Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm tu powinni zagladac ludzie obeznani w temacie.. .

 

da sie zalozyc konto na iTunes nie podajac danych karty platniczej/kredytowej/itp?

po 5min sesji z googlem dowiedzialem sie, ze mozna bylo jakas okręzną droga zalozyc tam konto.... no ale teraz sposob nie dziala.

 

Teraz na temat xD moim kolejnym lapkiem bedzie maczek ;]

Odnośnik do komentarza

Da się, mi ostatnio się udało. Wchodzicie na iTunes Store, dajecie na darmowe aplikacje (Free App ... czy jakoś tak), wybieracie jakiś darmowy dodatek do ściągniecia, wtedy wyskoczy tabelka z prośbą o zalogowanie, tworzycie nowego konto i tam podczas wyboru karty płatniczej będzie dodatkowa opcja: "None", zaznaczacie ją.

Ostrzegam, że jeżeli chcecie aby iTunes pobierał Wam okładki do płyt, to nie rejestrujcie się jako Polska, dajcie np. US, bo w polskiej wersji iTunes Store ściąganie okładek płyt nie działa, nie ma takiej opcji jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Wiem, że można, ale jakoś do tej pory się tym nie interesowałem - nie było mi to po prostu potrzebne.

 

Teraz, chcę się po prostu dowiedzieć jak :)

 

Ale skoro pytasz, to widać nie działa metoda: wpisujesz w google "sopcast" i po 15 sekundach masz go na dysku, po czym klikasz instalkę i oglądasz. A tak by to właśnie wyglądało na Windowsie. Podobno Mac OS to większa wygoda i prostota użykowania?

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
Ale skoro pytasz, to widać nie działa metoda: wpisujesz w google "sopcast" i po 15 sekundach masz go na dysku, po czym klikasz instalkę i oglądasz. A tak by to właśnie wyglądało na Windowsie. Podobno Mac OS to większa wygoda i prostota użykowania?

 

Nie podobno a na pewno.

A googlować może co drugi zadający pytanie w tym temacie ;) Wiesz ;p

 

Edit: Już wiem - Crossoverem?

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
Da się, mi ostatnio się udało. Wchodzicie na iTunes Store, dajecie na darmowe aplikacje (Free App ... czy jakoś tak), wybieracie jakiś darmowy dodatek do ściągniecia, wtedy wyskoczy tabelka z prośbą o zalogowanie, tworzycie nowego konto i tam podczas wyboru karty płatniczej będzie dodatkowa opcja: "None", zaznaczacie ją.

Ostrzegam, że jeżeli chcecie aby iTunes pobierał Wam okładki do płyt, to nie rejestrujcie się jako Polska, dajcie np. US, bo w polskiej wersji iTunes Store ściąganie okładek płyt nie działa, nie ma takiej opcji jak na razie.

 

faktycznie mozna, niby banalny sposob, a na niego nie wpadlem : ).

 

mail przyszedl mi po jakis 20 sekundach.

Odnośnik do komentarza

ku.rwa juz nigdy nie przesiade sie na inny sprzet niz japko. macbook jest genialny ;]

 

dziala szybko, nawet jak robie kilka rzeczy naraz, nie zawiesza sie, nie ma wirusow, klawierka jest fantastyczna, instalowanie programow jest mile i przyjemne, itunes jest ok, filmy dzialaja tez elegancko.

 

po prostu macosx to system idealny, a sam macbook to najlepszy laptop swiata ;]

Odnośnik do komentarza

Byłem niedawno w iSpocie i się bawiłem Macbookiem (czekałem na wolnego iPhone'a, ale jeden nastoletni parszywiec nie chciał się odkleić). Ja wiem czy się trzeba tak zachwycać? Jest to dobry sprzęt, ale niepozbawiony wad. Wygląda ładnie, okej. Klawiatura i touchpad (stary model) okej, bez zachwytów. Nie powiedziałbym, że niszczą np. te w lapkach Sony o tej samej cenie. Pierwsze, co zwróciło moją uwagę, to mikroskopijnie mały Enter i brak obok kursorów Page Up i Page Down - przyciski te bardzo często używam do przeglądania stron i tekstów.

 

Gdzie to coś ma głośniki? Bo nie zauważyłem.

