Skocz do zawartości

Wireless adaptor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam sie powoli do kupna tego urzadzenia, bo innego wyjscia nie ma (albo bede ciagnal kabel przez 5m korytarza, albo przez sasiedni pokoj (bo tam jest giazdko). W tej drugiej opcji trzeba by ten kabel przez sciane wwiercic, wiec troche za duzo roboty(inaczej bedzie z metr kabla w drzwiach). Od routera do xboxa jest okolo 7,8 metrow (na pewno mniej niz 10). Czy mimo takiej odleglosci predkosc nie spadnie (mam tylko 1mb i nie chcialbym dodatkowo zmiejszyc szybkosci przez te przystawke)?

I jeszcze jedno pytanie, rownie istotne: gdzie mozna najtaniej kupic te przystawke? W sklepach kosztuje 280-320 zl, na allegro sa dwie aukcje, ale cienko to widze (5 dni do konca i stoja juz po 160 zl).

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli koszta podobne to na pewno warto, zyskujesz niezależność ;] Ja jestem bardzo zadowolony, akurat miałem taką sytuację, że musiałbym zrywać wykładzinę i kłaść 15 metrów kabla, żeby mieć Live. WA był jedyną alternatywą ;]

 

Co do innych funkcji - można streamować przez Windows Media Center. I w zasadzie to tyle :P Do kompa nie ma na to sterowników.

Odnośnik do komentarza

Jak masz to jakos w miare dyskretnie ukryte to ok, ale u mnie musialbym ciagnac kabel przez caly korytarz (albo stalby w drzwiach, w przypadku innej opcji). Nie bylo by problemu, gdyby xbox stal u mnie w pokoju. Szkoda tylko, ze nie jest moj. :P

Jakbym nie musial to bym tego adaptera nie kupowal. Za te kase moge sobie kupic live'a na rok albo kazda gre.

Edytowane przez w07t3k
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Aby mieć net bezprzewodowy wcale nie trzeba kupować Wireless Adaptora od Microsoftu płacąc słono za niego. Kupiłem sobie urządzonko za 80 zicos, które "udaje" kabel sieciowy. Podłączam je do gniazda sieciowego w konsoli i właczam do prądu. Przy kompie konfiguruje tylko router. W konsoli podaj IP itp. itd. I mam neta bezprzewodowego. Nic nie rozłącza itp. demka pobierają się równie szybko co przez kabel. A najlepsze jest to, że gdy konsola testuje połączenie to pokazuje: Połączenie - przewodowe. W tym cały wic ^_^

Pozdro

Odnośnik do komentarza

coś takiego. no dla mnie to jest zrozumiałe. nie rozumiem dlaczego w nowym poradniku PE napisali, że jeśli ktoś chce mieć w Xboksie bezprzewodowy internet to jedynym wyjściem jest kupno Wireless Adaptora od Microsoftu

mam coś takiego :

http://www.allegro.pl/item302644007_air_li..._wl_5460ap.html

Odnośnik do komentarza

to masz Access Point, a nie zadne urzadzenie udajace kabel sieciowy, tu nic nikogo nie udaje

nie wiem co w poradniku pisalo ale wydaje mi sie ze chyba autorowi tego poradnika o co innego chodzilo, ze nie ma zadnej innej firmy takiego adaptera jak wydal Microsoft do Xboxa 360, czyli podlaczanego w USB bez dodatkowego zasilania i zarzadzalne z poziomu konsoli

nie sadze by ktos majacy podstawowe pojecie o komputerach nei wiedzial do czego sluzy Access Point i ze mozna doslownie w kazdym urzadzeniu wykorzystac go ktore to urzadzenie ma wejscie sieciowe RJ45, czyli nie tylko X360 ale i X1, PS2, tunery itp. itd.

imho to najlepsze rozwiazanie bo nie tylko mozna podpiac X360 ale przy okazji inne rzeczy jakie stoja kolo TV...

