Skocz do zawartości

Resistance 2


dusza24

Rekomendowane odpowiedzi

niech juz wkoncu nadejdzie dzien premiery !! :) to poprostu musi byc gra na przynajmniej 9/10 , bo jak nie to bedzie psztyczek w nos dla sony

Jak czytam coś takiego, to mi tylko się chce śmiać :). Po 1. Zmieni to coś dla ciebie, jak ta gra będzie tak oceniana? Będziesz się lepiej czuł podczas grania ze świadomością, że jej oceny były na poziomie 9/10, a nie 8/10? Po drugie, nie wiadomo w zasadzie czego się po Resistance 2 spodziewać i dlatego nie wiadomo, czy gra zdoła się obronić, czy też nie. Nie wiem jaki będzie single, nie wiemy jak w końcu będzie grafika wyglądać. Multi to w zasadzie będzie ulepszenie jedynki, więc tu można spać spokojnie, ale gra się nie składa wyłącznie z multi. Mam nadzieję, że będą lokacje z klimatem, zapierające dech w kwestii grafiki i naprawdę epicka kampania. Po 3. Jeżeli gra zawiedzie, to nie będzie to żaden prztyczek dla Sony, bo raz że to nie jest gra Sony, a dwa, Sony swojego najlepszego i najbardziej oczekiwanego FPSa wydaje dopiero w lutym, więc o prztyczku można mówić jeżeli tamten zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
niech juz wkoncu nadejdzie dzien premiery !! :) to poprostu musi byc gra na przynajmniej 9/10 , bo jak nie to bedzie psztyczek w nos dla sony

Jak czytam coś takiego, to mi tylko się chce śmiać :). Po 1. Zmieni to coś dla ciebie, jak ta gra będzie tak oceniana? Będziesz się lepiej czuł podczas grania ze świadomością, że jej oceny były na poziomie 9/10, a nie 8/10? Po drugie, nie wiadomo w zasadzie czego się po Resistance 2 spodziewać i dlatego nie wiadomo, czy gra zdoła się obronić, czy też nie. Nie wiem jaki będzie single, nie wiemy jak w końcu będzie grafika wyglądać. Multi to w zasadzie będzie ulepszenie jedynki, więc tu można spać spokojnie, ale gra się nie składa wyłącznie z multi. Mam nadzieję, że będą lokacje z klimatem, zapierające dech w kwestii grafiki i naprawdę epicka kampania. Po 3. Jeżeli gra zawiedzie, to nie będzie to żaden prztyczek dla Sony, bo raz że to nie jest gra Sony, a dwa, Sony swojego najlepszego i najbardziej oczekiwanego FPSa wydaje dopiero w lutym, więc o prztyczku można mówić jeżeli tamten zawiedzie.

 

 

w sumie jezeli oceny recenzenckie niemialyby wiekszego znaczenia dla przecietnego gracza, to niebyloby w kazdym temacie na kazdym mozliwym forum ,od zawalenia linkow to roznego rodzaju stron oceniajacych poszczegolne gry , i klotnie zwiazane z ocenami jakie wystawiaja recenzenci, a po drugie gdyby dla szarego gracza ( niemowie o hardcorowcach takich jak np : Ty lub ja ;) ) byloby bez roznicy czy gra oceniona zostala na 9 czy na 4 , to developerzy niekupowali by ocen w roznego typu periodykach , oraz www :) .

np : nieodżalowany dlamnie jericho ktory wedlug mnie jest cudna gra , lecz dostala niskie noty w swiatowych recenzjach, a co zatym slabo sie sprzedala ,wiec niemozna liczyc na kontynuacje ...

chociaz zdarzaja sie wyjatki , jak np sega rally ktora dostawala oceny na poziomie 8 - 9/10 a sprzedala sie zenująco ... a dla mnie to jest cudowna arkejdowa scigalka !!

Takze reasumujac, uwielbiam Resistance 1 , i chcialbym bardzo zeby R2 odniosla duzy sukces, dzieki czemu moznaby liczyc na kontynuacje ,wiec trzymam kciuki za jak najwyzsze oceny.

Edytowane przez diolek
Odnośnik do komentarza

Nie zrozumiałeś do końca o co mi chodzi :). Zgadzam się oczywiście z tym, że z reguły lepiej aby gry miały lepsze oceny, bo można liczyć na kontynuację, ale to nie znaczy, że mi się będzie grało lepiej, jak gra dostanie same 10, zamiast 7.

