Skocz do zawartości

Wireless adaptor


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No zapewne podłączyć nim konsolę do sieci bezprzewodowej.

zapewne. tylko chcialbym wiedziec konkretnie, bo sam access point do podlaczenia nie wystarczy.

trzeba miec Xbox Wireless Adaptor lub takie urzadzenie jak ktos tu pokazywal - bezprzewodowo laczy sie z AP, a z xbox'em juz kabelkiem.

co Ty piszesz??

 

Access Point to wlasnie zastapi cakowicie Xbox Wireless Adaptor (takie urzadzenie jak ktos tu pokazwyal to wlasnie pokazywal Access Point wiec o co Ci chodzi to nie kumam...

 

Access Point to wlasnie punkt dostepowy ktory laczy siec bezprzewodowa z siecia przewodowa, czyli to czego nam potrzeba, mamy w domu siec bezprzewodowa to wystarczy nam przy konsoli postawic AP i podlaczyc ja z AP kablem sieciowym i wsio...

oczywiscie jak nie ma w domu bezprzewodowej sieci to trzeba tez ja postawic i do tego tez mozna wykorzystac kolejny AP (ale to tez trzeba zrobic przeciez nawet jak mamy Xbox Wireless Adaptor)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

nie ma nic takiego jak sterowniki bo to urzadzenie samo w sobie czyli niezaleznie dzialajace od komutera

a co kupisz to juz malo istotne (d-link, linksys to takie powszechne i na poziomie firmy), zwracaj tylko uwage zeby byl dostep z poziomu WWW, chociaz to standard juz, mysle ze tez nie masz co szukac konkretnie samego AP jak za takie same kwoty i wiekszy wybor jest po prostu router bezprzewodowy....

Odnośnik do komentarza

zapewne. tylko chcialbym wiedziec konkretnie, bo sam access point do podlaczenia nie wystarczy.

trzeba miec Xbox Wireless Adaptor lub takie urzadzenie jak ktos tu pokazywal - bezprzewodowo laczy sie z AP, a z xbox'em juz kabelkiem.

co Ty piszesz??

 

Access Point to wlasnie zastapi cakowicie Xbox Wireless Adaptor (takie urzadzenie jak ktos tu pokazwyal to wlasnie pokazywal Access Point wiec o co Ci chodzi to nie kumam...

 

Access Point to wlasnie punkt dostepowy ktory laczy siec bezprzewodowa z siecia przewodowa, czyli to czego nam potrzeba, mamy w domu siec bezprzewodowa to wystarczy nam przy konsoli postawic AP i podlaczyc ja z AP kablem sieciowym i wsio...

oczywiscie jak nie ma w domu bezprzewodowej sieci to trzeba tez ja postawic i do tego tez mozna wykorzystac kolejny AP (ale to tez trzeba zrobic przeciez nawet jak mamy Xbox Wireless Adaptor)

no tak troche namieszalem ;-) sam nie kumam o co mi chodzilo, ze tak to napisalem.

a chodzilo oczywiscie o to o czym wspomniales: "jesli mamy w domu siec bezprzewodowa".

chodzilo o to, ze bez routera czy AP ktory udostepni sygnal nie bedzie odbioru sygnalu, a nie wuedzialem czy Wojtek ma router i jak to wogole u niego wyglada. a Ty ubrales to w slowa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Rozumiem, ze nie ma znaczenia czy sygnal idzie z routera do ap, czy z routera do routera, tak?

tak

 

musisz to lopatologicznie sobie wytlumaczyc zeby zakumac idee co jest co

 

czyli masz tylko jedno wiedziec, router WIFI to nic innego jak AP (bo taka role moze spelniac, ma wiecej funkcji ale jak z nich nie skorzystasz to sie nic nie stanie)

wiec czy to AP czy router WIFI (ktory ma w sobie niejako AP) to w tym zastosowaniu spelnia identyczna funkcje...

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Wymien to.

 

Ja mam pytanie. Jestem w bezprzewodowej sieci osiedlowej. Na laptopie jade na wifi - polaczenie jest wykrywane i konfigurowane automatycznie i zastanawialem sie, czy bede mogl sie do tej sieci podpiac Xboxem przez Acces Point czy lepiej kupic po prostu urzadzenie od M$? Nie chce mi sie ciagnac kabla od lapka do konsoli i udostepniac polaczenie. Troche nie kumam jak sie wpiac do sieci bezprzewodowej urzadzeniem, ktore przeciez emuluje kabel. Potrzebny jest do tego drugi acces point wystajacy z sieciowki, dajmy na to z laptopa, czy jak? Na moj rozum acces point nie zastepuje pelnoprawnej karty wifi, tak?

