Skocz do zawartości

Praca dla Gracza


Drantzell

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie ze np hobbista programista (lol), ktory nie ma szkoly, a ma naprawde porazajace umiejetnosci, ma wieksze szanse niz typ po dobrej uczelni, ktory ma papier ze swietna ocena, ale w praktyce koledze co w wolnym czasie dlubal przy c++ czy asemblerze moze buty czyscic.

No tak, ma większe szanse ale z innych powodów. Hobbysta zajmuje się wąską dziedziną, ma wyraźny cel, na studiach poznaje się wiele innych dziedzin, nowych możliwości czasami ciekawszych od bawienia się grami.

 

Dużo węcej Game Designerów zaczyna studia niż je kończy ;)

Odnośnik do komentarza
Praca techniczna mnie nie interesuje, tylko design.

 

 

no to w takim razie każdy w branży powie Ci "wypierdalaj". Serio - z miejsca nie wezmą Cię na GD bez znajomości pewnych narzędzi, które właśnie są techniczne. do tego musisz znać platforme na którą robisz gre, żebyś nie dowalił jakimiś kosmosami, które sa nieosiągalne, lub zabiły by performance.

NIe mówie tu o tym, że masz C++ mieć w małym palcu, tylko jako takie pojęcie o pewnych zagadnieniach.

 

jeśli nie zaczniesz sam się szkolić w kwestii GD, nie poznasz branży (idź na testera, to najlepsza opcja jest) i nie poznasz procesu tworzenia gier od środka - to lepiej idź do maka.

Odnośnik do komentarza

Zamierzam gdy juz bede we Wroclawiu wbic sie na testera do techlandu, zobaczymy czy sie uda. Serg wez napisz na czym praca testera Twoimi oczmi wyglada, z czym to sie je.

 

Tu sa wymagania:

 

http://www.techland.pl/?id=praca&rodzaj=oferty

 

Co znaczy enigmatyczne bardzo dobra znajomosc systemow blelele i sprzetu komputerowego?

 

Znajomosc jezyka i rynku to nie problem... ile mozna zarobic?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

zarobki w każdym studio są inne więc nie ma co porównywać.

 

A w tych wymaganiach to generalnie chodzi o to, że biorą tylko ogarnietych ludzi, którzy umieją bezproblemowo posługiwać się kompem(i nie tylko), szybko się dostosowują i mają dwie ręce + znajomość języka, bo wszystkie dokumenty i raporty są po angielsku (przynajmniej u nas). Tyle na testera trzeba.

 

Wbijasz na testera i cały dzień grasz. proste. Czasami trzeba zrobić jakieś lotcheki to one zajmują troche czasu i są bardziej wymagające (przy mobile to Symban Sign, to (pipi) dla nokii, java verified i jeszcze jakieś badziewia, przy konsolach to np. nintendo lotcheck, który ma strasznie pojebane wymagania i dośc pracochłonne jest wypełnienie go).

 

generalnie jak widac po mojej obecności na forumie, to dość sporo czasu masz dla siebie - bo nikt nie stoi nad Tobą z batem i nie krzyczy zebyś szybciej rezał. Ale nie licz, że na poczatku będzie tak lajtowo ;]

 

 

btw - sklej ktoś ten temat z tematem "praca w branży"

Odnośnik do komentarza
Zamierzam gdy juz bede we Wroclawiu wbic sie na testera do techlandu, zobaczymy czy sie uda. Serg wez napisz na czym praca testera Twoimi oczmi wyglada, z czym to sie je.

 

Tu sa wymagania:

 

http://www.techland.pl/?id=praca&rodzaj=oferty

 

Co znaczy enigmatyczne bardzo dobra znajomosc systemow blelele i sprzetu komputerowego?

 

Znajomosc jezyka i rynku to nie problem... ile mozna zarobic?

Daj znać jeśli Ci odpiszą - mi nie odpisali a ogłoszenie wisi na stronie od chyba roku.

Odnośnik do komentarza

Ping ja nie wysylam jeszcze, bo we Wrocku bede od pazdziernika 2010, wic jeszcze szmat czasu. Jak co to mysle, ze sie pofatyguje sam do nich. CO do wymagan, to studiuje filologie angielska, wiec jezyk nie stanowi problemu, poslugiwanie sie kompem hmmm chodzi o standardowa obsluge wraz z jakims softwerem, czy jakies cuda. Podaj Serg ile Ty zarabiasz, chyba ze to tajemnica ;]

Odnośnik do komentarza

jak juz coś to Serge, dude - tak jakbym pisał do Ciebie Psyk, a to prawie jak "psikutas bez s" ;]

 

 

a akurat płace mamy za żelazną kurtyną w postaci klauzuli mówiącej o nieujawniania zarobków ;P ale nie jeste źle

 

no generalnie chodzi o windowsa, excela i inne bzdety biurowe bo to czasem się przydaje.

ja nie wiem jakich narzedzi używa się w techlandze, więc Ci nie powiem o trzeba.

jak ogarniasz windowsa i szybko się uczysz to nie ma dla Ciebie znaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
to tak jak byś złodzieja z budowlańcem porównywał.