 

Jeżeli chcesz dokładniej poznać, co sądzę o tym całym cyrku z recenzjami itd. to zapraszam do tematu SW: Force Unleashed :). Nie ma sensu tutaj zaśmiecać.

 

Reasumując, Resistance 2 będzie miał ciężko, żeby się przebić. Zgadzam się z Hansatanem w tej kwestii. Niestety, to nie Resistance 1, którego wady były usprawiedliwiane tym, że był tytułem startowym na PS3. Teraz będzie sporo konkurencja - Gears of War 2, Call of Duty: WaW, Far Cry 2 czy też Left 4 Dead.

Odnośnik do komentarza

Ja natomiast uważam że dzięki temu, że R1 ukazał się jako tytuł startowy, później dodawany do konsoli - dzięki czemu trafił do naprawde szerokiego grona odbiorców spowoduje to, że R2 może mieć łatwiej się sprzedać. Ot niezielny gracz, który kupił konsolę razem z grą sięgnie chętnie po kontynuację, która jest rozwinięciem poprzednika.

 

Dla mnie Res w singlu był na 7. Multi windował moją ocenę przynajmniej o oczko w górę dla tego tytułu. Myślę że wielu graczy kupi ten tytuł wyłącznie dla multi- więc o słabą sprzedaż martwić się nie musimy- nawet mając na horyzoncie takie tytuły jak FC2 czy nowy CoD.

Odnośnik do komentarza

Zobaczymy :). Ze swojego grona wiem, że po słabym singlu w jedynce, wielu ludzi nie ma ochoty sięgać po następce, właśnie ze względu na to, że teraz jest ogromny wybór. To że jedynka trafiła do tylu odbiorców, ma też swoje minusy, bo wielu mogło się do niej zniechęcić. Sprzedaż 2 milionów egzemplarzy, nie jest jakimś oszałamiającym wynikiem. Niech się znięchęciło tylko 30%, a już będzie ogromny spadek popularności dwójki. Tam nie chcę nic prorokować, ale jestem zdania, że duża część graczy się tak szybko do RES 2 nie przekona, jeżeli będzie mieć dużo innych tytułów do dyspozycji.

 

Np. seria COD ma o wiele większa popularność. Na pewno dużo ludzi sięgnie po "piątkę".

 

Ale jak mówię, to tylko gdybania. Mnie wali jak się sprzeda RES 2 i jakie oceny będzie mieć, bo ja ją i tak kupię, i ja swoją ocenę wystawię. A jeżeli dwójka będzie słaba, to dla mnie może kontynuacji nawet nie być. Jeżeli jednak będzie dobra, to wiadomo :).

 

Ja oczekuję od RES 2:

 

- Epickiej kampanii. Po prostu chcę się czuć, że biorę udział w wojnie, gdzie kule latają koło głowy, a kumple padają jeden po drugim. Duże potwory niszczą i deptają miasta. Nie mam ochoty znowu widzieć po raz kolejny tego samego utartego schematu w stylu - 10 żołnierzy kontra 20 chimer, walczą o przyszłość ziemi na małym skrawku miasta. Nie chcę znowu oglądać na otwartych terenach wąskich korytarzy.

- Grafika zapierającej dech w piersiach. Coś w stylu Uncharted, że na widok niektórych lokacji, aż usiądziemy z wrażenia. Że będziemy się wpatrywać w różne ciekawe widoki. Piękne słońce, ogromne miasta czy też piękne wzgórza, pełne przeciwników.

- Ciekawych lokacji. Żeby miasto wyglądało jak miasto, a nie kartonowe bloczki, a na dole wąski korytarzyki z powtarzającymi się co chwilę budkami telefonicznymi. To była też ogromna wada jedynki. Wszystko było takie schematyczne - zupełnie jak Gears of War. Zero innowacji. Wszystko takie samo nudne i plastikowe.

Odnośnik do komentarza

ja miałem okazję pograć w R1 tylko przez chwilę - i zdążyłem się zniechęcić. Ale właśnie dzięki temu czekam bardzo na R2, bo widzę, że denerwujące mnie bugi mają szanse zostać poprawione.

