już dobrać karty z talii

- gdy przeciwnik okupuje 5 pól

- gdy przekroczymy czas gry (tury) 3 razy

 

Q: Co dają poszczególne statusy?

A: Wyróżniamy statusy: Quickness, Protection, Dodge, Perfect Dodge, Invisibility, Possession - oto ich opis:

Quickness - pozwala na kontratakowanie jako pierwszy. - innymi słowy kreatura posiadająca Quickness gdy zostaje zaatakowana, zadaje obrażenia jako pierwsza. Jeżeli przeciwnik który nas atakuje także posiada Quickness - atak następuje według normalnych tur - tak jakby opcja ta nie była aktywna. Jeżeli podczas kontrataku zabijemy atakującego - nie otrzymamy obrażeń.

 

Protection - Absorbuje pewną liczbę strat punktów energii, będących efektem ataków (tylko fizycznych) Nie chroni nas przed magią. Wyliczamy to tak; jeżeli nasza kreatura ma 2 HP, oraz dostaje jakieś protection od innej istoty, np +2 to atak za 3 punkty obrażeń zada nam 1 punkt strat energii. Protection się sumuje, a więc jeżeli nasza istota dostanie +2 od jednej, oraz +1 od innej istoty - to łącznie ma +3. Jeżeli zostaniemy zaatakowani za 2 punkty obrażeń, a posiadamy 1Hp (lub 2HP itd...) i protection 2 - to przeciwnik nie wyżądzi nam szkód

 

Dodge - zapewnia nam 50% szans że przeciwnik chybi jeżeli zaatakuje nas atakiem fizycznym. Nie blokuje to magicznych ataków, które ciągle robia nam krzywdę. Po każdym kolejnym ataku szansa spada o 25%

 

Perfect Dodge - apewnia nam 100% szans że przeciwnik chybi jeżeli zaatakuje nas atakiem fizycznym. Nie blokuje to magicznych ataków, które ciągle robia nam krzywdę. po każdym kolejnym ataku na kreaturę szansa spada o 25%

 

Invisibility - niewidzialność gwarantuje nam 100% nietykalność ataków magicznych oraz fizycznych. Jedyna szansa zabicia niewidzialnego przeciwnika to: jeżeli nabył niewidzialność dzięki innej istocie - zabić tamtą istotę. "odwrócić" pole i liczyć że to zabije istotę niewidzialną.

 

Possession - Karta ciągle jest własnością tego kto ją przywołał, ale nie da się jej kontrolować. Przeciwnik może wydawać jej rozkazy ataku.

 

Q: Za co dostaje się manę?

A: na starcie swojej tury dostajemy 2 punkty (zawsze) - za stratę istoty dostajemy 1 punkt (niektóre istoty posiadają jednak w swoim opisie dopiski, dzięki czemu możemy dostać za nie więcej punktów many)

 

Q: jak ponawiać atak istoty przywołanej?

A: musimy użyć "function card" - czyli jednej z 4 białych kart dodanych do talii tematycznej, lub talii startowej. Wybieramy Action card i istota zaatakuje. Nie kończy to naszej tury - pamiętać jednak należy o koszcie many jaki ponosimy za użycie karty

 

Q: jak obracać karty na stole:

A: wystarczy podczas swojej tury obrócić kartę w dogodnej dla nas pozycji - pamietać należy jednak o koszcie many za obracanie karty

 

Q: jak odczytać wartości kart (koszt, koszt aktywacji, koszt obrotu)

A: pod kartą znajduje się tabelka, zaczynajaca się od litery C. np. C2/1/2 - oznacza:

Koszt: przywołania 2, aktywacji 1, obrotu karty 2

 

Q: Jak rozpoznac dana rzadkosc karty

A: Jest ona ukazana za pomocą kwadracika na obrazku. - tak więc czarne to common, srebrne uncommon (może coś pomyliłem bo niemam karty żadnej w ręku by sprawdzić) - rozpisane jest to też w spisie kart w tym dziale

 

Q: Co jest najwazniejsze przy zakupie kart : czyli jaka moc,jak mocny jest potwor itd.

