Skocz do zawartości

Resistance 2


dusza24

Rekomendowane odpowiedzi

kilka cytatow z forum myresistance.net na potwierdzenie niezadowolenia.

 

"Ii totally agree with the OP! I was addicted to rfom 9000 plus games played. I now play the beta like 20 minutes a day max. Bottom line for me is the competitive is just not that fun compared to the first game. I totally thought they would just build on the orginal game play like with the Rachet & Clank series, but they changed everything basically. In ratchet add new weapons, graphics, worlds and add to existing gameplay not invent a brand new game.

 

I'm very disappointed... i will probably just get the trophies and play killzone in feb. lol! I never thought i would be playing r2 only 3 or months after playing the first one 2 years."

 

 

"I just hope that IG sees this thread and maybe adds some of the stuff we want into the day 1 patch.

 

They wont, after all during the private beta i had a thread going about weapon spawns. 178 or something people voted to bring them back, 52 voted to keep it like it was (in the end I remember it was a over a 3:1 ratio). Even with that many votes and that many complaints the thread was locked leaving only a comment saying a big fat NO (and an admins remark saying that a pole of 200 or so didn't mean much compared to the number of people out of the beta, which left me wondering why did they even ask for our opinions then). Idk what they're doing or thinking but personally I feel like I'm being given the finger. They know, as a fan of the first, that most of us are going to get this game for SP anyways, so its not like they're loosing money because of us. In the end profit is virtue to most companies, just look at how they're marketing it now too. They keep saying this is just a beta, but if thats the case, and the final is so much better, then why can't they at least explain why its better and what's fixed to ease our minds?

 

Which is why I have no plans to buy this game. They took a game that was run and gun and required skill, and for it's sequel, changed it to a COD-style game that requires little skill. If I wanted to play COD or Socom, I would be playing those games. I wouldn't buy Resistance 2 to play Insomniac's version of those games.

 

I also remember an interview Ted Price did where he talked about doing away with the weapon ring system because it limited Insomniac in the amount of weapons they could put into the game. So, I guess all they could "come up" with is a two weapon system. Well, ultimately, that will prove to be even more limiting than the weapon ring. This game will devolve into a game of just four weapons- the carbine, bullseye, fareye, and marksman. I'm already seeing it in the beta. At the start of the beta, you could find bellocks, splicers, and augers lying around all over the place. As players have figured at that those really are just specialty weapons, they have quit loading out with them. If players don't load out with those weapons, they don't make it into the game. Currently, I would estimate that 90-95% of the dropped weapons in the game are one of those 4 main weapons (or the magnum).

 

At the very least, the two weapon system needs to be changed. Instead of requiring players to load out with the magnum, they should be allowed to load out with two weapons of their choice. This would allow players to choose a main weapon for most battles and, if they so choose, one of the situational guns for those certain situations where you wish you had something other than a carbine or bullseye. I would load out with a carbine and either a bellock or splicer for dealing with larger groups of enemies.

 

Insomniac could even keep the magnum as a third, last resort weapon that cannot be dropped. But, as it is now, the magnum is virtually worthless. The first thing most players do is drop it in favor of a more practical weapon. I've only used it once, and I've seen others use it only twice. It really serves no purpose in the game except to litter the ground.

 

Anyways...my two cents on just one of the many things wrong with this game.

 

I agree."

 

 

Kto zna angielski bez trudu wylapie o co chodzi. Jesli duzo ludzi nie zna to przetlumacze jesli bedzie trzeba

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobrze gosc prawi. Mam identyczne zdanie,choc nie gralem az 2 lata w R:FoM i wiem mniej niz on ,ale w trzeci dzien grania w R2 gra mnie drazni...jak i Far Cry 2. Ale na 100% wyjdzie patch z drastycznymi zmianami i wtedy bedzie mozna pograc. W koncu jest to towar dla nas, a jesli sie nam (klientom) nie podoba to musza go poprawic bo sobie nie zarobia grubej kasy po raz drugi...

