Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli szukasz na neweggu to sortuj po procu i7/i5 .

 

Tutaj masz ranking mobilnych czipów graficznych [jaka nazwa XD ]

 

http://www.notebookc...gow.1174.0.html

 

Wybierz sobie kilka lapów które wydają Ci się najlepsze, porównaj proc/grafę ewentualnie wrzuć tutaj.

Pamiętaj że w grafach AMD liczą się pierwsze 2 cyfry czyli 58XX porównujesz do 68XX , a nie sugerujesz się że 58XX to mniej niż 65XX , choć to też tak nie do końca, bo seria 68XX nie jest następcą 58XX tylko raczej 57XX :D

(pipi), po prostu sprawdzaj sobie tą tabelką. Sugeruj się miejscem na liście oraz wynikiem 3dsmarka ostatniego [na wyniki z wersji 01/03 w ogóle nie patrz ]

Tak samo w nVidii. Liczy się zarówno seria , czyli np 360 jak i 2 pierwsze cyfry [analogicznie 46X jest następcą 36X ale nVidia jeszcze bardziej tutaj robi wałki]

Noooooooo i po ostatnie ;) Karty które znasz z PieCa są o wiele wydajniejsze niż ich odpowiedniki z lapków. Mój 5850 zjada pewnie na śniadanie wszystko co pojawiło się na lapach [nie licząc jakichś potworów które pewnie potrzebują osobnej walizki z zasilaniem ;) ].

 

Tak czy srak, pytaj albo sprawdzaj na notebookcheck [niekoniecznie PL]

 

 

PS.

 

To co teraz wrzuciłeś jest dobrym zestawieniem CENA / WYDAJNOŚĆ

 

PS2.

Poczytaj sobie recki danego lapa na notebukczeku, bo czasami lap jest fajny ale ma jakąś upierdliwość typu z(pipi)ana matryca, kwasowe chłodzenie, (pipi)na klawa czy inne zawiasy z księżyca.

 

PS3.

Nie żebym się znał, sam lapa nie mam, więc piszę to z punktu widzenia stacjonarkowca który niedawno chciał kupić lapa i się troszku naczytał ;)

Odnośnik do komentarza

http://pclab.pl/art44242.html

 

Wyszły nowe procki intela ;) Możesz sobie poczytać przed zainwestowaniem takiego sianka ;)

 

Z tych 3 brałbym MSI ale on nie ma fullHD przy tych swoich 17' co jest smutne troszkę ale z drugiej strony gry w natywnej będą szybsze [niższa rozdziałka]. Moje subiektywne odczucie. Choć pewnie zanim bym coś wziął, to poszedłbym do sklepu i obadał jak to wygląda live, żeby się nie rozczarować przy dotyku ;)

Odnośnik do komentarza

a zaraz po nich intel zapowie cos nowego, poza tym to nowe procki wiec watpie by lapki byly tanie. Po przeczytaniu recek chyba zdecyduje sie na msi, asus tez halasuje i jest cieply, a ma lepsze osiagi. Najwyzej kiedys dokupie ram, ale powinno byc oka, a procek powinien dac rade.

 

edit

kupiony dzieki za pomoc

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

jak w recenzji... jest duzy, nie za ladny, glosny i cieply... ale to tyle minusow... wszystko chodzi ultra plynnie. Odpalalem SC2, WoW, Crysis, Civ5, wiedzmina, wszystko na najwyzszych ustawieniach. Jest plynnie i ladnie. Klawiatura jest fajna, ale teraz zas sie musze przyzwyczaic do numeric pada po prawej. Jestem zadowolony z zakupu. Dzieki

Odnośnik do komentarza

Witam ;)

 

Potrzebowalbym czegos godnego polecia w okolicy 2k.

 

Ma to byc prezent dla rodzicow, glownie do zabawy z netem + filmy, ale nikt sie nie obrazi jakby pociagnal jakas gre raz na ruski rok. Fajnie by bylo jakby mialo wyjscie na TV :) No i najlepiej z Win7 a nie Vista :S

 

Anyway, jakiej firmy osprzetu szukac? Znalazlem takie dwa lapki:

 

http://www.arest.pl/produkt/Notebooki-Netbooki/48,,,,0,0,0,producent:330,/23077/DELL-Inspiron-N5030-czarny-T4500-2-30-4096-MB-500-GB-DVDRW-15-6-WIFI-Cam-Win7-HP/

 

http://www.arest.pl/produkt/Notebooki-Netbooki/48,,,,0,0,0,producent:245,/22497/LENOVO-G555-59-047599-T64-M520-2-30-3072-MB-500-GB-DVDRW-15-6-WIFI-BT-ATi-HD5450-Cam-Win7-HP/

 

Obydwa nie maja TV Out, ale w sumie maja DVI... ale tak na dobra sprawe to nie wiem czy to wyjscie czy wejscie :P Pod TV LCD mozna podlaczyc bez problemow jezeli to wyjsci ;)

 

Nie znam sie kompletnie na laptopach, nigdy sie tym nie bawilem wiec kazde info jest przydatne ;)

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie dla kogoś, kto się zna na poszczególnych modelach VAIO.

 

Mam takie dwa o tej samej cenie, z innej serii:

 

http://allegro.pl/sony-vaio-vgn-nw20ef-s-t4300-3-320-win7-silver-i1421062946.html

 

http://allegro.pl/sony-vaio-vgn-ns30e-w-t4200-3-250gb-bialy-vhp-i1419247816.html

 

Czym one się różnią? Kupiłbym se coś taniego do filmów i pisania, tak że np. karta graficzna mnie nie obchodzi, byle Windows 7 działał płynnie. Ten drugi wydaje się starszym, mniej dopracowanym modelem, ale kosztuje tyle samo, więc musi mieć jakieś zalety dla równowagi, co nie?

