Skocz do zawartości

Routery/modemy WiFi a współpraca z PS3


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm dziwne ale myslę, że jest jeszcze jedna rzecz, która może pomóc.

Nie pytaj dlaczego, bo wiem tylko, że nie które routery mają z tym problem - dlaczego ? nie wiem :)

Zaloguj się do panelu routera przez IE i znajdź ustawienia odpowiedzialne za UPnP (Universal Plug'n'Play), ustaw UPnP na disable i zapisz zmiany, dla pewności zresetuj router - wszystko rób przy wyłączonej konsoli, po włączeniu PS3 skonfiguruj ponownie ustawienia WLAN.

Może, ale nie musi pomóc :/ zaktualizuj jeszcze firmware routera dla pewności.

 

Daj znać czy coś to dało, bo sam jestem ciekaw co jest problemem.

Edytowane przez Lamkers
Odnośnik do komentarza

Po wyłączeniu UPnP jest to samo, a firmware było updatowane niedawno :).

Na początku myślałem że niełączenie się konsoli się z routerem jest spowodowane bym że router leży o półkę niżej od routera, ale po przeniesieniu routera do drugie pokoju działo się to samo <_< .

Jak chcesz to moge wrzucić wszystkie moje ustawienia z routera na jakiś serwis hostingowy albo maila :).

Odnośnik do komentarza

Wysokość na jakiej stoi router raczej nie ma znaczenia :) sam już nie wiem co może być problemem.

Może ten router ma po prostu walnięte WIFI...sprawdź go u jakiegoś znajomego...patrząc na Twój kanał na YT na pewno któryś z nich ma konsole ;)

Najdziwniejsze jest to, że po kablu działa normalnie... chyba tylko Fox Mulder będzie w stanie rozwiązać ten problem :P

Odnośnik do komentarza

No to w takim razie z routerem jest wszystko ok...

Spróbuj jeszcze "ręcznie" skonfiurować to w ten sposób, znalazłem to na oficjalnym forum, podobno pomaga

 

SETTINGS > NETWORK SETTINGS > INERNET CONNECTION SETTINGS > WIRED CONNECTION OR WIRELESS >

 

WIRED CONNECTION > CUSTOM > MANUAL SETTINGS > AUTO DETECT > AUTOMATIC > DO NOT SET > MANUAL ( DNS1 : 208.67.222.222 , DNS2 : 208.67.220.220 ) > AUTO > DO NOT USE > ENABLE > X > X

 

WIRELESS > ENTER MANUALLY > ( ENTER SSID OR CONTINUE ) > ( CHOOSE SECURITY OR CONTINUE ) > CUSTOM > AUTO > DO NOT SET > MANUAL ( DNS1 : 208.67.222.222 , DNS2 : 208.67.220.220 ) > AUTO > DO NOT USE > ENABLE > X > X

 

 

tutaj masz link

US PS3 Forum

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Panowie chcialbym zasiegnac rady.

 

Chce wymienic starego D-Linka G624-T na jakis nowy router.

 

Na czym mi zalezy:

 

- na bezawaryjnosci

- na dobrym zasiegu wifi

- na bezproblemowej wspolpracy z innymi urzadzeniami (Ps3, telefony, laptok)

- nie interesuja mnie zadne dodatkowe opcje typu rodzialu lacza itd.

 

Router ma dzialac z Neostrada (linia telefoniczna).

 

Co mozna polecic w cenie max 300zl ?

Odnośnik do komentarza

@Lamkers wczoraj otrzymałem router asmax 1004g od netii i narazie na nim konsola z włączonym wifi działa normalnie :thumbsup: .

Wydaje mi się że seria RangeMax nie działa poprawnie z Ps3.

Taki dobry router z pięknym niebieskim kółkiem z diodami i musze się go pozbyć <_<.

I do tego tak ładnie rozświetlał pokój w nocy :D

 

Nie tylko ja mam (a raczej miałem) z tym problemy:

http://empirios.blogspot.com/2008/01/netgear-rangemax-routers-and-ps3.html

http://forum1.netgear.com/showthread.php?t=35235

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie, wynająłem własnie mieszkanie i mam internet upc, jest modem, od niego idzie kabel do kablówki i kabel lan, do łaczenia sie przez neta, planuje jednak niedługo zakupić router by ten sygnał rozdzielić i teraz pytanie, jaki router byście polecili? Posiadam 2 laptopy i ps3

 

Grigori polecił mi D-Link DIR 300

Odnośnik do komentarza

Słuchajcie, wynająłem własnie mieszkanie i mam internet upc, jest modem, od niego idzie kabel do kablówki i kabel lan, do łaczenia sie przez neta, planuje jednak niedługo zakupić router by ten sygnał rozdzielić i teraz pytanie, jaki router byście polecili? Posiadam 2 laptopy i ps3

 

Grigori polecił mi D-Link DIR 300

 

 

D-Link DIR 300 - Grigori dobrze Ci polecił, w UPC ten model sprawdza się bardzo dobrze i nie ma żadnych problemów z kompatybilnością z PS3.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Witam. Panowie, mam mały problem z routerem (D-LINK). Mianowicie chodzi o łączenie się z innymi graczami podczas gry on-line. Głównie w grę multi UNCHARTED 2 i MODERN WARFARE 2. Ja (1mb) i znajomy(2mb) mamy bezprzewodowego neta od tego samego operatora. I jak on wysyła mi zaproszenie do gry np: w spec ops MW2, czyli jest hostem gry, to nie mogę dołączyć i pisze "utracono połączenie z hostem na 12 sekund" bądź "nie można dołączyć do sesji". Napiszę tylko że oboje nie mamy publicznego adresu IP. Czy rzeczywiście problemem może być właśnie adres IP? DZIĘKOWAĆ.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem D-Linka Dir-300. W porównaniu do mojego poprzedniego routera (Panwa, coś tam, coś tam :blum2: ) ten jest 100 razy lepszy. UPnP działa jak należy, żadnych portów przekierowywać nie musiałem. Jeszcze mi się nie zawiesił (w poprzednim zwiechy w gorące dni to była norma). Konsola w starym routerze była domyślnie podpięta kablem, ale uszkodzeniu uległ port LAN PS3 (wyjmujcie kable z lan konsoli/routera podczas burzy) :bad: , więc do czasu naprawy łącze się przez WiFi. Mimo przeciętnego sygnału (40-70%) internet śmiga aż miło, lagów zero. Sam się zresztą zdziwiłem :nyam2: Polecam z czystym sumieniem. Dodam jeszcze, że mam internet radiowy.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

WItam, nadszedł czas, że i ja potrzebuję pomocy.

 

Niestety życie zmusiło mnie do używania liveboxa 2.0. wszystko ok, problem jest tylko z UPNP. Poczas testu połaczenia internetowego pojawia się komunikat: UPNP niedostępne. Tymczasem w liveboxie jak najbardziej jest aktywne. Internet mam oczywiście od TPSA. Jak to obejść? jakie dane jeszcze podać? NAT mam typ 2, więc po staremu (wcześniej używałem Neosurfure Asmaxa)

 

dziwne, zwykle jak pada UPNP to wyskakuje NAT3, a tutaj mam NAT2 ale niedostępny UPNP. WTF?

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...