Odnośnik do komentarza

Pogralem w multi i spodziewalem sie czegos lepszego. To byla moja pierwsza stycznosc z ta gra i oceniam ta gre przez pryzmat zabawy a nie rankingowych wymiataczy. Juz wiecej radochy dal mi mi battlefield bad company ale to tylko moja skromna opinia ; )

Jedynie szczena mi opadla jak zobaczylem 60 graczy na mapie, to mi sie podoba ;) Jednak ogolnie sam multi oceniam na 7+ i czekam jeszcze na jakies demo z singlem. Jezeli demo z singlem ( jezeli zrobia ) nie zrobi na mnie wrazenia, to chocby wszyscy recenzenci pisali same ochy i achy to i tak nie kupie tej gry .

Odnośnik do komentarza

nie liczcie na wielkie zmiany, Beta to sie tylko to nazywa. Tak naprawde to jest to normalne demo tylko ze Beta w nazwie nadaje mu exclusivu troche (ludzie mysla ze sa wazni bo biora udzial w beta testach). Bete to sie wypuszcza pol roku przed premira.

Oni wypuscili to miesiac przed a to znaczy ze gra byla juz wlasciwie wyslana do tloczenia.

 

ROZCZAROWANIE to jedyne co moge powiedziec. mam nadzieje ze poprawia to po premierze w jakims DLC

 

Odnośnik do komentarza
Szkoda ze kolejna gra kreowana na hit na ps3 z tego co czytam zawodi...

 

zawodzi ? nie wszystkich... jak dla mnie jest bdb co-op miażdży a jak jest zgrana ekipka to jest cudo , w mullti sie nie zagłębiałem za bardzo gra sie trochę inaczej niz w R1 jak dla mnie trochę gorzej ale nie odrazu niewiadomo jak lipnie , singiel zapowiada sie wyśmienicie ok 15 h gry + do tego 15-20 co-op juz wiem w co będę grac tej zimy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Szkoda ze kolejna gra kreowana na hit na ps3 z tego co czytam zawodi...

 

zawodzi ? nie wszystkich... jak dla mnie jest bdb co-op miażdży a jak jest zgrana ekipka to jest cudo , w mullti sie nie zagłębiałem za bardzo gra sie trochę inaczej niz w R1 jak dla mnie trochę gorzej ale nie odrazu niewiadomo jak lipnie , singiel zapowiada sie wyśmienicie ok 15 h gry + do tego 15-20 co-op juz wiem w co będę grac tej zimy :)

 

No mi ciezko oceniac poki nie gralem i napewno wciaz jest szansa ze gre kupie(heh dziwnie to pisac bo jeszcze tydzien temu bylem na maxa nahypowany na nowego Resi) ale opinie wielu graczy, wlacznie z forami zagranicznymi narazie nie pozostawiaja zludzen..

Odnośnik do komentarza

Pogralem troche, wiec napisze co zaobserwowalem.

Multi jest calkiem fajne, sterowanie nie jest zle, celuje sie wygodnie. Jak jest duzo ludzi (i chimer :P) to jest lekki chaos, ale... nie przeszkadza to tak bardzo. Z tego co widzialem mapy moga byc gigantyczne. Co cieszy (a nawet robi wrazenie) to wlasciwie brak lagow nawet przy np 40 typa na mapie.

Jesli chodzi o co-op, to ten w ktory gralem byl fajny, ale do pewnego momentu. Po jakims czasie mnie znudzil.

Grafika... jest specyficzna. Czasami dziwna kolorystyka. Tekstury dobre sasiaduja ze slabymi.

Jakies 30fps, nie zauwazylem zwolnien.

Wrazenie w temacie grafiki zrobily na mnie glownie 3 rzeczy.

Drzewa w lesnej mapie... spojrzcie w gore lub przed siebie (tak by nic ich nie zaslanialo). Fotorealistyczny widok.

Dalej woda, a konkretnie jej reakcja na strzaly, wybuchy, czy wpadajace do niej przedmioty - rewelacja.

Na mapie w (chyba) San Francisco efektowne widoki, szczegolnie statki obcych.

Ogolnie grafika na... 8.

Multi calkiem niezle, ale wole CoD 4 :)

Odnośnik do komentarza

Ja swego czasu zagrywałem się w Resa 1. Nawet ostatnio włączyłem sobie na chwilę multi z jednyki i cały czas daje rade - jest zupełnie inny niż COD4, ale zarazem jest bardzie skillowy.

