Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wygląda tak: od jakiegoś czasu zamierzam kupić nowego kompa stacjonarnego, okazało się jednak że muszę kupić laptopa i tu zaczynają się schody, nie wiem jaki wybrać. Jego głównym przeznaczeniem będą gry. Rozejrzałem się na allegro i mam takie 3 typy: 1 2 3 Nie wiem, czy nie chciałbym zamiast 17 cali 15 tak jak jest w ostatnim. Pomóżcie coś wybrać, albo może są jakieś inne ciekawe laptopy których tu nie wymieniłem (na pewno są ale nie wiem jakie).

Odnośnik do komentarza

Musze bo w drugiej połowie lutego uciekam do Portugalii na erasmusa i muszę mieć laptopa już ze sobą.

 

Za te pieniadze bierz Della XPS 17" na wypasie, Elitebooka, Probooka, VAIO serie F. Moze nawet jakies ciekawe macbooki wyrwiesz za te pieniadze.

 

 

Pisał że chce lapa do grania.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Na dniach mam zamiar nabyć sobie laptaka, moim priorytetem w wyborze jest oczywiście cena, która ma wynieść max 3500 zł i długość działania baterii. Po porównaniu kilku modeli wybrałem wg mnie najlepszy model Lapek

Co o nim sądzicie może ktoś z Was go posiada, jakieś opinie, może za podobną cenę polecicie coś o podobnych parametrach ?.

Edytowane przez polaki899
Odnośnik do komentarza

Grafa kiepska i jeśli zalerzy ci na długim działaniu na baterii to gorąco polecam lapki z kombinacją procek z rodziny Intel "i" + grafika ATI. nowe chipsety intela doskonale sobie radzą z aktywnym przełączniem się z zintegrowanej grafiki GMA HD na zwwnętrzne układy, jednak znacznie lepiej wspułpracują z kartami od czerwonych ;) Taki sam laptop z kartą nvidii działa do 30min krucej a wież mi 30 min toczasem cała wieczność...

 

Wpier*olę Ci się ;) Nie ma już ATi ;) Nie ma już czerwonych ;) /Stona

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

interesuje mnie laptop, za ~2,5 tysiaca

 

http://www.sck.pl/product/a/?id=8326

 

ten mi sie podoba (przynajmniej z wygladu) no i sprzetowo mi wystarczy.

 

jakie sa ogolnie opinie nt. sony vaio z tej polki cenowej? mowie ogolnie, bo nie interesuja mnie opinie posiadaczy, kazda sroka swoj ogon chwali.

 

czy lepiej brac cos innego? lapka uzywalbym tylko do filmow, muzy, netu i okazjonalnie starych gier (jakies crpgi).

Odnośnik do komentarza

interesuje mnie laptop, za ~2,5 tysiaca

 

http://www.sck.pl/product/a/?id=8326

 

ten mi sie podoba (przynajmniej z wygladu) no i sprzetowo mi wystarczy.

 

jakie sa ogolnie opinie nt. sony vaio z tej polki cenowej? mowie ogolnie, bo nie interesuja mnie opinie posiadaczy, kazda sroka swoj ogon chwali.

 

czy lepiej brac cos innego? lapka uzywalbym tylko do filmow, muzy, netu i okazjonalnie starych gier (jakies crpgi).

 

EB/EC (17") jest generalnie ok. Slabe glosniki, slabamatryca jak w 90% laptopow z tej polki cenowej. Osobiscie ponizej 17: nie potrafilbym juz zejsc, ja mam Vaio F 16,4" i laptop nie jest duzy. Moj sluzbowy Dell 1745 jest szerszy i bardziej ciezszy. Ja na swojego moglbym narzekac bo ciagle halasuje (Core i7) i rowniez ma totalnie tandetne pierdziawki a kosztowal jednak prawie 6k ale wiedzialem co bralem i mi to odpowiada.

Odnośnik do komentarza

No jak do filmów i neta to nie wiem, jakie konkretnie masz wymagania. Tak, ten nowy Radeon i procesor i3 sobie dadzą z tym radę.

