Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata - RPA 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Rafał Stec napisał kilka sensownych rzeczy o tym, czemu nie ma reformy sądownictwa futbolowego:

 

http://rafalstec.blox.pl/2010/06/Jaki-interes-ma-FIFA.html

 

Pisze, że to spiskowe podejście, ale w porównaniu z niektórymi ludźmi (uważającymi, że meczami się po prostu handluje), nie aż tak odjechane.

 

W każdym razie, pomyłka na niekorzyść Anglii daje nadzieję. Bo Anglia to najbardziej zaangażowany w piłkę nożną, najbardziej w świecie futbolu wpływowy kraj. Jeśli na reformę sędziowania naciskaliby Meksykanie czy Irlandyczycy, FIFA może ich traktować jak bzykającą nad nosem muchę, ale z Anglikami im tak łatwo nie będzie. To tak jak, wiecie, kiedy umrze ktoś ważny, to nagle się zwraca uwagę na pewne kwestie.

 

Co do Ozila, to pewnie taki dowci'p. Koleś się urodził w Gelsenkirchen i całe życie mieszkał w Niemczech. Nie wiem, jak jest możliwe, żeby musiał fałszować niemieckie obywatelstwo, kiedy on po prostu jest Niemcem. Nie czaję, o co chodzi Hiddinkowi. Może to jakaś pomyłka w tłumaczeniu?

Odnośnik do komentarza

Co do Ozila, to pewnie taki dowci'p. Koleś się urodził w Gelsenkirchen i całe życie mieszkał w Niemczech. Nie wiem, jak jest możliwe, żeby musiał fałszować niemieckie obywatelstwo, kiedy on po prostu jest Niemcem. Nie czaję, o co chodzi Hiddinkowi. Może to jakaś pomyłka w tłumaczeniu?

 

Europa to nie Ameryka, tu nie ma prawa ziemii, tylko obywatelstwo rodzicow sie liczy, badz decyzja administracyjna. Miejsce urodzenia nie ma zadnego wplywu na Twoje obywatelstwo.

Odnośnik do komentarza

Najlepsze jest usprawiedliwienie fify - futbol jest jeden, a w trzecich ligach nie da się wprowadzić monitoringu. Lol, kogo to kur.wa obchodzi?

Powtórki faktycznie w trzecich, czwartych ligach ciężko zrobić ale 5 sędziów w tym dwóch bramkowych to nie problem. FIFA sama pewnie nie chce aż takiej kontroli nad wydarzeniami i się miga od wprowadzenia powaznych zmian. Moim zdaniem ta organizacja nie wyjdzie na tym dobrze za kilka lat.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Akurat tę informację, jak zresztą napisał Sport.pl, powtarzały media na całym świecie - angielskie, włoskie... No bo media na świecie są podobne.

 

W Europie faktycznie jest chyba wszędzie ius sanginis, ale jeśli się mieszka w jednym miejscu 21 lat, to chyba ma się już obywatelstwo niemieckie? W sensie, nie ma potrzeby go "fałszować", można je po prostu dostać. Google mówi, że wystarczy 8 lat. W każdym razie, tekst był bez sensu i faktycznie okazał się źle przetłumaczony.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem parę stron wcześniej o sędziowaniu i to się potwierdza. Wywalić arbitrów z boiska, ponieważ oni więcej szkodzą niż przynoszą pożytku. Bramka Lamparda a dokładnie jej nieuznanie to największy skandal ostatnich lat. Nie będę się dłużej rozwodził i niech nikt mi nie pisze, że Szkopy zasłużyli na zwycięstwo, jak kolejne dwie bramki padły z kontrataków a nie z ataku pozycyjnego. Rozpoczęcie drugiej połowy przy stanie 2:2 to zupełnie inna mentalność niż przy stanie 2:1, kiedy chce się za wszelką cenę spróbować odrobić i trzeba się odsłonić by Fabio Capello. Inna sprawa, że prócz Lamparda i Gerrarda nie widziałem nikogo dobrze grającego w ekipie Anglii (najlepszy był Barry jak bardzo łatwo dał się wyprzedzić Turkowi bodajże przy trzecim golu). FIFA nie ma zamiaru wprowadzać challange'u ani chipów w piłki. No to niech chociaż Ci dodatkowi sędziowie stojący przy bramkach mają wgląd na to co dzieje się przy linii bramkowej, przedpolu bramkarskim i całym polu karnym. Naprawdę skandal. Sytuacja ze spalonym Teveza również żal. Sędziowie WYPACZAJĄ WYNIKI, futbol jest strasznie nieczysty, a FIFA ma do w doopie. To jest najgorsze.