ale racja Twoja oczywiscie jest ze poradnik troche ułomny jak takie klapki na oczach byly autora textu...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

http://www.allegro.pl/item302844683_asus_w...ny_accessp.html

pare urządzeń w 1 w sumie - moze kogos zainteresuje.;)

takie cos planuje nabyc do x'a 1. A siła sygnału ma decydujące znaczenie do połączenia klient Access point. W przypadku domu/mieszkania nie ma nigdy problemu ale stwierdzenie ze siła sygnału nie ma znaczenia jest bez sensu. To tak jak z każdą transmisją radiową - będzie problem z sygnałem - będą zakłócenia a w konsekwencji problem z transmisją.

Odnośnik do komentarza

orion, nie wprowadziles w blad, po to pytalem o szczegoly zeby wszystko bylo jasne (bo nie trudno bylo sie domyslec o co biega ;) ale za jezyk ciagnalem i tak :P) i jest juz jasne, a jak widzisz dzieki Tobie rozmowa rozgorzala :(

 

w07t3k: sam Access Point to jedno, mozna kupic takiego co ma switcha na kilka RJ45, na pewno wybor jest duzy na rynku co kto woli i co komu potrzeba, a jak sie ma juz Access Point to mozna dokupic poprostu switcha (oczywiscie trzeba sie liczyc ze to beda dwa osobne urzadzenia i zasilanie oddzielne, a jakby byl switch odpowiedni w Access Point to by bylo jedno zasilanie)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

To zalezy czy ta skrzynka w domu jest routerem WiFI. Jak nie i do kompa internet idzie po kablu z tej skrzynki to musisz zdobyć router WiFI. Dopiero wtedy możesz się bawić z Access pointami.

 

Ktoś wie czy xbox przyjmie połączenie do internetu przez usb?

Edytowane przez mario87
Odnośnik do komentarza
To zalezy czy ta skrzynka w domu jest routerem WiFI. Jak nie i do kompa internet idzie po kablu z tej skrzynki to musisz zdobyć router WiFI. Dopiero wtedy możesz się bawić z Access pointami.

 

Ktoś wie czy xbox przyjmie połączenie do internetu przez usb?

 

Nie - chyba ze napiszesz driver do oblslugi ;)

Odnośnik do komentarza

Nie, nie idzie po kablu, Ta skrzynka jest WiFi i komp wlasnie tą metoda sie łączy. Moj komp odpada jako posrednik - nie mam w nim wejscia rj45...

 

Pytanie- czy moge uzyskac polaczenie kupujac ktores z tych urzadzen (reuter WiFi, AP) do konsoli?? tak zeby nie kupowac za 200 zl Adaptora Microsoft?

 

To nie jest moj problem, ale kumpla i wiem tyle ile mi powiedzial, sorry

Edytowane przez koziou
Odnośnik do komentarza

troche zakreciles temat

piszesz o jakies skrzynce WIFI, ale co to jest? nie ma nic takiego jak skrzynka WIFI, to jest albo router albo AP

pytanie wiec jak ten internet w tym domu dziala, przykladowo mamy komputer i co potrzeba by miec neta teraz? trzeba miec karte WIFI w kompie?

 

jak tak to tak samo przy konsoli wystarczy karta WIFI (wlasnie wspomniany adapter microsoftu), i to wlasnie taka role tez moze spelnic AP (router WIFI tez moze) co bylo pisane juz...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Bylem w MM i spytalem sprzedawce o te rozwiazanie z AP. Popatrzyl sie na mnie jak na idiote, wskazal jakis access point za 250 zl i powiedzial, ze nie wie jak chce to zrobic, bo niby trzeba poinstalowac jakies sterowniki, ktorych oczywiscie na xO nie zainstaluje. Myslalem, ze znajde jakis tani AP, a tu lipa. :P Zwracam sie wiec do was z prosba o pomoc w wyborze AP(albo routera, jesli moze to byc router) tak do 100 zl.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...