 

Mac OS to dobry system, choć oczywiście zabawa to nie to samo, co domowy użytek. Starałem się dostrzec piękno iTunes, ale mi się nie udało. Foobar jest funkcjonalniejszy. Mam nadzieję, że w iTunes można zmieniać wygląd w równym stopniu. Jeśli chodzi o Safari, to do pięt nie dorasta Firefoksowi, ale to nie problem, bo jest Fx na Maca.

 

Wkurza ilość portów USB, za sprzęt ze czterema (dla mnie optimum) trzeba sporo zabulić, a to powinien być standard.

 

Powiem tak: jakbym dostał takie coś w prezencie, to byłbym bardzo zadowolony. Ale sam raczej nie kupię. Jest kilka opcji, których po prostu potrzebuję w lapku (np. porty takie i owakie, nagrywarka, duży dysk), i żeby je mieć na Macu, musiałbym wyłożyć prawie 4 badyle. To jest spora kasa. Jednak pewnie prędzej czy później sobie jakieś jabłuszko kupię, bo mnie kręci ten sprzęt. Tyle że raczej za kilka lat.

Odnośnik do komentarza

Co do HDTV, to nie powinno być problemów. Komp powinien wykryć ekran, jak normalny monitor.

 

A co do zarzutów oggozo. Niedawno z kumplem o tym rozmawiałem i dokładnie te same zarzuty słyszałem.

Enter to kwestia przyzwyczajenia. Zwłaszcza, że na klawiaturze są dwa. Weźmy też pod uwagę, że zwykłe klawisze są większe, dzięki czemu nie ma lepszej klawiatury do pisania IMHO.

 

Home, End, Pg Up i Pg Dn mamy z połączenia strzałek i jabłuszka. Moim zdaniem lepsze rozwiązanie, bo po ciemku można instynktownie je wciskać.

 

Głośniki ma za otworem wentylacyjnym, ale słabe są. Tzn. laptopowa norma w 13 calach.

 

 

Nie chcę bronić na siłę Apple, ale nie uważam, żeby nie był wart swej ceny. Zobaczcie, ile kosztują 13 calowe laptopy Sony - jedyne, które mogą się zbliżyć jakością wykonania.

 

BTW: Funkcje touchpada aktywowane dwoma palcami to mistrzostwo. Dla mnie wygodniejsze niż myszka. W laptopie HP natomiast nie wyobrażam sobie pracy bez myszki.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Podobno dzisiaj nowe MacBooki pokazali. Szukałem po sieci, ale piszą ciągle o nowym monitorze i Pro, a mnie interesuje zwykły MB, najtańsza wersja. Jakie tam wprowadzono zmiany? Co takiego fajnego jest w nowej obudowie i touchpadzie? Jak cena 1300 dolców przekłada się na polski rynek? Czy starsze wersje teraz stanieją? Przystępnie, proszę.

Odnośnik do komentarza

Imidz nowego macbooka - fajowy. Nieco w desen starych powerbookow, skadinad wciaz jednych z najlepiej wygladajacych laptopow. Cena jednak, przy obecnym kursie dolara niezby atrakcyjna. Ja osobiscie wyrwala najmocniejsza wersje starego macbooka bialego, za 2600zl jakis miesiac temu, wiec jednak w konfrontacji z nowym macbookiem - roznica jest spora.

Plusami nowej edycji na pewno sa:

- aluminium>plastik,

- podswietlana klawiatura,

- gf 9400 na pokladzie,

- ddr3,

- bateryjka.

 

Natomiast minusy:

- brak fw (tu ladnie pojechali, bo nic w zamian nie ma),

- procek,

- jednak cena,

- matryca glossy,

- pilota od front row zakosili.

 

Co do mojego zakupu. Zadowolony jestem niesamowicie. System jest oblednie userfriendly, konfiguracja internetu, czy przez port lan, czy za pomoca komorki jako modemu, lub hotspotow - nie stanowi absolutnie zadnego klopotu. Plug and play. Przewijanie stron przy pomocy 2 palcy na touchpadzie sprawdza sie przeswietnie, jedna z najlepszych rzeczy. Niskoprofilowa klawiatura - wygodne, szybkie pisanie. Drazni z poczatku maly enter, uzywanie cmd, zamiast ctrl. Jednak to ostatnie da sie zremapowac, a do malego entera mozna po chwili przywyknac. Syndrom pekajacej obudowy poki co mnie nie dopadl, na szczecie.

 

Szczerze polecam z calego serca sprzet apple.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.