Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

OK.

 

dorwałem swoje jablko, poki co bez neta :/

powoli sie przyzwyczajam do systemu, mam kilka pytań:

 

 

czy na macu można odpalić jakieś starsze gierki, programy typu allplayer, winamp, lastfm, photoshopy, corel drawy itp - czy potrzebuje 'wersje' na maca , czy moze jakis program, ktory umozliwi mi instalacje tychze programikow?

Poki co odnosze wrazenei, ze mac to platforma kompletnie rozna od windowsa, na ktorej nic z neigo nei mozna wziąć i trzeba wszystko 'po swojemu' :)

Odnośnik do komentarza

Poszukaj sobie w necie programów:

 

VLC - do odtwarzania filmów

QNapi - pobieranie napisów do filmów z bazy Napi

Transmission lub uTorrent - torrent

Speed Download - menedżer ściągania plików czy jakoś tak

AppCleaner - do szybkiego usuwania plików z Maca

CleanMyMac/Onyx - to samo co powyżej + konserwacja systemu

Pixelmator - taki Paint

smcFanControl - jeżeli masz MB przyda się do ustawiania szybkości wiatraków

iStatMenus - customizacja paska w systemie

NTFS-3G - obsługa partycji NTFS

Vox - taki Winamp

Skype / Socialite / AQQ - po kolei - skype, program do twittera, GG

AppFresh - automatyczna aktualizacja wszystkich zainstalowanych programów

 

+ jest tego jeszcze trochę, ale te programy powyżej to podstawa. Jak szukasz czegoś konkretnego to wpisz w google np: "emule mac" i zaraz dostaniesz całą masę klientów do wyboru.

 

Pooglądaj sobie prezentacje systemu na apple.com

Edytowane przez Texz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja bym do tej listy dopisał:

 


  •  
  • Zmianę domyślnie przypisanych guzików - "CMD na ALT" i odwrotnie. CMD jest bliżej spacji, i jest dużo większy. Zdecydowanie łatwiej się pisze po PL.
  • Toast Titanium do wypalania płytek, robienia obrazów.
  • WORD w wersji na Maca. Do kupienia w sklepach internetowych.
  • Firefox który obsłuży wszystko. Safari, choć fajniejsze, nie radzi sobie np. ze aplikacją banku millenium.
  • Grawl
  • Camouflage do "chowania" śmieci z pulpitu, świetne dla bałaganiarzy :teehee:
  • Mactracker który powie gdzie i kiedy wyprodukowana Twojego Maca.
  • Coco nut battery, do sprawdzania jej stanu.
  • Screen Flow, fajny programik do "nagrywania" tego co robisz na komputerze.
  • Alarm Clock ;)

Odnośnik do komentarza

Już jakiś czas temu pobrałem najnowszy update Snow Leoparda, ale poruszę ten temat właśnie teraz... bo mam czas. Jest to update o numerze 10.6.5, teoretycznie wprowadza on masę udoskonaleń: http://support.apple.com/kb/HT3194 ale w praktyce czuć na MacBooku, a właściwie przy przeglądaniu stron przy użyciu gładzika ... jakby to określić. Przy szybkim przesunięciu strony na dół nie zatrzymuje się ona po puszczeniu gładzika, ale hamuje ruchem jednostajnie opóźnionym, co daje podobny do tego z urządzeń IOS, dzięki czemu można miarkować siłę z jaką przesuwamy stroną i nie trzeba używać skrótów, żeby przykładowo szybko znaleźć się na dole strony. Wystarczy gwałtowniejszy niż normalnie ruch palcem.

Świetna sprawa. Taka pierdoła, a w rzeczywistości czuję jakby mi jej od zawsze brakowało.

Odnośnik do komentarza

Od piątku mam swojego pierwszego maca - MacBooka Pro 13 (tego najnowszego). Jestem totalnie zauroczony i zszokowany tym jak to wszystko chodzi. Wszystkie programy graficzne chodzą jak na moim desktopie z procesorem quad i 4gb ramu, czasami wydaje mi się, że nawet szybciej. Ponadto komfort użytkowania tego systemu i ergonomia laptopa jest nie do pobicia. Chyba stałem się fanbojem japka :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...