Skocz do zawartości

Routery/modemy WiFi a współpraca z PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Mój modem CellPipe 20A padł z niewiadomych przyczyn gdy nie był używany i czas cos kupić i tu pojawiają się schody.

 

Myślałem nad Linksysem WAG200G-EU, lub kupieniem jeszcze raz CellPipe'a i dokupieniem do niego WRT54GL. O WRT54GL czytałem i dobre opinie, między innymi tu i złe, że się przegrzewa między innymi.

 

Zależy mi na stabilności. Chcę podłączyć 3 kompy i PS3, wszystko najlepiej przez wifi. Jeden komp tylko będzie stał w innym pomieszczeniu (ściana+sufit, odległosć około 8 metrów. Wystarczy mi WAG200G-EU, czy lepiej brać CellPipe+WRT54GL? CellPipe nie zawiódł mnie nigdy:) i takiej stabilności bym oczekiwał.

Odnośnik do komentarza

mam WRT54G linksysa, nic sie nie przegrzewa, 2 laptopy, 2 konsole i psp na tym dzialaja, wszysztko swietnie dziala nawet jak jest na raz wlaczone.

 

kablowka aster,

 

mam WRT54G linksysa, nic sie nie przegrzewa, 2 laptopy, 2 konsole i psp na tym dzialaja, wszysztko swietnie dziala nawet jak jest na raz wlaczone.

 

kablowka aster,

Odnośnik do komentarza

ja mam tp linka TD-W8920G

czyli taki:

 

http://www.allegro.pl/item289624282_router...108mbs_neo.html

 

cena 189 zeta, a wszystko hula gra i świecie po wifi. uzywane pod neostradę (jest to modem adsl i router w jednym opakowaniu). można zmienić antenę by mieć lepszy zasięg.

 

jak kupujecie router to zwróćcię uwagę czy ma strefy DMZ - strasznie ułatwia to konfigurację (nie trzeba otwierać portów)

 

pozdr

waldus

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem to najlepiej wyłączyć firewalla w routerze i problemy z portami, połączeniami i ich zrywaniem się skończą. Może jesteście zdziwieni tym co piszę ale spójrzcie na to z tej strony: firewall w routerze nie jest "przed" routerem tylko "za" co znaczy że chronione są terminale podłączone do routera a nie sam router. A co za tym idzie jeżeli mieliście wcześniej modemy do neostrady, astera czy czegoś innego to nie mieliście firewalla i jakoś nic strasznego się Wam nie stało. Przede wszystkim to pamiętajcie żeby zmienić hasło dostępu do routera (statystyki pokazują że 50% użytkowników tego nie robi), bo inaczej nawet włączenie wszystkich zabezpieczeń nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem to najlepiej wyłączyć firewalla w routerze i problemy z portami, połączeniami i ich zrywaniem się skończą. Może jesteście zdziwieni tym co piszę ale spójrzcie na to z tej strony: firewall w routerze nie jest "przed" routerem tylko "za" co znaczy że chronione są terminale podłączone do routera a nie sam router. A co za tym idzie jeżeli mieliście wcześniej modemy do neostrady, astera czy czegoś innego to nie mieliście firewalla i jakoś nic strasznego się Wam nie stało. Przede wszystkim to pamiętajcie żeby zmienić hasło dostępu do routera (statystyki pokazują że 50% użytkowników tego nie robi), bo inaczej nawet włączenie wszystkich zabezpieczeń nic nie da.

 

wszystko fajnie, ale np. w moim tp linku dla połączenia typu PPPoE dla neostrady nie da się wyłączyć firewalla (dla połączeń typu Bridge i innych - ok) wtf.gif

Odnośnik do komentarza

Nie kable

Nie wiem teraz mam modem i kable do huba i od huba idzie do pc i ps3 ale jak wyłącze PC to nie mam netu na PS3 wiec musze miec router zamiast huba czy ten co wyżej będzie dobry.

Na modemie jest napisane dsl i wogóle to sie łączy przez taki program Dialnet gdzie trzeba wpisć hasło i login .

Edytowane przez asd12033
Odnośnik do komentarza

Siemanko , jako że jestem lajk w sprawach przekazy sygnału itp. mam do was pytanie.

A mianowice:

Czy aby ten router http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywn...pelny,id,28915/

nie jest zbyt dobry do mieszkania jednorodzinnego?Mam zamiar podłączyć do niego PS3 a internet miał by byc przekazywany z komputera który stoji za ścianą ( może 3 metry). Posiadam neostradę 1mb. Opinnie o sprzęcie są bardzo dobre. Zastanawia mnie tylko czy ,aby nie jest mi taki pożądny potrzebny skoro taki mały dystans dzieli plejaka od kompa.Czy lepiej się teraz wykosztować , a potem nie wkurzać się na przekaz?

Proszę o jakąś patologiczną porade ;D

Odnośnik do komentarza

Dialog łączy się poprzez modem ADSL.

 

Osobiście posiadam Router NETGEAR WGR614 - taki jak poniżej.

http://allegro.pl/item289234989_netgear_wg...w_3lata_ss.html

 

Podłączam do niego czarny modem dialogu.

Router bez problemu mi działa z PSP. Z PS3 też nie powinno być kłopotu.

Edytowane przez Burgund
Odnośnik do komentarza

Chyba zdecyduję sie jednak na WAG200G. Duży zasieg nie jest w sumie mi puki co potrzebny, bo jednak wszystko będzie praktycznie w jednym pokoju, nie dalej niz 4 metry bez ścian. W kompie który z czasem pójdzie piętro niżej i jeszcze przez ściane jest w sumie karta wifi z przykręcaną anteną, która ma niezły zasięg.

