Skocz do zawartości

Routery/modemy WiFi a współpraca z PS3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z grą online w niektóre gry tzn wywala mnie z serwerów informując że połączenie przerwane. Te gry to dokładniej Demo BF:Bad Company oraz GT5 Prologue.... Najlepsze jest to że grając w Motor Storma, GTA4 albo GRIDa nie ma żadnych problemów z grą online.

 

PS3 podłączone jest do routera Cerberus P 6331-6 za pomocą wifi (połączanie to jakieś 85%). Trzeba coś odblokować, wyłączyć firewalla?

 

Odnośnik do komentarza
Witam, mam problem z grą online w niektóre gry tzn wywala mnie z serwerów informując że połączenie przerwane. Te gry to dokładniej Demo BF:Bad Company oraz GT5 Prologue.... Najlepsze jest to że grając w Motor Storma, GTA4 albo GRIDa nie ma żadnych problemów z grą online.

 

PS3 podłączone jest do routera Cerberus P 6331-6 za pomocą wifi (połączanie to jakieś 85%). Trzeba coś odblokować, wyłączyć firewalla?

Potwierdzam. A najbardziej problematyczne jest ''załapanie'' się na meczyk w RS Vegas 2 . Często wykopuje z meczu. Ponadto pojawia się dziwny online-bug , a mianowicie jak ktoś zacznie napierniczać z jakiejś cięższej broni np stacjonarnego CKM-u to ten dźwięk zostaje i słychać go do konca meczu- bardzo głośno.Trzeba totalnie sciszać .Męczące ogólnie - nie wie wiem ,czy ktoś odnotował podobne problemy w tym tytule .

Niektóre routery faktycznie wymagają odłączenia zabezpieczeń .

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Czy taki router http://tiny.pl/k68c będzie działał bez problemów z ps3? Podejrzewam że będzie działał, ale chcę się upewnić :P

 

a może dołożyć kilka zł i kupić coś takiego http://tiny.pl/k68f ? lub coś innego w tych granicach cenowych?

Mam takiego: http://tiny.pl/k68f co do problemów z ps3 napisałem wyżej - wywalało mnie z BF:BC kilka zmian i już jest ok, ogólnie router bardzo dobry :P bardzo łatwy w obsłudze nie miałem z nim żadnych problemów, dobra współpraca z ps3 (np. upnp,qos) xD

Edytowane przez ATG
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja skusiłem się na Netgear DG834G! No i wczoraj kląłem na niego pół dnia! O ile z połączeniem na kompie poszło w sumie gładko, zarówno Lan jaki WLAN tak kombinacje alpejskie z PS3 nie przyniosły kompletnie rezultatu! I tak sobie myślę że to może PS3 ma humory! Odblokowałem porty, mac konsoli i inne cuda a konsola mimo iż wykrywa router nie łączy się z nim i ochoczo wyświetla komunikat 80130013E (...) check your security settings for wireless lan!

Gdyby ktoś miał pomysł na ten problem byłbym niezwykle wdzięczny!

 

 

EDIT: Poradziłem sobie! Po prostu trzeba wyłączyć szyfrowanie WPA

WEP działa, WPA już niestety nie!

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja posiadam NETGEAR'a RangeMax NEXT - WNR834B v2 i wszystko ładnie chodzi. Router był w domu na długo przed PS3, a gdy ta się w nim znalazła nie było problemów do podłączenia do istniejącej już sieci z szyfrowaniem WPA. Wcześniej sprawiał trochę problemów gdy jechał na "eNce". Tak ogólnie to go nie polecam, ale działa z PS3 bezproblemowo:D

Odnośnik do komentarza
Ja skusiłem się na Netgear DG834G! No i wczoraj kląłem na niego pół dnia! O ile z połączeniem na kompie poszło w sumie gładko, zarówno Lan jaki WLAN tak kombinacje alpejskie z PS3 nie przyniosły kompletnie rezultatu! I tak sobie myślę że to może PS3 ma humory! Odblokowałem porty, mac konsoli i inne cuda a konsola mimo iż wykrywa router nie łączy się z nim i ochoczo wyświetla komunikat 80130013E (...) check your security settings for wireless lan!

Gdyby ktoś miał pomysł na ten problem byłbym niezwykle wdzięczny!

 

 

EDIT: Poradziłem sobie! Po prostu trzeba wyłączyć szyfrowanie WPA

WEP działa, WPA już niestety nie!

Dziwne ja mam właśnie WPA i wszystko śmiga... ale ten błąd chyba mi się już obił o oczy :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj podłączyłem do routera Linsys BEFSR41 i przeglądarka śmiga elegancko ale już logowanie do sklepu trwało około 3 godzin (jakoś wytrwałem). Ciągle wyskakiwał error 80711008 ale w końcu udało mi się zalogować na ps store z tymże jak próbowałem pograć w multiplayera w GTA4 to za każdym razem jak się łączyłem do gry to wyskakiwał komunikat ROUTER/NAT is too strick....