 

Generalnie te wszystkie Vaio mają podobny schemat. Zaletą jest dla mnie klawiatura i design. Wadą jest czas pracy baterii i trochę waga. Przez design mam na myśli nie tylko wygląd i wygodę, ale też jakość wyświetlacza - chyba najlepszy w tej półce cenowej. Co do muzy no to jest standardowo, czyli kupisz dobre słuchawki i jakoś to będzie brzmiało. Natomiast bateria przy dobrych wiatrach potrzyma dwie godziny. Sam sobie odpowiedz, czy to wystarcza. Jeśli chcesz raczej siedzieć z lapem w domu to może warto się zastanowić nad jednym calem przekątnej więcej. Sony ma takie laptopy. Za taką samą cenę będziesz pewnie miał nieco słabszy procesor czy mniejszy dysk, ale jak chcesz głównie filmy i neta to chyba warto to poświęcić. Tyle że 16,4 to już jest średnio mobilna rzecz. Ale do plecaka czy auta się zmieści, tak że jak ma stać w domu, to myślę, że rozważ. To, że za więcej kasy dostaniesz lepszy, no to chyba nie ma co mówić.

Odnośnik do komentarza

No jak do filmów i neta to nie wiem, jakie konkretnie masz wymagania. Tak, ten nowy Radeon i procesor i3 sobie dadzą z tym radę.

 

Generalnie te wszystkie Vaio mają podobny schemat. Zaletą jest dla mnie klawiatura i design. Wadą jest czas pracy baterii i trochę waga. Przez design mam na myśli nie tylko wygląd i wygodę, ale też jakość wyświetlacza - chyba najlepszy w tej półce cenowej. Co do muzy no to jest standardowo, czyli kupisz dobre słuchawki i jakoś to będzie brzmiało. Natomiast bateria przy dobrych wiatrach potrzyma dwie godziny. Sam sobie odpowiedz, czy to wystarcza. Jeśli chcesz raczej siedzieć z lapem w domu to może warto się zastanowić nad jednym calem przekątnej więcej. Sony ma takie laptopy. Za taką samą cenę będziesz pewnie miał nieco słabszy procesor czy mniejszy dysk, ale jak chcesz głównie filmy i neta to chyba warto to poświęcić. Tyle że 16,4 to już jest średnio mobilna rzecz. Ale do plecaka czy auta się zmieści, tak że jak ma stać w domu, to myślę, że rozważ. To, że za więcej kasy dostaniesz lepszy, no to chyba nie ma co mówić.

 

Nie wprowadzaj w blad, wyswietlacz jest slaby w serii E. Dopiero opcja full hd jest ciekawa.

Odnośnik do komentarza

Grafa kiepska i jeśli zalerzy ci na długim działaniu na baterii to gorąco polecam lapki z kombinacją procek z rodziny Intel "i" + grafika ATI. nowe chipsety intela doskonale sobie radzą z aktywnym przełączniem się z zintegrowanej grafiki GMA HD na zwwnętrzne układy, jednak znacznie lepiej wspułpracują z kartami od czerwonych ;) Taki sam laptop z kartą nvidii działa do 30min krucej a wież mi 30 min toczasem cała wieczność...

 

Wpier*olę Ci się ;) Nie ma już ATi ;) Nie ma już czerwonych ;) /Stona

KiNiO_64 a to mnie zaskoczyłeś że to kiepska karta. 1 GB pamięci i dx11 to myślałem że jest w miarę spoko, jakieś gierki pociągnie. W sumie już zdecydowałem i jutro wszystko będę wiedział. Do tego laptaka włożę 8 GB pamięci ram zamiast podstawowych 4.

Odnośnik do komentarza

tzn jesli chodzi o filmy to i tak ogladam je na tv wiec nie potrzebuje mega wielkiego wyswietlacza. 15,5 w zupelnosci mi styknie.

 

 

wiadomo, ze ten sprzet co on ma mi styknie :D po prostu chodzilo mi raczej czy te sony vaio w tej cenie to dobry sprzet, bo nie chce kupic i zeby sie okazalo, ze to sa jakies ch.ujowe laptopy.

Odnośnik do komentarza

tzn jesli chodzi o filmy to i tak ogladam je na tv wiec nie potrzebuje mega wielkiego wyswietlacza. 15,5 w zupelnosci mi styknie.

 

 

wiadomo, ze ten sprzet co on ma mi styknie :D po prostu chodzilo mi raczej czy te sony vaio w tej cenie to dobry sprzet, bo nie chce kupic i zeby sie okazalo, ze to sa jakies ch.ujowe laptopy.

 

Jest ok.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...