Skocz do zawartości

Routery/modemy WiFi a współpraca z PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Po co Ci UPNP? Nie lepszy triggering port forwarding (nie wiem czy Livebox taką opcję posiada), ewentualnie wystawić konsolę na zewnątrz (DMZ)?

 

 

hej. konsola oczywiście jest w DMZ, mimo to UPNP jest niedostępny, a w Liveboxie włączony. Potem wyjąłem ją z DMZ i przekierowałem porty ze strony Sony i dalej nic. podobno UPP mi będzie potrzebne aby działały ładnie rozmowy głosowe. a przy BF3 się przyda. Przy AMAXIE Neosurfer (poprzedni router) pokazyło, że UPNP jest, teraz że nie ma i się stresuję czy będze syćko działać

 

nie żeby coś ale byłbym wdzięczny za pomoc. czy upnp jest mi niezbędny, czy też z niedostępnym upnp na poziome routera nie powinienem mieć problemów?

 

sorki że post pod postem, wtedy temat się odświeży

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza
A ja tak przy okazji nadmienię, że PS3 (przynajmniej mój stary FAT) bardzo wolno działał na Wi-Fi. Po podłączeniu na kabel transfer wzrósł gdzieś 10-20x...

 

Zrobile tak samo. Czy UPNP jest mi w ogóle potrzebne do szczęścia jeśli konsola stoi w DMZ i wydaje się ze wszystko jest ok?

Odnośnik do komentarza
hej. konsola oczywiście jest w DMZ, mimo to UPNP jest niedostępny, a w Liveboxie włączony. Potem wyjąłem ją z DMZ i przekierowałem porty ze strony Sony i dalej nic. podobno UPP mi będzie potrzebne aby działały ładnie rozmowy głosowe. a przy BF3 się przyda. Przy AMAXIE Neosurfer (poprzedni router) pokazyło, że UPNP jest, teraz że nie ma i się stresuję czy będze syćko działać

 

Jeśli ją wstawiłeś do DMZ to UPNP jest zbędne - wystawiasz konsolę poza NAT, więc wszystkie dla niej porty są zawsze otwarte. Mało to bezpieczne, ale kto Ci będzie sniffować konsolę? UPNP to funkcja, dzięki której jeśli dany program zażąda otworzenia jakiegoś portu to router go otwiera. Triggering port forwarding jest podobne do UPNP z tym, że to użytkownik określa jakie urządzenie, jakie porty i jakie protokoły.

 

 

@ArturNOW

To coś z tym Wi-Fi masz nie tak. Może AP to jakieś starocie. Obecnie standardem jest "n".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Witam, ps3 mam od dnia europejskiej premiery.

Od paru dni podczas grania po sieci (COD:MW3) ciągle wyrzuca mnie z gry, polacze sie, gram chwile i wywala...

Nie mam pojęcia dlaczego.

W ustawieniach sieci zauwazylem ze UPNP jest niedostępne choć w ruterze jest ta opcja włączona, a wiem, że zawsze ta opcja w ps3 była dostępna.

Próbowałem ręcznie włączyć w konsoli UPNP i mimo to jak robie test połączenia internetowego to upnp jest nadal niedostepne.

Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

 

Czekanie godzine bądź dwie nie daje rezultatu -dalej mnie wyrzuca z gry.

Edytowane przez PeSoN
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam, żeby nie śmiecić postanowiłem napisać w tym temacie.

 

Mieszkam w domu z piętrem i mam ps3 na dole, dosyć głęboką schowaną i router na górze. Mam taki problem, że ps3 ma problem z wychwycenia sieci. Czasem może załapać, ale najczęściej po jakimś czasie się rozłącza. Kiedyś miałem na to w miarę sposób, że wyciągałem ps3 z wnęki i kładłem ją sporo bliżej. Coś tam dawało, ale i tak to nie to. Serio aż takie tragiczne jest te WiFi w ps3? Wie ktoś jak można coś z tym zdziałać...?

 

Najbardziej ubolewam bo z takim netem to w Journey raczej nie zagram :<

Odnośnik do komentarza
Mieszkam w domu z piętrem i mam ps3 na dole, dosyć głęboką schowaną i router na górze.

 

Chyba nigdy nie przestanie mnie dziwić jakim trzeba być analfabetą, żeby mylić -om, -o i -ą. Bez obrazy, wierzę że to tylko literówka. ;]

 

- - -

 

Zmniejsz siłę sygnału AP, a jeśli masz w okolicy sporo innych sieci bezprzewodowych to kanał na jakiś inny. Jak to nie pomoże to niestety nic z tym nie zrobisz. Zawsze można pociągnąć kabel po ścianie albo zrobić "gąsienicę". ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Serio do analfabetyzmu mi daleko, tutaj prawdopodobnie myślałem już o innym słowie, nie wiem może te "schowaną" z "ą" na końcu jakoś mi przeszkodziło. Nawet nie wiem jak można napisać umyślnie (w sensie, że myślało się, że napisane jest poprawnie) "głeboką" chcąc napisać głeboko... Oczywiście, że literówka

 

do tematu, ten bajer z innym kanałem może pomóc. Pewnie jestem na jakimś gdzie wszsyscy są, bo nigdy się w to nie bawiłem. A pamiętam, że kiedyś w bloku mi net kijowo chodził i zmiana kanału wszystko naprawiła...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja też nie wiem, a jednak to nowa plaga, zaraz po -ę VS -em i spacją przed przecinkiem. Diabelnie mnie to drażni i muszę, po prostu muszę to wypomnieć każdemu kto znajdzie się na celowniku. ;) Jak napisałem wcześniej, wierzę że to literówka.

 

- - -

 

Wejdź do routera. Niestety nie każdy soft pozwala na zabawę z sygnałem, ale chyba każdy na zmianę kanału.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

Mam Tp linka TD-W8951ND niby jest NAT2 ale komunikacja głosowa w grach strasznie rwie. Wsadzałem w DMZ i bez poprawy. Upnp mam włączone, ale na wyłączonym też jest nat2 i rwie. Kto pomoże? Co zrobić? O dziwo na starym Pentagramie przy wyłączonym upnp śmiga elegancko ale zachciało mi się zmiany.

Edytowane przez czapa
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...