Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

dobra biore na dniach macbooka raczej 13 z procesorem i7

 

mam pytanie czy rzeczywiscie jest roznica miedzy procesorem i7 a i5 ze warto dokladac te pare stow ? bede bral w uk wiec cena prezentuje sie nastepujaco :

 

13-inch: 2.3 GHz 2.3GHz dual-core Intel Core i5 - 999

13-inch: 2.7 GHz 2.7GHz dual-core Intel Core i7 - 1299

 

czy dodac i brac 15-inch: 2.0GHz quad-core Intel Core i7 -1549

 

sorry za takie pytania ale wydaje mi sie ze 2,7 dual-core bedzie bardziej wydajny niz 2.0 quad-core ?

 

 

drugie pytanie odnosnie pakietow iwork i ms office for mac

 

warto dokladac do pakietu ms czy wystarczy iwork do sporadycznego wysylania dokumentow chodzi o to czy nie bedzie zadnego problemu z otwarciem pliku z iwork na pc ?

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza

sorry za takie pytania ale wydaje mi sie ze 2,7 dual-core bedzie bardziej wydajny niz 2.0 quad-core ?

 

W codziennym normalnym użytkowaniu te 2 rdzenie będą szybsze niż te 4 . Chyba, że program obsługuje 4 rdzenie wtedy przegoni te 2 rdzenie wyżej taktowane. Wszystko zależy do jakich zastosowań ten komp ma być. Na razie i tak mało programów korzysta z 4 rdzeni a nikt przecież nie przerabia filmu jednocześnie grając w grę i jeszcze coś tam robiąc.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

poki co planuje przesiadke w przyszlosci na jakiegos macbooka '13, taki ładniutki, biały,

 

http://allegro.pl/sliczny-macbook-white-bialy-2-4ghz-4gb-ram-160gb-i1557166549.html

http://allegro.pl/macbook-white-4-1-core2duo-2-4ghz-4gb-160hdd-i1549910043.html

http://allegro.pl/macbook-13-core-2-duo-2-16-ghz-4gb-ram-500gb-hdd-i1562911763.html

 

, a jak pojde do dobrej pracy to air'a :whistling:

 

 

nie mozna miec wsyztskiego :)

 

 

no chyba, ze stacjonarny padnie to wtedy inaczej bedzie trzeba myslec

Edytowane przez banny
Odnośnik do komentarza

Ten 11' Air to wielkością jest jak iPad. No ale ma MacOSX i wiadomo... choć z drugiej strony może następna generacja będzie mieć obrotowy monitor w technologi touch i zrobi się z tego prawdziwy tablet. To nie byłoby wcale takie głupie... hm.

e: w końcu MacOSX Lion ma być połączeniem zalet standardowego MacOSX z systemem IOS.

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

Racja. Porównałem swojego '09 unibody z tym z aukcji i stwierdzam, że zarówno touchpad jak i ekran to niebo a ziemia.

 

Heh, zaraz stuknie roczek jak używam Macbooka i w życiu już bym go nie zamienił na innego laptopa, no chyba że na nowszą wersję.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odnośnie porównywania iWorka z MS Office to ta śmieszna namiastka pakietu biurowego od Apple nie ma nawet startu do MS. Gdy robiłem projekt na uczelnie i wszyscy wysyłali mi *.doci, a ja składałem to w Pages i później konwertowałem znowu na Worda to nauczyłem się jednego - jakiekolwiek formatowanie jest niemożliwe. Po konwersji tabele się przestawiały, dziwnie przenosiło mi akapity itp.

 

Z całego iWorka chwalę sobie tylko Keynote'a, chociaż PowerPoint też się ostatnio polepszył. Osobiście posiadam Office'a 2011 na Maca i jestem bardzo zadowolony. Jest taki jaki powinien być, stabilny i dla idiotów ;) Od tego czasu nie włączyłem ani razu Pages, ani Numbers.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

czy

 

macbook wczesny2008 (2.10 x2, 2 gb ram, 160 gb dysk) za cene 1100 zl jest ok? stan calkiem niezly ,tylko pekniecia przy zawiasach.

 

 

2gb ramu to dużo dla 10.6 czy mało? bo w sumie mam okazje kupic fajny 13 calowy bialy, ale tez zastanawiam sie czy nie lepiej poczekac na okazje z 4gb ramu na pokladzie.

 

(maks moge wydac 1200)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...