Stawiam obydwie te strzelanki na równi jeśli chodzi multi, więc jak sądzę, Res2 mnie wciągnie bez reszty (nie mam bety :( ) podobnie jak to uczyniła jedyneczka (ach te mecze po 40 typa bez żadnych lagów... nie do pomyślenia w cod4 :rolleyes: ).

Odnośnik do komentarza

Najgorsze jest to ze R2 jest NIJAKI. Ani nie jest jak Stare FPS (skillowy z respownem broni, gdzie wazna jest zrecznosc i celnosc. ) I nie jest az tak taktyczny jak COD4.

Moja teoria na to jest taka ze ludzie kupia ta gre z roznych powodow, Ale Ci ktorzy grali w COD4 przesiada sie na COD5 , a Ci co grali w RFoM nadal beda w niego grali. NAtomiast r2 zginie smiercia naturalna. Bedzie tak jak z UT3 wielu ludzi kupilo a nikt nie gra w multi

Odnośnik do komentarza
nie liczcie na wielkie zmiany, Beta to sie tylko to nazywa. Tak naprawde to jest to normalne demo tylko ze Beta w nazwie nadaje mu exclusivu troche (ludzie mysla ze sa wazni bo biora udzial w beta testach). Bete to sie wypuszcza pol roku przed premira.

Oni wypuscili to miesiac przed a to znaczy ze gra byla juz wlasciwie wyslana do tloczenia.

 

ROZCZAROWANIE to jedyne co moge powiedziec. mam nadzieje ze poprawia to po premierze w jakims DLC

Masz rację tylko połowicznie. Sony używa bet do promowania gier, ale nie są to zwykłe dema. Gdyby tak było to beta byłaby otwarta, a nie za pośrednictwem kluczy. Taka beta ma dwa zastosowania: raz że zbiorą opinie graczy, dwa że przetestują serwery na przyjęcie określonej ilości osób i sprawdzą czy wszystko działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza

http://ps3.ign.com/articles/924/924372p3.html

 

pierwsza recka z IGn i ocena.........9.5/10

 

"Resistance 2 is one of those games that manages to expand on its predecessor in every way. The single player is epic in scope and in story, which is practically worth the price of admission by itself. Then you throw in the extremely engaging co-op and competitive play, which expands on replayability in just about every way possible. Toss in a generous number of unlockables, trophies and community support, and you've got a phenomenal experience. This is an exclusive that PS3 owners should be proud to have in their collection."

 

Wiedziałem,że to będzie killer :P (skala i rozmach bitw w singlu podobno poraża)

 

Co do multi-wejdźcie sobie na myresistance.net - administratorzy i ludzie z Imsomniac często się tam udzielają i jestem pewien,że biorą uwagi o becie pod uwagę.Przecież to nie jest problem wydać po premierze patcha który by równoważył bronie i obrażenia w multi,w wielu grach było juz to tak rozwiązane

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Ciekawe że 99% gier to oceny od 7 do 10 hmm:D ale cóż kumpel pracuje w tym zawodzie to wie że recki poniżej 7 nie są czytane ale ludzie jak zobaczą liczbę 9 to się jarają. Widać ze to działa a ja go pytałem dlaczego same 9 stawia hehe

odejdź moco nieczysto :wkurzony: :censored2: :diablo:

 

 

btw wracając do tematu video recka IGN

 

http://ps3.ign.com/dor/objects/14211237/re...iew_102708.html

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

A mi się gra nie podoba. jak dla mnie za wolna. Grafika w co-op w lesie ktoś pisał że fotorealistyczna jak się popatrzy do góry na drzewa, ale jak się popatrzy na trawę to porażka, chociaż może mam za duży tv i za blisko siedzę ;) Ja tą grę skreślam i na 110% nie kupię.

Offtop: Widzę że bardzo ostrożnie teraz trzeba podchodzić do gier i tego jak są oceniane, myślałem nad Gearsami i X, ale wpierw chyba skoczę do kogos pograć parę godzin żeby wyrobić sobie swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Łeeeeeeee pierdoły gadacie i tyle !.