Odnośnik do komentarza
...Jesli chcesz miec wifi w Xie to tylko poprzez oficialny WIFI ADAPTER bo inne niedzialaja (a szkoda...) ew kabel i tyle rozwiazan. ...

e tam

 

przeciez wyzej bylo pisane juz o tym i znow trzeba to samo pisac?poczytaj ten watek od poczatku i dopiero pisz...

zwykle AP tez da to samo, czyli bezprzewodowe podlaczenie sie do sieci WIFI bez koniecznosci ciagniecia kabli przez pokoj, wystarczy ze jest wolne gnizado 230V kolo Xboxa :)

 

Ja mam pytanie. Jestem w bezprzewodowej sieci osiedlowej. Na laptopie jade na wifi - polaczenie jest wykrywane i konfigurowane automatycznie i zastanawialem sie, czy bede mogl sie do tej sieci podpiac Xboxem przez Acces Point czy lepiej kupic po prostu urzadzenie od M$? Nie chce mi sie ciagnac kabla od lapka do konsoli i udostepniac polaczenie. Troche nie kumam jak sie wpiac do sieci bezprzewodowej urzadzeniem, ktore przeciez emuluje kabel. Potrzebny jest do tego drugi acces point wystajacy z sieciowki, dajmy na to z laptopa, czy jak? Na moj rozum acces point nie zastepuje pelnoprawnej karty wifi, tak?

 

wystarczy Ci AP jeden bo on przeciez bedzie odbieral sygnal z tej osiedlowki (oczywiscie musisz miec mzoliwosc by ten AP byl dopuszczny do tej sieci)

 

i z AP kawalek kabelka RJ45 i na jedno wyjdzie co WIFI od MS a o ile taniej :)

AP konfiguruje sie najczesciej z poziomu WWW, wiec na poczatek najlepiej pdopiac sie tym lapkiem do AP i wedle instrukcji skonfigurowac go, pozniej X0 konfigurujesz pod tego AP i wsio

 

w Xie to bedzie jako siec przewodowa funkcjonowalo, ale przeciez to nie ma znaczenia, technicznie znaczenie jedyne takei ze musisz miec zasilanie do AP a WIFI od MS bierze sobie z Xa, samo dzialnie sieci bedzie takie samo, jak nie lepsze tego AP jak bedzie mialo to dobra antene bo ten WIFI od MS nie ma specjalnie dobrej 9sprzedalem po miesiacu uzywania wlasnie z tego powodu)....

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Hm, no tak, ale ja nie jestem adminem tej sieci i raczej ja tam nic nie namieszam. Siec to standard nie wymagajacy podawania hasla, ani logowania - mimo to tych sieci lata u mnie w powietrzu kilka, wiec czasem jak cos nawali to musze sie ponownie podlaczac (na lapku dajmy na to). To otwarta siec, bez zabezpieczen.

 

Czyli AP najpierw sie konfiguruje dajmy na to na pececie on bedzie wiedzial wtedy pod jakas siec sie podlaczac i wtedy moge go podpiac do Xa, si?

Odnośnik do komentarza

sama siec Cie nie interesuje z poziomu administracji, masz tylko miec mozliwosc skorzystania z niej, jak nie ma zadnych ograniczen i kazdy moze korzystac to korzystaj :)

 

tak trzeba sie podpiac przegladarka WWW (to najprosciej i kazdy sie polapie), wg ustawien podanych w instrukcji obsługi do AP i tam sobie juz wszystko ustawisz

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Moi drodzy, wyuczeni forumowicze, ot i moje pytanie...

Slyszalem, ze jak masz neta przez modem to nie podlaczysz sobie xa do netu( bo moj modem, z sieci komurkowej, wymaga podania hasla i zainstalowania specjalnego programu przed udostepnieniem polaczenia... za pierwszym razem oczywiscie, pozniej tylko haslo), ok. Pytanie moje wiec, czy jesli kupie sobie wirless adaptor bede mogl uzywac kompa jako posrednika i wpelni cieszyc sie dostepem czy wogole moge zapomniec( bo na osiedlowa siec liczyc nie moge. tutaj wszyscy ciagna na modemach)???

Prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza

do kompa idzie net przez modem i to juz masz

tworzysz druga siec w ktorej bedzie Xbox i ten Pct ktory ma net (czyli za pomoca np. sieciwoki dodatkowej w kompie lub AP (ale przy Xie musi stac drugi AP lub Xbox miec karte WIFI)

udostepniasz net tej sieci gdzie jest xbox i wszsytko, xbox ma net, minus taki ze komp musi chodzic by byl net w Xie...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Wielkie dzieki Juchy... troszke to skomplikowane co napisales( jestem calkowitym cwolem w sprawach zwiazanych z kompem) ale dales nadzieje, ze cos mozna zmienic. Czy moglbys mi tylko wytlumaczyc mniej wiecej jak zalozyc ta druga siec, a jak ci sie nie chce to przynajmniej objasnij jedno.... czyli potrzebuje dwoch AP a sam wirless nie jest mi do niczego potrzebny, i jak rospoznac czy moj X ma karte WIFI( moj X to wersja ktora byla w zestawie z Forza2 i Pinata)

 

 

PS. Tak smiejcie sie wszyscy ale to prawda, nie wiem juz nawet jaki rodzaj Xa mam, ale kupilem go wlasciwie bratu, sam planowalem co innego( no dobra PS3) w pozniejszym czasie bo praca, brak czasu ale konsolka wkrecila.... tylko tego LIVE brakuje <_<

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...