 

Ten jest trochę droższy:

 

http://allegro.pl/sony-vaio-vgn-bz12en-t6570-3-250gb-dvdrw-win7-pro-i1411842848.html

 

Ale jeśli macie jakieś opinie na temat tego modelu, to też fajnie.

Odnośnik do komentarza

Jaki laptop do 3,5k. Służył mi będzie do zgrywania filmów z gier, do grania, pisania oraz w głównej mierze przeglądania WWW. Dobrze jakby się nie grzał tak straszliwie (mam teraz Toshibe A130 i jest wrzący). Jest coś godnego polecenia? Zastanawiam się nad tym nowym Vaio, ale myślę, że w tej cenie znajdzie się coś lepszego.

Odnośnik do komentarza

srutututu

 

 

Jeśli ma DVI to znaczy że jest to WYJŚCIE. W lapkach raczej nie spotyka się gniazd wejściowych pod obraz. Jeśli masz w TV wejście DVI to spoko podepniesz ale zwróć uwagę jaki to typ gniazda. Nie każde DVI obsługuje dźwięk. Po szczegóły uderz na wikipedię. Co do tych 2 konkretnych modeli , IMHO są słabe.

Na Twoim miejscu szukałbym czegoś z i3 [to taki typ procka od intela] , da się już wyrwać za 2k nawet z czymś lepszym na pokładzie, niż integra intela , czyli w gierki jakieś nawet pograsz.

Szukaj czegoś z matrycą 720p , zawsze to lepsza jakość filmów.

 

Jak co to pisaj.

 

Aaa, nie podaję konkretnego modelu, bo wystarczy wejść na allegrosz i wpisać w szukajkę i3 :)

 

tralalla

 

 

1 lepszy.

 

Ale tak jak poprzednio, za niewiele drożej masz już Vajosy na i3 który to sprawuje się lepiej w lapach niż starszy braciak. Wszystkie mają integry od intela czyli gry =kwas ale z tego co piszesz nie grasz.

 

Lepszy win 7 od Visty ;) A w tym jednym z 2 które podałeś jest Vista właśnie.

 

 

A fanowi Ruchu już mi się nie chce niestety odpowiadać, bo bym musiał przeszukać internet w celu znalezienia czegoś za 3,5k a może to zrobić sam wchodząc na notebookcheck.pl i rozkminiając słupki z wykresów ;)

Odnośnik do komentarza

Jaki laptop do 3,5k. Służył mi będzie do zgrywania filmów z gier, do grania, pisania oraz w głównej mierze przeglądania WWW. Dobrze jakby się nie grzał tak straszliwie (mam teraz Toshibe A130 i jest wrzący). Jest coś godnego polecenia? Zastanawiam się nad tym nowym Vaio, ale myślę, że w tej cenie znajdzie się coś lepszego.

 

Nowy DELL XPS 15, za 3379zl skonfigurujesz go juz z Corei3. 4GB ram, 500GB dysk, grafika nVidia GT420M.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hej, ja obecnie mam jako lapa moblinego Samsunga N150 10 cali. W sumie sprawuje się nieźle, ale jednak doszedłem do wniosku że ekran za mały, klawisze i odstępy między nimi też. I tego prawdopodobnie sprzedam i brałbym jakiegoś 13.3 cala. Wydaje mi się że to idealny wybór na mobilny, a i wystarczająco duży by służył jako stacjonarny, zwykły lap.

 

Przeglądałem kilka ofert ale jak zobaczyłem tego to niemal momentalnie się zdecydowałem: http://www.gram.pl/sk7_8QzhG,26_SAMSUNG_Q330_JS02PL_i3_370M_4GB_13_3_LED_HD_500GB_DVD_GF310M_512MB_Win7_Home_Premium.html

 

Jak dla mnie piękny, lekki, ale mocny. Bateria ok 4 godz mi starczy, do lasu sie nie mam zamiaru z nim wybierać. HDMI, 4 gb ram, 500 gb dysk, dobra grafika więc można w coś pograć.

 

Widziałem go dziś w sklepie i jestem na tak, w necie też same pozytywne opinie, ale może ktoś z was go ma to bym się upewnił jeszcze.

 

Myślałem też o dużym lapku jako stacjonarce, na razie teoretycznie ale ten w tej chwili jest numero uno: http://www.komputronik.pl/index.php/product/110012/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Samsung_RF710_NP_RF710_S02PL_.html

 

Na początku myślałem o jakimś Vaio, ale ten Samsung jest wypasiony i tańszy, aż dziw bierze, jeszcze z blu-rayem.

Odnośnik do komentarza

Tzn co z nią nie tak? Mi się wydawało że jest niezła, poza tym to 13.3 cala, nie będę na tym grał w Crysisa albo COD. Mam pare zaległości growych z kompa ale nie są to super nowości, więc myślę że dałaby radę. Głównie chodzi o mobilność a on wciąż jest mocny, zwłaszcza porównując z moim N150.

Odnośnik do komentarza

Ok, ale poza tym to chyba dobry wybór?

A na poważne granie w kilka tytułów które mnie interesują jest ten drugi komp, Samsung RF710. To na razie tylko rozważania, ale jestem nim zainteresowany.

 

Na razie priorytetem jest ten Q330, uważam że dobry na tyle by posłużyć też jako stacjonarka, bo już mam dość PC i masy kabli.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...