A: Najważniejsze jest przede wszystkim dopasowanie karty do talii - jej "opis". Niektóre pozwalaja na "obracanie przeciwników" - na uniki... warto zwracać na to uwagę. Istotny jest też koszt przywołania istoty - wiadome że łatwiej przywołać "średnią karte o małym koszcie" - niż "mega wypasionego herosa - który zabije jedną czy dwie karty przeciwnika - ale kosztuje nas "zbieranie" 9 punktów many

 

Q: No i jak zbudowac talie : czyli czego moze ile byc.

A: Możemy mieć 30 kart - z czym - każda "pojedyncza" karta może być użyta 3 rqazy w talii. Niektóre karty maja ograniczenia - np. jeden heros, jeden bóg - itd - jest to widoczne na obrazku karty - przedstawione symbolem kolorowych kart. Aby zbudować "dobrą" talię - liczy się koncepcja. Można mieć karty "odrzucające z ręki lub z decku" karty przeciwnikowi, karty kradnące manę, odwracajace, robiące uniki.... koncepcji jest wiele- i musimy nauczyc się je wybalansować. Ja np. używam talii którą można szybko przywoływać - stawiam na słabe a szybkie karty. - chociaż tworze też drugą talię nastawioną na Unik + kradzież many

 

Q: Jak zdobyc karty ultra-rare (poza kupnem osobno np. na allegro) bo wiadomo ze rare(jedna losowa) idzie dostac w boosterach.

A: 1 na 60 boosterów sie zdarza

 

Q: Czy jest jakas strona co mozna znalezc opis kart jesli ktos by sobie nie poradzil z j.angielskim?

A: Aktualnie sam robię taki spis - więc prawdopodobnie będzie na naszym forum

 

Q: Czy żywioły maja znaczenie?

A: Tak - przykładowo - przyzwanie ognistej kreatury na wodnym polu sprawi że na stracie otrzymamy 2 punkty obrażeń..

Pełna skala obrażeń wygląda tak:

Ogniste: na ogniu +2 / Na wodzie -2

Wodne: Na ogniu -2 / Na wodzie +2

Ziemne: Na leśnym -2/ Na ziemi +2

Leśne: Na ziemnym -2/ Na leśnym +2

Biolith - / -

 

 

Q: Co kończy moją turę?

A: przywołanie kreatury - która dokona lub nie dokona ataku. - natomiast ponowienie ataku nie kończy tury

 

Q: Jak wygląda przebieg tury:

A: - pobieramy kartę z talii

- dostajemy 2 punkty many

- wykonujemy nasze działania (czary, obroty, ponowienia) / jest to opcja którą nie jesteśmy przymuszeni wykonać

- Przywołujemy kreaturę

- koniec tury

- koniec

źródło: mój wpis na ps3info.pl/forum

autor: Kumawaru

data publikacji: 24.12.2007

oczywiście FAQ może zawierać błędy (jest w stanie ktoś coś dopisać lub poprawić)?

zezwalam na publikowanie na innych WWW - ale proszę o zachiwanie napisu źródło, autor, data publikacji

 

---autorem na ps3info.pl jestem ja - tak że jest to kopia mojego tekstu

Odnośnik do komentarza

yy - no jeżeli nie oglądałes nigdy to byś tytółu nieznał :(

a tak serio to... zależy czy Ci się ten zakup spodoba - bo gra potrafi do siebie zniechęcić faktem, że masa ludzi online ma już mocne decki i porażki na początku (dla mnie było to pierwsze 30 meczy) są nieuniknione. Ogólnie - proponuję najpierw ściągnąć PCtowska wersje Magic The gethering i sprawdzić czy Ci się spodoba - jeżeli nie - nie kupuj!

To jest TCG - a wiec największa frajda to:

- zbieranie kolorowych kart

- tworzenie talii (siedzenie kilka godzin nad plikiem kart i wybieranie tych "naszym zdaniem najlepszych"

- gra

Jeżeli pierwsze dwa czynniki cię odpycahją - nie kupuj - jeżeli to lubisz - polecam

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Wczoraj kupilem EoJ z 2 dodatkowymi dekami, czy jest jeszcze jakies inne miejsce gdzie sie moge wiecej dowiedziec, pogadac,zadac ewentualne pytania na temat tej gry? zalerzy mi na kontakcie z polakami grajacymi w EoJ

 

Zapraszam na moje forum :P Narazie w fazie rozwoju , ale mysle ze na kazde zadane pytanie ktos odpowie ^_^ Znajdziesz tam rowniez poradnik budowy Decka :P

Link Do forum

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...