 

Czy mam cos zmienic w ustawieniach routera? Jesli tak to co, prosze o pomoc.

Edytowane przez S_600
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Posiadam router z wbudowanym modemem ADSL2+ Pentagram Cerberus P 6331-6. Router posiada cztery wejścia LAN RJ45 i do tego Wi-Fi. Podpięte mam dwa komputery, jeden poprzez RJ45, drugi poprzez Wi-Fi i PS3 poprzez RJ45. Wszystko działa wyśmienicie. Zakupiłem go w Saturnie za 119 zł. Polecam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam internet z Chello. Chcem kupic reuter do PS3. Reuter stalby w odleglosci 6m od PS3 + sciana. Zamierzam kupic cos z Linksys. Tylko mam jedno pytanie czy to musi byc Linksys WRT54GL ktury jest wyczesany ale i drogi, czy do domowego uzytku PC + PS3 wystarczy mi LINKSYS WRT 54GC EU - http://www.maximedia.pl/?c=routery&p=l...54gc_eu_wrt54gc i czy bedzie odpowiednio mocny sygnał ? A i jeszcze jedno: taki reuter podlaczam do modemu czy zamiast jego (bezpośrednio) ?

Odnośnik do komentarza

Pisałem to już kilka razy ale napisze jeszcze raz, żeby uniknąć wszelkich problemów z połączeniami PS3 starczy wyłączyć firewalla w routerze, włączyć NAT i UPnP. Wtedy wszystko śmiga aż miło i nie ma problemu że gra X działa online a gra Y już nie. Wbrew pozorom nie są to żadne herezje, ponieważ firewall nie chroni samego routera tylko urządzenia za nim czyli kompa i konsolę. Na kompie macie pewnie już jakiegoś firewalla a PS3 zwyczajnie go nie potrzebuje, więc nie ma co utrudniać sobie życia.

 

A co do szyfrowania to jeżeli nie działa Wam WPA (chociaż nie wiem czemu bo powinien; u mnie działa) to WEP nie ma sensu w ogóle właczać bo jest on tak łatwy do złamania że szkoda zachodu. Dodatkowo polecam filtrowanie MAC, no i oczywiście hasło WPA musi być długie i niesłownikowe, bo inaczej też nie ma sensu bo jest do złamania w parę sekund (ja mam 16 znaków wpisanych "na pałę"). I koniecznie należy zmienić hasło administratora w routerze, bo na nic wszystkie zabezpieczenia skoro każdy może wejść do routera wpisując admin admin ;)

 

To tyle w kwestii połączenia i bezpieczeństwa. Jakby co to ja mam Pentagrama Cerberus ADSL WiFi 802.11g Lite - tani i nie ma z nim żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza

Tylko z tym sie nie zgodze:

....

Wtedy wszystko śmiga aż miło i nie ma problemu że gra X działa online a gra Y już nie.

...

 

Niestety to nieprawda. Moze byc tak ze gra X nie wymaga PSN a Y wymaga. Badz gra X ma nizsze wymagania jesli chodzi o efektywnosc sieci niz Y.

 

Czesto niestety jak sa problemy z PSNem to zadna z Twoich sugestii nie pomoze bo moga wynikac z jakosci lacza ktorym jestes obdarzony przez dostawce internetu.

 

Wiem cos o tym bo nie mialem zadnych problemow az przyszly. Wczoraj Multimedia wymienila mi modem, bo zaczeli podejrzewac ze tutaj moze lezec przyczyna.

Na razie jest ok.

 

Z reszta generalnie jestem gotow sie zgodzic, choc zdejmowanie firewalla niekoniecznie jest dobrym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Mam pytanie. Czy router D-Link DIR-300 będzie bezproblemowo działać z PS3? Mam internet z kablówki. Powiedzieli, że muszę dopłacać 10 zł dodatkowo za drugie urządzenie. Czemu ma to służyć? Czy klonowanie MAC nic tu nie zdziała? Muszę im podać MAC routera? Jestem zielony jeśli chodzi o sieć bezprzewodową.

Odnośnik do komentarza

Z jakiej kablowki? Zwykle modemy tv kablowej dziela po DHCP, znaczy maja adres przypisywany dynamicznie i wystarczy taki modem odlaczyc od pradu przed przylaczeniem nowego urzadzenia. Oznacza to ze zadne klonowanie nie jest potrzebne. Co wiecej zwykle normalne kablowki akceptuja taki stan rzeczy, ze uzywasz routera wi-fi.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...