Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

mialem przypadki, w ktorych klienci przychodzili do mnie z iphonem 5c kupionym jako nowy na allegro, a po wpisaniu numeru seryjnego z pudelka okazywalo sie, ze to numer seryjny ipada air 2.

 

albo z 5s, ktory byl kupiony jako "nowy, fabrycznie zapakowany w komisie" z naklejkami original na pudelku. po wpisaniu do systemu serwisowego okazalo sie, ze telefon byl kupiony dwa lata temu w usa

 

takich historii z nowymi iphonami z allegro jest masa, dlateego radze uwazac

Odnośnik do komentarza

nie widzialem podmianki sn w ios, szczerze mowiac watpie, zeby bylo to mozliwe. tak samo jak nie da sie odblokowac zablokowanego telefony przez find my iphone. tylko apple moze to zrobic po dostarczeniu im dokumentow, ze faktycznie to my jestesmy wlascicielem iphona (fakturka, paragon itp)

 

o iphonach z aliexpress nie wspominam, bo to tez inna historia

 

@szejdj

spoko, moze byc imei albo nr seryjny. bede jutro w robocie to ci sprawdze czy na pewno jest z polskiej dystrybucji

Odnośnik do komentarza

Niby nie można, ok. Pewnie my nie możemy ALE skoro może coś zrobić Apple czego ty nie możesz tzn że w samym sofcie zaszyty jest backdoor do tego po prostu. Polecam Citizenfour o Snowdenie obejrzeć ale też poczytać - 99%, które chciały dać soft lub usługę która pozwala kodować informację End-To-End i chciały działać w stanach albo się zamknęły albo przeniosły. Nikt tego OFICJALNIE nie powiedział bo nie może ale wiele właścicieli dało sygnał między wierszami, że w USA przychodzą służby i wymagają żeby była możliwość przechwycenia, zdekodowania informacji po drodze. Wszystko oczywiście w imię walki z terrorem i takie tam.

 

A potem się okazuje, że ludzie którzy się wysadzają korzystają z Playstation do komunikacji albo jak w przypadku WTC - po prostu wszyscy logowali się na jedno konto mailowe i zapisywali wszystko w roboczych nic nie wysyłając. 

 

Sorry za offtop.

 

Co do seriali itp to firmy starają się żeby nie było takiej możliwości bez zmiany chipów bo nie mogliby identyfikować urządzeń. Zresztą teraz Korea Południowa i chyba zaraz EU każe implementować tzw. killswitch czyli możliwość zdalnego uszkadzania/wymazywania telefonów i innych urządzeń. Permanentna inwigilacja ;-)

 

P.S. Sorry, zapędziłem się.

 

Co daje im taka zmiana numeru? Nie wyskakuje jako kradziony czy tam nie poznajesz prawdziwego statusu gwarancji? Jaki jest cel?

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Witam

Powoli konczy mi sie umowa(play) wiec czas za zmiane telefonu.Od poczatku jade na androidzie..aktualnie posiadam samsunga s4.

Nie ukrywam ze zawsze kladlem lache na iphony do momentu az chwycilem w dlonie 5s.Maly(jestem fanem raczej mniejszych telefonow),swietnie wykonany-ustrojstwo skradlo me serce.

Na telefonie glownie dzwonie,pisze sesemesy i maile,przegladam neta(dosyc intensywnie) i czaaaasami zagram w jakiegos szpila.

Czy 5s da rade?...anyone?Szejdj?

Odnośnik do komentarza

A jak 5s ma sie do tych jaj co apple robi z zmiana softu?ze niby wpuszczaja nowy soft i starsze telefony zaczynaja zamulac

 

lepsze takie jaja niż te w np. samsungu, gdzie do kazdego modelu przewidziany jest jeden update i koniec wsparcia.

 

 

Co do 5S to spokojnie można go polecić, ja bym jedynie wziął jakąś wersję 64GB, bo 16GB się bardzo szybko zapycha.

Odnośnik do komentarza

Różnie jest Samsungami, naprawdę różnie. Na pewno nie jest to usystematyzowane ale S2 dostał update do 4 dużych wersji Andka. Jasne, u Apple każda jest duża itp ;-) ale poważnie - nie ma co generalizować. Tam prędkość zmieniła się na korzyść pomiędzy pierwszą wersja a ostatnią a nie na odwrót ale nie mam zamiaru bronić jednej firmy czy drugiej - nie jest to w przypadku Andka i producentów OEM takie proste - i to jest minus - nie jest to proste i przewidywalne. Motorola też obiecywała cuda na kiju jak ich kupił Google a jak ich sprzedał Lenovo został kij, cudów brak.

 

Tak zupełnie w temacie to widzę ludzi z 5s i nikt specjalnie nie narzeka. Więc chyba nie ma się czego bać.

 

P.S. Ostatni wrzut - w przypadku Apple jest trochę inaczej jeszcze, czasem jak masz stary telefon to zostajesz z innym minusem jakim jest brak aplikacji - tzn nie można ich aktualizować bo wymagają nowej wersji a tej nie ma już na jakieś stare urządzenie. Przy czym po prostu czasem wypada je zmienić na nowsze. W przypadku Andka prze fragmentację - takie rzeczy zdarzają się rzadziej - przyjamniej z moich obserwacji. Miałem iPhone'a, iPada, różne Andki i nie ma co się boczyć na żaden system - oba mają swoje plusy i minusy i tyle :-)

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

No dobra, ale pamiętajmy, że 5S miał premierę w 2013 roku, to już trochę leciwy telefon a nadal jest polecany przy zakupie, w tym samym czasie wyszedł Samsung S4, którego chyba nie da się już dostać w sklepie. O czymś to świadczy.

 

5S również nie będzie wieczny, jeszcze z rok-dwa lata i też zacznie zwalniać po aktualizacjach, bo jednak mało ramu i stary procesor.

Odnośnik do komentarza

Hmm, ja bardzo podobne mam zdanie. Mały był, wcale nie taki szybki, ramu mało. Kupiłem po 4ce SGS3 i byłem zadowolony. Aczkolwiek dopiero S4 to był dobry telefon, S3 zamulał dla mnie za bardzo. 

 

Mam naprawdę podobne zdanie dot. 5ki - jest wydłużony nienaturalnie, słabo się na tym strony przegląda, po prostu duży jest wygodniejszy i nikt mnie nie przekona do innego zdania ;-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...