Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej jest dzwonic wieczorami bo pomijasz pania telefonistke, ktora ma standardowe pytania zeby oddzielic ludzi, ktorzy nie wiedza gdzie przylacza sie kabel do pradu, tylko od razu laczy Cie z adminami... W dzien jest tez wiecej dzwoniacych i kolejka moze troche trwac... Nawet teraz bym sprobowal bo admini w nocy tez tam siedza...

 

Pani telefonistce powiedz, ze masz problem z siecia internetowa i Cie regularnie rozlacza.

Adminowi wyluszcz dokladnie ze rozlacza Cie w grach i wlasnie PSN. Admin obejrzy logi Twojego modemu, byc moze odnowi lease i zobaczysz roznice najwyzej godzine po telefonie... Pewnie wysla do Ciebie pana z miernikiem sygnalu sieci i moze sie skonczyc wymiana gniazdka telewizji kablowej...

Niestety cos u nich nie teges. Jakbys uzywal VPN tez bys mial problemy. Niektore gry PCtowe tez nie trzymaja (np. WoW potrafi sie rozlaczyc).

 

Zanim jednak zadzwonisz zresetuj modem. Czasem to wystarczy - znaczy odlacz go od pradu na dluzsza chwile...

 

Dzwon za kazdym razem gdy bedziesz mial problem. Naucza sie, ze uzytkownik o duzych wymaganiach i problemy znikna (u mnie wymienili modem w koncu)...

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za radę!!

 

No ja wczoraj po 20 dzwoniłem to nikt nie odpowiadał.

 

Dzisiaj rano przed robotą odpaliłem PSN bez problemu sie zalogowało, potem odpaliłem LBP pograłem online z 30 min wszystko cacy, włączyłem demko MS PR - ładnie się sściąga. Zmonitoruje to dzisiaj dokładnie i potem zadzwonię

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Dobra, jestem w kropce.

 

Kupilem nowego neta i probuje go skonfigurowac z PS3

 

Internet od dostawcy ktory zrobil mi gniazdko w domu, kabelek do rutera i teraz

 

Na kompie dziala

Na lapku dziala

Na ps3

Obtain IP Address: Succeeded

Internet Connection: Succeeded

PlayStation@Network: Failed

 

Probowalem wpisywac na ruterze i konsoli DNS podane na roznych forach

 

Czyli vs1

 

Primary: 129.250.35.250

Secondary: 129.250.35.251

 

 

oraz

 

208.67.222.222

208.67.220.220

 

 

Ale niestety dupa

 

Probowalem tez na proxy i zawsze to samo

Wywala sie na polaczeniu z PSN

 

Jakis pomysl?

Odnośnik do komentarza

Jaki to net (szybkosci - wrzuc sobie jakies testy przegladarka)

Jaki router? Wi-Fi?

Dziala bezposrednio z neta (kablem)? Sprobuj.

 

Dns na konsoli powinien byc automatyczny, badz adres routera jesli laczysz z routerem (bo on automatycznie staje sie bramka dla konsoli, wszelkie inne mozesz wrzucac jako alternatywy).

 

PSN ma bardzo duze wymagania i wyglada, ze nie kazda siec czy router jest w stanie sprostac. Wciaz nie ma jednego rozwiazania na takie problemy...

Odnośnik do komentarza
Jaki to net (szybkosci - wrzuc sobie jakies testy przegladarka)

Jaki router? Wi-Fi?

Dziala bezposrednio z neta (kablem)? Sprobuj.

 

Dns na konsoli powinien byc automatyczny, badz adres routera jesli laczysz z routerem (bo on automatycznie staje sie bramka dla konsoli, wszelkie inne mozesz wrzucac jako alternatywy).

 

PSN ma bardzo duze wymagania i wyglada, ze nie kazda siec czy router jest w stanie sprostac. Wciaz nie ma jednego rozwiazania na takie problemy...

net 16 Mb

router Dlink DIR-615

 

bezporednio z gniazdka dziala

 

NAT1 nadaje

 

Natomiasts przez ruter nie dziala :/

 

Bez rutera zapierdala ze hohohoh

 

Jak to zrobic w ruterze zeby dzialalo?

Odnośnik do komentarza
net 16 Mb

router Dlink DIR-615

 

bezporednio z gniazdka dziala

 

NAT1 nadaje

 

Natomiasts przez ruter nie dziala :/

 

Bez rutera zapierdala ze hohohoh

 

Jak to zrobic w ruterze zeby dzialalo?

1. A próbowałeś zamiast samemu wpisywać IP, DNS itd. dać konfigurację w konsoli na Automatic?

2. Ustawiłeś na routerze statyczny IP dla konsoli (nie jest to konieczne ale spróbuj, chociażby ze względu na wygodę)?Mozesz spróbować dodać IP konsoli na routerze do DMZ (jak wejdziesz w ustawienia routera znajdziesz taką opcję)?

3. Spróbuj też tego - http://www.portforward.com/english/routers...ion_Network.htm

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Cos jest takiego, ze niektore routery w jakis sposob nie dzialaja z PSN albo sa jakies opcje ustawien, ktorych nie bierze sie pod uwage i pieprza polaczenie...

 

Generalnie wpisanie wszystkich tych portow i w UDP i w TCP na raz nie powinno generowac zadnych problemow.

 

Rozumiem ze probujesz uzywac Wi-Fi z PS3?

 

Ten Router ma jakis Fire Wall? Mozna go po prostu wylaczyc? Opcje UPNP?

Odnośnik do komentarza
Cos jest takiego, ze niektore routery w jakis sposob nie dzialaja z PSN albo sa jakies opcje ustawien, ktorych nie bierze sie pod uwage i pieprza polaczenie...

