Skocz do zawartości

PS Network FAQ


rastafuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz właśnie skończyłem grac on-line w GTA4 i nie rozlaczalo sie nic:) ale pewnie jak po południu znów będę chciał zagrać na necie to powtórzy się historia;/

Mam tą samą sytuacje od początku obcowania z PS3. Wydaje mi się, że w nocy łatwiej połączyć się z PS Store jak w dzień:D:D

Od tygodnia mam ten sam problem, mogę przeglądać internet z PS3 ale połączenie konta do PSN (US i angielskie) zrywa albo wogóle nie chce łączyć. Czy inni użytkownicy też w ostatnim czasie tak mają? Wcześniej wszystko działało OK.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli macie często/cały czas DNS ERROR albo nie działa Wam sieć w jakiejś grze a w innych tak, to spróbujcie wpisać ręcznie w konsoli jakieś DNS np:

 

OpenDNS 208.67.222.222 lub 208.67.220.220

TPSA 194.204.159.1 lub 194.204.152.34 (możecie wpisać nawet nie mając netu z tepsy, będzie działać i nic się nie stanie)

...albo poszukajcie sobie jakichś innych w necie.

 

Chodzi o to że DNS oferowany przez Waszego ISP może nie umożliwić połaczenia z serwerami z jakich korzystacie grając online, więc trzeba skorzystać z lepszych. Te które wymieniłem napewno działają tak jak trzeba bo sam z nich korzystam.

 

Oczywiście DNS ERROR wszędzie sporadycznie się zdarza, więc jak czasami wyskoczy to nie ma powodów do paniki...

Edytowane przez CHINDOOS
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pytanie pewnie pojawiło się setki razy na tym forum, ale co tam:

Jak sprawić aby internet w PS3 działał szybko. Mam livebox'a 512. Sygnał na PS3 dochodzi do 57%, ale jak włączę przeglądarkę w PS3 to tak niemiłosiernie "muli" mi na nim internet, że na ten przykład www.wp.pl udaje mi się tylko na stronę główną wejść, na resztę nie da rady. Czy to win sygnału?? Bo na PC wszystko jest w porządku(wszystko włącza się jak powinno). Odległość modemu od PS3 to jakieś 7m i kilka foteli, monitor i pootwierane 2 drzwi na drodze.

Odnośnik do komentarza

Przegladarka nie jest demonem szybkosci wiec nie oczekuj cudow. Poza tym ciezko okreslic dokladnie co rozumiesz przez "muli" i ciezko sie odniesc do tego czy porownac do wlasnych doswiadczen.

 

Wiele raczej nie zdzialasz. Poza tym podejrzewam ze dzielisz lacze z kompem jak odpalasz PS3.

Edytowane przez grzes_l
Odnośnik do komentarza
Przegladarka nie jest demonem szybkosci wiec nie oczekuj cudow. Poza tym ciezko okreslic dokladnie co rozumiesz przez "muli" i ciezko sie odniesc do tego czy porownac do wlasnych doswiadczen.

 

Wiele raczej nie zdzialasz. Poza tym podejrzewam ze dzielisz lacze z kompem jak odpalasz PS3.

Przez "muli" miałem na myśli wolno chodzi, bardzo wolno. Na wp.pl wchodzi, ale tylko na główną stronę. Poza tym nic. Neo 512, sygnał na PS3 dochodzi do 60% i tak, internet dzielę z PC.

Odnośnik do komentarza
Przez "muli" miałem na myśli wolno chodzi, bardzo wolno. Na wp.pl wchodzi, ale tylko na główną stronę. Poza tym nic. Neo 512, sygnał na PS3 dochodzi do 60% i tak, internet dzielę z PC.
Masz tragiczny sygnał jak na livezłoma, ponadto 512 to też dno, ale to nie to, po prostu spinguj PS3 z peceta (oraz livezłoma z peceta) i porównaj poziomy strat. Przy sygnale 57% to już może być 80% strat :D a na porządnym routerze ~0% strat. Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza

Ja mam takie pytanie mam router Linksys 54GC jak można sprawdzić ile maszyn jest do niego połączonych przez wifi??

 

Coś jest nie tak ustawiam na wifi kodowanie, lecz jak chce połączyć PSP lub PS3 to bez problemu mi się łączy nie pytając się o żadne hasło, o co może chodzić?

Edytowane przez wirusek
Odnośnik do komentarza

Podziele Sie z Wami Doświadczeniem :)

Poszedłem Do Vobisu kupiłem kabel Ethernet, nie krosowany 5m za 14 zł.

Wyłączyłem komputer i PS3 Połączyłem Kablem oba, włączyłem komputer wlazłem do biosa uruchomiłem sieciówke (mam zintegrowana do tej pory była wyłaczona bo po co mi to) włączyłem zapisałem ustawienia reset. W tym momencie włączyłem ps3. uruchomily sie jednoczesnie komputer stwierdził że jest połączenie sieciowe 100mb

Komp sie odpalił z wina wybrałem pokaż wszystkie połączenia sieciowe tam po lewej wybrałem utworz nowe połączenie.

Wyskoczył mi ten kreator, wszystko polegało na klikaniu Dalej Dalej Dalej Zakończ.