 

Zagrywałem się w COD4, więc nie wiem czy kupię COD5 - coś czuję, że po prostu tego typu klimaty mi się już znudziły (choć w Battlefield BC dalej gram sporo - ta gra to de facto tylko multi).

 

Gorąco kibicuję R2 i na 99% wpadnie do mojego czytnika. Pytanie tylko jak długo tam zostanie

Odnośnik do komentarza
Sądzę że na długo. Single player, co-op dla 8 graczy (zupełnie inna historia), multiplayer (jeżeli ci się spodoba).

 

Co-op dla 8 graczy to coś nowego, dobra ekipa z headsetami i mnóstwo zabawy zapewnione, ale ja najbardziej licze na multiplayer.

 

ja również - przykład to chociażby wspomniany przeze mnie Battlefield:BC - gra, która IMO istnieje tylko dzięki trybowi online. Bo singiel...hmm..niby są śmieszne teksty, ale jakoś tak drętwo.

 

A co do trybu co-op dla 8 (ośmiu!) graczy - rewelacyjny pomysł! Właśnie dlatego napalam się na R2 - po prostu widzę tu ciekawe patenty, których bardzo brakowało w R1.

 

W COD5 już tego nie widzę

Odnośnik do komentarza
W gruncie rzeczy wszystkie strzelanki są takie same, ja już nie widzę różnicy pomiędzy nimi :D

Polecam najpierw zagrać w Resistance, potem w Armed Assault, a na koniec w Crysisa. Potem mi powiedz, czy nie widzisz między nimi różnicy :D.

 

Jest wiele podobnych strzelanek do siebie, to fakt :). Ale są też takie, które się sporo od siebie różnią.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem :). Screeny niczego nie mówią, bo raz że część to są arty, a dwa, że screeny to wiadomo :). Ponadto, dla mnie nie prezentują niczego. Ciężko coś z nich wynieść.

 

No ale teraz filmik: Cóż, fajne oświetlenie broni :). Ciężko jednak cokolwiek powiedzieć, bo w takiej jakości to sobie można :). Minęły już czasy PS2. Teraz można grafikę oceniać od 720p wzwyż.

 

Widać postęp, to fakt. Ale czy dostateczny? Okaże się na filmikach w 720p i pełnej wersji.

 

Btw. Czy Resistance 2 będzie wspierać 1080p?

 

Edit: Sorka, nie zauważyłem, że są już filmiki w 720p dostępne :). Zaraz sobie też obejrzę. Jestem ciekaw, czy Insomniac naprawdę popracował nad grafiką.

 

Hela, proponuję podmienić linki, na filmiki w HD :).

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

oglądnąłem developer walkthrough na gt i jak dla mnie jest pięknie... ten design... :)

 

edit.

Jacobss no jest bardziej kolorowo niż w 1 ale moim zdaniem w sam raz nie przesadzone więc jeszcze do gołąbków i motylków różowych trochę brakuje :) trzeba wziąć też pod uwagę że akcja dzieje się w USA a tam bardziej życie kolorowe niż w Europie ;)

Edytowane przez froniu
Odnośnik do komentarza

Hehe :). Mnie tam właśnie się design nie podoba. Gra strasznie przybrała na "cukierkowatości", nie uważacie? :) Wszystko się teraz świeci, mamy ładne drzewka itd. brakuje jeszcze różowych motylków i kolorowych gołąbków ^_^

 

Jakoś mi ten design nie pasuje. Jakiś taki mało wojenny. Jedynka była taka brudna. Taka "drugowojnoświatowa" :). A tutaj przesada z kolorami.

 

Reszta jest ok, szczególnie rozrywane ciała :D.

Odnośnik do komentarza

IGN

 

Although I only had a few hours to play all three modes and check out Resistance 2, it struck me as phenomenally deep -- much more than we'd ever expected. Essentially three full games in one cohesive Blu-ray package, Resistance 2 could easily be one of the largest games of the year and definitely in contention for Game of the Year honors when it is released at the beginning of November.

 

:)

 

Resistance 2 "Chameleon" gameplay

http://www.psu.com/Resistance-2-+quot;Cham...a0004890-p0.php

 

10-minute Resistance 2 video blowout

http://www.psu.com/10-minute-Resistance-2-...a0004895-p0.php

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...