 

Generalnie wpisanie wszystkich tych portow i w UDP i w TCP na raz nie powinno generowac zadnych problemow.

 

Rozumiem ze probujesz uzywac Wi-Fi z PS3?

 

Ten Router ma jakis Fire Wall? Mozna go po prostu wylaczyc? Opcje UPNP?

no wlasnie wylaczylem wszystkie mozliew zabezpieczenia,

ustawilem stale ip, dolaczylem porty i ustawilem DMz,

 

I PSN kupa,

 

Natomiast bezposrednio z kabla dziala az milo.

Czyli wina lezy po stronie rutera.

 

 

wlasciwie zabraklo mi pomyslow

 

Wczoraj siedzialem nad tym z 5h , i testowalem chyba wszystkie mozliwe ustawienia. No i kupa.

 

PS3 probowalem laczyc kablem jak i Wi-fi

 

Zawsze to samo

IP - ok

internet - ok

PSN - failed

 

 

Testowalem z kablem PS3 bo wiadomo pod tego neta bez ruteru nie podlacze jej bezprzewodowo.

 

Kurcze, teraz mi przyszedl do glowy pomysl

 

Mam tez drugiego d-linka (do neostrady z wbudowanym modemem ADSL, ) wiec przepisze wszsytkie ustawienia z niego oprocz polaczenia z netem i zobaczymy.

 

Jak wroce do domu to sprobuje, pewnie dzisiaj znowu bede siedzial po pracy do nocy.

 

I wykorzystam infolinie PSN

 

Kurde przygotowalem sie na premiere KZ2 zeby zaden amerykanin mi nie lagowal a tu taki zonk.

 

Jak podlacze kablem to psnetwork sciagami 1,2 MB/s :D (dla testu demo Motorstorm 2 2.0 678MB w niecale 10 minut :P )

Edytowane przez karol885
Odnośnik do komentarza
Jaki to net (szybkosci - wrzuc sobie jakies testy przegladarka)

Jaki router? Wi-Fi?

Dziala bezposrednio z neta (kablem)? Sprobuj.

 

Dns na konsoli powinien byc automatyczny, badz adres routera jesli laczysz z routerem (bo on automatycznie staje sie bramka dla konsoli, wszelkie inne mozesz wrzucac jako alternatywy).

 

PSN ma bardzo duze wymagania i wyglada, ze nie kazda siec czy router jest w stanie sprostac. Wciaz nie ma jednego rozwiazania na takie problemy...

net 16 Mb

router Dlink DIR-615

 

bezporednio z gniazdka dziala

 

NAT1 nadaje

 

Natomiasts przez ruter nie dziala :/

 

Bez rutera zapierdala ze hohohoh

 

Jak to zrobic w ruterze zeby dzialalo?

 

Mam Dlink DIR-635 i ten sam problem, próbowałem wszystkiego i już się poddałem :( pisałem nawet do działu technicznego Dlink Polska ale są tam leniwi technicy i tylko raz mi odpisali tak że to nic nie dało. Prawdopodobnie routery Dlink słabo radzą sobie z PSN i chyba zmienię na inną firmę.

Odnośnik do komentarza
Spróbuj nowy firmware do rutera wgrać. Wgraj najnowszy ... chyba że masz najnowszy to wtedy popróbuj ze starszymi.

To nie to, ja zaczynałem od FW który był w urządzeniu a skończyłem na najnowszym, łącze mam 1Mb od Multimedia więc powinno wystarczyć, dziś jeszcze wysłałem screen ustawień routera do działu technicznego Dlink może na nich coś znajdą, może popełniłem gdzieś mały błąd.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Skrosowane kable uzywa sie tylko gdy laczysz ze soba sprzety bezposrednio np. komputer - komputer, czy konsola-komputer by korzystac z takiego polaczenia. Co wiecej w nowoczesnych rozwiazaniach (a np w Makach niemal od zawsze) karty same rozpoznaja z czym sie lacza i "odwracaja" piny przez co krosy przestaja byc potrzebne powoli.

 

Jesli laczysz konsole z modemem, routerem, hubem, switchem czy innym gniazdkiem to zawsze zwykly kabel.

Odnośnik do komentarza

Fuck, mam ten kabel skrosowany, podłączyłem go do pleya i kompa, wszystko robie jak tuhttp://www.ps3info.pl/forum/lofiversion/index.php/t860.html no i mi na dole ten cholerny błąd DNS wyskakuje! :angry: Prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam robić :( aha no i mi wyskakuje takie cos http://img23.imageshack.us/img23/5610/badr.png

Edytowane przez NakedSnake15
Odnośnik do komentarza
Fuck, mam ten kabel skrosowany, podłączyłem go do pleya i kompa, wszystko robie jak tuhttp://www.ps3info.pl/forum/lofiversion/index.php/t860.html no i mi na dole ten cholerny błąd DNS wyskakuje! :angry: Prosze o pomoc bo juz nie wiem co mam robić :( aha no i mi wyskakuje takie cos http://img23.imageshack.us/img23/5610/badr.png

 

Zresetuj jeszcze parę razy kompa i pleja jak to nie pomoże to pytaj bardziej obytych w temacie :P

Odnośnik do komentarza

witam.mam pc i ps3 ale nie moge sie cieszyc gra online.ale chce to zmienic.mam internet sferia (modem) i niewiem czy po podłaczeniu kable krosowanego będzie mi to działać więc mam 2 pytania:

 

1.czy kabel krosowy będzie działać jak podłącze go do pc od ps3?

 

2.jak nie bedzie działac kabel krosowy to czy można gdzieś kupic router do sferi?

 

za wszelkie odpowiedzi dzieki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...