To wskazuje tylko że Resistance 2 jest tytułem mocno nierównym, niektórzy czczą go Hitem inni średniakiem, z tego proste równanie że gra bez wątpienia jest dobra. To że jest dla kogoś za wolna (?) to jego subiektywna opinia, mi np COD4 akurat nie pasi (gdyby pasił to bym go nie zostawił, a tak ?). Ja Reska i tak kupie, za dużo rzeczy decyduje o tym że musi być na mojej półeczce.

Odnośnik do komentarza

Jak już 10000 razy mówiłem, oceny można sobie rozbić o kant... Kiedy RES2 trafił w status GOLD? Jakiś 1,5 tygodnia temu. I co, IGN zdołał już calutką grę przetestować, na wszystkich poziomach trudności, a multi sprawdzić itd.? Jasne :rolleyes: Żeby tylko znowu nie było jak z GTA IV. Wszyscy się jarali przez pierwsze 2 tygodnie, a dzisiaj sami widzicie jak się ma gra "wszechczasów". Minęło pół roku zaledwie, a gra straciła na popularności. Co będzie za rok? Wolę nie mówić. Po zagraniu w betę i przeczytaniu recenzji na IGN, podtrzymuję zdanie, że ta gra będzie istnieć przez 4-5 miesięcy. Potem część się na KZ2 przerzuci, a część pozostanie przy sprawdzonych grach.

 

COOP i single w RES2 w końcu się znudzi po tych kilku miesiącach, a jako, że multi nie wyróżnia się i szczerze, jest taki sobie to nie wróże tej grze długiej przyszłości.

 

Mówcie sobie co chcecie. Czuję, że znowu będziemy mieli do czynienia z - recenzenci dają super opinie, a gracze mają mieszane uczucia. Tak było z GTA IV, a z SW:FU było znowu na odwrót.

 

Edit: Aha, i mnie osobiście denerwuje, że grafika w RES2 wcale nie jest jakaś ekstra (jak tu niektórzy wcześniej pisali, oglądając filmiki), bo po zagraniu w betę, jestem zdania, że mamy do czynienia z identyczną grafiką z jedynki, ale wzbogaconą o lepsze shadery i ogień. Kiepskie tekstury i animacje pozostały dokładnie takie same.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Jak już 10000 razy mówiłem, oceny można sobie rozbić o kant...

I słowo się rzekło, !! AMEN !!

 

COOP i single w RES2 w końcu się znudzi po tych kilku miesiącach, a jako, że multi nie wyróżnia się i szczerze, jest taki sobie to nie wróże tej grze długiej przyszłości.

W sumie ja sam Bóg wie ile przy pierwszym RES-ie nie siedziałem, więc 4-5 miecha to byłoby jak dla mnie w sam raz :P.

 

Edit: Aha, i mnie osobiście denerwuje, że grafika w RES2 wcale nie jest jakaś ekstra (jak tu niektórzy wcześniej pisali, oglądając filmiki), bo po zagraniu w betę, jestem zdania, że mamy do czynienia z identyczną grafiką z jedynki, ale wzbogaconą o lepsze shadery i ogień. Kiepskie tekstury i animacje pozostały dokładnie takie same.

 

Po części prawda, nie ma zmian REWOLUCYJNYCH (a tak propo, co ma animacja do grafiki ? - ta jak najbardziej REWOLUCJI nie przeszła), i są miejscówki które dobijają człowieka (np wygląd DRZEW w tej grze ! masakra).

Odnośnik do komentarza
A mi się gra nie podoba. jak dla mnie za wolna. [..] myślałem nad Gearsami i X, ale wpierw chyba skoczę do kogos pograć parę godzin żeby wyrobić sobie swoje zdanie.

Ta gra jest dla ciebie za wolna? Imho jest duzo szybsza od takiego Battlefielda Bad Company, ktorego posiadasz, ze o Gears of War nie spomne (od tej gry to juz wogole 1000x szybsza jest).

Odnośnik do komentarza

Jak pokazal Resistance 1 grafika nie jest najwazniejsza.

 

Wiec darujcie sobie ja jako glowny wyznacznik.

 

Najwazniejsze w grze stworzonej mimo wszystko do Multi, jest GAMEPLAY MULTI.

 

A narazie jest on noobowski.