Do wyłamania kłódki łomem nie potrzebna jest znajomość technikaliów kłódki :]

 

 

 

 

Nie wiem kiedy ludzie nauczą się, że w przypadku IT nie ma czegoś takiego jak wiedza wyniesiona z tych 5 lat nauki. Sam niedawno tłumaczyłem znajomemu, który upierał się, że niemożliwym jest łączenie przełączników bez crossowania, bo "tak go uczą na roku". Problem w tym, że już kilka lat temu zaczęto wprowadzać przełączniki z kontrolerem sterującym przepływem, który umożliwia ich łączenie bez crossowania więc tak naprawdę to co przyswoił to nie wiedza praktyczna a jedno z przykazań ciała pedagogicznego, które korzysta z kilkuletnich publikacji.

Mówiąc prościej - wystarczy wziąć do ręki jakiś magazyn komputerowy sprzed 4 lat aby zobaczyć jak wszystko brnie do przodu i to co wtedy bylo w miarę świeże dzisiaj jest zastąpione nowym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
to tak jak byś złodzieja z budowlańcem porównywał.

Do wyłamania kłódki łomem nie potrzebna jest znajomość technikaliów kłódki :]

 

 

 

 

Nie wiem kiedy ludzie nauczą się, że w przypadku IT nie ma czegoś takiego jak wiedza wyniesiona z tych 5 lat nauki. Sam niedawno tłumaczyłem znajomemu, który upierał się, że niemożliwym jest łączenie przełączników bez crossowania, bo "tak go uczą na roku". Problem w tym, że już kilka lat temu zaczęto wprowadzać przełączniki z kontrolerem sterującym przepływem, który umożliwia ich łączenie bez crossowania więc tak naprawdę to co przyswoił to nie wiedza praktyczna a jedno z przykazań ciała pedagogicznego, które korzysta z kilkuletnich publikacji.

Mówiąc prościej - wystarczy wziąść do ręki jakiś magazyn komputerowy sprzed 4 lat aby zobaczyć jak wszystko brnie do przodu i to co wtedy bylo w miarę świeże dzisiaj jest zastąpione nowym rozwiązaniem.

 

"wziąć"

 

Gwarantuje, ze jezyk polski tak szybko nie brnie do przodu i to slowo nie zostalo zastapione nowym rozwiazaniem. Rzeklbym, iz owo slowo nadal ma "wzięcie", a nie "wzięście".

Odnośnik do komentarza
Ping ja nie wysylam jeszcze, bo we Wrocku bede od pazdziernika 2010, wic jeszcze szmat czasu. Jak co to mysle, ze sie pofatyguje sam do nich. CO do wymagan, to studiuje filologie angielska, wiec jezyk nie stanowi problemu, poslugiwanie sie kompem hmmm chodzi o standardowa obsluge wraz z jakims softwerem, czy jakies cuda. Podaj Serg ile Ty zarabiasz, chyba ze to tajemnica ;]

 

Jak nie masz wiedzy o programowaniu to nie startuj nigdzie, nawet na testera. Ok. 2 lata temu bylem na rozmowie w techlandzie we wrocku, oprocz standardowych pytan (zostalem zamkniety w przeszklonym pomieszczeniu z kartka papieru z pytaniami) np. "jaka gra wywarla na ciebie najwieksze wrazenie" itp. bylo rowniez sporo o programowaniu, poprawieniu linijki niewlasciwego kodu. Nie mialem o tym pojecia. ;/

 

U mnie nie trzeba jakiejs wielkiej wiedzy programistycznej, bo do poprawiania bugow we wlasnym zakresie mamy specjalne narzedzia - chociaz jak ktos kuma cokolwiek z programowania to tym lepiej - nie musi z wszystkim leciec do programisty. Jesli chodzi o zarobki to tez mam klauzule tajnosci ;) ale starcza na utrzymanie rodziny na wlasnym, wiec nie jest zle.

Odnośnik do komentarza
ja dostalem komorke z odpalona gra, kartke, dlugopis i 10 minut na znalezienie i opisanie bledow.

 

Widocznie zle trafilem, los nie chcial ze mnie zawodowego-gracza zrobic. Zreszta wydoroslalem nieco, prawie 3 dyszki na karku i chyba bym calkiem osiwial jakbym mial w gierki sie wpatrywac caly dzien, wiem - nie jestem hardkorem. Ale jak kogos to jara i ma zapal - to czemu nie? :)

 

Mi to nie przeszkadza, ale przyznam ze powoli rozgladam sie za innym zajeciem - tyle ze bardziej ze wzgledu na finanse (wiadomo - zle nie jest, ale apetyt rosnie w miare jedzenia ;) ), a nie przez to ze patrze w gierki 8h dziennie. Choc na pewno jak zaczynalem ta prace 2 lata temu to jaralo mnie to bardziej niz teraz ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...