Skocz do zawartości

Wireless adaptor


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kupiłem dzis Wireless Adaptera i mam pytanko. Jestem podłączony do sieci za pomocą bezprzewodówki od Aster. Na laptopie wszystko śmiga elegancko, w konsoli zaś wyszukuje podłączonego adaptora, ale nie może skonfigurować sieci bezprzewodowej (w zakładce bezprzewodowe sieci znajduje ASTERa, wpisuje hasło, ale dalej nic nie działa). Cóż mam zrobić?

 

MAC zrobiłem alternatywny w konsoli, wpisałem ten, którego mam w laptopie.

 

Jeśli będzie trzeba, to poświęcę połączenie z komputerem na czas korzystania z konsoli, to nie ma różnicy. Chodzi o to, aby mi Live zadziałał.

 

Help:)

Edytowane przez Saunter
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Jako, że ten temat był już tutaj poruszony.

 

Sytuacja u mnie jest dość prosta, wygląda to mniej więcej tak:

 

[PC + Router] - - - - [ Laptop -> Xbox360]

 

Czyli laptop łączy się bezprzewodowo z routerem w innym pokoju i kablem śle sygnał do iksiaka. Chciałbym się pozbyć tego kabla, a z tego co wyczytałem posiadając router jest to dość łatwe. Czy ktoś mógłby podać mi link do przykładowego access pointa, który na pewno zadziałałby z xboxem? Fajnie, jakby miał ze dwa wyjścia, bo w sumie w TV też mam wejście na neta. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Jako, że ten temat był już tutaj poruszony.

 

Sytuacja u mnie jest dość prosta, wygląda to mniej więcej tak:

 

[PC + Router] - - - - [ Laptop -> Xbox360]

 

Czyli laptop łączy się bezprzewodowo z routerem w innym pokoju i kablem śle sygnał do iksiaka. Chciałbym się pozbyć tego kabla, a z tego co wyczytałem posiadając router jest to dość łatwe. Czy ktoś mógłby podać mi link do przykładowego access pointa, który na pewno zadziałałby z xboxem? Fajnie, jakby miał ze dwa wyjścia, bo w sumie w TV też mam wejście na neta. Z góry dzięki.

Wystarczy kupić bezprzewodową kartę sieciowa do Xboxa. A wybór jest... nie ma żadnego bo z Xklockiem działa tylko ten dedykowany i kure.wsko drogi adapter.

 

http://www.allegro.pl/item683756367_wirele...rk_adaptor.html

http://www.allegro.pl/item677778201_wirele...oft_robson.html

Odnośnik do komentarza
...Czy ktoś mógłby podać mi link do przykładowego access pointa, który na pewno zadziałałby z xboxem? Fajnie, jakby miał ze dwa wyjścia, bo w sumie w TV też mam wejście na neta. Z góry dzięki.

AP dowolny jaki znajdziesz który będzie spełniał Twoje wymagania względem ilości wyjść

i tak chyba najszybciej to poszukać jakiś router WIFI, najczesciej maja switcha x4 wbudowanego

xbox tak jak każde inne urządzenie z karta lan jest kompatybilne z każdym AP czy routerem...

 

chcesz przykad?

http://www.allegro.pl/item678953941_router...ss_wysylka.html

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wziąłem ten sprzęcik, który polecił Juchy, bo w sumie nic korzystniejszego nie znalazłem i już zaczęły się schody :F Nie wiem jak się zabrać za konfigurację przez stronę, bo jak wpiszę 192.168.1.1 to mi wyświetla stronę mojego starszego routera. Ma ktoś pomysł jak to można rozwiązać?

 

Edit: dałem sobie z tym radę, nie było tak ciężko. Ale tak czy siak nie potrafię zrobić odpowiedniego połączenia mostkowego między routerem a AP tylko podłączonym do xboxa ;/

Edytowane przez KopEr
Odnośnik do komentarza

to co Ci podalem to router

czyli po pierwsze musi byc ustawiony w tryb AP

i najwazniejsze to zeby skonfigurowac WIFI zeby laczyl sie z siecia WIFI jaka masz w domu

 

od strony Xboxa to wiem ze jzu masz ok, wiec teraz tylko konfiguruj WIFI, a to jak skonfigurowac to musisz wiedziec jakie tam ustawienia masz sieci swojej

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Generalnie ten adapter wifi M$ jest dość kapryśny. Miałem z nim problemy bo okazało się że po podpięciu routera linksysa : ps3 działa, laptopy smiagają a xbox dupa zbita. Google podpowiedziały że niestety trzebva zdałgrejdowac fw na tym linksysie bo innej opcji nie ma żeby grało. Teraz po downgrejdzie śmiga ale pół dnia wtedy pamietam stracone jak nic. Na innym testowanym wifi (enterprise'owy switch wifi motoroli) też dupa więc mam wrażenie że często nie działa może być winą nie samego adaptera ale jego nie kompatybilności z danym producentem apka, routera wifi. Niby standard 802.11a/b/g jest ale widać m$ sra na to.

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Kupiłem dzisiaj wireless networking adapter do Xboxa 360. Podłączyłem go, znalazłem router i wpisałem hasło. Adres IP itp. nie zostały znalezione, więc skorzystałem z opcji [sTART-Uruchom-CMD-ipconfig] i podane tam dane wpisałem w X0. Niestety wyskakuje błąd podczas łączenia się konsoli z routerem. Co robię źle? :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...