Po zakonczeniu winda sobie cos konfigurowałą i skakał komputerek dosyć długo (3minuty na oko).

Profilaktycznie wylaczyłem kompa i Ps3 po czym włączyłem oba rownoczesnie (profilaktycznie : P )

Wlazlem do ps3 kliknolem przegladarke i ......... Bah jest internet. Od tak poprostu.

w PS3 nic nie konfigurowalem net sam sie pojawil.

Przetestowane, naparzałem w Resistance 2 nic nigdy sie nie stało, grałem w Home, zawsze wlazło nigdy nie wyrzucilo przegladarka działa wszystko sie sciaga pacze dema. Czyli wszystko normalnie.

 

Na kompie mam liczniki jak net jest używany i wszystko ładnie widać kiedy ps3 konczy pobierac. oczywiscie w tym czasie na komputerze otwieranie onetu trwa 10 minut Ale to malo istotne i oczywiste.

Mam Włączoną zapore Windowsowską antywira moj modem to speedtouch. nie łącze sie z netem przez program neostrady, mam ustawione to takie do lączenia modemowego z wpisanym tylko Hasłem i loginem (włąsnie to trzeba wybrać przy konfigurowaniu polaczenie czyli ktorym połączeniem internetowym ma sie podzielic komputer.

 

Teraz dosyć fajnie bo nawet jak komp wlaczony bez neta to po wlaczeniu PS3 komputer z automatu laczy sie z netem i odrazu daje go na ps3.

Odnośnik do komentarza
Czy ze zwykłym WPA-PSK na 16 znaków mogę czuć się bezpieczny? :rolleyes:

 

Nigdy nie mozesz czuc sie bezpieczny ;)

 

Nie jest tak dobre jak WPA2 lecz zdecydowanie lepsze niz WEP. Jak masz mozliwosc to korzystaj jenak z WPA2.

 

Z drugiej strony w domowych zastosowaniach (jesli nie uzywasz sieci do pracy czy przesylania informacji, ktore wolalbys zachowac w tajemnicy) to najwieksze ryzyko jest takie ze jakis "oszczedny" cracker wetnie sie i zacznie korzystac z Twojej sieci...

Odnośnik do komentarza
Chlopie nie mieszaj.

WPA2 i juz.

Twoj WEP i dowolne haslo jakie nie wymyslisz lamie 10ciolatek w 30 sekund na podstawie poradnikow w necie.

Ty nie mieszaj jak się nie znasz. Owszem WEP jest do bani, ale WPA z żałosnym "hasłem" jeszcze gorsze.

 

Czy ze zwykłym WPA-PSK na 16 znaków mogę czuć się bezpieczny? :rolleyes:
Jasne, że nie. To zależy od siły hasła i nazwy sieci.

Takie hasełko jest OK: p6aW&YqN4eB37atquh%QHZJUnrGkRdNwb20kuSeKlZUth3NS4f8u1KAfVtIiXUm, ale ponieważ podałem je publicznie więc już jest spalone i łatwe do złamania.

Nazwa sieci też musi być nietypowa, ale niekoniecznie długa, nawet "krowa" wystarczy :D

W oparciu o typowe nazwy sieci są generowane tablice, które drastycznie przyśpieszają łamanie haseł, zaś dla twojej krowy nikt nie będzie kupę czasu generował tablic.

Z hasłem zaś jest tak, że jak coś da się złamać w rok, to niewiele krótsze hasło o wiele krócej, np. 3 znaki mniej to nawet 16mln razy szybciej, a rok/16mln to już chwila.

Odnośnik do komentarza

Chlopie wyluzuj. Ty nawet nie wiesz co moze konsola PS3, a dodam ze WPA2 JEST WYMAGANE dzis w produkowanych urzadzeniach Wi FI.

Po czym piszesz ze jakies Twoje niesamowite haslo obroni WEP...

Po czym dowiaduje sie ze sie znasz... Taaaa

 

Mozesz co najwyzej dodac do czyjejs odpowiedzi (kto choc wie CO MOZE PS3) o waznosci komplikacji hasla, a nie wyskakiwac jak to sie znasz...

 

LOL

Odnośnik do komentarza

Panowie, mam połączenie bezprzewodowe z Astera. Wszystko przebiega ładnie, automatycznie, nie wklepuję żadnych IP i DNSów. Znajduje moje połączenie, uzyskuje IP, ale Internetu w konsoli brak.

 

Czy da się jakoś zmienić MAC konsoli tak, żeby był identyczny z PC? Albo jakiś alternatywny jak to jest w Xboxie? Czy muszę podać operatorowi ten nowy mac konsoli co by mnie dopisał?

Odnośnik do komentarza

Nie znam Astera, ale normalnie jest tak ze to modem tv kablowej sam decyduje czy przepuszcza sygnal dalej. Jak to jest - masz w domu ich router/modem? Powininno wystarczyc wylaczenie go z pradu przed zmiana odbiornika internetu (znaczy z PC na konsole).

 

Niestety w konsoli nie mozesz zmienic MAC, sa routery ktore przepuszczaja sygnal bezprzewodowy dalej. Moze moglbys tam zmienic MAC - ale to wszystko ma sens tylko jesli nie zadziala to co napisalem powyzej (czyli nie masz modemu w domu).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...