 

Mam tylkjo pytanie. Jak jest z tymi portami. Chciałbym mieć wszystkie odblokowane. Na CellPipe'ie nic nie miałem zablokowanego i wszystko pięknie śmigało, tak samo chciałbym na Linksysie. Chcę jak najszybciej zamówić już, bo COD4 czeka :(.

Odnośnik do komentarza

Ja od dwoch dni stalem sie posiadaczem takiego oto routera - DLink DI-524, za 100 zl ;p. Lacze mam z kablowki, wiec posiadam modem kablowy, ktorego podpialem do routera. Prosty dostep do ustawien sprzetu, przydzielam MAC adres modemu kablowego, podlaczam kompa typu Desktop, laptopa i PS3 (tylko konsole bezprzewodowo, gdyz nie posiadam w lapku bezprzewodowej karty sieciowej, ale planuje zakupic w najblizszym czasie). Router sam przydzielil adresy IP dla dwoch PC a konsola bez problemu wykryla bezprzewodowe polaczenie z internetem. Jak narazie wszystko smiga, az milo ;]

 

Ot taki sprzecik...

 

http://www.allegro.pl/item288303563_dlink_...l_gw_fv_ss.html

 

polecam jak za taka cene, warto!

 

pozdro

Edytowane przez Sojer
Odnośnik do komentarza

Mam zamiar w najbliższym czasie kupić ps3, ale o podłączeniu go do netu nie mam bladego pojęcia. Posiadam laptopa, internet mam z kablówki. Gigabyte GN-WI01GS mini PCI WLAN Card (turbo) to jest karta przez którą ponoć mogę podłączyć ps3. Konsola będzie znajdować się w pokoju obok, czy będzie wszystko działać ?.

Odnośnik do komentarza
Ja od dwoch dni stalem sie posiadaczem takiego oto routera - DLink DI-524, za 100 zl ;p. Lacze mam z kablowki, wiec posiadam modem kablowy, ktorego podpialem do routera. Prosty dostep do ustawien sprzetu, przydzielam MAC adres modemu kablowego, podlaczam kompa typu Desktop, laptopa i PS3 (tylko konsole bezprzewodowo, gdyz nie posiadam w lapku bezprzewodowej karty sieciowej, ale planuje zakupic w najblizszym czasie). Router sam przydzielil adresy IP dla dwoch PC a konsola bez problemu wykryla bezprzewodowe polaczenie z internetem. Jak narazie wszystko smiga, az milo ;]

 

Ot taki sprzecik...

 

http://www.allegro.pl/item288303563_dlink_...l_gw_fv_ss.html

 

polecam jak za taka cene, warto!

 

pozdro

Mam to samo od marca i równieć polecam, żadnych problemów (typu przerywanie połączenia czy cuś) i banalna konfiguracja, moim zdaniem aż za banalna :(

 

PS: Mam też laptopa (też łaczy sie przez wifi) i nieraz ja gram po sieci, a dziewczyna buszuje po necie to nawet wtedy wszystko śmiga bezproblemowo...

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Witam

Posiadam Router Linksys WRT 54GL + Tomato.

 

Podłączone sprzęty: PC, Laptop, PS3, NMT Popcorn.

Działające aplikacje, wszystkie jednocześnie:

torrent na PC, torrent na Popcornie, gra online na PS3 lub download z PS Store, ftp na PC, emule na PC

+ żona przy PC buszuję po necie.

 

Odległość PS3 od router'a - 4 metry, przez ścianę. Siła sygnału 100%

Na laptopie jakość znakomita.

Wszystko chodzi bez najmniejszych kłopotów.

 

Polecam ten sprzęt z czystym sumieniem.

pzdr

Edytowane przez priem
Odnośnik do komentarza

Rowniez polecam z czystym sumieniem Linksys WRT 54GL.

 

Mam podpiete dwa laptopy (PC+Mac) oraz PS3, co jakis czas tez podpinane sa inne urzadzenia iPhone, PSP etc. Wszystko chodzi pieknie, bez najmniejszych problemow. No i najwazniejsze instalacja + konfiguracja na plaszczyznie router-ps3 jest dziecinnie prosta i zakoczona sukcesem.

Odnośnik do komentarza

Mam problem.Nabyłem dzisiaj router WAG200G.Mam neo 1mb telefoniczna.Przy podłanczaniu tego routera do PC i dojściu do kroku 7 wyskakuje mi tylko napis ,że źle podłąnczyłem kable ,ale no kurna przeciez wszysko jest ok.Sprawdziłem 20 razy i nic.Każą odłonczyć internet na początku więc co mi później pisze że nie może "brama skontaktować się z siecią"! NIc z tego nie kumam ,ale może ktoś ma ten sam model i potrafi mi powiedzieć "czy też pojawiały mu się takie kwiatki"? Jestem juz na skraju nerwicy od tego gówna :(

Odnośnik do komentarza

Przedwczoraj podłączałem WAG200G. Ja podłączyłem wszystkood razu potem wsadziłem plytke do napędu i bez problemu poszło. Podłącz router do gniazdka telefoniczneo i do PC przez rj45, włóż płytę dołączona do routera i leć pokolei. Powinno byc dobrze, jak nie, to nie wiem. U mnie nie było problemów.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Posiadam router d-link dsl-g624m, i wszystko smiga znakomicie, podlaczone sa: laptop, blaszak, ps3 i psp, wszystko dziala bardzo fajnie. Sygnal jest dosc silny ogolnie polecam, mialem maly problem ze skonfigurowaniem go pod neostrade, ale juz sobie z tym poradzilem, jesli by ktos potrzebowal pomocy z konfiguracja to pisac na PW, strona dlinka niestety slabo przedstawia problem podlaczenia ww routera do neo. Koszt tego routera ok 250PLN

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...