 

Lepiej bym tego nie ujął. Wszystkie myśli jakie mi się kłębiły w głowie świetnie zawarłeś w swoim poście.

+1

 

Dodałbym do tego, że przy stanie 0-0 Niemcy stworzyli sobie 5,6 sytuacji, Anglicy nie musieli wtedy atakować, a Szwaby i tak w (pipi)a z nimi pogrywali. Wtedy się odsłaniać nie musieli, a Niemcy sam na sam z cztery, pięć razy z Jamesem byli. Poza tym to ze wszystkim się zgadzam. ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=eyqRb8Hal3w&feature=topvideos - tylko dla fanów Niemiaszków!

Edytowane przez ciwa22
Odnośnik do komentarza

Blatter jak zwykle stwierdził, że "będziemy musieli omówić zmiany w tej kwestii", ciekawe, czy Anglicy coś wskórają. Widziałem już kilka dużych apeli czy listów otwartych do Blattera w tej kwestii w angielskich mediach. Szczerze - uważam, że prędzej czy później facet ulegnie. Nie chce stracić pozycji, a to się w końcu zdarzy. Dopuszczenie powtórek wideo dla sędziów to tak oczywisty ruch, że chyba nikt nie ma wątpliwości, iż niedługo po ich wprowadzeniu wszyscy będziemy się śmiać, że kiedyś ich nie było.

Odnośnik do komentarza

Blatter jak zwykle stwierdził, że "będziemy musieli omówić zmiany w tej kwestii", ciekawe, czy Anglicy coś wskórają. Widziałem już kilka dużych apeli czy listów otwartych do Blattera w tej kwestii w angielskich mediach. Szczerze - uważam, że prędzej czy później facet ulegnie. Nie chce stracić pozycji, a to się w końcu zdarzy. Dopuszczenie powtórek wideo dla sędziów to tak oczywisty ruch, że chyba nikt nie ma wątpliwości, iż niedługo po ich wprowadzeniu wszyscy będziemy się śmiać, że kiedyś ich nie było.

 

To jak będą mecze ustawiać? No chyba, że sędzia zacznie sypać kartkami. Albo powtórki nie będą uwzględniać spalonych i ręki w polu karnym.

Odnośnik do komentarza

Honda! Ruszaj do przodu! Żadnych hamulców!

 

 

 

...okej, to było słabe.

 

 

Ale lubię Hondę. Jak już pisałem, to Zidane tego turnieju. Jak na razie. Jeśli dzisiaj zawiedzie, to Zidane'em tego turnieju będzie, póki co, Thomas Mueller. Natomiast kolejny fantastyczny mecz Hondy i wygrana Japonii utrzyma go na pozycji MVP, przynajmniej przez tę fazę.

Odnośnik do komentarza

Honda! Ruszaj do przodu! Żadnych hamulców!

 

 

 

...okej, to było słabe.

 

 

Ale lubię Hondę. Jak już pisałem, to Zidane tego turnieju. Jak na razie. Jeśli dzisiaj zawiedzie, to Zidane'em tego turnieju będzie, póki co, Thomas Mueller. Natomiast kolejny fantastyczny mecz Hondy i wygrana Japonii utrzyma go na pozycji MVP, przynajmniej przez tę fazę.

 

 

Imo Ozil rozgrywa lepsze zawody od tomka milera

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...