 

1. Za szybko sie ginie. Nie ma mozliwosci polozyc kolesia ktory zacznie Ci strzelac w plecy. No wiem ze bardzie realistycznie ale albo jest to 1strzal 1 kill albo jest to mozliwe do przeskoczenia. A nie wyposrodkowane. Ani nie jest realistycznie ani nie jest do obejsia

 

2.nie ma zadnej roznicy miedziy odbieraniem energii strzelajac w glowe (co wymaga wiekszych umiejetnosci) a strzelaniem w cialo (mniej umiiejetnosci) Kolejny krok w strone slabszych graczy ktorzy w R1 nawet jak zaczeli strzelac w placy to dobry gracz odwroci sie i ich zjedzie po glowie. w R2 nawet nie zdazy sie odwrocic

 

Gra przestala byc gra typu biegnij i zastrzel a zostala gra Przykucjnij a ktos sie nawinie. Znowu uklon w strone slabych

 

Magazynek jest za maly. Nie ma mozliwosci polozenia 2 kolesi na 1 magazynku. Musisz przeladowac a przeladowanie = smierc. Znowu uklon w strone slabszych

Dobry gracz w res1 strzealjacy w glowe na jednym magazynku kladl 2 gosci. Przez co m krytycznej sytuacji jesli byl wystarczajaco dobry to uniknal smierci walczac nawet przeciwko 2 gosciom

 

Najwiekszy zarzut. NIE MA ROZNICY W SKILLU. NIE JEST ON WAZNY DLA ZABICIA Goscia

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Jak pokazal Resistance 1 grafika nie jest najwazniejsza.

 

Wiec darujcie sobie ja jako glowny wyznacznik.

 

Najwazniejsze w grze stworzonej mimo wszystko do Multi, jest GAMEPLAY MULTI.

 

A narazie jest on noobowski.

 

1. Za szybko sie ginie. Nie ma mozliwosci polozyc kolesia ktory zacznie Ci strzelac w plecy. No wiem ze bardzie realistycznie ale albo jest to 1strzal 1 kill albo jest to mozliwe do przeskoczenia. A nie wyposrodkowane. Ani nie jest realistycznie ani nie jest do obejsia

 

2.nie ma zadnej roznicy miedziy odbieraniem energii strzelajac w glowe (co wymaga wiekszych umiejetnosci) a strzelaniem w cialo (mniej umiiejetnosci) Kolejny krok w strone slabszych graczy ktorzy w R1 nawet jak zaczeli strzelac w placy to dobry gracz odwroci sie i ich zjedzie po glowie. w R2 nawet nie zdazy sie odwrocic

 

Gra przestala byc gra typu biegnij i zastrzel a zostala gra Przykucjnij a ktos sie nawinie. Znowu uklon w strone slabych

 

Magazynek jest za maly. Nie ma mozliwosci polozenia 2 kolesi na 1 magazynku. Musisz przeladowac a przeladowanie = smierc. Znowu uklon w strone slabszych

Dobry gracz w res1 strzealjacy w glowe na jednym magazynku kladl 2 gosci. Przez co m krytycznej sytuacji jesli byl wystarczajaco dobry to uniknal smierci walczac nawet przeciwko 2 gosciom

 

Najwiekszy zarzut. NIE MA ROZNICY W SKILLU. NIE JEST ON WAZNY DLA ZABICIA Goscia

 

No to można uznać za takie podsumowanie bety R2. No chyba, że ktoś skupiał sie na czyms innym.

 

Niestety, ale Resistance 2 zblizyli do masowej gry dla masy ludzi. Jest on teraz bardziej CODowaty niz RESISowy co moze sie wydawac glupie, ale tak jest.

 

Wełna nie wspomniales jeszcze o tym, ze mamy teraz jedna bron glowna+magnum... Kolejny uklon w strone noobow. Teraz 50% graczy bedzie biegalo z karabinem, a druga polowa (ci wieksi kamperzy) ze snajperka... O Berserku i dodatkowych funkcjach, ktore trzeba sobie wybrac i (chyba) bedzie sie odblokowywalo wiecej...

Nie rozumiem czemu tworcy wyrzucili respawny broni (bardzo udane zreszta) z R1 na korzysc takiego gó*na co mamy tutaj... Szkoda poprostu innych broni (pracy tworcow).

 

Respawny to mam nadzieje wina bety.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...