Skocz do zawartości

Routery/modemy WiFi a współpraca z PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam router linksys wrt120n-ee, podlączone do niego są ps3 i laptop(wifi) oraz komputer kablem. Laptop i Ps3 znajdują się w odległości 1.5 metra od siebie oraz 3.5 metra + sciania od routera. Sygnał w ps3 to 50-75% czasem małe odchylenia na + lub -, bardzo wolno ładują sie strony, wolno sciągaja sie pliki z pss, lagi + zrywanie sie polaczenia w grach, natomiast na laptopie wygnał jest "doskonały", odpaliłem counter-strike i ping był ok 40. Wczesniej ps3 było podłączone przez kabel i wszystko działało świetnie. Router walnięty ? Posiadam Internet w Dialogu 6/512.

Odnośnik do komentarza
Gość Kalinho

pomożecie?

 

mam neostradę, modem speedtouch. próbowałem podłączyć ps3 do kompa kablem lanowym (czy jak on tam się zowie) ale cobym nie robił i jakie ip, dns'y i inne maci nie ustawiał oraz jakiej zapory bym nie wyłączył oraz jakbym nie udostępniał to i tak konsola wywala mi rożne errory lub nawet komp jakiś dziwnym trafem nie widzi kabla. Dlatego postanowiłem sobie darować bo podobno z neostrada i modemami są problemy jeśli idzie o podpięcie ps3.

 

Proszę Was byście mi pomogli w wybraniu router'a, który okiełzna moją neostrade oraz ps3. konsola oraz komp są obok siebie także router nie musi się przebijać swoim sygnałem przez ołów.

Także co kupić?

 

router będzie musiał chyba mieć jakieś modem ADSL z tego co poczytałem bo neostrada jest przez kabel tel oraz Annex A. anyway - nie znam się i prosze o pomoc :)

 

a i jeszcze - mój komp nie ma wi-fi. czy do routerów daja jakieś badziewia do wpięcia w usb by mieć w kompie beez wi-fi net?

Edytowane przez Kalinho
Odnośnik do komentarza

hej

polecam takie coś:

ASMAX Neosurfer - tani i mocny routerek do neostrady. Co jest w nim fajne to to, że nie trzeba go często resetować, nie wiesza się. Można oczywiście podpiąć kablem kompa i poprzez wifi konsolę (ma 4 porty).

Dla zaawansowanych użytkowników ma fajne bajerki typu zarządzanie pasmami itp.

 

no i chyba tani jest - powyższy sklep jest dla przykładu - można znaleźć taniej - nawet w MM-ach

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam

Szukam Routera do którego podłączone będzie ps3 slim, laptop, telewizor, i czasami telefon przez wi-fi. zasięg nie ma większego znaczenia bo wszystko będzie w obrębie jednego pokoju. zależało by mi żeby miał wejście usb bo chciałbym podłączyć urządzenie wielofunkcyjne do niego tak żebym nie musiał do laptopa podłączać. myślałem o modelu Asus wl-520gu http://www.neo24.pl/router-asus-wl-520gu-%28wl-520gu%29.html

co o tym myślicie czy warto inwestować w n router?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ja z kolei ku przestrodze. szczerze odradzam netgear wgr 614 v7. niby wszystko ładnie, wszystko działa w minutkę. ale... NAT 3. i powoli zaczynam wierzyć że nic się z tym nie da zrobić. a w nowszych firmware od netgeara jest nawet opcja 'otworzenia' nat. tyle że (pipi) daje ;) przeczytałem już tysiące linijek tekstu, wypróbowałem setki 'sposobów'. fakt, oprócz 'bridge mode' ale to nie jest rozwiązanie... dobrze że udało mi się zamienić na linksysa.

Odnośnik do komentarza

ja z kolei ku przestrodze. szczerze odradzam netgear wgr 614 v7. niby wszystko ładnie, wszystko działa w minutkę. ale... NAT 3. i powoli zaczynam wierzyć że nic się z tym nie da zrobić. a w nowszych firmware od netgeara jest nawet opcja 'otworzenia' nat. tyle że (pipi) daje ;) przeczytałem już tysiące linijek tekstu, wypróbowałem setki 'sposobów'. fakt, oprócz 'bridge mode' ale to nie jest rozwiązanie... dobrze że udało mi się zamienić na linksysa.

A masz publiczne (zewnętrzne) IP??

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam! Za ok. tydzień będę miał Neostradę 6MB. Cz router TP-LINK WR340G wystarczy, by rozdzielić sygnał:

-kablem do PS3

-kablem do PC

-Wi-Fi do laptopa

 

Czy jak już dostanę Neo to pomoże ktoś skonfigurować router?

 

Na tym nie podzielisz neostrady. Do neostrady potrzebujesz modemo-routera ADSL Annex A z wifi. Neostrada nie śmiga na złączu rj45 tylko na rj11 (wtyczka telefoniczna). Podany przez Ciebie modem nie będzie tu hulał. Do neo z TP-Linka masz np coś takiego TD-W8901G

Odnośnik do komentarza

o.O

A jaki najlepszy router pod Neostrady 6MB do 220zł?

 

Żeby nie było z nim problemów i żeby nie rozłączało - musi być stabilny.

 

Czy może zainwestować w coś takiego

http://allegro.pl/item855945758_linksys_wag120n_router_wifi_adsl_neostrada_zabrze.html

Choć czytałem, że rozłącza...

WIĘC CO POLECACIE? Proszę o szybką odpowiedz, bo na dniach muszę go zakupić!

Edytowane przez szymuR1920
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Czy ktoś ma może Netgeara DG834PN? Używam go od 2 tygodni i nie moge połączyć się poprawnie przez wi-fi.

Przez kabel idzie normalnie ale przy wifi test połączenia z PSN wychodzi negatywnie.

A jak już się połączy to po około minucie wyskakuje błąd DNS i nie moge się już niczym połączyć z siecią po WLANie.

Wcześniej używałem AP D-linka - DWL-G700AP i wszystko chodziło świetnie.

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to, że nie masz zrobionego forwardowania portów - PS3 nie jest raczej zagrożone atakami wirusami lub innym syfem więc możesz po prostu ustawić DMZ na IP, który przypisany jest do konsoli. Tym sposobem router "przepuści" wszystko czego wymaga konsola do prawidłowego połączenia przez WiFi, tym sposobem powinieneś też uzyskać NAT TYPE 2.

 

Nie korzystałem nigdy z NetGear'a ale to powinno Ci pomóc

3639824353_b486919030.jpg

 

Witam,

 

 

Czy ktos z was korzysta z netu z upc? Jesli tak to jaki router bylby dobrym rozwiazaniem? Ps3 mam w drugim pokoju, wiec przez dwie sciany bedzie musial sie przebic sygnal.

Dzieki za odp

 

 

pozdro

 

Jak od kilku lat korzystam z D-Linka DIR-300 kosztuje około 110 zł a doskonale się sprawdz, konfiguracja jest prosta i intuicyjna.

Edytowane przez Lamkers
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...